Kącik dla singli czyli po naszemu pojedyńczych

Tutaj można napisać o sobie. Miejsce do znalezienia przyjaciół lub drugiej połówki :-)

Moderator: Administrator

Re: Kącik dla singli czyli po naszemu pojedyńczych

Postprzez Anja » 24 Kwi 2012, 21:51

Genialne, naturalny goracy gejzerek jacuzzi w lazience :D i naturalnie chlodne zrodelko wodopojowe w kuchni ;) Juz sobie to wyobrazam :o i koniecznie kolorowa sciana(y) zewnetrzna malowana, wspolnie z twoimi przyjaciolmi artystycznymi, zeby lato trwalo caly rok... a moze na kazdej zewnetrznej scianie inna pora roku ? ... ale mnie ponioslo, :oops: chyba czas spac i sobie to nieco przesnic ;)
Awatar użytkownika
Anja

Miejscowość: Kielce Wrocław Genewa
Połówki: Szukam swojej połówki ♂
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez Raf » 25 Kwi 2012, 19:00

No troche poleciałaś:)
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Anja » 27 Kwi 2012, 19:02

No Rafku ... nie zabijaj mej... wyobrazni, prosze ;) ... piec parowy, laznie ziemna, czy jakkolwiek nazwac "ptaka" ktorego maly Wolodia wymyslil w ostatniej czesci tez chetnie bym wyprobowala :D opis dzialania przypomina troche szamanski szalas parowy, tyle, ze konstrukcja gliniana jest stala.
Awatar użytkownika
Anja

Postprzez Raf » 29 Kwi 2012, 08:20

Ależ skądże bez wyobraźni nie byłoby postępu:) a Wołodii tylko trzeba dziękować za to co wymyślił i stosować to.
Raf

Postprzez Raf » 02 Maj 2012, 07:59

Anju co tak zamilkłaś? Dobra będzie ten geyzerek:) Dowiem się jak była zbudowana amfora pakistańska która gotowała wode, albo wymyśle coś innego ok?
Raf

Postprzez Anja » 02 Maj 2012, 22:47

Fajnie, bo lubie ciepelko szczgolnie w mrozna pore :D
Czekam na malowidla na Herbach, ale chyba wciaz prace w toku... ;)

A poza tym bylam ma warsztatach wprowadzajacych do permakultury... i zaczynam sadzic "ogrod" na moich 4m2 balkonu :lol: Ciekawe co mi wyrosnie, bo jak dotad byly zawsze pelargonie... a teraz sprobujemy troche pozywienia, jak nie wyrosnie dla mnie to przynajmniej wroble i golebie wyskubia sobie salatke i groszek :lol: Ale o tym wiecej napisze w "roslinach"...

A tobie jakie jeszcze pomysly sie urodzily?
Awatar użytkownika
Anja

Postprzez Raf » 03 Maj 2012, 14:25

Wyobraź sobie, że ja również w tym roku zaczołem uprawiać działkę:) Wysiałem nasionka a teraz robie ściółke.
Raf

Postprzez Anja » 07 Maj 2012, 21:24

Hej Rafek, Fajnie, ze masz dzialke, bo u mnie na razie tylko skrzynki balkonowe, ale moze to i dobrze, bo moglabym miec problem, zeby od razu ogarnac dzialke ;) Co ciekawego zasiales ? ... i co ciekawego z tego powschodzilo ? :D

Pogoda faktycznie fantastyczna... po blekitnym niebie przewalaja sie biale i szare kumulusy o niesamowitych ksztaltach, mozna dlugo lezec na trawie i ogladac ciagle zmieniajace sie niebo... tylko trzeba uwazac na niespodziewne deszcze, bo te szare chmurki wcale nie sa takie niewinne. :lol:
Dzisiaj akurat jechalam pociagiem i ogladalam krajobrazy... soczysta zielen lak i zolte pola rzepaku o tej poze roku wygladaja bajecznie, az milo oko nacieszyc...
Awatar użytkownika
Anja

Postprzez Raf » 09 Maj 2012, 20:19

Jest troche skopywania i robienia ściółki, posiałem różne warzywa nic jeszcze nie wzeszło oprócz oczywiście fasolki która jak zwykle się spieszy żeby zobaczyć słońce, no i cebulce dymce też urosły zielone rożki:) A co zamieszkało w twoich skrzynkach?
Raf

Postprzez Anja » 12 Maj 2012, 19:46

Haha... najpierw w zeszlorocznej ziemi zadomowily sie jakies chwasty, ktore zakwitly bardzo ladnymi bialymi kwiatkami, zeby im dac pokwitnac zasialam pomiedzy rzodkiewke i wlasnie wzeszla. W pozostalych zamieszkala salata, buraczki,cukinia, bazylia... (z sadzonek), a pomiedzy zielony groszek tez powoli wschodzi.. ;) Na razie wszystko samo sie podlewa deszczem mam nadzieje, ze jak sie ociepli to zacznie roznac... :D
A jak tam malowanki na kieleckich scianach ;)
Awatar użytkownika
Anja

Postprzez Raf » 13 Maj 2012, 18:11

Fajnie, że pytasz, malowidła powstają prawie co tydzień można zobaczyć na fejsie, no i narodził się fajny pomysł, rozpoczynamy cykl o nazwie: "łąki łan- chronione i nie tylko gatunki przyrody w naturalnymotoczeniu", już w tym tygodniu przy pierwszym ciepłym dniu namalujemy dziewięćsił bezłodygowy:)
Ostatnio edytowany przez Raf, 22 Maj 2012, 17:21, edytowano w sumie 1 raz
Raf

Postprzez Anja » 22 Maj 2012, 13:59

Super, widziałam na fejsie :) im dalej tym lepiej.. Te szarotki i inne roslinki są fantastyczne.
Ja nadal hoduje ogródek balkonowy, choć jak dalej będzie tak zimno i mokro w nocy, to chyba plony będę musiała sobie tez namalował ;)
Dzisiaj zaczynam hodowlę drzewek awokado. Niby nie są to rośliny lokalne, ale zjadłam 2szt i mocze ocalałe pestki. Zobaczymy co puszcza :D
Awatar użytkownika
Anja

Postprzez Raf » 06 Lip 2012, 23:28

To kiedy Anastazjuszko, odwiedzisz Kielce?
Raf

Postprzez Anja » 22 Lip 2012, 00:10

Czesc Rafciu,
Ciesze sie, ze projekt kolorowania nazego miasta nabiera rozmachu. Moze pomalujecie cos na KSM'ie? np, przystanki przy Szczecinskiej :)

Na razie nie wiem kiedy pojawie sie w Kielcach. W lipcu pracuje pelna para. Myslalam, ze moze w sierpniu/wrzesniu, ale w koncu zapisalam sie na kurs projektowania permakulturowego (http://www.ermitajmalin.ro/pagini/english/index.html), ktory odbedzie sie we wrzesniu na farmie a rumunskich Karpatach, wiec do Polski mi nie bardzo po drodze.

A moze ty bys sie wybral w wakacyjna podroz? ;)
Awatar użytkownika
Anja

Postprzez Raf » 23 Lip 2012, 14:27

Przyznam, że myślałem o podróży w karpaty w tym roku ale to jeszcze nie ustalone,hm zobaczymy:)
Raf

Postprzez Anja » 26 Lip 2012, 10:43

:D Przemysl to przemysl, szczegolnie jesli interesuje cie permakultura (jak dla mnie to jest ona bardzo blisko zwiazana z wszystkimi "przypowiesciami" Anastazji o siedliskach. Ciekawie by bylo gdybysmy sie spotkali w rumunskim siedlisku. Zdjecia wygladaja naprawde zachecajaco.
Bede na kursie 1-15.09 . Zobacz szczegoly i daj znac: www.ermitajmalin.ro/pagini/english/activities.html
Awatar użytkownika
Anja

Postprzez Raf » 28 Lip 2012, 09:58

Przemyślałem i skłaniam się bardziej do myślenia, że permakultury powinienem się uczyć w Polsce bo w Rumunii są raczej zdeka inne warunki klimatyczne i potem musiałbym to adaptować do naszych warunków, a tak naucze się w Polsce i nie trzeba będzie adaptować:) Co o tym myślisz Anju?
Raf

Postprzez Anja » 11 Sie 2012, 21:25

Hej Rafciu, Ja mysle, ze to nie ma znaczenia gdzie sie uczy. Kurs uczy zasad projektowania siedlisk permakulturowych, a adaptowac trzeba zawsze.
Jedna z glownych zasad jest taka, ze kazdy kawalek ziemi tworzy swoj ekosystem i bardzo sie moze roznic od tego co pare km dalej. Kluczem do sukcesu jest obserwacja natury i adaptacja. Poza tym przynajmniej jesli chodzi o Polskie poludnie i Rumunskie Karpaty, klimat jest zblizony.

Ostatnio bylam oprowadzana po mlodej (1.5 letnej) dzialce permakulturowej przez pelna pasji angielke, ktora tlumaczyla mi, ze ona caly czas uczy sie i obserwuje i dopiero po 4 latach mysli, ze osiagnie optymalny rezultat. Tlumaczyla tez, ze ma swoj ogrodek kolo domu i ta eksperymentalna dzialke kilkanascie km dalej i oba ogrody bardzo sie roznia pod wzgledem ziemi i mikroklimatu.
Tak wiec mnie to zupelnie nie przeszkadza, ze kurs jest w Rumnii. Poza tym jest prowadzony przez Francuza w j. angielskim, wiec mieszanka zdecydowanie pan-europejska. :)

Szkoda, ze nie masz ochoty sie wybrac :(
Wybierasz sie na spotkanie w Bieszczadach? Myslalam o tym, ale dla mnie taka wyprawa tylko na 3 dni to jednak za daleko.
Awatar użytkownika
Anja

Postprzez Raf » 15 Sie 2012, 20:12

Anju, masz racje i to nie jest tak że nie mam ochoty się tam wybrać ale na tej stronie nie widzę żadnych szczegółów, jak można w tym uczestniczyć?
A w Bieszczady się nie wybieram, wolałbym pogadać z ludźmi z naszego województwa, zaplanować coś tutaj.
Raf

Postprzez Anja » 16 Sie 2012, 15:09

Hej Rafku,
Jak mi wyslesz na priva albo przez facebook swoj mail to moge ci przeslac program.
Czasu juz niewiele zostalo jesili chcialbys sie organizowac z przyjazdem, no i musisz sprawdzic czy sa jeszcze miejsca.
Fajnie by bylo. Daj znac. :D
Awatar użytkownika
Anja

Postprzez Raf » 19 Sie 2012, 09:35

Wiesz, jednak raczej nie zdąże tam pojechać, tyle tu do zrobienia dla przyrody, kurcze..
Ale kiedy Ty przyjeżdżasz do Kielc? Była burza jakiej nie pamiętają najstarsi, pełno dachów zerwanych.
Tu wody gruntowe bardzo znów opadły, niszczą wszędzie trawniki kosiarkami żyłkowymi, ziemia twarda sucha w mieście i na osiedlach, ziemia nie pije wody, woda nie wsiąka tylko wpływa kanałami bużowymi do silnicy.
Wybieram się na wydział ekologii żeby określili chłonność i gleby w mieście i na osiedlach może wtedy bardziej zaczną dbać o trawniki. Znasz kogoś od ekologii w kielcach? Wogóle kogoś kto podziela nasze poglądy? bo wśród moich znajomych słabo.
Raf

Postprzez Anja » 04 Paź 2012, 21:46

Hej, Wrocilam z kursu permacultury w Rumunii. Bylo super. :D Dwa tygodnie wylaczone z zycia cywilizowanego.. bez pradu i Internetu. Genialnie... tylko na koniec skrecilam noge w kostce... bo bylo ciemno i nie widzialam co mi sie zaplatalo pod nogami :(
W planach na przyszly rok mam zasadzenie lasu i dzikiego ogrodu na kawalku nieuzytkowym... kolo Pacanowa... a w miedzyczasie bede we Wroclawiu 14-16 grudnia, a potem zjezdzam do Kielc na Swieta. Mam nadzieje, ze tym razem uda nam sie spotkac :)
Awatar użytkownika
Anja

Postprzez Raf » 08 Paź 2012, 19:00

Fajnie, do grudnia nie daleko, bardzo miło mi będzie poznać Kielecką Anastazjuszkę:)
Raf

Postprzez Raf » 12 Paź 2012, 21:36

Hey, może by urządzić puszczanie wianków na Nidzie;)
Raf

Postprzez Anja » 13 Paź 2012, 08:49

Swietny pomysl... wianki w grudniu, to chyba 21-go w przesilenie zimowe, a do tego koniec swiata! Trzeba to bedzie jakos uczcic :D
Tylko dlaczego na Nidzie, a nie na SIlnicy?
A do tego przelot na miotle z Lysej Gory... ostatnio 5-letni syn mojej znajomej dorwal miotle i latal na niej po ogrodzie, a jak wiadomo takie male dzieci wiedza lepiej co mozliwe, a co nie ;)
Awatar użytkownika
Anja

PoprzedniaNastępna

Wróć do Poznajmy się

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości