Od idei do czynu - Szukamy sąsiadów. Kotlina Kłodzka.

Szukanie podobnie myślących ludzi

Moderator: Administrator

Re: Szukamy ziemi i przyszłych sąsiadów ( EKOOSADA , EKOWIOS

Postprzez Marian » 04 Mar 2012, 14:26

Nie wiem czy wiesz lecz oni nie posiadają tam prądu i nie siedzą przed komputerem tak jak my.
Więc trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość.Znając Henriego na pewno odpisze.
Marian

Postprzez Anachoreta » 04 Mar 2012, 17:10

Znalazłem jeszcze taką informację.

Teren jest o tyle nie atrakcyjny, że nie można tam nic zbudować. Można go tylko mieć. Próbował Michałowski, próbował Henri pisząc do urzędów i gazet i nic. Pozostałe tereny nie są wystawione do sprzedaży i chyba nie będą. Kiedyś fundacja Rainbow chciała kupić Tworylne, też nie dało rady. Ponieważ były to tereny po Iglopolu, krótko w okresie przejściowym część była wystawiona do sprzedaży. Na przetarg poszło Hulskie, bez domostwa Piotra, który swoje kupił od poprzednich, rdzennych mieszkańców. I tyko dlatego on może tam mieszkać, mieć dom, gospodarstwo.

http://forum.bieszczady.info.pl/showthr ... skie/page2

Nie jest ona zbyt świeża, jednak potwierdza to co ja wiem, iż nie można tam nic budować.
Oprócz Henriego mieszka tam jeszcze Piotr, który jest pustelnikiem.

I tu jeszcze wrażenia turystów z pobytu w Hulskiem:
http://forum.bieszczady.info.pl/showthr ... n-prywatny

A tego Piotra znasz?
Anachoreta

Miejscowość: Warszawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Marian » 04 Mar 2012, 19:35

Anachoreta
czytałem,ale nie wiem czy zauważyłeś że te wpisy są z maja 2006-go roku.
Piotra,nie znam.
Najlepiej sam napisz i wówczas będziesz wiedział z pierwszej ręki.
Marian

Postprzez Anachoreta » 06 Mar 2012, 07:19

To raczej Ty swój post usuń, jeśli już ktoś ma usuwać.

Nasze rozważania są w 100% na temat.
Hulskie to jedno z lepszych miejsc do osiedlenia się dla radykalnych Anastazjowców, a ziemie można tam kupować nie tylko potencjalnie od Henriego, ale również od aktora, który ma jej większość oraz od innych osób, które kupiły ją od ANR.

A najlepiej to jakby gmina pozwoliła budować tam, ale w bardzo ostrym reżimie ekologicznym z zachowaniem lokalnych bieszczadzkich tradycji. I można by odbudować Hulskie takie, jak było przed akcją "Wisła". Chętni do zamieszkania i takiego stylu życia na pewno, by się znaleźli. Może nawet z tego forum i z innych krajów też.

Zatem warto tym miejscem się interesować pod kątem zakupu ziemi. Może z czasem tam się coś ruszy.
Czego wszystkim zainteresowanym życzę.
:)
Anachoreta

Postprzez Blue Bird » 06 Mar 2012, 22:03

Oj - chwila nieuwagi a nasz wątek został zmasakrowany na dobre - toż to nie na temat :evil: :roll:
No ale dopiszę parę słów bo zbiegiem okoliczności właśnie w sobotę byliśmy u Henriego z małą grupką naszych znajomych przyszłych eko-osadników :) ... jest tak jak pisze Marian . Można go odwiedzić nie ma kłopotu z dojazdem.
Żyje sobie on na stałe w małej chacie z rodzinką, w trakcie budowy jest drugi domek ze słomo-gliny . Jest to bardzo sympatyczny uśmiechnięty człowiek. W załączniku fotografia z pobytu - dzięki niej będziecie już znali adres :)
Każdy chętny może zamieszkać koło niego o ile ma pokrewne ideały - dla Henriego nie ma pojęcia sprzedaży ziemi czy jej prywatnego posiadania, ziemia jest fundacji. Wspominał że na przestrzeni lat byli współmieszkańcy - przychodzili - odchodzili ... tam jest park narodowy więc jest to osada dla ludzi pokroju Henriego, dla którego takie sprawy jak prawo zabudowy itd. nie jest problemem.
Anachoreta - zanim go gdzieś dodasz do jakieś listy osad to spytaj się o to Henriego, trudno powiedzieć czy on chce rozgłosu. Na maile nie dostajesz szybko odpowiedzi bo on nie ma tam nawet prądu nie mówiąc już o komputerze. Ale jest z nim kontakt pod tel.komórkowym ( podany na jego stronie). Latem będzie organizowana u niego jakaś większa "impreza"
Byliśmy też u innych ciekawych ludzi.
Ogólnie wiele się u nas dzieje.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Ostatnio edytowany przez Blue Bird, 07 Mar 2012, 01:13, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Blue Bird

Miejscowość: Dolnośląskie/ Śląskie / Małopolskie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Postprzez Marian » 07 Mar 2012, 00:42

Blue Bird

:arrow: Na maile nie dostajesz szybko odpowiedzi bo on nie ma tam nawet prądu nie mówiąc już o komputerze.

Henry posiada komputer,korespondowałem z nim.
Odpisywał,oczywiście nie z swojego domu lecz jak już pisałem to może potrwać.
Na jego stronie jest również podany nr.tel. na który można przedzwonić,wysłać SMS-a i dowiedzieć się co i jak.
Jaki to problem,naprawdę nie rozumie.
Czy możesz coś więcej napisać,jak tylko :

:?: Ogólnie wiele się u nas dzieje. :?:
Marian

Postprzez Anachoreta » 07 Mar 2012, 10:45

tam jest park narodowy więc jest to osada dla ludzi pokroju Henriego, dla którego takie sprawy jak prawo zabudowy itd. nie jest problemem.

Nie narodowy, tylko krajobrazowy, a to zasadnicza różnica.

Jeśli nie sprzedaje ziemi na własność to nie jest to oferta dla anastazjowców.
Jednak Henry ma tam tylko mały kawałek ziemi, czyli 30 ha. Reszta należy do innych i podobno też jest na sprzedaż.

A Ty byłeś tam tylko po to, aby odwiedzić Henriego, czy również po to aby tam coś kupić dla siebie?

A mieszka tam jeszcze pustelnik Piotr?
Powiem szczerze, że on mnie bardziej interesuje. Taki sąsiad, to by mi się podobał.
A temat jest właśnie o poszukiwaniu sąsiadów.

Oj - chwila nieuwagi a nasz wątek został zmasakrowany na dobre - toż to nie na temat

Jak chcesz mieć temat do swoich prywatnych poszukiwań to załóż sobie bloga.
To jest forum publiczne.
Temat brzmi: "Szukamy ziemi i przyszłych sąsiadów..."
Szukamy to znaczy wszyscy forumowicze.

Artman zapytał o Rainbow Family i miał do tego pełne prawo, bo Rainbow Family też się zajmuje poszukiwaniem ziemi i sąsiadów pod przyszłe ekowioski.
Reszta wypowiedzi to odpowiedzi na jego pytanie.
A ja dzięki Artmanowi przypomniałem sobie o nich. Wcześniej uważałem ich projekt za całkowicie nierealny. A tu proszę już prawie dwa domki.

I jeszcze dowiedziałem się o pustelniku Piotrze, co jest dla mnie bardzo budujące, że są tacy ludzie. Ja znam kilku pustelników, ale są to pustelnicy miejscy, tacy jak ja na pół etatu.
Natomiast Piotr wygląda na 100% pustelnika.
Anachoreta

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE 31.03.2012 - EKOOSADA W MAŁOPOLSCE

Postprzez abalakow » 21 Mar 2012, 20:58

Witam!

Organizujemy spotkanie dla osób zainteresowanych ekoosadą w Małopolsce w najbliższą sobotę 31.03.2012 o 15:00 w Krakowie.
Zapraszam gorąco i proszę o kontakt z moją koleżanką Małgosią: 608 656 005.

Pozdrawiam!
Anna
Ostatnio edytowany przez abalakow 25 Mar 2012, 06:24, edytowano w sumie 3 razy
abalakow

Od idei do czynu. Szukamy sąsiadów. Kotlina Kłodzka

Postprzez Blue Bird » 21 Mar 2012, 21:22

Wątek który obecnie czytasz istnieje około pół roku. Przez ten czas intensywnie realizowaliśmy nasze zamierzenie. Mamy już ziemię i działamy w zespole z innymi ludźmi. Poza tym na swoje potrzeby stworzyliśmy również zaplecze w internecie. Jest to na razie pierwszy etap. Poziom trudności jest wysoki więc mile widziana wszelka pomoc. Poza tym szukamy chętnych, którzy mając zamiar osiedlić się w ekoosadzie będą ją z nami aktywnie współtworzyli. Projekt nazwaliśmy "Ekoosada Bardo" ( bardo.ekoosada.pl ) pod tym adresem będą na bieżąco aktualizowane informacje o nas.

Pozdrawiamy. Eliza i Jacek
Awatar użytkownika
Blue Bird

Re: Od idei do czynu - Szukamy sąsiadów. Kotlina Kłodzka.

Postprzez Jola » 13 Lip 2012, 20:30

Blue Bird a powiedz mi czy Wasza ekowioska ma opierac sie/ czerpie z idei Anastazji? Bo nie znalazłam wzmianki...
Awatar użytkownika
Jola

Miejscowość: małopolska

Re: Od idei do czynu - Szukamy sąsiadów. Kotlina Kłodzka.

Postprzez Blue Bird » 22 Sie 2013, 02:18

nawiązując do ostatniego posta - miło było poznać Jolę osobiście - była u nas w tamtym roku ;)

W pierwszym wpisie tego wątku podzieliliśmy się naszymi marzeniami i rozpoczęliśmy je realizować poszukując tu osób, które chcą działać w kierunku stworzenia ekoosady w południowo-zachodniej Polsce. Jesteśmy konsekwentni, zrobiliśmy to. Już od jakiegoś czasu zapewniamy namacalnie miejsce, gdzie są tworzone siedliska oraz można stworzyć kolejne sąsiednie własne siedlisko inspirowane ideami, które znamy z książek Megre :)

Ekoosada Bardo to nieformalne określenie, jest to swego rodzaju związek sąsiadujących ze sobą siedlisk "rodowych" (prywatnych, rodzinnych)... Tworzymy je indywidualnie mając wspólne założenia. Równolegle ważny jest też element "wspólnego tworzenia" - bo aby coś mogło trwale zaistnieć i dalej się rozwijać trzeba to zasilić energią i talentami wielu osób - szczególnie teraz, gdy wszystko jest jeszcze delikatne i nowe.
Kierunkiem przewodnim Ekoosady Bardo jest kształtowanie siedlisk i styl życia z poszanowaniem dla ekosystemu oraz samowystarczalność w szerokim znaczeniu.

W Ekoosadzie Bardo właśnie dziś były prowadzone prace ziemne związane z budową fundamentów pod pierwszy słomo-gliniany dom.
A co było wcześniej? tak w skrócie: tuż przed latem tamtego roku nabyliśmy 13-hektarowy obszar, potem były pierwsze zbiory kostki słomianej-do budowy domów, jesienią ogrodziliśmy dwa siedliska i stworzyliśmy sady, była też akcja sadzenia drzew, sianie orkiszu, akcja wsiewki roślin motylkowych "siejemy przyszłość", w tym roku tworzyliśmy warzywniaki, robiliśmy studnie oraz zbudowaliśmy utwardzone dojazdy do posesji. Od samego początku prowadzimy równolegle bardzo dużo spraw papierkowych w tym kosztowne mapy do celów projektowych dla całego obszaru ekoosady, podziały geodezyjne, warunki zabudowy, ustalenia z gminą i miejscowymi urbanistami. Na przestrzeni roku pojawiło się u nas wiele wspaniałych osób, które bezinteresownie pomagały nam w pracy lub odwiedziły nas. Przy okazji zaistniał też w internecie portal skupiający społeczność wokół idei samowystarczalności - http://Ekoosada.pl , polecam "Linkownię" !

Ekoosada nie jest jeszcze w pełni zasiedlona ;) Poszukujemy osób , którym bliskie są idee Anastazji i nasze założenia. Ludzi zdecydowanych na wybudowanie swojego siedliska i osiedlenie się. Nie ma tu organizacji ani lidera, dlatego wskazana jest zaradność, odpowiedzialność no i należy mieć środki aby od podstaw zorganizować siedlisko i wybudować normalny dom (nie letniskowy). Jest możliwość zamieszkania w bezpośrednim sąsiedztwie na czas organizowania i budowania sobie siedliska.
Zawsze aktualny kontakt i informacje znajdziesz na http://bardo.ekoosada.pl
Awatar użytkownika
Blue Bird

Poprzednia

Wróć do Odezwijcie się chętni do tworzenia osad!

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość