Witajcie!!!

Tutaj można napisać o sobie. Miejsce do znalezienia przyjaciół lub drugiej połówki :-)

Moderator: Administrator

Witajcie!!!

Postprzez belfanior » 09 Sie 2015, 10:58

Glupia sprawa.zalogowalem sie dopiero dzis,ale glownie z powodu problemow technicznych.
Aktywacje dostalem wiec sprawa zaqlatwiona.
Ciesze sie ze trafilem na Wasza strone,a to z kilku powodow:
Porusza ona tematy ktore "w duszy mi graly "od pewnego czasu...
A jesli chodzi o bratnie dusze z zycia codziennego,coz...coraz czesciej dochodze do wniosku ze nie ma z kim gadac...
Dom kupilem jakies 10 lat temu...splacam dalej. :( ale...poniewaz to moje robie przedobki,modyfikacje,szalejemy z Zona w ogrodzie :D
Przymierzam sie do wklejenia paru ciekawych artykulow,ktore moga byc Wam pomocne...
Tylko ze zdjeciami bedzie klopot...sa spore a ja nie radze sobie jeszcze ze zmniejszaniem...stad np.brak avatara.
Witam jeszcze raz i pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!
Belfanior.
P.S.Mieszkam w Irlandii...macie jakis sposob na slimaki???
Awatar użytkownika
belfanior

Re: Witajcie!!!

Postprzez Administrator » 10 Sie 2015, 18:44

Cześć,

Co do zmniejszania obrazków (i nie tylko) taki program, w sumie łatwy w obsłudze tylko trzeba się zapoznać http://www.irfanview.pl/

Jakie masz ślimaki, te wielkie czarne pomrowy bez skorupy, wielkości małych węży? :) Czy zwyczajne winniczki?
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez belfanior » 10 Sie 2015, 21:23

Administrator napisał(a):Cześć,

Co do zmniejszania obrazków (i nie tylko) taki program, w sumie łatwy w obsłudze tylko trzeba się zapoznać http://www.irfanview.pl/

Jakie masz ślimaki, te wielkie czarne pomrowy bez skorupy, wielkości małych węży? :) Czy zwyczajne winniczki?

Mieszkam w Irlandii...tu glownie sa te nagie,kolor dowolny... :mrgreen: ,choc skorupiaste sie tez zdazaja.Wszystkie daja w palnik ogrodnikom!
Nie jestem zwolennikiem uzywania trujacych pelletow,wychodzac z zalozenia ze trucizna przejdzie do gleby/roslin...poza tym te bidule sa czescia mojego ...nazwijmy to-mikro ekosystemu.
A sposob juz na nie znalazlem:
Trzeba je polubic!!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrowil!
Awatar użytkownika
belfanior

Postprzez ogrody » 24 Kwi 2016, 04:50

Są dwa sposoby na ślimaki. Pierwszy to niepodlewanie, drugi to rozsypywanie popiołu z kominka.
ogrody

Postprzez Piechota Marek » 24 Kwi 2016, 07:43

ogrody napisał(a):Są dwa sposoby na ślimaki. Pierwszy to niepodlewanie, drugi to rozsypywanie popiołu z kominka.

Są jeszcze inne. Ja zabezpieczałem drutem miedzianym zapętlonym na glebie wokół rośliny. Można też łodygę owinąć jeśli jest już gruba. Byle nie ścisnąć jej za bardzo. Ślimak miedzi nie lubi. Ważne żeby liście ani gałązki nie sięgały ziemii żeby ślimak nie miał jak wejść.
Awatar użytkownika
Piechota Marek

Miejscowość: opolskie
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Wróć do Poznajmy się

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości