Historia Polski sprzed 996 roku

Narodowe opowieści i bajki, ludowa mądrość bliskich i dalekich przodków, nasze korzenie, jak to było dawniej. Docieranie do prawdy ukrytej przez wiekową cenzurę i zakłamania.

Moderator: iskierka

Historia Polski sprzed 996 roku

Postprzez Raf » 26 Cze 2013, 10:23

W szkołach o tym nie mówią , myślę, że na naszym forum powinno być to właśnie tu, w części forum która jest zatytułowana; "Kultura i obraz życia, docieranie do prawdy ukrytej przez wiekową cenzurę i zakłamania", że powinniśmy postarać się odtworzyć chronologicznie historie naszego kraju dla naszych dzieci.

Z poniższego artykułu wiemy, że stolica naszego kraju była w Łysogórach, gdzie dokładnie? Że przed panowaniem Mieszka pierwszego mieliśmy cesarza Słowian Kagana, jakie były jego dzieje, kto był przed nim?

W artykule są niezbite dowody; komnaty grobowe w Łysicy, badania genetyczne krwi, odnośniki z poważanych czasopism jak "Nature", więc nie mam wątpliwości co do autentyczności tezy istnienia państwa Słowian, jedyne co mnie trochę razi to zbyt ostry język autora, swoją drogą dobrze byłoby znaleźć do niego kontakt, chciałbym mu podziękować , że pozbierał te cenne fakty, trzeba by również pomyśleć nad dalszymi badaniami grobowców w Łysicy.

A także jeśli ktoś potrafi to prosił bym o opublikowanie artykułu na naszym forum, żeby nie był tylko w formie linku.

link do pliku;
https://hotfile.com/dl/230841432/b2644dd/Chrobacja_i_ysa_Gra.pdf.html

link do artykułu;
http://chrobacja.prohosts.org/
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Re: Historia Polski z przed 996.

Postprzez Raf » 21 Paź 2013, 16:39

To niepokojące, że na naszym forum nikt nie nawiązuje do tego tematu, dziadek Anastazji powiedział, że powinniśmy przywrócić historie z przed co najmniej 18stu tys. lat aby ją odkryć dla potomnych. Z tych materiałów wynika niezbicie, że mieliśmy stolice w górach zwanych obecnie Świętokrzyskimi i z powodzeniem możemy powiedzieć, że sięga ona historią nawet 10tys lat wstecz biorąc pod uwagę potop opisany w Bibli .
Raf

Re: Historia Polski z przed 996.

Postprzez Asoka » 21 Paź 2013, 16:53

Polecam ciekawe źródło informacji, kwestie te są mi bardzo bliskie, gdyż i Kraków oraz wzgórze Wawelskie są historycznymi siedzibami kultury starożytnych Słowian, z pewnością ziemie świętokrzyskie i małopolskie mają w sobie energię Pamięci Naszych przodków ...

http://ag.108.pl/index.php/ufo-obcy-pal ... -aryjskich
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
2. Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym,
3. co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem
4. Zmiana jest jedyną stałą z wyjątkiem pierwszych 3 Praw, które są niezmienne.
Asoka

Re: Historia Polski sprzed 996 roku

Postprzez Raf » 03 Gru 2013, 20:35

Trochę wiedzy o państwie Lecha itp. Co myślicie?

http://www.youtube.com/watch?v=4Hq05Kvij3w
Raf

Postprzez Asoka » 04 Gru 2013, 20:52

Pan Szydłowski zebrał sporo informacji, nie wszystkie się da zweryfikować tak łatwo, ale ma rację w tym, że od dawna nasz kraj był nazywany krajem Lachów i tak jest dalej w np. Turcji, która do tej pory pamięta Sobieskiego. Ma też rację, że za Naszą przeszłość od dawna nie lubią Nas "Włodzarze" Rosji, nie tylko oni przyczynili się chyba do skutecznego wymazania Naszych dziejów ...

Ja znalazłem jeszcze taki artykuł, myślę, że też zawiera ciekawe informacje:

Alternatywna historia świata: Zapomniana cywilizacja Słowian. (część 5.1 z 5)

http://innemedium.pl/wiadomosc/alternat ... czesc-51-5

Tutaj jest fragmencik o Wawelu, jednak dość istotny:

Czas Kryształów, cz. I - Sebastian Minor - 15.11.2013
http://www.youtube.com/watch?v=lua6jlydGMc#t=1372

Ciekawy temat ... :)
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Mijs26 » 10 Gru 2013, 14:48

Przydatna wiedza, macie racje, że należy przywrócić historię Lechitów(i ogólnie Słowian) sprzed 966 roku.
Mijs26

Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez szron » 10 Gru 2013, 15:20

Mam taka propozycje, zeby jesli w poscie stosujemy slownictwo w rodzaju "nalezy", "trzeba", "powinnismy" i tym podobne, od razu podpierac nasze stwierdzenia odpowiednim cytatem z Dzwoniacych Cedrow. Wtedy od razu bedzie wiadomo czy autor postu, postuluje cos w nurcie ksiazek o Anastazji, czy probuje przemycic jakies swoje prywatne spostrzezenia, nie majace zadnego odniesienia do cyklu Megre. To zaoszczedzi i czasu i nieporozumien. Prosze - piszmy smialo, ze "ja tak mysle", "ja tak uwazam", "to jest wylacznie moje zdanie" nie podpierajc sie rzekomym nawiazywaniem do nieistniejacych w ksiazkach przekazow.
szron

Miejscowość: pomorskie

Postprzez SmOOthEr » 10 Gru 2013, 19:26

Słuszna uwaga szron ;)
Cóż więcej powiedzieć
Osobiście uważam, że Megre ma super podejście do historii jako takiej - nawet w swoich wykładach mówi otwarcie o zakłamaniu i zafałszowaniu historii wedrusów na terenie Rosji. U nas sprawa z pewnością ma się podobnie, ale nie potwierdzę tego nijak, bo nie mam dostępu w tej chwili do publikacji :)
Z jego wykładów jednak płynie jasne przesłanie, że są grupy interesu, którym zależy na mąceniu w głowach i korzystaniu z tego, że coraz to nowe pokolenia zapominają jak było w rzeczywistości
Niezwykle mądry facet - pełen szacunek do niego i jego cyklu o Anastazji
Miłość i Światło
SmOOthEr
Awatar użytkownika
SmOOthEr

Połówki: Szukam swojej połówki ♀

Postprzez apek » 11 Gru 2013, 12:12

Mały offtopic -
----------------------
Myślę, że możemy sobie generalnie (z małymi wyjątkami) darować słownictwo typu powinność, należność, mus :) W "Dzwoniących cedrach" nie ma przymusu, są propozycje (to, że są to praktycznie propozycje nie do odrzucenia/podważenia to inna sprawa :D)

W każdym razie - lepsze są - moim zdaniem - słowa typu "dobrze by było, gdyby" albo "korzystnie jest, gdy", to takie pierwsze lepsze przykłady ale wiecie, o co mi chodzi.

Rosjanie mają świetne słówko "dawaj", używają go np. na zakończenie rozmowy (- cześć! - Nu, dawaj) jako zachętę (dawajcie poznamy się) itp. Na rosyjskich forach nie piszą "należy przywrócić historię Słowian" tylko "dawajcie przywracamy historię Słowian!" Zobaczcie, jaka różnica w odbiorze dwóch, zdałoby się podobnych, zwrotów.
--------------------

raf napisał(a):dziadek Anastazji powiedział, że powinniśmy przywrócić historie z przed co najmniej 18stu tys. lat aby ją odkryć dla potomnych.

Możesz napisać, w którym to było tomie, chętnie odświeżę pamięć, bo tego cytatu nie pamiętam wcale.
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez szron » 11 Gru 2013, 12:38

apek napisał(a):Mały offtopic -
----------------------
Myślę, że możemy sobie generalnie (z małymi wyjątkami) darować słownictwo typu powinność, należność, mus :) W "Dzwoniących cedrach" nie ma przymusu, są propozycje (to, że są to praktycznie propozycje nie do odrzucenia/podważenia to inna sprawa :D)
W każdym razie - lepsze są - moim zdaniem - słowa typu "dobrze by było, gdyby" albo "korzystnie jest, gdy", to takie pierwsze lepsze przykłady ale wiecie, o co mi chodzi.
Rosjanie mają świetne słówko "dawaj", używają go np. na zakończenie rozmowy (- cześć! - Nu, dawaj) jako zachętę (dawajcie poznamy się) itp. Na rosyjskich forach nie piszą "należy przywrócić historię Słowian" tylko "dawajcie przywracamy historię Słowian!" Zobaczcie, jaka różnica w odbiorze dwóch, zdałoby się podobnych, zwrotów.
--------------------

Zgadzam sie w pelnej rozciaglosci :) Podpisuje sie obiema rekami :)
szron

Miejscowość: pomorskie

Postprzez Raf » 11 Gru 2013, 17:39

Czyżby koledzy twierdzili, że znajomość historii własnego narodu nie jest obowiązkowa dla normalnego człowieka?

http://www.youtube.com/watch?v=x0s8XaZFUp4 :)
Raf

Postprzez Raf » 11 Gru 2013, 17:51

Na rosyjskich forach muwią "nu dawaj!" no fajnie, znajduje się lider krzyknie zachęci , a ja mam dość czasów liderów bo każdy kto ma głowe na karku widzi do czego te czasy doprowadziły.
Może nadszedł czas aby każdy kierował się uniwersalnym rozsądkiem i logiką a nie czekał na; "nu dawaj Grisza!"
Raf

Postprzez apek » 11 Gru 2013, 22:11

---Offtopic---
Rafie (Rafo?) proszę, nie wkładaj niewypowiedzianych słów w nasze (wirtualne) usta - żaden z nas nie powiedział, że znajomość historii własnego narodu nie jest obowiązkowa!!! My zaznaczyliśmy tylko krótko (i oznaczyliśmy jako offtopic), że istnieją sformułowania lepsze niż należy i trzeba.
Rosyjskie słowo "Dawajcie" można przetłumaczyć jako "chodźcie/chodźmy/spróbujmy/zróbmy", paradoksalnie jest to zwykle forma MY/NAS (davajte pomagat' drug drugu - czyli "pomagajmy sobie wzajemnie"). W żadnym razie nie ma w tym zwrocie potrzeby na liderów czy guru, to po prostu termin "zagrzewający" do działania, i każdy szeregowy żołnierz może go użyć ;)
Z drugiej strony, praktyka pokazuje, że w każdej grupie, w każdych czasach prędzej czy później pojawia się lider (wyjątkiem są może grupy w pełni odpowiedzialnych, zdyscyplinowanych, zdeterminowanych ludzi o jednolitym celu) - no, ale teoretycznie to wszyscy jesteśmy równi, nie trzeba liderów, miłość i pokój <serce>
---Offtopic---

Raf, proszę odpowiedz na moje poprzednie pytanie - z którego tomu "Anastazji" jest Twój cytat?
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez SmOOthEr » 12 Gru 2013, 08:58

A jednak w tym"dawaj" jest jakaś moc, której trudno zaprzeczyć. Jest w tym coś pozytywnego. Jasne tez jest, że czasy są takie, że powinniśmy kierować się serduchem i szukać tych prawd w sobie i za tym pójść co podpowiada nam instynkt pierwotny - ten pierwotny, który był dobrem
Pozdrówki
Miłość i Światło
SmOOthEr
Awatar użytkownika
SmOOthEr

Połówki: Szukam swojej połówki ♀

Postprzez Asoka » 12 Gru 2013, 21:11

zgodzę się z Waszmościami :) , że dobrze byłoby poznać dzieje przodków, żyjemy w końcu w kraju Lachów. Miejsca takie jak Gniezno, Płock, Kraków, Góry Świętokrzyskie i pewnie wiele innych, które możemy "odkryć na nowo", kryją energię i pamięć, dzieje które czasem można jeszcze usłyszeć "w blasku ognia..."

Czuję, że współczesna archeologia oraz "dogmat mainstreamu" pomija wiele artefaktów, znalezisk i oczywistych kwestii, takich jak np. to, że Nasze historyczne siedziby są zamieszkiwane od kilkunastu, a może i kilkudziesięciu tysięcy lat. W Krakowie istnieje skomplikowany astronomicznie układ kopców i świątyń ...

Dzięki Dzwoniącym Cedrom , zrozumiałem, że w zamierzchłej przeszłości były czasy "Złotego Wieku", w którym ludzie nie żyli w sposób okrutny i barbarzyński, ślady tej kultury odnajduję w informacjach o Słowianach oraz wiedzy indyjskiej, zawartej w Wedach, to są źródła główne, są też inne tropy ...

Przedstawienie życia Wedrussów pokazuje w jaki sposób Ludzie mogą żyć i żyli zapewne, zanim nastały trudne czasy i wszystko się pokomplikowało i jest tak jak jest ...

Poza tym, Kto nie zna swoich dziejów, Naród który ją traci równocześnie tożsamość, rozeznanie, przyszłość ...

Dlatego Kto chce ma możliwość poszukiwania, a My szansę na współpracę :)
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez marekm » 13 Gru 2013, 00:50

ślady tej kultury odnajduję w informacjach o Słowianach oraz wiedzy indyjskiej, zawartej w Wedach, to są źródła główne, są też inne tropy ...

Nie na darmo sanskryt i języki słowiańskie mają tak wiele podobieństw. A co do tej niechęci władców Rosji do Polaków ,to może ktoś pamięta kiedy ostatnio "władcą" Rosji był prawdziwy Rosjanin? A jeżeli był takowy to jak wielkie miał pole do samodzielności. Z tego co wiem to Rosją od dawna kierują Chazarowie, a ci to wprost zieją "miłością" do Polaków i w ogóle do Słowian.
Awatar użytkownika
marekm

Miejscowość: Podkarpacie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez marekm » 13 Gru 2013, 01:01

@ raf
przed panowaniem Mieszka pierwszego mieliśmy cesarza Słowian Kagana, jakie były jego dzieje, kto był przed nim

Mam tu pewną rzecz do wyjaśnienia.Przedstawiam oczywiście jedną z wersji historii o jaką się potknąłem w czasie moich poszukiwań historycznych.Wiem że Kagan to chazarski chan.Ostatni znany mi był szarą eminencją na dworze Stalina i nazywał się KAGANowicz. Był natomiast moment że Chazarowie byli zbrojnie obecni daleko poza granicami swojego kraju i być może panowali jakiś czas na ziemiach słowiańskich ale w końcu któryś z naszych słowiańskich władców przetrzepał im skórę i to dość solidnie.Ale to był ktoś z Rusów.
Dobrze że temat zaczął żyć. Szkoda tylko że w okresie 996(to jest dość umowna data)nastąpiło panowanie dwóch największych zdrajców wśród polskich władców Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Skoro pogańskie wierzenia i obyczaje dotrwały gdzieniegdzie do XIX wieku to gdyby nie te dwa padalce co sprzedały naród Rzymowi za czapkę z klejnotami(zwaną koroną) to byłaby szansa na zachowanie pogańskiej tradycji jeszcze kilkaset lat i byłaby pewnie żywa do dziś. Proszę poszukać info o władcy Zwanym Bolesław Zapomniany to trochę wyjaśnia sprawę.
Awatar użytkownika
marekm

Postprzez Raf » 13 Gru 2013, 12:28

apek napisał(a):
Raf, proszę odpowiedz na moje poprzednie pytanie - z którego tomu "Anastazji" jest Twój cytat?

cz. 8 tom 2. rozdział pt. O czym chciał powiedzieć Sungir.
Raf

Postprzez marekm » 24 Sty 2014, 17:46

@raf
Pokopałem trochę w starszej historii i zwracam honor, wiesz że twoja wiadomość o kaganacie i moja wcale się nie wykluczają.Wygląda na to że cwane hazarstwo dowiedziało się że "cysorz to mo klawe życie oraz wyżywienie klawe" i zapożyczyli sobie tę nazwę. Te okresy dzieli jednak sporo czasu. Coś więcej może napiszę ale zgubiłem linka do tego tematu.Jednak to musi potrwać bo takie wiadomości to trzeba sprawdzać i potwierdzać a nie ma za wiele źródeł. Głównie Rosjanie z racji tego że są mocno zainteresowani. A na zachodzie to ta wiedza zachowała się szczątkowo i raczej jest dobrze chowana.Dosłownie jednostki nie zważając na ostracyzm środowiska próbują odkręcić wielowiekowe zakłamania
Awatar użytkownika
marekm

Postprzez Kazuhiro » 26 Sty 2014, 14:43

A czy ktoś kupuje kwartalnik Słowianić? Zawiera sporo informacji o naszych słowiańskich świętach, obyczajach, przepisy kulinarne, opowiadania i wiele innych ciekawych tematów. Autorzy zadają sobie spory trud zebrania wszystkiego w jedną całość, i robią kawał dobrej roboty.
Ja uchylam przepowiedziane piekło na Ziemi!
Kazuhiro

Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez marekm » 26 Sty 2014, 18:03

Szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałem nic o takim czasopiśmie :oops: . Generalnie bojkotuję wszystko co na ekranie i w kiosku. Jak to bywa w takiej sytuacji ,przegapia się coś fajnego pewnie. Tak naprawdę to u nas w sklepiku to z prasy tylko szmatławce w rodzaju Super Ekspres i coś lokalnego. <angry>
Awatar użytkownika
marekm

Postprzez Kazuhiro » 26 Sty 2014, 20:27

Ale to nie z kiosku :) Na stronie http://bialczynski.wordpress.com/ znalazłem info i poszedłem tym tropem.
Ja uchylam przepowiedziane piekło na Ziemi!
Kazuhiro

Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez marekm » 26 Sty 2014, 20:41

Ok.Tym bardziej że miałem dokładniej przestudiować Białczyńskiego a nie pojedyncze tematy na okoliczność
podziękował 8-)
Awatar użytkownika
marekm

Postprzez Asoka » 24 Kwi 2014, 11:20

Kolejne ciekawe źródła:

Świątynia Dziewięciu Kręgów w Górach Łysych (Łyskowickich Górach Światłoświata) – Łysiec, Góra Dobrzeszowska, Sieniawska, Perzowa, Grodowa i Widełki

http://bialczynski.wordpress.com/2012/0 ... tloswiata/

Mitologia i obrzędowość staropolska to temat fascynujący, niezmiennie wart popularyzacji, tak w kraju jak i gdziekolwiek w świecie...

http://www.forum.weneda.net/index.php

Jako postaci świetlistej odpowiadają jej między innymi Wilcza Gwiazda (Wieczorna Wenus), staropolska Dziewanna, rzymska Diana oraz celtycka Brigid (w czas święta Imbolc).

http://www.bogowiepolscy.net/aktualnosc ... iczna.html
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 04 Maj 2014, 19:05

"Zaginione Skarby Starożytności: INDIE" - film dokumentalny Lektor PL

https://www.youtube.com/watch?v=oh9rV-E0Rx0

... bardzo ciekawe stanowiska, Mohendżo-Daro i Harappa, szczególnie początki kultury Doliny Indusu ...

Istnieje powiązanie pomiędzy 1-szymi osiedleńcami - jedno praźródło - kultura i cywilizacja również dla Ziem Słowiańskich i Nas, wywodzących się z obszaru indo-europejskiego. Jest również mowa o późniejszych Ariach.
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Następna

Wróć do Nasza historia, nasi przodkowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość