Popieram ustawę o Rodowych Posiadłościach w Polsce

Rozwiązania prawne odnośnie kupna ziemi, zezwoleń, organizacji itd.

Moderator: Hipka

Popieram ustawę o Rodowych Posiadłościach w Polsce

Postprzez Piotr K » 15 Kwi 2018, 11:23

Witam
Oczywiście chodzi o
- projekt ustawy o nadawaniu 1 ha
- deklaracje
O ich tresc, propozycje. Kazda ustawa skladana przez grupe posłów zawiera uzasadnienie oraz koszty finansowania. Taka mala deklaracja. Sama ustawa jest gotowa po rosyjsku. W Pradze mowa byla o przetłumaczeniu projektu na jezyk czeski. Czy sa jakiej wersje po polsku?

Ponizej link do ustawy w jezyku rosyjskim
https://vk.com/wall-10630249_6227
Awatar użytkownika
Piotr K

Miejscowość: Borne
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Re: Popieram ustawę o Rodowych Posiadłościach w Polsce

Postprzez Piotr K » 15 Kwi 2018, 11:34

Popieram ustawę o Rodowych Posiadłościach

Drodzy Rodacy,

Każdy człowiek w Polsce ma prawo do szczęścia i tworzenia. Każdy człowiek w naszym kraju powinien mieć kawałek Ojczyzny. Drodzy Rodacy, ja przeanalizowałem sytuację jaka występuje z Rodowymi Posiadłościami na świecie i zdecydowałem się poprzeć inicjatywę projektu ustawy o Rodowych Posiadłościach, tak jak to zostało przedstawione w książkach z serii "Dzwoniące Cedry Rosji". Podłączajcie się drodzy Rodacy do przyjęcia projektu. Niech będzie wiele szczęśliwych rodzin i wtedy będzie szczęśliwy kraj.

Oto moje marzenie jako Polaka. Nabyłem hektar ziemi za miastem, na nieużytkach, w celu stworzenia na nim bardziej doskonałego środowiska do zamieszkania dla mojej rodziny, moich potomków i ku pamięci naszych przodków. Miejsce to nazwałem "Rodową Posiadłością". Na zakupionej ziemi posadziłem sad, wykopałem staw do hodowli ryb, postawiłem kilka uli z pszczołami, uprawiam owoce oraz warzywa. Ziemie będę wzbogacać wyłącznie w sposób naturalny i nawozami pochodzenia naturalnego.

Kawałek Ojczyzny dla każdej rodziny. Działka taka powinna mieć powierzchnię powyżej jednego hektara, ponieważ na mniejszym terenie niemożliwe jest zorganizowanie doskonałego i samoregenerującego się ekosystemu, małego rolnego przedsiębiorstwa. Jeśli rodzinom nie zostana przydzielone działki o wystarczającej powierzchni, to Osady wokół miast będa nie producentami, lecz konsumentami produktów spożywczych, i w efekcie pogorszy się ekologiczna i socjalna sytuacja w kraju.
Drodzy Rodacy, przykłady państw, które postawiły na rozwój towarowych gospodarstw rolnych, wskazuje, że jest to nieefektywny, a wręcz zgubny wybór. Rolnicy rywalizują ze sobą, żeby otrzymać jak największy dochód z hodowli produktów rolnych. Żeby wygrać, stosuja nawozy, herbicydy, uprawiają szkodliwe, modyfikowane genetycznie warzywa i owoce, a tym samym stwarzają zagrożenie dla życia ludzi całych państw.

W Rodowych Posiadłościach jest inaczej. Rodzina hoduje produkty na własne potrzeby, a także dla swoich krewnych mieszkających w mieście. Taka rodzina, ma zasadniczo inny stosunek do ziemi. Nadmiar produktów wytworzonych w tych Posiadłościach będzie się korzystnie różnił jakością od wszystkich innych produktów dostarczanych do miejskich sklepów.

Kryzys ekonomiczny w świecie wciąż się pogłębia. By z niego wyjść, potrzebna jest zasadniczo nowa i zrozumiała dla ludzi idea obrazu życia rodziny. Właśnie taka idea została przedstawiona w serii książek "Dzwoniące Cedry Rosji". Jak pokazuje życie, to dzięki tej idei, a nie środkom finansowym, dziesiątki polskich rodzin wzięło po hektarze ziemi i już buduja własne Rodowe Posiadłości, w których dzieci rodzą się i wychowują w bardziej ekologicznym środowisku. Wiem, że dzięki tej idei w różnych regionach Rosji, Ukrainy, Białorusi już dziesiątki tysięcy rodzin budują swoje Rodowe Posiadłości, a miliony rodzin zamierzają to zrobić. Wiele rodzin zamierza utworzyć małe przedsiębiorstwa, które będa wytwarzac produkty rolnicze.Tysiące rosyjskich rodzin udowodniło juz w praktyce pozytywny wpływ projektu "Rodowej Posiadłości".

Niech Rodowe Posiadłości będą naszą ideą narodową. W przyszłości ta idea stanie się ideą międzynarodową, a wtedy kraje będą rywalizować, materializując wspaniałą przyszłość. Zacznie się twórczy i natchniony międzynarodowy ruch. Podobne deklaracje podpisało dziesiątki polskich rodzin, które przystąpiły do budowy własnych Rodowych Posiadłości. Zbieranie podpisów trwa. Powodzenia i natchnienia wszystkim tak samo myślącym w owocnym tworzeniu doskonałego środowiska życia dla waszych rodzin w państwach i w całym świecie!
Podpis/ województwo/data
Ostatnio edytowany przez Piotr K 18 Maj 2018, 01:38, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Piotr K

Postprzez apek » 16 Kwi 2018, 22:23

Pierwsza wersja deklaracji jest od kilku lat na stronie głównej http://anastazja.org/deklaracja.php

Widziałem że na rosyjskim Facebooku ludzie zamieszczają zdjęcia swoje albo swojej rodziny z własnoręcznie zrobionym napisem "Jesteśmy za ustawą o Rodowych Siedliskach"
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez ciciak » 06 Maj 2018, 10:01

Na dalekim wschodzie Rosjj ustawa obowiązuje chyba od 2 maja 2016 roku.
Marzy mi się taki stan świadomości ludzi, by prezydent nie musiał czytać projektu i dotykać kartek, podpisywać projekt drogim piórem z atramentem w białym budynku Belwederu, ubrany w niewygodny garnitur z radością na twarzy, wiedząc, że zrobił coś naprawdę pięknego dla ludzi narodu Polskiego.
ciciak

Postprzez Piotr K » 14 Maj 2018, 16:22

Fajna uwaga Apek, z tym podpisywaniem sie na spolecznosciach "Popieram ustawe o 1 ha", a idac dalej zdjecia z kartka.
(ciciak) W Rosji faktycznie funkcjonuje na Dalekim Wschodzie. Zalety skladania ustawy z kompletem Deklaracji jest oczywista. 
Jednoczesnie nalezaloby byc otwartym na inne narzedzia sluzace wspolnemu sukcesowi.

Wiem ze takie Deklaracje poparcia ustawy o Rodowych Posiadlosciach podpisane przez rodzine / osobe zbierana sa przez Osady / inne podmioty celem ich archiwizacji, a potem przedlozenia wraz z gotowa ustawa w momencie skladania takowej ustawy w Sejmie. A Tresc Deklaracji mozna by pewnie edytowac wedlug indywidualnych potrzeb i preferencji, bo tu kazdy ma swoje silne argumenty. Rodziny moglyby nawet na formacie A4 wlasnorecznie zapisac jednym zdaniem ze popieraja ustawe i podpisac sie. Dzieci moglyby namalowac wlasnoreczne rysunki dzialki. Tak aby Deklaracja zawierala conajmniej samo twierdzenie o poparciu ustawy oraz podpis osoby. 
Podpis oraz miejscowosc zamieszkania / lub tylko wojewodztwo i data podpisu, bez dalszych danych szczegolowych, aby nie wchodzic w dane osobowe.
Awatar użytkownika
Piotr K

Wróć do Kwestie prawne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość