Uwagi i pytania do regulaminu

Moderator: Administrator

Uwagi i pytania do regulaminu

Postprzez Anachoreta » 25 Cze 2011, 07:49

9. Forum http://www.anastazja.org jest stworzone dla ludzi zafascynowanych ideami z książek z serii "Dzwoniące Cedry Rosji" i wcielaniem ich w życie. Forum to zostało założone po to, aby dzielić się światłem, ciepłem i dobrocią, aby pomagać sobie wzajemnie i wzmacniać obraz nakreślony przez Anastazję.
( Dla osób wątpiących, niepewnych bądź niechętnych tym ideom, jak również dla krytykantów i osób lubiących wszczynać kłótnie i dzielić włos na czworo, istnieje oddzielne forum http://www.anastazja.com.pl )

W pkt. 9 jest sugestia, aby krytykę wyrażać na stronie anastazja.com.pl podczas gdy na tej stronie ja nie zauważyłem żadnego forum.
Jest tylko reklama książek o Anastazji.

Co do krytyki to uważam, że może ona wspierać ideę Anastazji.
Przkładowo, ktoś coś krytykuje, bo nie zrozumiał dobrze, drugi użytkownik mu to wyjaśni i przestanie krytykować, a wręcz przeciwnie zacznie działać na rzecz jej rozwoju.
Moim zdaniem krytyka idei bierze się głównie z braku zrozumienia.
Anachoreta

Miejscowość: Warszawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Re: Uwagi i pytania do regulaminu

Postprzez Administrator » 25 Cze 2011, 10:16

Dzięki za te sugestię :)

Oczywiście można zadawać pytania i zastanawiać się, krytykować, tylko niech to będzie sensowne i kulturalne. Jeśli ktoś chce zrozumieć, to zrozumie.
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez Przemek » 25 Cze 2011, 14:31

myśle ze jak bedziemy dostrzegac tylko pozytywy w sobie na wzajem i odnosic sie bez sarkazmu (to drugi do mnie :)) to nie bedzie potrzeby krytykowania.
W tym świecie ludzie bojąsie co kolwiek robić, bo jak ktoś wychodzi z inicjatywą i działaniem to od razu spotyka sie z krytyką ludzi przewaznie biernych.
Dochodzi do tego ze wszyscy sie tylko krytykują. Krytycy krytykują krytyków.
Na tym forum jest przewaznie bardzo miła atmoswera i fajnie bedzie jak tak pozostanie.
pozdrawiam wszystkich :)
Przemek

Postprzez Jola » 02 Lip 2011, 23:56

Kod: Zaznacz wszystko
( Dla osób negatywnie nastawionych lub niechętnych tym ideom, jak również dla osób lubiących wszczynać kłótnie i dzielić włos na czworo, istnieje oddzielne forum http://www.anastazja.com.pl )

Naprawę uważam to zdanie za niestosowne w regulaminie naszego forum. Zaczynając je czytać nie sądziłam ze skończy się w taki nieładny sposób. Apeluje o jego zmianę...
Awatar użytkownika
Jola

Miejscowość: małopolska

Postprzez Administrator » 10 Lip 2011, 01:20

Witam, co konkretnie jest tu nieładnego?

To przecież forum tematyczne, a nie hydepark, gdzie każdy bredzi co mu się podoba. Na forum klubu Harrego Pottera ludzie uważający tą książkę za czarną magię i chłam nie są mile widziani, tak samo jak na forum entuzjastów aut marki Ford nie potrzeba przeciwników tego samochodu.

Zacytuję Przemka:
W tym świecie ludzie bojąsie co kolwiek robić, bo jak ktoś wychodzi z inicjatywą i działaniem to od razu spotyka sie z krytyką ludzi przewaznie biernych.
Dochodzi do tego ze wszyscy sie tylko krytykują. Krytycy krytykują krytyków.

To forum ma służyć działaniom i pomysłom a nie krytyce i niekończącej się paplaninie. Gdyby było odwrotnie to w ogóle nie zakładałbym strony i forum.
Ilu z naszych forumowych "rozmówców" przyjechało rok temu na sadzenie cedrów w Międzyborowie?
A ilu było w tym roku na zjeździe u Hipki? A ilu pojedzie z nami na Białoruś do osad anastazjowych, albo do dolmenów?

Więc jeszcze raz powtarzam - forum ma być platformą żeby ludzie mogli się poznać, a potem umawiać na wspólne akcje bądź dalszą współpracę, a nie służyć kłótniom i obrażaniu wszystkiego wokół.
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez iskierka » 10 Lip 2011, 17:08

myślę, że Joli chodziło o nawiązanie do tamtej strony, trochę to złośliwe było.
iskierka

Postprzez Jola » 11 Lip 2011, 09:02

Witam, co konkretnie jest tu nieładnego?

Widocznie nie napisałam tego wystarczająco jasno... Chodzi mi dokładnie o to co napisała Iskierka - chodzi mi o złośliwe i niemiłe nawiązanie do tamtej strony. Dobrze że nasze forum ma służyć dobremu i konkretnym rzeczom, ale nadal uważam że nie powinno się wspominać o tamtej sromie w taki sposób. Bo czemu to służy? Dobru? Jeśli tak to ja tego nie czuje...

I jeszcze mam pytanie odnośnie tej części wypowiedzi
A ilu pojedzie z nami na Białoruś do osad anastazjowych, albo do dolmenów?

Nie znalazłam o tym info na forum. Będzie coś takiego niedługo organizowane?
Pozdrawiam i ślę DOBRĄ energię ;)
Awatar użytkownika
Jola

Postprzez Jola » 11 Lip 2011, 23:03

I jeszcze jedna bardzo istotna kwestia - strona http://www.anastazja.com.pl oferuje już TYLKO możliwość zakupu książek o Anastazji.
Awatar użytkownika
Jola

Postprzez marek » 06 Sty 2013, 14:43

Jola napisał(a): strona http://www.anastazja.com.pl oferuje już TYLKO możliwość zakupu książek o Anastazji.

Słyszałem z kilku źródeł że kiedyś tam było forum z wielkim bratem na czele próbującym tworzyć -. że się tak wyrażę - struktury społeczne oparte o błędne koło w rozumowaniu. Nawet PW nie można było napisać do kogoś bez pominięcia brata administratora. Ale to tylko zasłyszane plotki. Może administrator coś doda gwoli wyjaśnienia.
Ale ja tu nie po to. Chciałem zapytać administratora czy można publikować na forum publicznym korespondencję PW od innego użytkownika? Oczywiście bez podawania informacji o autorze wiadomości. Chociaż i takie wklejki widziałem.
marek

Miejscowość: opolskie

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 28 Wrz 2013, 15:30

2 pytania do Regulaminu:

1. Jaki jest limit ostrzezen / albo ''ostrzezen'' od Administratora ?
2. Czy istnieje od tego Instancja Odwolawcza; jesli tak- jakie sa na nia namiary ?

Dziekuje z gora
<kwiat>
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Administrator » 02 Paź 2013, 10:33

Witam,

Odpowiadam na ostatnie pytania:
forum anastazja.com.pl było faktycznie źle zorganizowane, nie wiadomo było kto nim zarządza ani jak je poprawnie obsługiwać - jego założycielami były inne osoby, które już się tym nie zajmują, nie ma ich też na naszym forum.

Prywatna korespondencja to takie listy, więc możesz oczywiście opublikować list, możesz nawet podać, kto był nadawcą - nie jest to zakazane, ale trzeba się liczyć z uczuciami drugiej osoby.
Jeśli ktoś nas w PW obraża lub wysyła podejrzane wiadomości, to najlepiej to zgłosić do mnie.

Limit ostrzeżeń to 1, tzn. po jednym ostrzeżeniu mogę już wyrzucić użyszkodnika, jeśli tylko da pretekst. Choć zdarza się, że osoba dostaje kilka ostrzeżeń, zanim zostanie zablokowana, zależy to od skali problemu jaki stwarza.
Nie ma od tego odwołania; jako założyciel forum mam prawo zbanować każdego użytkownika. Każdy użytkownik, rejestrując się, musiał kliknąć "zgadzam się na te warunki", gdzie było napisane m.in

[...]Skrypt phpBB wspomaga tylko dyskusje przez Internet, grupa phpBB nie odpowiada za to co możemy, a czego nie możemy robić.[...]Zgadzasz się nie publikować obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych lub obrażających mniejszości rasowe, religijne i seksualne materiałów, jak również innych materiałów, które mogą pogwałcać prawo w Twoim kraju, kraju, gdzie "" jest hostowane lub Prawo Międzynarodowe. W przypadku postępowania niezgodnego z powyższymi zasadami, zostaniesz natychmiastowo i bezapelacyjnie zbanowany, a Twój Dostawca Internetu zostanie przez nas powiadomiony o takim postępowaniu. Adres IP każdego postu jest zapisywany w celu przestrzegania zasad i/lub udowodnienia ich łamania. Zgadzasz się, że administracja "" ma prawo do usuwania, edycji, przesuwania i zamykania każdego Twojego tematu oraz Twoich postów.[...]
Używając "" (dalej jako "my", "nasze", "nas", "", "http://forum.anastazja.org"), zgadzasz się na poniższe warunki. Jeśli na nie się nie zgadzasz, proszę, nie wchodź na "http://forum.anastazja.org" ani z niego nie korzystaj. Możemy zmienić te warunki i dołożymy wszelkich starań, by Cię o tym poinformować, lecz w Twoim obowiązku leży regularnie sprawdzanie tych warunki podczas dalszego używania "http://forum.anastazja.org"

Oznacza to, że decydując się na rejestrację i pisanie na forum, akceptujesz zasady i warunki spisane przez zarządzającego, jak również fakt, że mogą się one zmieniać i ewoluować w trakcie istnienia forum. Jeszcze taką informację odnośnie usuwania kont znalazłem na innych forach - niby to jest wpisane w zasady funkcjonowania forum, ale może trzeba to wyszczególnić :

Administrator Forum ma prawo do podjęcia decyzji w sprawie dowolnego aspektu Forum bez podania przyczyny. Np:

1. usunięcie konta dowolnego użytkownika forum;
2. zmodyfikowanie konta dowolnego użytkownika forum;
3. zablokowanie lub odblokowanie konta dowolnego użytkownika forum;
4. nadanie, usunięcie lub zmodyfikowanie ostrzeżenia nadanego dowolnemu użytkownikowi forum;
5. akcje moderatorskie (np. usunięcie tematu lub posta) itp.
Decyzje Administratora Forum są ostateczne. W przypadku odwołań od owych decyzji należy skontaktować się z danym administratorem i złożyć wyjaśnienia z odpowiednim uzasadnieniem. Jeśli jego zdanie jest niezmienne, dalsza dyskusja i odwołania na temat decyzji są zabronione.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Wróć do Regulamin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość