Przysiółek Mącze koło Ełku

Szukanie podobnie myślących ludzi

Moderator: Administrator

Przysiółek Mącze koło Ełku

Postprzez garncarzjurek » 22 Cze 2017, 13:59

Pomysł stworzenia „ekowioski” w Mączach wykluwa się już od wielu lat. Doszliśmy w ten sposób do miejsca, gdzie spotkały się trzy rodziny.

Jorg i Monika z trójką dzieci – Teodorem, Zosią i Janeczką – od których wszystko się zaczęło;
Wiktor, Małgorzata i synek Szafranek – mieszkają pod lasem w przeniesionej z Podlasia chacie;

Jurek z Liwią wraz z czwórką dzieci Sybilką, Rufinem, Milą i Nino – zbudowali naturalny dom u podnóża góry.


Cenimy sobie życie na wsi. Nie jesteśmy idealni, ale staramy się doskonalić w życiu prostym i świadomym. By szanować zasoby Matki Ziemi, jesteśmy gotowi na zmiany w swoim życiu i myśleniu, przyjmując proekologiczne rozwiązania dla codziennych czynności. Na różne sposoby, staramy się ograniczyć nasze zużycie zasobów naturalnych.

Miło byłoby spędzić życie w sąsiedztwie osób myślących podobnie.


Jakie mamy zasady?

Dozwolone jest tu wszystko, na co pozwala prawo RP, a zabronione tylko to, na co nie pozwala. Nie chcemy tworzyć żadnych dodatkowych obowiązujących nas reguł i z góry zakładać, jak daleko ma sięgać nasze życie wspólnotowe. Do wielu rzeczy podchodzimy pragmatycznie.

Każdy ma swoją prywatną działkę, dom, przestrzeń życiową, ale chcemy ćwiczyć się we wspólnym działaniu np. zagospodarowując teren największego stawu, posadzić wspólną plantację opału czy zbudować plac zabaw dla dzieci. Wspólnymi siłami zbudowaliśmy już mobilną świetlicę - jurtę.

Jak można się u nas osiedlić?

Najpierw chcielibyśmy się bliżej poznać. Konieczność zakupu działki i budowy prywatnego budynku mieszkalnego wymaga pewnych możliwości finansowych. Nie widzimy opcji wyeliminowania tego progu. Oferujemy jednak umiarkowane ceny ziemi i wzajemną pomoc w celu obniżenia kosztów budowy i życia. Podpowiadamy również możliwość powstania wspólnego, większego budynku mieszkalnego dla kilku rodzin lub pojedynczych osób.

Najchętniej spotkamy się z wami przy herbacie czy wspólnej pracy i opowiemy o wszystkim – zapraszamy więc do nas z wizytą po uprzednim telefonicznym/mailowym ustaleniu terminu.

więcej informacji na naszej stronie www.przysilekmacze.tk oraz profilu FB Przysiółek Mącze
garncarzjurek
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 Cze 2017, 13:52
Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Wróć do Odezwijcie się chętni do tworzenia osad!

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron