A czemu nie północ?

Szukanie podobnie myślących ludzi

Moderator: Administrator

Re: A czemu nie północ?

Postprzez Hipka » 15 Sie 2011, 09:54

A jeszcze jest jeden problem - przebudowują ósemkę na autostradę, zaczęli ciągnąć od Białegostoku i za rok-dwa dojdą do Sztabina. Przez środek wsi autostrady nie poprowadzą, więc pewnie będą omijać, ale z której strony? Jeśli po prawej, to pewnego dnia mogłbyś się obudzić z autostradą pod oknami :cry: Popytaj może Marka, u niego jakoś spokojniej to wygląda i są domy daleko od szosy (u nas też, ale nie na sprzedaż).
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez Kozowski » 16 Sie 2011, 11:57

Koło mnie fajna dzika natura tylko chętnych na razie nie ma. :mrgreen:
Kozowski

Postprzez Anachoreta » 17 Sie 2011, 09:23

A Ty w jakiej miejscowości mieszkasz?
Anachoreta

Miejscowość: Warszawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Anachoreta » 23 Wrz 2011, 07:14

Mam pytanie do mieszkańców Doliny Biebrzy.
Na terenie Biebrzańskiego P.N. są gleby torfowe różnego rodzaju, a jak to u Was wygląda.
Anachoreta

Postprzez Anachoreta » 26 Lis 2011, 20:06

Taką działkę znalazłem w Nowym Lipsku:
http://otodom.pl/dzialka-nowy-lipsk-290 ... 40964.html

Napisane, że dojazd drogą gruntową, więc pewnie gdzieś z boku nie przy głównej drodze.
Cena 50 000 prawie 3 ha. Z możliwością zabudowy.

Hipka wiesz coś o tym?
Anachoreta

Postprzez Hipka » 27 Lis 2011, 20:55

Nie wiem, jaka to działka, ale Nowy Lipsk znam, bardzo tam bardzo ciekawie - na wysokim brzegu bagien, spokój, daleko od tras przelotowych. I niezbyt daleko do Lipska, uroczego małego miasteczka.
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez burczymucha » 27 Lis 2011, 21:09

Anachoreta troszkę wąska 48 m ale jak na dwa gospodarstwa 300x48m z woda .... szkoda że trzeba troszkę energii stracić by dowiedzieć się więcej
np. to ogłoszenie jest wyczerpująca i obrazowe życzył bym sobie by wszystkie takie były
http://tablica.pl/oferta/do-sprzedania- ... Dl2RJ.html
burczymucha

Miejscowość: Wielkopolska

Postprzez Anachoreta » 28 Lis 2011, 10:36

ale Nowy Lipsk znam, bardzo tam bardzo ciekawie - na wysokim brzegu bagien, spokój, daleko od tras przelotowych. I niezbyt daleko do Lipska, uroczego małego miasteczka.

Z mapy też mi tak wynika. Z jednej strony reka Bobra i bałota, a z drugiej Puszcza Augostowska z niedalekim rezerwatem Kuriańskie Bagna i rzeką Wolkuszanką, gdzie podobno wilków jak psów, nie wspominając o innej zwierzynie.

Jeszcze przeczytałem, że w Nowym Lipsku niektórzy ludzie mówią językiem zwanym prosta mowa.
Tu jest strona na ten temat:
http://cybervioska.w.interia.pl

Anachoreta troszkę wąska 48 m ale jak na dwa gospodarstwa 300x48m z woda .... szkoda że trzeba troszkę energii stracić by dowiedzieć się więcej

Działka szerokością faktycznie nie powala, ale 48 m to całkiem nieźle jak na polskie warunki. Moja ma długość niewiele większą.

Ja na ten moment 50 000 nie mam, bo moja działka jakoś nie chce się sprzedać. Gdyby jednak ktoś chciał się złożyć do spółki to dla mnie minimum, to 3000 m2, zatem dla drugiej osoby zostałoby maksymalnie 2,6 ha czyli całkiem sporo.

Jednak optymalnie chciałbym 1 ha zatem dla drugiej osoby zostałoby wtedy 1,9 ha. Sprawa do dogadania.

Tylko pytanie czy można tą działkę podzielić na dwie z możliwością zabudowy. Zapewne na tej działce można by budować tylko przy drodze w linii zabudowy.
Ewentualnie dopiero po zabudowaniu przy drodze przez jedną osobę można by budować w głębi na zasadzie sąsiedztwa.

Oczywiście zawsze można postawić "bliźniaka". Albo podzielić od drogi po 24 m2, też da radę, ale to takie awaryjne warianty.

Co do wielkości ziemi to dla mnie nie jest takie istotne, bo ziemie rolną, bez możliwości zabudowy można potem dokupić znacznie taniej, w okolicy, więc po co przepłacać.

Hipka a wieje tam u Was dzisiaj mocno?
Anachoreta

Postprzez HIACYNTA » 28 Lis 2011, 20:06

Witam!
Włączam się do dyskusji z powodu tych bogactw rękodzielniczych i innych.
Miejsce na ZIEMI już mam teraz marzy mi się najsamprzód coś w rodzaju galerii ale bardzo nie lubię tego słowa choć jeszcze nie wymyśliłam innego.
Sama co nieco rękodzielniczę i jak tak dalej pójdzie to będę artystyczyć.
Chciałabym w tej mojej "..." prezentować dzieła innych wolnomyślników i mam tu na myśli też sery i inne wytwory dobrej jakości.

Bardzo podoba mi się też Twoje dziennikarzenie też o tym myślę.
Czy my możemy nawiązać kontakt osobisty.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam.
HIACYNTA

Postprzez Anachoreta » 29 Lis 2011, 07:50

Czy my możemy nawiązać kontakt osobisty.

Spotkać się można, tyle że Ty mieszkasz na drugim końcu Polski, a przy moim stanie zdrowia to tak dalekie podróże raczej są mało prawdopodobne. A szkoda, bo Iński P. K. to faktycznie ładne miejsce. Całkiem ciekawe nawet do zamieszkania, bo dzika przyroda i obszar chroniony. Kiedyś się nawet interesowałem tym zakątkiem, ale nie dotarłem nigdy ze względu na odległość.
No chyba, że się do Warszawy wybierasz?
To już prędzej nad Biebrzę dotrę, chociaż i tam blisko nie jest.

A kontakt mailowy to oczywiście tak.
Anachoreta

Postprzez Indiragandi » 29 Lis 2012, 15:36

Furu napisał(a):
A czemu nie północ?

Bo:
- zimno
- komary
- ciężko o pracę
- nie ma dróg
- nie ma infrastruktury
- nie ma przyszłości

Oczywiście są też zalety i tu należało by sobie zadać pytanie jaką rolę powinna mieć rodowa osada; czy takiej letniskowej wioski, do której się będzie przyjeżdżalo na wypoczynek nad jezioro z miasta, czy realnie funkcjonującej W NASZYM ŚWIECIE społeczności. Bo jakoś mi się nie chce wierzyć, że mieszkańcy przyszłej rodowej osady wybudują wokół niej Wielki Mur Chiński i raz do roku pod osloną nocy będą się przemykać do innego świata. Samochód też nie wchodzi w grę. O swobodnym dostępie do cywilizacji przypomina sobie każdy kto zwyczajnie chce się odhamić, pójść do kina, teatru, dentysty czy z dzieckiem do lekarza, a nie przy światełku kaganka spędzać długie zimowe wieczory nad kołowrotkiem.

Nie ma co ukrywać N-E część Polski to zadupie naszego kraju. Piękne, ale zadupie.

A ja się cieszę, że mój rejon to taka dzicz kosmata, bo dzięki temu - jeśli tutaj ktoś przyjedzie się osiedlić, to wiadomo, że to dzielny pasjonata, a nie rozpieszczony mieszczuch, co musi mieć całą infrastrukturę w zasięgu ręki.
Tutaj jest miejsce dla ludzi, którzy lubią żyć w bliskim kontakcie z naturą na co dzień, a nie od święta.
Nie wiem, czy przekonywać do tego miejsca kogokolwiek... Bo jak przekonam, to zjedzie się kilka milionów i zagęści i skazi te piękne tereny... hhmmm...
Furu - masz absolutną rację - tutaj jest okropnie ;)))
Indiragandi

Postprzez Raf » 01 Gru 2012, 23:38

:D
Raf

Postprzez Anachoreta » 22 Lut 2013, 19:01

Dawno mnie tu nie było, a widzę że forum ostatnio znowu aktywne.

Mam pytanie do Ciebie Hipka.
Znalazłem taki dom w miejscowości Kropiwno.
http://otodom.pl/siedlisko-z-domem-drew ... 59454.html
Trochę podejrzanie tanio, jak na tą okolicę. Ale w konću kryzys mamy.

Pewnie o domu nic nie wiesz, ale może coś na temat wioski.
Anachoreta

Postprzez Hipka » 22 Lut 2013, 19:31

Miejsce znam, między Lipskiem a Dąbrową. Cena, jak na te strony raczej normalna, zwłaszcza, że działeczka malutka a dom stary. Ludzie fajni, głęboka, prawdziwa wieś. A na dodatek, jesli to podlega pod Dąbrowę, to mam chody w gminie (mafia rodzinna) :lol:
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez Hipka » 22 Lut 2013, 19:36

W sumie za pośrednictwem rzeczonej mafii wiem, że tam był jeszcze kawałek pola do sprzedania. Nie wiem, co z nim zrobili - czy odsprzedali komuś, czy można jeszcze negocjować. Ale domek się sypie, właściwie najlepiej by rozwalić i nowy postawić. Toaleta w krzakach :lol: :lol: Teraz to nie problem, można mieć nowy domek z bala za jakieś 50-70 tysięcy, ale to już podnosi niemożebnie cenę.
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez Anachoreta » 23 Lut 2013, 09:32

Dzięki nie spodziewałem się aż tak wielu informacji.

Sprawdziłem sołectwo Kropiwno podlega pod Dąbrowe. Sołtysem jest p. Janucik Ewa. Zamieszkuje tam 127 osób.

Skoro piszesz, że cena normalna to dobrze, bo ja ja nie lubię okazji.
Jak wieś spokojna i cicha to dobrze, bo wiadomo różnie bywa.

Dom mówisz się sypie, a jest z 1960 roku, co potwierdza tezę że te przedwojenne są lepsze.
Pewnie w środku wszystko wyczyszczone, łącznie z piecami dlatego nie ma zdjęć ze środka.

To że toaleta w krzakach to mnie nie dziwi, domy w tej cenie tak już mają.

Ja to traktuje bardziej tak żeby się zaczepić t tej okolicy za niewielkie pieniądze dlatego chętnie bym kupił z kimś na spółkę. Wtedy za 15 tyś. można by mieć bazę startową, a z czasem postawić sobie coś innego.

Dom jest duży 90 m2 z centralnym wejściem, w środku pewnie jest sień z dwoma wejściami na boki. Łatwo podzielić. Działkę też można podzielić. Z czasem można wykorzystać na agroturystykę. Chętni się znajdą, gdyż jest to sąsiedztwo Biebrzańskiego P. N.
Nadaje się też na rekreację na lato szczególnie dla miłośników ptaków. W okolicach Lipska są bardzo atrakcyjne tereny pod względem ornitologicznym.
Ale na tym forum to chyba tylko ja interesuje się kupnem czegoś w tej okolicy?
A szkoda, bo miejsce ciekawe.

Mam jeszcze pytania, Kropiwno jest dość rozciągnięte, w której to części wsi i jaka jest odległość do najbliższych sąsiednich budynków? Ta wieś ma zabudowę zarówno kolonijną jak i zwartą, to chyba w tej kolonijnej?
Anachoreta

Postprzez Hipka » 23 Lut 2013, 10:41

Powtórzyłam to, co mi powiedziano. Nie byłam tam i narazie nie pojadę, bo na drodze szklanka, już kilka rowów zaliczyliśmy tej zimy. Tam jest całkiem przyzwoita szosa Lipsk-Dąbrowa, ale zanim ja do niej dojadę... Najlepiej skontaktuj się ze sprzedającym i zapytaj o numer działki, a nastepnie sprawdź w geoportalu. Stamtąd do Biebrzy będzie tak ze 3 km., dlatego nie jest tak atrakcyjne, jak domy nad brzegiem. Poza tym to górny bieg, rzeka jest tu jeszcze malutka, a brzegi gęsto zarosnięte i bagniste. W sumie dobrze, że trochę dalej ten dom stoi, bo komary nie dolecą :lol:
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez lomiska » 27 Lut 2013, 12:58

Hipka napisał(a):Od 12 lat mieszkamy z mężem w okolicach Augustowa, a mówiąc ściśle na granicy Puszczy Augustowskiej i Bagien Biebrzańskich. Kocham ten region i chyba trudno by mi było żyć gdzie indziej. Przyroda w miarę czysta, powietrze też, drzewa pełne energii i płynąca woda... Żywe tradycje wśród ludzi - są jeszcze gdzieniegdzie budynki z gliny zmieszanej ze słomą, w posiadłości mam fundament dawnej "bani" czyli słowiańskiej sauny. Ziemia tu tania (bo nie nad jeziorami), są także gotowe siedliska do kupienia. Cen nie znam, ale wiem, że niedrogo. Można się dowiedzieć. Jeśli ktoś chce tu przyjechać się rozejrzeć albo spędzić z nami kilka dni, to zapraszam ciepła porą do nas. Tylko trzeba zabrać wszelkie ochrony od komarów, bo mieszkam na samym skraju bagien. Tu naprawdę jest dobra energia, trzeba tylko ją umieć wyczuć. :mrgreen:

Droga Hipko,

jestem niezwykle zachęcona zarówno Twoimi opisami okolicy jak i występem Twojej rodziny w programie. Czy aktualnie masz jakieś wieści odnośnie terenu do kupienia ale z domem, takim, w którym można by zamieszkać (i ewentualnie wolno sobie remontować)...?

Jak już filharmonia jest i co miesiąc koncerty jazzowe, to ja jestem gotowa się zaraz pakować ;).
Awatar użytkownika
lomiska

Postprzez Hipka » 27 Lut 2013, 13:26

Następne ogłoszenie
Poprzednie ogłoszenie Działka/grunt na sprzedaż, KURIANKI, Sucha Rzeczka
Powierzchnia: 10 000 m² Cena: 300 000 PLN30.00 PLN/m² Drukuj Informacje
reklama:lokalizacja:kraj: Polska, województwo: podlaskie , powiat: augustowski, miejscowość: Sucha Rzeczka , dzielnica: KURIANKI
działka:na sprzedaż, rolna
media:prąd, woda, telefon
ogrodzenie:nie
dojazd:utwardzonyDodaj do schowkaZobacz podobne ofertyPowiadom mnie o podobnychSprawdź kredytOpis
Do sprzedaży siedlisko w Puszczy Augustowskiej o łącznej pow 1ha. Zabudowane domem drewnianym ok 50m. Dom składa się z dwóch pokoi, widnej kuchni, łazienki. Remont domu został przeprowadzony w 2005r. Ogrzewanie piecem kaflowym, prąd, woda z wodociągu. Dodatkowo zabudowania - murowana obora ok 90m i drewniana stodoła. Teren, na którym znajdują się budynki ok 1500m - ogrodzony płotem drewnianym. Las w odległości 20m, do rzeki Rospuda 300m, jezioro Jałowe1km Do Augustowa i Suwałk 20km. Teren bardzo atrakcyjny turystycznie. Doskonałe miejsce dla ludzi ceniących sobie spokój i ciszę. Kontakt: telefon: +48 606-649-892 Licencja: 6622

Numer oferty w otoDom: 16328404

Numer oferty w biurze: KS_WA8_00032_W_2012

Treść wiadomości

Kontakt

AD.DRĄGOWSKI S.A.

tel.: +48 22 827 90 83Wyświetl numer
faks: +48 22 827 99 50Wyświetl numer
nr licencji: 716

pośrednik: AD.DRĄGOWSKI S.A. AD.DRĄGOWSKI S.A.

.
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez Hipka » 27 Lut 2013, 13:34

Wkleiłam to ogłoszenie, bo wygląda pięknie, przynajmniej na zdjęciach. Drewniany dom z tradycyjnym piecem, stan idealny. Wiem, że drogo, ale to z racji bliskości jeziora. Można znaleźć taniej w większej odległości od tak atrakcyjnych terenów.
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez lomiska » 27 Lut 2013, 16:21

faktycznie, pięknie, jednak trochę drogo. na razie szukam dalej:), zdecydowanie może być dalej od jeziora
Awatar użytkownika
lomiska

Postprzez Anachoreta » 27 Lut 2013, 17:45

Najlepiej skontaktuj się ze sprzedającym i zapytaj o numer działki, a nastepnie sprawdź w geoportalu.

Ten dom sprzedaje agencja nieruchomości i nie chcą podać nr geodezyjnego, co oznacza prawdopodobnie, że nie mają umowy na wyłączność.
Generalnie to wszystkie agencje to jedni wielcy krętacze i należy się od nich trzymać z daleka. Wiem coś o tym, bo sam w jednej pracowałem, krótko i zwiałem bo za uczciwy jestem na taką robotę.

Jak wiesz coś o tym domu to może byłabyś w stanie zdobyć jakiś kontakt do właściciela, jak nie ma umowy na wyłączność to możemy się dogadać bez pomocy tych cwaniaczków pośredników.

Ja jestem gotów zapłacić za to siedlisko 30 000, bo więcej na ten moment nie mam. A tam jest cena 33 000, ale to z prowizją agencji, więc pewnie za 30 000 by poszło.
Anachoreta

Postprzez Hipka » 28 Lut 2013, 10:12

Anachoreto, chyba jednak będziesz musiał skontaktować się z agencją... Wiesz, to, że miałeś kontakt z ludźmi, którzy byli nieuczciwi, a pracowali w tej branży, nie znaczy, że wszyscy tacy są. A z chałupą jest tak - na pewno jest o wiele starsza, niż z lat 60, po drugie właściciele umarli, a spadkobiercy mieszkają "gdzieś we świecie", nie wiadomo gdzie ani kim dokładnie są. Więcej zrobić nie mogę, musisz pofatygowac się sam ;)
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez Anachoreta » 28 Lut 2013, 17:19

Rozumiem, jednak co do uczciwości agenta to miałbym wątpliwości. Pisze wyraźnie rok budowy 1960. Napisał, że las, a tam nie ma żadnego lasu.

Poza tym ten dom jest stanowczo zbyt duży dla mnie.
Na tych domach starych to trzeba się znać, a ja się nie znam.
Anachoreta

Postprzez Anachoreta » 08 Kwi 2013, 16:06

Oferta z Kropiwna zniknęła, pewnie sprzedali, albo się rozmyślili?
Anachoreta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Odezwijcie się chętni do tworzenia osad!

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości