Od idei do czynu - Szukamy sąsiadów. Kotlina Kłodzka.

Szukanie podobnie myślących ludzi

Moderator: Administrator

Re: Szukamy ziemi i przyszłych sąsiadów na południu Polski

Postprzez Blue Bird » 05 Lut 2012, 17:45

W ostatnim czasie zawiązały się rożne zalążki znajomości z osobami, które są zdecydowane wcielić zamierzenie w czyn. Osoby te są na różnym etapie i dzielą się na tych co już mają środki finansowe i na tych co nic nie mają ale intensywnie działają aby sprzedać posiadane nieruchomości itp. Wprawdzie od słowa do czynu jest jeszcze daleka droga ale jest to przełom. Od chwili obecnej będziemy działali wspólnie.

Lakszmi napisał(a):...po co wam więcej niż 1 ha na rodzine:) anastazja mówi o 1 góra 2 ha ...

Tacy to my nie jesteśmy:) przekaz Anastazji jest inspirujący ale nie decydujący ; znamy wiele mądrych przekazów... ale i tak to nasze marzenia a w zwiazku z tym nasze potrzeby są decydujące. Nie upieramy się co do areału ale naszym marzeniem są min.2,5 - 3,5ha przestrzeni życiowej :) .

terkow47 napisał(a):...Jak czysta okolica to pełno << much >> i krótka wegetacja roślin Jak w Bieszczadach to za 0.30 ha chce 30 000.- i daleko od ludzi ( a jak dziecko zachoruje lub wypadek ? ) jak w w miarę atrakcyjna lokalizacja i krajobraz to w pobliżu powstanie kopalnia ( pół biedy węgla brunatnego - jak koło Konina ) uranu , elektrownia atomowa . Albo za daleko od rodziców . Na coś mus się zdecydować...

Dzięki za rady - popieramy co napisałaś - kto na poważnie szukał już ziemi ten wie jak wyglądają ceny rynkowe oraz dostępność w różnych regionach polski. Oglądając oferty widać wyraźnie ,że Warmia/Mazury/Podlasie są bardziej dostępne cenowo i istnieją tam bez problemu stare gospodarstwa z dużym areałem - cóż taniej ale zimniej ale i czyściej. O różnych zagrożeniach związanych z przemysłem też napisaliśmy i zdajemy sobie z tego sprawę. Przy okazji wklejam tu ważny link który pomoże osobom szukającym siedliska podjąć właściwą decyzję - jest to wykaz zakładów przemysłowych, których działalność wiąże się z truciem otaczającego nas środowiska:
http://prtr.ec.europa.eu/WasteTransfer.aspx (wybiersz "country" Poland , Czech lub inne przygraniczne, potem "search" potem plusikiem możesz powiększyć obszar polski , ikonką "i" możesz sprawdzić dokładne dane fabryki.)
Uważam tez, że mapa dla astronomów która obrazuje zanieczyszczenie nieba nocnego światłem też daje informację gdzie jest infrastruktura cywilizacyjna a gdzie jej nie ma (niepożądane tereny to żółty/pomarańczowy/czerwony)- oto link:
http://www.astro.uni.wroc.pl/ciemna_strona_swiatla/css3/art_bri_pl.jpg
Jasne, że próbujemy w strefach cieplejszych z jak najlepszą klasą ziemi i że chcemy bufor w postaci lasu, że chcemy mieć dostępną czystą wodę na rozsądnej głębokości. A do tego pragniemy to zakupić w rozsądnej cenie bo nikt z nas nie jest milionerem. Zbliża się wiosna i wypadałoby już mieć to co zamierzamy dlatego intensywnie szukamy. Jeśli oferta jest obiecująca to oglądamy to na zdjęciach satelitarnych - oto link dla innych którzy nie znają tych stron :
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ oraz http://www.pilot.pl (trzeba zaznaczyć widok satelitarny) pilot.pl bazuje na googlemaps.
Jeśli po takiej wstępnej selekcji nieruchomość wydaje się obiecująca to jedziemy ją zobaczyć . Takich wyjazdów zapowiada się w najbliższym czasie kilka i jeśli ktoś chce może się do tych poszukiwań dołączyć wraz ze wspólnymi wyjazdami. Wiemy, że proponowane są inne też sposoby - można jechać gdzieś w ciemno i pytać ludzi- można jednak to zrobić przy okazji wyjazdu celowego. Takie pytanie się ludzi ma sens zwłaszcza,że np. oferty internetowe są w zawyżonych cenach najczęściej z winy biur nieruchomości. Obecnie szukamy już nie tylko z myślą tylko o nas- czyli wertujemy oferty dużych areałów i widzimy,że wydumanych ofert za pół miliona ,za milion i drożej jest bardzo dużo . Moim zdaniem wysokie ceny wynikają też z faktu, iż istnieją fundusze inwestycyjne zrzeszające grupy kapitałowe lub ludzi prywatnych, którzy chcą spekulacyjnie zainwestować lub chronić swoje oszczędności inwestując w jednostki uczestnictwa ziemi uprawnej .Poza tym bardzo zły mechanizm dopłat rolniczych,fikcyjne KRUS-y i inne urzędnicze patologie bardzo zaburzyły cenę ziemi... im wyższa cena ziemi tym bardziej usprawiedliwione drożenie żywności... im droższa żywność tym większe przyzwolenie społeczne na spożywanie chemii i modyfikacje genetyczne... to nie wątek aby dyskutować na te tematy i nie chcę aby dyskusja poszła w tę stronę więc tylko krótko wspominamy o tym jak my to widzimy.

(Dodano 17.02.2012): Ktoś miły podesłał nam jescze bardzo pożyteczne szczegółowe mapy koncesji na poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie różnych pierwiastków: http://www.mos.gov.pl/kategoria/260_mapy/
Ostatnio edytowany przez Blue Bird 17 Lut 2012, 13:03, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Blue Bird

Miejscowość: Dolnośląskie/ Śląskie / Małopolskie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Postprzez Anachoreta » 05 Lut 2012, 19:14

Uważam tez, że mapa dla astronomów która obrazuje zanieczyszczenie nieba nocnego światłem też daje informację gdzie jest infrastruktura cywilizacyjna a gdzie jej nie ma (niepożądane tereny to żółty/pomarańczowy/czerwony)- oto link:
http://www.astro.uni.wroc.pl/ciemna_str ... bri_pl.jpg

Bardzo dobra mapka. Widzę, że poważnie podchodzisz do tematu podobnie jak ja.
Przydałaby się w większej skali.
Ja osobiście uważam, że i kolor zielony to też jest słabo. Lepiej kupować tam gdzie niebieskie.

Pokrywa się ona z mapą zanieczyszczeń przemysłowych, którą mam w atlasie. Ta moja z atlasu jest stara, ale widzę że nic się nie zmieniło prawie.

Jak sam widzisz południe Polski to słabiutko poza Bieszczadami i Beskidem Niskim, tak jak Ci zresztą już wcześniej wspominałem.
Anachoreta

Miejscowość: Warszawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Hipka » 05 Lut 2012, 21:18

Blue Bird, widzę, że myślisz podobnie, jak ja. Już rok temu rzuciłam ideę luźnych gospodarstw w sąsiedztwie. Niestety dla Ciebie, mieszkam na głębokim Podlasiu, w okolicach Augustowa. Ten niby taki krótki sezon wegetacji, to mit - w porównaniu z Warszawą u nas jest najwyżej 3-4 dni opóźnienia. W tegorocznej fali mrozów było u nas mniej zimno, niż w okolicach Krakowa. A są jeszcze tereny na południe od Białegostoku, gdzie jest o wiele cieplej :mrgreen: i też bardzo urokliwe. W każdym razie życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez Blue Bird » 05 Lut 2012, 22:56

Zwróciliśmy uwagę na Twój wpis i jeszcze raz obejrzeliśmy statystyki - wychodzi na to ,że masz rację Hipka - Mazury nie odbiegają drastycznie od wielu innych wschodnich i centralnych miejsc w Polsce. A przy tym ceny siedlisk są tam znośne.
Jeśli chodzi o te okresy wegetacji to dla ścisłości dodam też mapę z Wikipedii:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ad/Polska_okresy_wegetacji.png
Średnie temperatury przedstawiają się natomiast następująco ( też za Wikipedią ) : http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Polska_%C5%9Brednia_temperatura.png&filetimestamp=20100324132528
Jasna sprawa,że tu nic nie jest ścisłe , w róznych latach moze być inaczej.
Hipka - my jesteśmy ciekawi Twojego gospodarstwa, informacje jakich udzielasz na tym forum świadczą o tym ,że jesteś agro-weteranem :)
Awatar użytkownika
Blue Bird

Postprzez Hipka » 06 Lut 2012, 18:34

Wiesz, mój profesor mówił, że jest stopniowanie kłamstwa: kłamstwo, wielkie kłamstwo, statystyka... :lol: Prawda jest taka, że zimą jest tu średnia temperatura niższa, niż gdzie indziej. Na przedwiośniu również, natomiast latem często jest cieplej. Ale co kto lubi... Natomiast powietrze jest tu zdrowe, a takich pięknych świerków, jak tutaj, to trzeba by szukać dopiero w okolicach Zakopanego. Także powietrze jest zdrowe, brak przemysłu i wielkie przestrzenie. Na tzw.Szlaku Tatarskim w okolicach Sokółki można jechać i jechać i żadnego domu nie zobaczyć. ;) I małe uściślenie: Mazury zaczynają się w okolicach Ełku, tu jest Podlasie, a nastepnie Suwalszczyzna. Geograficznie to niby to samo, ale historycznie i kulturowo - zupełnie co innego. :)
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez burczymucha » 06 Lut 2012, 21:39

Oj Hipka żebym nie był związany z wielkopolską to bym wybrał mazury ewentualnie góry.Co do wnikliwych ocen zanieczyszczenia powietrza i innych to jestem nieco sceptyczny bo można sporo argumentów pominąć nawet nie widząc ze istnieją np takie jak elektromagnetyczne. Przymierzając się do kupna auta na wstępie należy ograniczyć się do pewnych założeń spalanie kolor,marka,bezawaryjność bądź kształt,pomruk silnika , przyspieszenie.
nie sadzę by warunki na mazurach odbiegały na tyle by np. wykluczyć wielkopolskie w wyborze swojej rodowej posiadłości.
A jeśli są te różnice to jak wielkie ? znaczące ? czy ludzi z Katowic czy innego miasta nazwiemy mutantami ? (taka mini skrajność)
burczymucha

Miejscowość: Wielkopolska

Postprzez Blue Bird » 06 Lut 2012, 22:43

Dyskusja zaczyna odbiegać od tematu - nadal szukamy ziemi - jakie mamy preferencje jeśli chodzi o ziemię przeczytasz tutaj:
http://www.forum.anastazja.org/viewtopic.php?f=25&t=946
Nadal też szukamy "zdrowo myślącej ekipy", która ma podobne plany (osób, które mają gotówkę na zakup ziemi i które tuż po zakupie są zdecydowane się osiedlić), jest już kilka osób na horyzoncie.
Mile widziane a wręcz oczekiwane z niecierpliwością :) są wpisy wnoszące wyłącznie coś w ten temat.
Pozdrawiamy serdecznie.
Ostatnio edytowany przez Blue Bird, 07 Lut 2012, 00:19, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Blue Bird

Postprzez burczymucha » 06 Lut 2012, 23:50

No tak zabrzmiało bardzo konkretnie ale zarazem tak mechanicznie i bezdusznie. Czy nadal jestem na właściwym forum ?
Zwróciłem uwagę skromnie , odnośnie innych czynników wpływających na wybór lokalizacji ale ... pozostaje mi tylko przeprosić że wcisnąłem swe 3 grosze.
burczymucha

Miejscowość: Wielkopolska

Postprzez kwiat bzu » 07 Lut 2012, 23:59

BLUE BIRD a bierzecie pod uwagę ewentualne zagrożenia ze strony wydobycia gazu łupkowego i zanieczyszczenia środowiską na tamtym terenie..wiem że sporo złóż jest w okolicach Gorzowa ale nie wiem czy znane sa wszystkie miejsca gdzie badania i ewentualne wydobycie będzie prowadzone. OStatnio widziałam tez materiał z protestami mieszkańców wsi w woj lubelskim gdzie tez zaczęły się wydobycia na razie próbne.
NAjcieplejszy rejon w Polsce to tak wynika w moich doświadczeń i obserwacji okolice SZczecina. Ale tam ziemia jest droższa niż np na Warmii. Co do Podlsia to faktycznie wg mnie okres wegetacji jest tu opóżniony o ok 2 tyg w stosunku do centralnej Polski ale najzimniej jest na Suwalszczyźnie z tego rejonu wsch.
Warmia wydaje mi się być ziemią nieodkrytą jeszcze do końca, trochę jak ziemia obiecana. Nie tak zatłoczona latem jak mazury, z wielkimi połaciami pustych przestrzeni, pięknymi lasami i jeziorami, pagórkami, rzekami itd.NO i z sensownymi cenami ziemi. Ziemia jest tam dobrej klasy zazwyczaj, i można ją kupić jesli się kupuje od agencji np za ok 15 tys za ha. Zapraszam wszystkich poszukujących i na Warmię szczególnie latem i wiosną a tez jesienią.. Może tam w końcu tez powstanie kiedyś jakaś choć mała ekowioska ;)
Awatar użytkownika
kwiat bzu

Miejscowość: Białystok, Olsztyn
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez Blue Bird » 08 Lut 2012, 01:25

W poniższym załączniku macie dokładną mapę koncesji na wydobycie gazu łupkowego i tradycyjnego .
Dla tych mniej poinformowanych tu jest ciekawy artykuł: http://forsal.pl/artykuly/523858,prof_harasimiuk_zagrozenia_wynikajace_z_wydobycia_gazu_lupkowego_sa_duze.html
Nie potrafię wyrazić żalu który czuję gdy ludzie w tak bezmyślny sposób niszczą sobie swoje środowisko... no i smutna jest ta bezsilność zwykłych ludzi wobec wielkich bezdusznych grup kapitałowych.
Masz rację - ogólnie akurat rejony północno-wschodnie są (na razie) najbezpieczniejsze/najczystsze/najtańsze ... ale jest nas dwoje i jedno z nas jakoś niechętnie patrzy na te regiony, pojawiły się też osoby, z którymi chcemy ewentualnie dokonać wspólnego zakupu - one również nie rozpatrywały tej części Polski
Trudno przewidzieć jak zakończą się nasze poszukiwania ziemi - NA RAZIE nie bierzemy tych wyżej wymienionych terenów pod uwagę ... choć ciągle kusi niższa cena i dość duża podaż więc wszystko może się zdarzyć.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Ostatnio edytowany przez Blue Bird 20 Lut 2012, 18:57, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Blue Bird

Postprzez kwiat bzu » 09 Lut 2012, 19:01

CZy ta mapa którą zamieściłeś BLUE BIRD pokazuje na czerwono miejsca poszukiwania gazu łupkowego a na szaro tradycyjnego? Bo do końca nie rozumiem? JA też nie potrafię wyrazić żalu kiedy myślę o tym co ludzie, a przede wszystkicm politycy którzy na to pozwalają chcą zrobić z Polską która jest jak na razie krajem w miarę czystym ekologicznie..nie biorąc pod uwagę zatrutych rzek i ziemi zanieczyszczonej środkami ochrony roślin itp. Nie rozumiem zupełnie bezmyślności, braku wyobraźni, głupoty ludzi którzy pozwalają na ten proceder który rozpoczął się z gazem łupkowym. Nie rozumiem też dlaczego przeciętny Polak wziął udział w pospolitym ruszeniu aby protestowac przeciwko ACTa ale nikt się nie rusza zbytnio aby wyjść na ulicę i protestowac przeciwko wydobyciu gazu łupkowego i nieszczeniu w ten sposób zasobów wody pitnej( W Afryce wiedzą że czysta woda do picia jest najważniejsza, w Polsce chyba nie) terenów rolniczych itd. Przeciez to dotknie cały kraj..NAwet MY kupując kaszę czy mąkę czy cokolwiek w sklepie czy nie będziemy narażeni na to że zostało to skażone tym syfem który będzie spływał wraz z wydobyciem gazu? Będziemy...
Awatar użytkownika
kwiat bzu

Postprzez Marian » 09 Lut 2012, 20:01

...........sam nie rozumie tego postępowania w tej lub innych kwestiach.
Jednak co tutaj rozumieć,AKTA to" zabieranie " wolności.
Gaz łupkowy to " dawanie " wolności energetycznej w ich lub politycznym toku myślenia.
Nikt z zachodnich lub wschodnich sąsiadów nie daje niczego za darmo,
a dba tylko o swoje interesy.
To już widać po tej całej "UNIIIIIIIII" oraz polityce,którą prowadzi rząd.
Co do szukania ziemi i przyszłych sąsiadów to nie rozumie pewnych kwestii,ale też nie muszę.
Życzę wszystkim powodzenia w spełnieniu marzeń.
Marian

Postprzez kwiat bzu » 09 Lut 2012, 21:11

Dla wyjaśnienia:) Nie napisałam że nie rozumiem dlaczego ludzie wyszli na ulicę aby protestować przeciwko Acta tylko chodziło mi o to aby napisac że nie rozumiem dlaczego ludzie nie wyszli na ulicę aby protestować przeciwko wydobyciu gazu łupkowego.
Awatar użytkownika
kwiat bzu

Postprzez Blue Bird » 10 Lut 2012, 01:11

Na naszym niewinnym wątku zawiało polityką :) :) :)

W kwestii tego off-topic i polityków powiem tyle:
Tutaj trwa "wojna" o świadomość ludzi - jeśli wielu z nas swoim postępowaniem(a nie tylko gadaniem) pokaże, że istnieje alternatywa w stosunku do obecnego trybu życia i jeśli wielu z nas zarazi nowym sposobem na życie kilka innych osób a one przekonają z kolei innych to w końcu będzie wpływ na szerszą masę społeczną... te osoby już całkiem inaczej wychowają swoje dzieci. Dopiero gdy spora część społeczeństwa uświadomi sobie ,że "opłaca się" żyć inaczej to i będą nas reprezentować w rządzie inni szlachetniejsi politycy. A może kiedyś w nieokreślonej przyszłości jak większość społeczeństwa będzie pielęgnować swoją indywidualną mądrość życiową i będzie się kierowała swoimi wewnętrznymi potrzebami zamiast szukać rad i podpowiedzi to polityka/religie/autorytety/korporacje przestaną mieć w ogóle rację bytu.
Nowy prąd myślowy-czyli alternatywna ekonomia, inna definicja zdrowia, medycyny, rolnictwa, budownictwa już istnieją i dobrze się mają; proszę spojrzeć na niezliczoną ilość polskich i zagranicznych stron internetowych oraz blogów ludzi, którym się udało przetrzeć nowy szlak.
Wyobraźmy sobie zdolnego charyzmatycznego polityka "nowej generacji", który ma pełną świadomość faktu, że żywa przyroda jest najwyższym dobrem wspólnym, a człowiek jest integralną częścią ekosystemu. Ten ciężar świadomości i wiedzy ogromnie zobowiązuje a nawet zmusza do działania! Człowiek, który całym sobą uświadamia sobie powyższy fakt nie jest zdolny do zaniechania i niezrobienia niczego ani nie jest podatny na lobbing czy łapówki bo to powoduje niewygodę psychiczną i wewnętrzną sprzeczność, którą trudno wytrzymać. Dlatego tak ważna jest świadomość.

Tyle jeśli chodzi o rozmowę "nie na temat" -ten wpis jest tylko po to abyście poznali nasze poglady. Jesli ktoś chce dalej o polityce to proszę założyć inny wątek a tu dać jedynie linka.
Awatar użytkownika
Blue Bird

Postprzez reksio57 » 19 Lut 2012, 19:39

Blue Bird trzymam za Wasz projekt kciuki i jeżeli uda Wam się już znależć swoje miejsce to chętnie pomogę przy sadzeniu drzew,zakładaniu warzywnika .Mam małe doświadczenie w tych pracach i myślę że mogę choc trochę przyczynić się do tak pięknej idei.Co prawda nie mam tak dużej wiedzy jak Ty Hipeczko ale myślę że jak się spotkają ludzie jednomyślennicy to napewno można cuda zdziałać.Proszę więc dajcie znać i napewno znajdą się chętni do pomocy. Zycze Wam powodzenia .
reksio57

Postprzez Blue Bird » 20 Lut 2012, 18:34

Reksio57 - Dzięki :) Twoje dobre słowo tu na forum oraz otwartość na pomoc od innych, którzy napisali do nas prywatne wiadomości - wzmacniają w nas optymizm.
Do szczęścia brakuje nam najważniejszego - ziemi. Intensywnie szukamy - do szukania wykorzystujemy również niniejsze forum; w tym wątku jest oferta kupna wraz z opisem naszych preferencji: http://www.forum.anastazja.org/viewtopic.php?f=25&t=946

Dodaję do niniejszego posta dodatkowe mapki - są aktualne i pożyteczne bo pomagają szybko i dość dokładnie zlokalizować czy interesująca nas miejscowość sąsiaduje z zakładami przemysłowymi wpisanymi do rejestru firm degradujących środowisko naturalne. To narzędzie może być w przyszłości przydatne również dla innych. Aby mapa była w miarę dokładna podzieliłem ją na ćwiartki.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Ostatnio edytowany przez Blue Bird, 20 Lut 2012, 19:19, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Blue Bird

Postprzez Blue Bird » 20 Lut 2012, 19:16

Każdą z mapek możesz rozwinąć - wystarczy kliknąć myszą na poszczególne mapy.
Awatar użytkownika
Blue Bird

Postprzez Marian » 20 Lut 2012, 19:58

Dobrze wybrałem,chociaż nigdy o tym nie myślałem.
Cieszymy się,Bieszczady to w miarę czysta okolica :) :D .
Marian

Re: Szukamy ziemi i przyszłych sąsiadów ( EKOOSADA , EKOWIOS

Postprzez artman » 29 Lut 2012, 19:52

Życzę Wam powodzenia.

Od kilku lat obserwuję proby powstania tu i ówdzie ekoosad i się zastanawiam dlaczego tak to trochę powoli ludziom idzie. No ale w końcu i Megre nie odwiedzał przez pewien czas swojej posiadłości, więc...widać czegos się jeszcze trzymamy, że ekoosad jakoś mało widać. No ale wszystkie najważniejsze problemy wymieniliście.

Pewnie ja też kiedyś osiądę na takiej ziemi, koniecznie przy rzece i jeziorze i lesie grzybnym, ma sie rozumieć. Dlatego cieszyłbym się bardziej widząc, jak to już fajnie ludziom wychodzi. Na razie się nie szykuje, bo samemu to tak chyba raczej średnio tworzyć siedlisko. Więc póki co i chęci mi potrzebne i partnerka i pieniądze też:). A jak się przez dłuższy czas nic nie zadzieje w tych tematach...to kupie jakiś najtańszy kawalek ziemi, nawet ze stawikiem:)

Miała powstać osada anastazjowa w Bieszczadach. Ktoś coś wie? Z tego co ja wiem, to tam mieszkają (choć nie wiem czy nadal osoby związane z ruchem Rainbow Family.

Ciekawi mnie tez jak wygląda życie na codzień tej osady Rodnoje z bajkowego filmu o nim. Może Rosjanie - czy ogólnie ludzie stamtąd sa bardziej zdeterminowani. Czy życie tam nadal płynie sobie spokojnie i ludzie są zadowoleni? Może oni mają lepszy czas na duże zmiany - coś jak w Polsce w latach 80tych. My to przeszliśmy i mimo problemów obrośliśmy w piórka systemu "miasta cywilizacyjnego".

Niech wasze piekne marzenia się spełnią, znajdźcie to co potrzebuje Wasza dusza i jaźnie i żyjcie z innymi przyjaźnie:)
artman

Postprzez Marian » 29 Lut 2012, 22:43

artman napisał(a):Życzę Wam powodzenia

Miała powstać osada anastazjowa w Bieszczadach. Ktoś coś wie? Z tego co ja wiem, to tam mieszkają (choć nie wiem czy nadal osoby związane z ruchem Rainbow Family.

Ciekawi mnie tez jak wygląda życie na codzień tej osady Rodnoje z bajkowego filmu o nim. Może Rosjanie - czy ogólnie ludzie stamtąd sa bardziej zdeterminowani. Czy życie tam nadal płynie sobie spokojnie i ludzie są zadowoleni? Może oni mają lepszy czas na duże zmiany - coś jak w Polsce w latach 80tych. My to przeszliśmy i mimo problemów obrośliśmy w piórka systemu "miasta cywilizacyjnego".

Niech wasze piekne marzenia się spełnią, znajdźcie to co potrzebuje Wasza dusza i jaźnie i żyjcie z innymi przyjaźnie:)

Rainbow Family dalej istnieje w Bieszczadach,jednak pod inną nazwą.Oto link:
http://san-tribe.free.ngo.pl/index.html

W Rosji powstało bardzo wiele osad jak również na Ukrainie,Białorusi,itd.
Link do strony rosyjskiej,który można sobie przetłumaczyć- google:
http://vpomestie.ru/

Jeżeli tego pragniesz to też otrzymasz i też osiądziesz na swojej Przestrzeni Miłości.
Życzę Ci z całego serca,niech spełni się Twoje marzenie.
Marian
Marian

Postprzez Anachoreta » 02 Mar 2012, 10:09

Ja miałem z nimi kontakt mailowy jakiś czas temu. Mają oni tam ziemię rolną bez możliwości zabudowy. Zatem perspektywa na powstanie tam jakiejkolwiek osady jest na ten moment żadna. Może za jakiś czas to się zmieni.
Faktycznie od czsu do czasu w okresie wakacyjnym pomieszkuje tam w namiocie jeden Niemiec. Ale jest to raczej rodzaj turystyki.
Anachoreta

Postprzez Marian » 02 Mar 2012, 11:50

szymon napisał(a):Co do plemienia sanu to gdy byłem w bieszczadach w 2010 to gospodarz u którego mieszkałem a był on przewodnikiem bieszczadzkim twierdził że tam się nic nie dzieje, że czasami jeden Niemiec pomieszkuje i ciężko tam dotrzeć jak się nie zna drogi wszystko zarośnięte i pełno żmij więc mnie trochę odwiódł od dotarcia tam szczególnie, że byłem z małymi dziećmi,
a czy Ty Marianie byłeś tam czy tylko z netu masz informację?

Ja już nie raz tam byłem i całą Rodzinę znam osobiście.
Ludzie opowiadają bzdury,ale nie wiem dlaczego.
Dojazd jest prawie do samego miejsca zamieszkania,kawałek trzeba przejść pieszo oraz kładką przez rzeczkę i jest się na miejscu.
Bieszczady to nie koniec świata,gdzie psy d....mi szczekają,jak jeszcze może co niektórzy sobie dzisiaj wyobrażają.
Mieszkają w pięknie położonym ustronnym miejscu,cisza o której ja mogę tylko pomarzyć.
Naprawdę bardzo sympatyczni,odważni i mili ludzie,pionierzy w tym co robią.
Nie są "anastazjowcami ",znają temat lecz mają więcej jej w krwi jak niejeden z nas.
Myślę ze takich ludzi w Bieszczadach jest więcej tylko nawet o tym nie wiedzą.
Anachoreta napisał(a):Ja miałem z nimi kontakt mailowy jakiś czas temu. Mają oni tam ziemię rolną bez możliwości zabudowy. Zatem perspektywa na powstanie tam jakiejkolwiek osady jest na ten moment żadna. Może za jakiś czas to się zmieni.
Faktycznie od czsu do czasu w okresie wakacyjnym pomieszkuje tam w namiocie jeden Niemiec. Ale jest to raczej rodzaj turystyki.

Co do powstania tam osady to nie był bym taki pewny,czy ona tam nie powstanie.
Jeżeli będzie wystarczająca ilość odważnych i chętnych to jest to możliwe.
Teren ten podlega przepisom Natura 2000-ce,lecz i to można obejść i budować na niej.
Proszę sobie posłuchać audycji z tej serii:
http://www.youtube.com/watch?v=Fj1kpmda ... re=channel

Myślę że odpowiedziałem wam na wasze wątpliwości.
Marian

Postprzez Anachoreta » 03 Mar 2012, 10:04

Ja nie pisałem, że nie powstanie, a jedynie że na ten moment nie można tam nic budować.
Jeśli można obejść to bardzo dobrze.
A może nie można?
Pewne to nie jest.

Ja jak będę kupował grunt to tylko taki, co do którego mam duże prawdopodobieństwo, że można tam coś zbudować tzn budowlany lub z warunkami zabudowy. Powoli to już zresztą staje się standardem, że sprzedaje się grunty z aktualnymi warunkami zabudowy. Jeśli warunków nie ma to znaczy, że jest z tym problem.
Niska cena gruntu też niczego dobrego nie wróży, chyba że mamy do czynienienia z wyjątkowo tanim regionem. Chodzi mi tu o cenę znacząco niższą od średniej dla regionu.

A jak z tym Niemcem aktualnie jest?
A czy oni tam sprzedają ziemię?
Jeśli tak to na jakich warunkach?
Anachoreta

Postprzez Marian » 03 Mar 2012, 11:05

Anachoreta napisał(a):
A jak z tym Niemcem aktualnie jest?
A czy oni tam sprzedają ziemię?
Jeśli tak to na jakich warunkach?

Otrzymałeś Link,więc jaki to problem napisać do niego ?
Ja nie jestem jego sekretarzem.
Wystarczy napisać,wysłać i czekać na odpowiedź.
Ale Ty jesteś wygodny :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: ,aż do celu.

http://www.kochamwies.pl/w-stylu-countr ... -na-budowe
http://forum.cohabitat.net/showthread.php?tid=227
http://forum.muratordom.pl/showthread.p ... -siedlisko
http://forum.muratordom.pl/showthread.p ... %C5%BCliwa
Marian

Postprzez Anachoreta » 04 Mar 2012, 12:38

Link, który podałeś do ich strony "Plemię Sanu" znany mi jest od kilku lat.
Zastanawialiśmy się jeszcze na ekowioska.pl czy dodać ich do naszej listy ekowiosek.
Pytaliśmy się, czy pomimo tego, że napisali na swojej stronie, że grunt jest bez możliwości zabudowy można tam coś zbudować. Nic nie odpowiedzieli.

Przepisy co do zabudowy są mi znane. Gdyby to był normalny grunt rolny to przy tak dużym areale przewyższającym, zapewne, średnią dla gminy nie byłoby żadnego problemu z zabudową.
Jednak ja zrozumiałem, iż jest to teren szczególnie chroniony na którym nic nie można budować. Nie tylko dlatego, że to Park Krajobrazowy i Natura 2000, bo na takich obszarach można jak najbardziej budować, bez większych problemów. Zapewne są jeszcze inne ograniczenia.

Na ich stronie wciąż jeszcze jest informacja, że grunt jest bez możliwości zabudowy. Zatem nic się nie zmieniło lub informacja jest nieaktualna.

Zapytałem Ciebie, ponieważ wcześniejsze moje kontakty z nimi nie przyniosły spodziewanej odpowiedzi.
Może po prostu mnie nie lubią?
A może nie chcą rozgłosu?
Moja strona jednak jest dość często odwiedzana.
Na ich stronie informację są bardzo ogólne. Żadnych konkretów.

A ja wcale nie zamierzam pisać o tych, co sobie tego nie życzą i nie chcą ze mną nawet rozmawiać.
Anachoreta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Odezwijcie się chętni do tworzenia osad!

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość