Regulamin forum

Moderator: Administrator

Regulamin forum

Postprzez apek » 12 Cze 2010, 12:31

Na forum obowiązują standardowe zasady:

  1. Unikamy przeklinania i niecenzuralnych słów. W miarę możności, piszemy z użyciem polskich znaków, i jak najpiękniej umiemy (stylistycznie, gramatycznie i ortograficznie).

  2. Staramy się, aby każda wypowiedź wnosiła coś do tematu, nie piszemy pustych postów z samymi " :D ", "zgadzam się" "masz rację", "popieram" czy "ja też się cieszę, pozdrawiam serdecznie". Takie informacje można przekazywać poprzez prywatne wiadomości.

  3. Piszemy na temat. Jeżeli wypowiedź znacznie odbiega od sedna wątku, zakładamy nowy temat.

  4. Spory i dyskusje przeprowadzamy kulturalnie, bez pyskówek i kłótni.

  5. Wypowiedzi obraźliwe, powtarzające się są usuwane, wypowiedzi całkiem niezwiązane z tematem są uznawane jako spam i przenoszone do działu "bigos".

  6. Użytkownicy łamiący postanowienia regulaminu otrzymują ostrzeżenia, drugie lub trzecie ostrzeżenie może skutkować tymczasowym lub stałym zablokowaniem dostępu do forum.

  7. Czerwona czcionka jest zarezerwowana tylko dla administratorów i moderatorów.

  8. Unikamy tematów, w których podajemy tylko link do innej strony i dwa słowa wyjaśnienia. Jeżeli podajemy linki, to lepiej jest obszerniej wytłumaczyć, co można znaleźć w odnośniku, a najlepiej wstawić cytat lub fragment.

  9. Niniejsze forum jest stworzone dla ludzi zafascynowanych książkami z serii "Dzwoniące Cedry Rosji". Dlatego tematy poruszane na forum, bezpośrednio lub pośrednio dotyczą tematyki z "Dzwoniących Cedrów". Jeżeli nie interesują Cię te tematy, lub zamierzasz atakować/wyśmiewać/negować ów przekaz lub ludzi inspirujących się tymi książkami - lepiej zrezygnuj dobrowolnie z forum.

Administratorzy i Moderatorzy są od tego, aby opiekować się porządkiem i harmonią forum oraz pomagać jego użytkownikom, a nie od tego, aby przeczesywać forum w poszukiwaniu postów sprzecznych z regulaminem i karać winowajców. Prosimy więc, aby każdy nowy użytkownik zapoznał się z wyżej wymienionymi zasadami i przestrzegał ich, a funkcjonowanie forum stanie się prostsze i bardziej przyjazne.

EDYCJA 11.2013 - Uprawnienia moderatorów i administratorów:

Administrator Forum ma prawo do podjęcia decyzji w sprawie dowolnego aspektu Forum, np:
1. usunięcie konta dowolnego użytkownika forum;
2. zablokowanie lub odblokowanie konta dowolnego użytkownika forum;
3. nadanie, usunięcie lub zmodyfikowanie ostrzeżenia nadanego dowolnemu użytkownikowi forum;
4. akcje moderatorskie (np. usunięcie tematu lub posta) itp.
Decyzje administratora Forum są ostateczne. W przypadku odwołań od owych decyzji należy osobiście skontaktować się z danym administratorem (mailowo lub telefonicznie) i złożyć wyjaśnienia z odpowiednim uzasadnieniem. Jeśli jego zdanie jest niezmienne, dalsza dyskusja i odwołania na temat decyzji są bezcelowe.


Życzę jasnych myśli wszystkim użytkownikom,
M. Aponiewicz
Administrator forum
Ostatnio edytowany przez Administrator, 01 Gru 2013, 20:56, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Zmodyfikowany regulamin i dodane nowe podpunkty.
Awatar użytkownika
apek
 
Posty: 300
Rejestracja: 12 Cze 2010, 12:12
Miejscowość: Białystok

Wróć do Regulamin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość