Cześć wszystkim

Tutaj można napisać o sobie. Miejsce do znalezienia przyjaciół lub drugiej połówki :-)

Moderator: Administrator

Cześć wszystkim

Postprzez Melilotus » 01 Cze 2016, 10:41

Cześć!
Jestem Łukasz, pisałem tutaj pod nickami thewave i EterycznyLas, przed zachorowaniem na schizofrenię i po nim.
Od tamtej pory przybyło mi lat i mam obecnie 25, przybyło mi też zdrowia ponieważ wyleczyłem się nostrzykiem żółtym.
Całe sześć lat poszukiwałem leku z różnym skutkiem, ale udało się.

Czytałem nowe tłumaczenie tomu pierwszego, wniosło wiele nowych dobrych rzeczy których wcześniej nie było.
Czy będą przetłumaczone kolejne części w całości bez wycinania istotnych fragmentów?
Awatar użytkownika
Melilotus

Miejscowość: Świdnik
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Re: Cześć wszystkim

Postprzez TomaszLauk » 06 Cze 2016, 09:51

Ja również witam wszystkich bardzo serdecznie to mój jeden z pierwszych postów na tym forum.
Mam nadzieję na owocną współpracę.
Pozdrawiam
TomaszLauk

Postprzez Melilotus » 06 Cze 2016, 10:32

Cześć TomaszLauk.
Awatar użytkownika
Melilotus

Postprzez Melilotus » 20 Cze 2016, 09:18

U mnie w domu sytuacja wygląda tak, że mam bardzo katolicką mamę i katolickiego tatę.
Mama twierdzi, że przez "cedrowe gaje" zawsze zaczynam chorować a prawda jest taka, że na początku choroby zawsze wracam do najszczęśliwszych wspomnień w życiu związanych z Rodowymi Posiadłościami. Tacie tematyka jest obojętna.

Na przestrzeni lat wszystko się wyklarowało właśnie w ten sposób. Złych rodziców nie mam, tylko jak nawet im nie mogę pomóc to nie biorę się za pomaganie komukolwiek.
Awatar użytkownika
Melilotus

Postprzez Melilotus » 25 Cze 2016, 10:23

Głupie to było.
Awatar użytkownika
Melilotus

Postprzez Melilotus » 01 Sie 2016, 17:33

Manipulacja w czasie zjawiskami o bliskim zeru prawdopodobieństwie zajścia może wygenerować dodatkowe linie czasu, natomiast zjawiskami o bliskim jedności prawdopodobieństwie zajścia nie niesie tego ryzyka.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_dziadka
W momencie śmierci dziadka powrót na oryginalną linię czasu przestaje być możliwy ponieważ zanika prawdopodobieństwo istnienia linii czasu w której podróżnik się narodzi.
Istnieje tylko chwila bieżąca dążąca do przyszłości określana poprzez prawdopodobną przeszłość i przyszłość, dlatego pomimo tego podróżnik wciąż istnieje pomimo śmierci dziadka.
Prawdopodobną przeszłością pozostaje wciąż istnienie małpy z której ewoluowała ludzkość ale po zniknięciu tej małpy niemożliwa jest przyszłość w której istnieją ludzie.
Rozwidlenie linii czasu zawsze jest potrójne, chwila obecna - podróżnik, przeszłość - czas skąd pochodzi podróżnik, przyszłość - czas który zmodyfikował podróżnik.
Nie da się nie wprowadzić zmian w czasie po podróży, ponieważ efekt motyla generuje nową rzeczywistość chyba że fakt podróży miał prawdopodobieństwo bliskie jedności co może tylko zagwarantować powrót na oryginalną linę czasu.
Jedyne co można zyskać dzięki temu to nowe doświadczenia lub życie we własnej linii czasu.
Jedna osoba podróżująca w czasie ma prawdopodobieństwo podróży bardzo niskie ale już zbiorowość np. całe miasto ma wysokie. Duże grupy mają mniejsze ryzyko rozwidlenia linii czasu.

Czas nie jest linearny?
Jest ale tylko w kierunku przyszłości ponieważ ona nastąpi, ale tylko w granicach prawdopodobieństwa jej zajścia na co wpływ ma prawdopodobna przeszłość.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kot_Schr%C3%B6dingera
Mamy prawdopodobną przyszłość kota w której jest żywy lub martwy. Nasz punkt tu i teraz sprawdza, kot okazuje się martwy i nie istnieje prawdopodobieństwo kiedy jest żywy, kot okazuje się żywy i istnieje prawdopodobieństwo kiedy jest martwy. Taka asymetryczna zależność definiuje kierunek przepływu czasu czyli do przodu.
Paradoks jest możliwy tylko wtedy kiedy obiektywna przeszłość nie istnieje ponieważ w obiektywnej przeszłości kot jest żywy lub martwy.
Natomiast w prawdopodobnej przeszłości kot jest i żywy i martwy, ponieważ zawiera ona obie możliwości o równym prawdopodobieństwie.

Podróże w czasie jak najbardziej będą, ale pewnie zarezerwowane tylko dla rządów państw.
Nie wchodzę w teoretyzowanie na temat końca czasu, ponieważ w zakładam że pod koniec wszechświata stanie się on kwantowo niestabilny i w nim zaczną powstawać osobliwości dające początek nowym wszechświatom i po pewnym czasie w tych wszechświatach również powstaną osobliwości które rozpoczną kolejne wszechświaty od nowa.
Nie da się określić liczby tych osobliwości ani czasu kiedy one powstaną.

Przyszłe wydarzenia można zmienić poprzez podróże w czasie ale tylko te które mogłyby się wydarzyć z dużym prawdopodobieństwem, zmienić to złe słowo, lepszym jest przyspieszyć lub opóźnić ponieważ zmiana zmniejsza prawdopodobieństwo.
Wydarzenia nie są zdeterminowane raz na zawsze, po opóźnieniu ich maleje prawdopodobieństwo że się wydarzą w starej formie, ale można opóźniać tylko do pewnego stopnia ponieważ jeżeli się przesadzi to tworzy się oderwana linia czasu.
Załóżmy że wydarzenie ma prawdopodobieństwo 1, opóźniamy je o 50 lat, prawdopodobieństwo maleje do 0,51 co oznacza że linia czasu nie odrywa się ale już prawdopodobieństwo 0,49 tworzy alternatywną nałożoną linię czasu.

Jak działają alternatywne linie czasu?
Wszechświat w każdej obecnej chwili ma skończoną pulę prawdopodobnych wydarzeń przeszłych i przyszłych.
Odrywając się od obecnej linii czasu wszechświat czerpie prawdopodobne wydarzenia przeszłe i przyszłe ze starej linii czasu a uzupełnia je tylko o wydarzenia charakterystyczne dla nowej.
Częściowo te linie się nakładają na siebie i nie potrzeba aż tak dużych zasobów do potrzymania istnienia obu linii.

Twierdzenie że łatwiej jest uzupełniać wydarzenia dla jednostki niż grupy jest prawdziwe ponieważ, jednostka ma mniejszy sektor prawdopodobnych przyszłości i przeszłości a grupa ma większy przez co trudniej jest uzupełniać te prawdopodobne wydarzenia dla niej i wszechświat kompensuje to sobie mniejszym prawdopodobieństwem oderwania linii czasu dla grupy.

Nieograniczoność jest niemożliwa do zawarcia niej w figurze geometrycznej. Ta pula możliwości zawiera olbrzymią ilość interakcji pomiędzy nimi w tu i teraz.
Jeżeli rozpatrzymy dwie chwile i więcej następujące po sobie wtedy wszechświat jest nieograniczony, ale jeżeli tylko jedną to jest ograniczony.

Zapraszam do komentowania, sprawa mnie interesowała już od bardzo ale to bardzo długiego czasu, aż ją dopasowałem.
Teraz nie mam już zagadnień nad którymi mógłbym myśleć.
Awatar użytkownika
Melilotus

Postprzez Melilotus » 01 Sie 2016, 17:52

Piję dalej nostrzyk żółty i mnie stabilizuje dosyć skutecznie, nie rejestruję objawów więc spokojnie mogę się zajmować swoimi zainteresowaniami.
A co do prototypu to EmDrive i fale skalarne Tesli.

Dałem sobie spokój z orgonitami, chembusterami, technologiami Keshe, piramidami, tylko zająłem się tym o czym teoretyzowałem przed tym wszystkim w szczęśliwych latach młodości.

Stworzenie linii czasu w której Ziemia stanie się Rodową Wioską jest możliwe.
Awatar użytkownika
Melilotus

Postprzez Baccalus » 01 Sie 2016, 20:46

Trudno o bardziej najdziejne zdanie. Serwuj. Cóż to za linia? Czy to, że uprawiam ogródek ma się jakoś ku temu? :D
Baccalus

Postprzez Melilotus » 02 Sie 2016, 07:21

Cały wszechświat raczej nie ulega zmianie po powstaniu alternatywnej linii czasu, nawet niekoniecznie cała Ziemia.
Zmienia się tylko najbliższe otoczenie podróżnika, jeżeli zacznie podróż po świecie to ta linia czasu rozciągnie się w przestrzeni.
Świat równoległy dotyczący całej Ziemi dotyczy tylko Układu Słonecznego o ile ta cywilizacja prowadzi podróże kosmiczne jak nie to istnieje obok nas na Ziemi, nawet całkiem blisko, nawet jej obiekty mogą być nałożone na ludzkie domy.
Stworzenie połączenia poprzez wiarę lub technologię z tą równoległą Ziemią może spowodować katastrofę.
Ile się da obiektów współdzielić z tą cywilizacją tym lepiej dla wszechświata, nawet lasy, rzeki, pola i doliny mogą być takie same.

Baccalus napisał(a):Trudno o bardziej najdziejne zdanie. Serwuj. Cóż to za linia? Czy to, że uprawiam ogródek ma się jakoś ku temu? :D

Tak, jak najbardziej. Wiara jest w stanie stworzyć przesunięcie w czasie. Jednak za pomocą technologii wystarczyłoby zainicjować proces np. przesuwając jedną Rodową Posiadłość o godzinę w czasie i cała sieć by się przesunęła w miarę wymiany informacji i uczuć pomiędzy nimi.
Tylko nie wiem czy o to chodzi Anastazji, ponieważ nowe osoby miałyby trudność z dołączeniem ponieważ musiałyby same przejść przez proces przesunięcia w czasie a różnica by narastała coraz bardziej z czasem obecna cywilizacja zniknęłaby a przedtem jej wytwory stawałyby się coraz bardziej mgliste i rozrzedzone.

Czy to jest słuszna droga?
Awatar użytkownika
Melilotus

Postprzez Baccalus » 02 Sie 2016, 10:24

Widzę znaczące różnice aksjologiczne między naszymi koncepcjami drzewa czasu.
Piszesz o "podróżniku", co mi sugeruje subiektywizm. Ja zakładam obiektywizm.

Wspominasz "świat równoległy", czyli alternatywne gałęzie drzewa czasu. Postulujesz splatanie się ich poprzez "wiarę lub technologię".
Wyjaśnij dlaczego rozwijasz myśl na "leczenie" poprzez powyższe połączenie linii czasu, a nie na "zapobieganie" poprzez "wybór" pożądanej linii czasu na kolejnych jej rozgałęzieniach.
Pomijam fakt, że raczej wymaganą technologia nie dysponujesz i coś wątpię, że kiedykolwiek będziesz. Pozostaje wiara.

Z tego, co mi się wydaje to Anastazja właśnie wskazuje na metodę nie dotyczącą wiary - intencja, która przejawia się w działaniu. Również nie "naprawianiu" technologią, a pozytywnym kształtowaniu prewencyjnym. Czyli Twoje dywagacje są kompletnie kontra jej wizja.

Jak Ci rosną pomidory? Masz gruntowe? Czerwienieją już? Mi nie chcą. :( Chyba Baccalusy z innych linii czasu wysysają mi z nich wiarą całą czerwień. ;)
Baccalus

Postprzez Melilotus » 02 Sie 2016, 12:03

Pomidory rosną całkiem nieźle ale jeszcze nawet nie kwitną, za późno się za wszystko wziąłem w tym roku, nagietka i buraków mam krzaki w szklarni że nie da się przejść, szpinak już się skończył, a pietruszka już się zaczyna.

Czas jest zjawiskiem subiektywnym zależnym od stanu obserwatora. Czas się na co dzień nie rozgałęzia od tak, potrzebne są naprawdę silne intencje graniczące z magią.
Dla mnie nie jest linią i drzewem tylko prawdopodobieństwem przeszłości i przyszłości. Wybór następuje z tego prawdopodobieństwa.
Liniowym czasem nie byłbym w stanie opisać rozwiązań tych paradoksów.
Awatar użytkownika
Melilotus

Postprzez Baccalus » 03 Sie 2016, 08:08

Skoro nie jest "linią", to dlaczego piszesz o "stworzeniu linii czasu"?
Skoro nie jest "drzewem", to dlaczego piszesz o "stworzeniu połączenia z alternatywną linią czasu przy pomocy wiary lub technologii"?

"Prawdopodobieństwo przeszłości i przyszłości"? Diagram Hassego można zastosować do drzewa "prawdopodobieństwa przeszłości i przyszłości".
Baccalus

Postprzez Melilotus » 05 Sie 2016, 10:38

Image

Tak prezentuje się czas, w chwili obecnej (oś wykresu) istnieją wszystkie prawdopodobne przyszłości (nad wykresem) i przeszłości (pod wykresem).
Sąsiadujące ze sobą chwile nie są połączone chyba że nastąpi przesunięcie chwili obecnej na przyszłość lub przeszłość w wyniku podróży w czasie wtedy część prawdopodobieństwa się na siebie nakłada, dlatego wszechświat nie musi tworzyć od nowa pełnej równoległej rzeczywistości.

Nie miałem internetu przez dwa dni od czasu publikacji teorii.
Awatar użytkownika
Melilotus

Postprzez Baccalus » 05 Sie 2016, 17:37

Co znaczy zwrot na liniach łączących kółka?
Co znaczy zwrot na tej poziomej linii?
Zaznacz na wykresie teraz - 0, chwilę poprzednią - -1 i wszystkie możliwe przyszłe chwile 1.
Baccalus

Postprzez Melilotus » 05 Sie 2016, 17:46

Zakończmy temat, ponieważ już nie jestem w stanie bardziej dopracować tej teorii.
Brakuje mi danych doświadczalnych, skończę czytać Elektronikę dla Bystrzaków i biorę się za praktykę.
http://jnaudin.free.fr/html/scalwidx.htm
W linku generatory fal skalarnych.
http://emdrive.com/
Tutaj schematy EmDrive.

Obiektem na którym będę eksperymentował będzie zegarek umieszczony w siatce Faradaya.

Czasami mam lepszy dzień kiedy myślę bardzo szybko i szybko kojarzę, a czasami wypadam z rytmu i nic mi nie wychodzi, wątpię że znowu dam radę myśleć nad tą teorią.
Awatar użytkownika
Melilotus

Postprzez Melilotus » 08 Sie 2016, 11:11

Na schizofrenię skutecznie można stosować ziołolecznictwo.
Tutaj przestawiam przeliczenia dla nostrzyka żółtego.

1 łyżeczka suszu waży 2g, w nostrzyku żółtym jest 0,2% dikumarolu.
W 2 gramach jest 4mg dikumarolu.
Pijąc 1/3 szklanki przyjmuje się ~1,3g dikumarolu.
Dawka terapeutyczna to od 1 do 4 mg pochodnych dikumarolu dziennie w przypadku leczenia pod kierunkiem lekarza.

Na schizofrenię wystarczy 1,5mg dikumarolu tygodniowo aby zwiększyć aktywność tPA powodującego regenerację mózgu.

Najskuteczniej działa pity na noc i w przypadku zaostrzenia objawów.

---

Obawiam się że tamta teoria czasu to był tylko skutek zaostrzenia choroby ponieważ po wypiciu nostrzyka żółtego mi przeszło.
Awatar użytkownika
Melilotus

Postprzez Melilotus » 08 Sie 2016, 15:50

Psychiatra zabronił, pomimo skuteczności nie wolno brać nostrzyka żółtego dopóki nie będzie więcej badań naukowych na ten temat.
Awatar użytkownika
Melilotus

Postprzez Melilotus » 12 Paź 2016, 09:09

Dawno nie zaglądałem na forum, zająłem się innymi tematami. Przepraszam za ten nostrzyk żółty, od dawna go nie biorę ale przynajmniej odzyskałem zdolność do myślenia dzięki niemu, w pozostałych aspektach wszystko po staremu.

Aktualnie zajmuję się studiowaniem informatyki i kursem programistycznym, muszę mieć pieniądze na zakup ziemi, podejrzewam że już po połączeniu ZUSu i KRUSu przez rząd zostaną zniesione restrykcje co do zakupu ziemi ponieważ akcja była skierowana w szukanie oszczędności na ludziach którzy przechodzą do KRUSu w celu uniknięcia ZUSu.

Czytam wywiady na tej stronie: https://kosmiczne-ujawnienie.blogspot.com/p/spis-odcinkow.html
Jest trochę o kosmitach którzy wyglądają tak:

Image
Image

Ci kosmici według materiałów źródłowych ze strony należą do Starożytnej Rasy Budowniczych która najwidoczniej powróciła.

Ale nie chcę zanudzać tematyką niezwiązaną z forum. Cedr w moim ogrodzie ładne rośnie, wszystko mi się w życiu układa.
Jedni mają prostą drogę do Rodowego Siedliska a inni bardziej pokrętną ale ważne aby zawsze wiedzieć w jakim celu się żyje.
Awatar użytkownika
Melilotus

Postprzez n0timportant » 18 Paź 2016, 08:17

To może zainteresuje Cię to:
https://www.youtube.com/watch?v=uQrhY61neLg
n0timportant

Postprzez Piechota Marek » 21 Paź 2016, 05:41

Melilotus napisał(a):Jest trochę o kosmitach którzy wyglądają tak:

I bądź poważny <zielonazaba>
Awatar użytkownika
Piechota Marek

Miejscowość: opolskie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Postprzez Izabella » 07 Lut 2018, 12:24

Super , że tak otwarcie umiesz pisać o swojej chorobie i się tego nie wstydzisz. Mam w rodzinie 2 osoby , które chorują na to samo co Ty... ciężka choroba , ale można z nią żyć i dobrze funkcjonować :) Jedynym problemem jest się przyznać przed samym sobą do niej , nie każdy potrafi <zgoda> <tak>
Awatar użytkownika
Izabella

Wróć do Poznajmy się

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość