Dzikie budownictwo

Rozwiązania prawne odnośnie kupna ziemi, zezwoleń, organizacji itd.

Moderator: Hipka

Dzikie budownictwo

Postprzez thewave » 08 Wrz 2010, 16:05

Jestem w trakcie opracowywania planu B.

Interesuje mnie taka kwestia jak:
co mi grozi jak wybuduję drewnianą szopę na ziemi niczyjej (państwowej, czyli nie należącej do żadnego Polaka) i w razie kontroli posługiwanie się innym imieniem i nazwiskiem (jak mnie dogonią :D)?

Edit: jednak przydał by się koniec systemu.
Nie koniec świata który system chce spowodować, ale kompletny rozpad państw i finansów w skali globalnej (wszystkich sztucznych tworów technokracji).
Świat czyli ekosystemy planety pozostałyby nienaruszone.

Edit2: Widzę że czas na przerwę od systemu, jak pochlapie się w tym bagnie to za bardzo się nasiąka zapachem błota. W niedzielę idę na tydzień do lasu. W tym wszystkim chodzi o odejście od technokracji a nie o nagły rozpad, powolny proces a nie terapia szokowa.

Edit3: Przygotowania do wyprawy trawają: czyli nie robię nic :D da radę.
Jak by ktoś chciał budować się na dziko to mam rozwiązanie: sadzimy labirynt z krzaków tarniny, malin, jeżyny i sypiemy miejscami złom żelazny (tylko czysty bez smarów itp.) aby pokrzywy mogły sobie rosnąć. Ja znam drogę a goniący wróci do domu bardziej poturbowany niż po meczu piłkarskim. :D Na wszystko jest metoda.
thewave

Miejscowość: Wrocław

Re: Dzikie budownictwo

Postprzez Hipka » 13 Sty 2011, 11:31

Wystarczy pochodzić po wsiach, zwłaszcza na tzw.ścianie wschodniej i zainstalować się w opuszczonym domu. Jak wyrzucą, to zawsze jakiś inny się znajdzie. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez ANDRZEJzLASU » 20 Maj 2011, 12:47

Powiem tak, wybudować możesz tylko w przypadku jeżeli jest plan przestrzenny lub dostaniesz decyzję o warunkach zabudowy... działka nie musi być twoje.. bo składasz oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane ( za fałszywe grozi 3 lata więzienia).. w terenach rolnych możesz postawić budynek (24m2) na 120 dni.. potem go rozebrać,,, :)

za wybudowanie domu bez decyzji grozi kara około 40 tyś... i rozbiórka lub w terenach budowlanych , zatwierdzenie projektu powykonawczego...
Czyli ciemne siły nie próżnują, skupić ludzi w jak najmniejszym obszarze.. i na jak najmniejszej powierzchni..( oczywiście nie tych bogatych bo oni mają po kilka - naście hektarów), a potem z górki niech się trują, kłucą, okradają,... Dlatego ustala się bzdurne plany zagospodarowania przestrzennego.. i chore prawo budowlane.. które można naginać w lewo lub w prawo..

P. S. O co chodzi z tymi książkami Anastazji. w Krakowie się z nimi zetknąłem i do dzisiaj nie dają mi spokoju:)))) hahaha (urzędnik)
ANDRZEJzLASU

Postprzez Hipka » 21 Maj 2011, 07:35

Witaj, Andrzeju z Lasu (a jakiego?) Z tymi przepisami to różnie w różnych gminach jest, czasem łatwiej dostać pozwolenie, czasem trudniej. Najprostsze jest kupienie kawałka ziemi z jakimiś budynkami lub choćby starymi fundamentami, wtedy jest z górki. :D
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez Anachoreta » 21 Maj 2011, 08:39

ANDRZEJzLASU napisał(a):Czyli ciemne siły nie próżnują, skupić ludzi w jak najmniejszym obszarze.. i na jak najmniejszej powierzchni

Faktycznie i ja to zauważyłem, że ludziom żyje się lepiej na obszarach o małej gęstości zaludnienia i luźnej zabudowie.
Przykładowo w takiej Norwegi odległości między farmami wynoszą około 2 km, a są i takie miejsca gdzie dochodzą do 100 km.

Jednak czy to są ciemne siły to ja nie wiem.
Raczej ludzi jest zbyt dużo na całym globie.
Anachoreta

Miejscowość: Warszawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Marian » 22 Maj 2012, 12:24

Marian

Postprzez szron » 01 Lip 2013, 11:49

szron

Postprzez smile » 01 Lip 2013, 12:30

hmmm, zastanawiające jest to 14 dni po ukończeniu budowy, które daje urzędom możliwość wniesienia zastrzeżeń.....
Jeden z komentarzy:

Jakie ludziska naiwne.Teraz żeby rozpocząć budowę trzeba wszystkie uzgodnienia o ściekach,wodzie,p.poż itp. itd. zrobić przed budową.Po wprowadzeniu tych przepisów wszystkie niezgodności z prawem budowlanym będą kwestionowane przez urząd w sytuacji gdy budynek już stoi i kaska wydana. Tylko naiwniak może myśleć ,że to jest zmiana na lepsze. Co gorsza po wybudowaniu niektóre nieprawidłowośći będą nie do usunięcia małymi kosztami a przed budową można je wykonać bez problemu.Robią Was w jajo a Wy to łykacie.
Awatar użytkownika
smile

Miejscowość: małopolska

Postprzez kwiat bzu » 09 Lip 2013, 21:42

Szron a jak myślisz kiedy to może wejść w życie lub kiedy jest jakaś szansa realna że to w końcu uchwalą..? Czy pod tą większość przypadków my tez z ziemią na wsi się załapiemy..Jeśli to uchwala budowanie będzie o niebo prostsze :D
Awatar użytkownika
kwiat bzu

Miejscowość: Białystok, Olsztyn
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez szron » 09 Lip 2013, 21:56

Mysle ze tu chodzi o tzw. "ozywienie" budownictwa a nie pojscie spoleczenstwu na reke :) nie badzmy naiwni. Akurat teraz ustawodawca pomyslal o takich ulatwieniach bo budownictwo od kilku lat przestalo "ciagnac" gosporadke do przodu, wiec pomysl zapewne jest taki ze jak to wprowadza to mnostwo ludzi zacznie"sie budowac", kupowac materialy, zatrudniac specjalistow itp. itd. Kiedy uchwala? Anastazja wie :) ale to krok w dobra strone dla wszystkich ktorzy nie zamierzaja korzystac z oficjalnych mediow i wszelkich odgornie sterowanych laczy energetycznych, kanalizacyjnych itp. Na pewno zalapia sie wszyscy na dzialkach siedliskowych, a podobno ponad hektarowe dzialki latwiej na takie przeksztalcic.
szron

Wróć do Kwestie prawne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości