Bartek z Wrocławia - zmieńmy też miasta

Tutaj można napisać o sobie. Miejsce do znalezienia przyjaciół lub drugiej połówki :-)

Moderator: Administrator

Bartek z Wrocławia - zmieńmy też miasta

Postprzez carton » 03 Gru 2016, 13:45

Witajcie!
Hmm od czego by tu zacząć... :)

Parę słów o sobie:

Jestem muzykiem, lekutko po 30stce, mieszkam we Wrocławiu od 10 lat. Zanim książki Megre trafiły w moje ręce, sam doszedłem do wniosku, że rozwiązanie wszystkich naszych osobistych i społecznych problemów leży w powrocie do natury. Na pytania "jak jest?" a "jak powinno być?" zawsze w końcu odpowiadała natura. W wyobraźni tworzyłem siedlisko choć go tak nie nazywałem. Potem okazało się, że nie jestem sam z takim myśleniem, więc poznałem kilka osób, i po wymianie informacji trafiłem na Anastazję.
Jeszcze zanim trafiłem na Anastazję, moje życie diametralnie się zmieniło na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Wcześniej dążyłem raczej do tego, by zdobyć dobrą pracę, zarabiać pieniądze, móc utrzymać siebie i rodzinę, mieć dobry samochód, kupić mieszkanie, i tak dalej. Nagle, ok. 2 lat temu dostrzegłem, że to wszystko nie ma żadnego głębszego sensu, a samo w sobie też szczęścia nie daje. Psuje tylko zdrowie, a ja mam coraz mniej czasu dla siebie. Postanowiłem nie iść dalej w tym kierunku. W wyniku zmian wewnątrz mnie, których w sumie nie planowałem lecz same do mnie przyszły, i których nie dało się w żaden sposób zatrzymać, zacząłem tracić zdrowie, pracę, rodzinę. Ten proces wciąż trwa i wciąż nie wiem jak się zakończy.... Ale!
Na codzień moje myśli pochłania szukanie sposobu co by się jeszcze musiało zdarzyć aby móc opuścić miasto i zacząć tworzyć siedlisko. Na dzień dzisiejszy nie mam takiej możliwości, więc zacząłem zastanawiać się co mógłbym zrobić w kierunku "Anastazjowej" rzeczywistości tu gdzie mieszkam, we Wrocławiu, w ścisłym centrum, wśród szarych kamienic, popękanych chodników, chorych zapomnianych drzew, zaniedbanych ogrodów i placów zabaw, w miejskim hałasie i smrodzie spalin. I właśnie dlatego postanowiłem dołączyć do forum.

A więc dlaczego piszę?

Właśnie siedzę w kamienicy w ścisłym centrum Wrocławia, (ok. pl. Legionów), spoglądam za okno na niewielki kawałek ziemi ogrodzony płotkiem, z piaskownicą w której latem bawią się dzieci i popsutą huśtawką z której nikt nie korzysta. I tak sobie myślę... a gdyby tak tego skrawka ziemii ludzie dotknęli z miłością i zamienili go dla czystej przyjemności w piękny ogród? Posiali nową trawę, kwiaty, pod ogrodzeniem wysiali jakieś kwitnące krzaczki. Czy nie byłoby piękniej spoglądać za okno?
Nie trzeba od razu wyprowadzać się na wieś. W mieście też jest duuuużo do zrobienia. Dlatego poznam osoby chętne do takiego działania.
Możemy zacząć od placów zabaw. Potem po kolei ożywiać każdy zapomniany skrawek ziemii. Połączyć sie z ziemią tutaj - w mieście. To tu żyje najwięcej ludzi. Każdy zapyta - po co to robimy? A kiedy usłyszy odpowiedź, sam zechce być tego częścią. A w przyszłości, kiedy technologia wykluczy z użytku samochody, na rzecz jakichś magnetycznych urządzeń latających, będzie można pozrywać asfalt i dokoła naszych kamienic posiać parki, ogrody i uprawiać ziemię. To już pewnie zrobią nasze dzieci. Ale jeśli my nie zrobimy nic dziś, to miasto umrze zupełnie, a każdy skrawek ziemii pokryje beton.

Piszcie co o tym myślicie, może ktoś już próbował to robić, może natrafił na jakieś ciekawe przeszkody do pokonania, a może komuś się już takie coś udało, a może by chciał a nie ma z kim?
Jeśli pomysł wypali, pomocne byłoby utworzenie nowego tematu w dziale "POSZUKIWANIA" o tytule np. "DZIAŁALNOŚĆ MIEJSKA", zrzeszający ludzi i tematy z działalności Anastazjowej w miastach.

Pozdrawiam!
Bartek
carton

Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Re: Bartek z Wrocławia - zmieńmy też miasta

Postprzez iwona-123 » 20 Gru 2016, 23:43

Witaj Bartku <tak>

Posyłamy Ci do pomocy same Jasne i Dobre Myśli !!!
Pracy we Wszechświecie jest sporo !
A Świat Upiększać i czynić bardziej Radosnym, Szczęśliwszym, lepszym... można na wiele sposobów i wszędzie !

Powodzenia !!!

Iwona i Piotr <slonce> <kwiat> <slonce>
https://vk.com/alejecedrowe
iwona-123

Miejscowość: Borne, gmina Ostrowice, woj. zachodniopomorskie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Re: Bartek z Wrocławia - zmieńmy też miasta

Postprzez Piechota Marek » 25 Gru 2016, 15:46

Jasna sprawa że miasta trzeba przemienić i nie jest to pstryknięcie palcem. Trzeba śmiało iść rozmawiać do zarządców wspólnot mieszkaniowych, do radnych, do dzielnicowych, do sąsiadów i rozmawiać rozmawiać rozmawiać. Zacząć można od wywieszenia w klatce schodowej kartki z napisem "drodzy sąsiedzi - czego nam tutaj brak". Poznać i rozświetlać umysły ludzi, od których zależy sytuacja w mieście. Tak - to już ten czas. Owszem - ucieczka na wieś jest dobra ale posprzątawszy po sobie, co dobrego po sobie zostawiamy w mieście? Trzeba do miast przyjeżdżać z dobrymi myślami. Nie czuć się przy tym jak odludek z lepszego świata ale jak pionier od którego losy świata zależą. Pukajcie aż otworzą ale ostrożnie, z szacunkiem do życia. Gdyby wszyscy dobrzy ludzie wyprowadzili się z miast to co by w miastach zostało? Ciemność i coraz wyższe mury albo i zakaz wjazdu. Nie można do tego dopuścić. Miasto to Ziemia nasza!
Awatar użytkownika
Piechota Marek

Miejscowość: opolskie
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Wróć do Poznajmy się

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość