Poznajmy się zatem.

Tutaj można napisać o sobie. Miejsce do znalezienia przyjaciół lub drugiej połówki :-)

Moderator: Administrator

Poznajmy się zatem.

Postprzez Zdan » 19 Lis 2015, 14:04

Sława Bogom, dobrzy ludzie.
Mam 32 lata. Obecnie mieszkam w Krakowie, ale na początku lutego wracam w moje rodzinne strony - na Pomorze Zachodnie, gdzie nabyłem 2 hektary ziemi na spółkę z bratem, który obecnie mieszka wraz z rodziną w Anglii. Jest to teren położony w pobliżu niewielkiej wioski, tuż przy lesie, nad strumieniem. Wiosną postawię tam drewnianą chatę i zacznę organizować proste gospodarstwo, oparte na tradycyjnych metodach. Moim celem jest m.in. jak największe uniezależnienie się od pieniądza i docelowo życie wyłącznie z darów przyrody i pracy własnych rąk.
Szukam skromnej, dobrej dziewuszki, świadomej wyzwań, jakie niesie ze sobą surowe życie bez udogodnień cywilizacyjnych. Długowłosej kobiety w długiej spódnicy, szanującej wiarę Przodków, pragnącej stworzyć tradycyjne relacje rodzinne. Gotowej całkowicie oddać się rodzinie. Żony, która widzi swoją przyszłość u boku silnego męża i przy gromadzie wesołych dzieci. Która pozwoli mi prowadzić się do Boga i doskonałości.
Coś jeszcze o mnie - rosną mi coraz dłuższe włosy, noszę też dość bujną brodę. A będzie jeszcze bujniejsza.

Z pozdrowieniami - Żdan
Ostatnio edytowany przez Zdan, 19 Lis 2015, 18:39, edytowano w sumie 1 raz
Zdan

Miejscowość: Stargard Szczeciński
Połówki: Szukam swojej połówki ♀
Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Re: Poznajmy się zatem.

Postprzez LITK » 19 Lis 2015, 15:26

Jest to teren położony w pobliżu niewielkiej wioski, tuż przy lesie, nad strumieniem. Wiosną postawię tam drewnianą chatę

Witaj.
Jako że etapu zakupu działki mam za sobą więc trochę doświadczenia mam i powiedz czy:
- jest to działka rolna czy budowlana
- jakie jest przeznaczenie tych gruntow, czy to nie jest czasem teren zielony bez mozliwosci zabudowy,
- masz pozwolenie na budowę chaty drewnianej
- masz projekt budowlany tej chaty
- urzednicy zaakceptowali kolor dachowki
.
.
.
tak ironizuje bo w tym patologicznym kraju w ktorym przyszlo nam wegetowac nie mozna normalnie zyc i nie mozna od tak sobie na swojej ziemi postawic wychodka bez pozwolenia urzedasow bo bedzie to samowola budowlana za co grozi grzywna i rozbiorka.
LITK

Postprzez Zdan » 19 Lis 2015, 15:49

Cześć!

Jest to działka rolna, nie uwzględniona w planach zagospodarowania terenu. Projekt chaty w przygotowaniu. Mam świadomość, jak działają u nas urzędy. Jeśli pojawią się trudności - no cóż, pojawiają się po to, żeby je przezwyciężać. Gospodarstwo powstanie, nie ma innej możliwości. Choćby przyszło mi zamieszkać w ziemiance: )
Zdan

Postprzez surowa-zielen » 01 Gru 2015, 13:04

Zdanie - cudownie jest czytać takie posty. Witaj na forum i powodzenia w Twoich planach. Obowiązkowo wszystko się uda jak tylko jest chęć i działanie. Serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
surowa-zielen

Postprzez Zdan » 03 Gru 2015, 11:02

Dziękuję. Twoje słowa to cenne wsparcie: )
Zdan

Postprzez iwona-123 » 04 Gru 2015, 08:54

Witaj Zdanie ! na Pomorzu !!!
pewnie jesteśmy sąsiadami <zgoda>
my mieszkamy niedaleko Drawska Pomorskiego, gdzie tworzymy wioskę

Cieszymy się na wieść o nowym, podobnie myślącym sąsiedzie <slonce>
być może będziemy się wspólnie doradzać i wspierać

Widzimy, że masz ambitne plany
zatem życzymy POWODZENIA!!! <luck>

serdecznie pozdrawiamy
Iwona i Piotr

jeśli chciałbyś zajrzeć, poniżej podaję linka do strony naszej wioski:
http://vk.com/alejecedrowe
iwona-123

Miejscowość: Borne, gmina Ostrowice, woj. zachodniopomorskie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez Zdan » 04 Gru 2015, 13:30

Bardzo Wam dziękuję, Iwono i Piotrze. Mnie, swoją drogą, rodzice też dali 'Piotr', ale od jakiegoś czasu używam starosłowiańskiego 'Żdan'.

Kiedy zawitałem na forum, jedną z pierwszych wiadomości, jakie tu przeczytałem, był wątek dotyczący Waszej osady. Niezmiernie mnie ucieszyło, że w okolicy powstaje Rodowe Siedlisko. Rzeczywiście będziemy mieszkać blisko siebie - moja ziemia także leży na Pojezierzu Drawskim, tyle że bliżej Czaplinka. Z tego, co widziałem, to jakieś 20 km od Was: )

I ja życzę Wam pomyślnego rozwoju siedliska. Jak już z grubsza się urządzę, to na pewno poznamy się. Z dobrej rady chętnie będę korzystał, gdyż to będą moje pierwsze kroki na wsi: ) Ze swojej strony również służę pomocą.

Z pozdrowieniami

Żdan

P.S. Tereny, które wybraliście, są zaiste wspaniałe.
Zdan

Postprzez surowa-zielen » 05 Gru 2015, 07:08

To lubię, normalnie aż Wam zazdroszczę!
Awatar użytkownika
surowa-zielen

Postprzez marta_24 » 01 Cze 2016, 08:36

Witam,
Niesamowicie podoba mi się to co napisałeś. Taki obraz życia też jest bliski mojemu sercu. Chciałabym Cię lepiej poznać.
marta_24

Wróć do Poznajmy się

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość