Droga do Siebie-uważność

Narodowe opowieści i bajki, ludowa mądrość bliskich i dalekich przodków, nasze korzenie, jak to było dawniej. Docieranie do prawdy ukrytej przez wiekową cenzurę i zakłamania.

Moderator: iskierka

Re: Droga do Siebie-uważność

Postprzez Raf » 16 Wrz 2013, 19:38

Ok, a czy mógłbyś odpowiedzieć na pierwsze pytanie Hipki?
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Dominik » 16 Wrz 2013, 19:45

odpowiedz jest w moim poscie ....:):) gdybym nie czytał nie wiedział bym o dolmenach ? ;)
Dominik

Miejscowość: Oborniki wlkp

Postprzez Raf » 16 Wrz 2013, 19:48

Ile razy?
Raf

Postprzez Dominik » 16 Wrz 2013, 19:51

Zeby rozpedzic swoje czyste mysli, najpierw trzeba zapanowac nad umysłem, to tak jak soczewka,bez skupienia poprzez nią promieni słónca, nie rozpalimy ognia, tak samo jest z umysłem, kiedy jest nie kontrolowany, nie jest wydajny,zbyt wiele energi pochłaniają w nim nie uporzadkowane i ządliwe mysli...:):)
Dominik

Postprzez Raf » 16 Wrz 2013, 20:04

Ok, sensei ;)
Raf

Postprzez lena » 16 Wrz 2013, 23:02

No tak Ewo,dobrze tłumaczysz.Ja myslałam nie o takim przypadku a o tym, gdy umysł analizuje i interpretuje.
A propos emocji dzieci...Podobno dziecko po urodzeniu w szybkim tempie uczy się uczuć.Pewnie gdy otrzymuje miłość,dotyk,uwagę rodzica jeszcze bardziej otwiera się i rozkwita.Obserwuję teraz kilkuletnie dzieci ,jakie są mądre i świadome uczuć,umieją o nich rozmawiać.To niesamowite.Mają percepcje,która zaskakuje,budzi moje zadziwienie.Teraz dzieci są bardziej świadome,no i asertywne.Moje wnuki biorą sobie miłość ile chcą.Gdy tylko czują miłość i uwagę
lubią tak spędzać czas i są TU I TERAZ.
lena

Postprzez ewa » 17 Wrz 2013, 09:45

Dominik napisał(a):uwaznosc znaczy... zamanifestowanie naszej czystej jazni,staje sie tak kiedy mamy wyłaczone zmysły czysto fizyczne, pochodzące od fałszywego ego,................................................................................................ czysta jazn przemie kontrole nad chałasliwym fałszywym ja, nasz potencjał rosnie,siła rosnie,
to tak jak by widziec wszystko z góry, byc tylko cichym obserwatorem,który nie ocenia,bo jest swiadomy tego ze ''to tylko gra'' fałsz, a wiec koniecznym jest przejąc kontrole nad chałasliwym umysłem,moze pomóc w tym np kontemplacja przyrody,czegos co naturalne,zmiana otoczenia,odciecie sie od negatywnych sił, jakimi emanują rózni ludzie itp

Dominiku,czy dla lepszego zrozumienia sie mozemy uzywac slowa Dusza(tak jak Anastazja nazywa) a nie czysta jazn, bo chyba o to samo chodzi??
Czasami mamy problem z akceptacja Ziemi taka jaka jest bo nasza Dusza jej nie akceptuje,ona nie rozumie dlaczego na Ziemi jest dualizm,bo jest tylko miloscia.A Stworca przeciez jest doskonaly i nigdy sie nie myli i mial cos na celu tworzac ludzi i ziemie taka jaka jest.
Wszystko co istnieje-nawet antyrozum w calym swoim obecnym rozkwicie istnieje dzieki milosci i akceptacji Stworcy do istniejacego i ma jakis cel i znaczenie... <uklon>
Nasze dusze pragnely sie wcielic,potrzebuja doswiadczac jako ludzie w cialach zmyslowych w wymiarze w ktorym ziemia teraz jest,chociaz nastepne wymiary niektorym sie moze uchylaja (w ksiazkach jest o tym multum),
nalezy odebrac lekcje ktora jest mozliwa wlasnie teraz a nie uciekac do Duszy albo do nastepnych wymiarow w marzeniach i wyobrazeniach,bo to jest ucieczka od ciala i wymiarow z nim zwiazanych.
Mozemy natomiast pracowac nad tym aby nasze cialo i stnienie bylo jak najdoskonalsza emanacja Duszy-Milosci,
od nas zalezy czy CALYM SOBA podejmiemy to wyzwanie.

Ja rowniez mam czesto klopoty z akceptacja ,teraz jest latwiej bo zrozumialam w koncu jakie to wazne ale jako dzieci a jak uda nam sie zachowac wrazliwosc to tez jako dorosli(to co pisze Lena) mamy silna pamiec Duszy .
Najtrudniej bylo mi zaakceptowac przemoc na ziemi i ciezkie energie zwiazane z partnerstwem i to o czym Anastazja pisze ze dominujaca energia w mezczyznach jest seksualne pozadanie......:cry: .
W koncu postawilam kropke ze jestem bezradna,protest wzmacnia przeciwnika tak ze ta energia niemal "skacze ci do oczu" i powoduja wielka frustracje.
Jakaz ulge przynosi AKCEPTACJA !!!,tak jest i koniec,podstawowym warunkiem do przemian w MILOSCI jest akceptacja realiow.
Wierze ze to ze mamy teraz antyrozum jak na dloni,mozemy widziec jak bardzo przeznaczenie CZLOWIEKA zostalo zagubione,jak bardzo przeznaczenie jego czesci:zmyslow,rozumu,serca ,tworczej seksualnej energii zostalo zagubione mozemy odnalezc to PRAWDZIWE PRZEZNACZENIE CZLOWIEKA.
POPRZEZ DOSWIADCZENIE TEGO CZYM NIE JESTESMY MOZEMY ODNALEZC TO CZYM MOZEMY BYC CZYM W GLEBI BARDZO PRAGNIEMY BYC <serce> <kwiat>
ewa

Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez Dominik » 17 Wrz 2013, 11:15

Duzo ludzi dusze kojarzy z kosciołem...zle kojarzy,wiec nie chce ''ich''jeszcze bardziej zrazic,okreslen duszy jest wiele, i kazdy do siebie dobierze odpowiednie okreslenie ... to jest własnie róznorodnosc,co nie znaczy ze nie zaprowadzi do zródła... <love>
Dominik

Postprzez Asoka » 17 Wrz 2013, 14:57

Rozmowa z Mariuszem Piotrowskim - 13.09.2013

http://www.youtube.com/watch?v=rCaSfR6o50A#t=1905
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
2. Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym,
3. co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem
4. Zmiana jest jedyną stałą z wyjątkiem pierwszych 3 Praw, które są niezmienne.
Asoka

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 18 Wrz 2013, 16:27

Z kategorii ''Inspiracje na dzis'' ;) :D

Rezygnuję z 15 zbędnych rzeczy w życiu:

1. Rezygnuję z potrzeby posiadania racji!
Pamiętaj, że potrzeba posiadania racji świadczy o niskim poczuciu własnej wartości i chęci dominacji nad innymi. Świadczy o słabości.

2. Rezygnuję z chęci kontrolowania!
Jeśli kontrolujesz, to dlatego, że się boisz, a w konsekwencji nie ufasz, ani sobie, ani nikomu.
Jak by Ci się żyło z kimś, kto Ci nie ufa?

3. Rezygnuję z obwiniania ludzi!
Przestań obwiniać ludzi za to, co czujesz, za to, co masz lub nie masz.
Weź odpowiedzialność za swoje emocje i życie!

4. Rezygnuję z dawania uwagi destruktywnym dialogom wewnętrznym!
Przestań zawierzać destruktywnym dialogom wewnętrznym. Im częściej dyskutujesz z dialogami wewnętrznymi i dajesz się im pochłaniać, tym więcej czasu tracisz w swoim życiu.
Twój umysł to narzędzie. Ty nim władasz, czy to Ty jesteś narzędziem w ręku umysłu?

5. Rezygnuję z negatywnych przekonań!
Pamiętaj, że Twoje negatywne przekonania ograniczają Ciebie w każdym aspekcie życia. Przekonania kreują Twoją rzeczywistość. Zadbaj o to, by były dobre!

6. Rezygnuję z narzekania!
Narzekasz z własnego wyboru. Świat się nie zmieni na lepsze od narzekania. Narzekanie to kopanie pod sobą dołków!

7. Rezygnuję z nadmiernej krytyki!
Im bardziej krytykuję ludzi, zdarzenia, miejsca, siebie, tym trudniej jest nam dostrzec pozytywne aspekty życia.
Pamiętaj, że krytyka powinna być konstruktywna czuli przynosząca wiedzę, naukę i doświadczenie, a nie więcej negatywizmów!

8. Rezygnuję z potrzeby imponowania innym!
Jedyna osoba, której mam imponować to ja sam! Chcąc imponować innym, uzależniam się od ich opinii.

9. Rezygnuję z oporu przed zmianami!
Zmiany to jedyny pewnik w naszym życiu!

10. Rezygnuję z etykietowania ludzi i zdarzeń!
Nadając etykiety wpadasz w pułapkę stereotypów zamiast konstruować swoje własne zdanie oparte o doświadczania.
Miej otwarty umysł i nigdy nie etykietuj, bo ograniczasz swój punkt widzenia!

11. Rezygnuję z irracjonalnych lęków!
92% lęków jest irracjonalnych. Wystarczy, że zadasz sobie pytanie:
„Czy ta myśl jest prawdziwa?”
aby zacząć się od nich uwalniać.

12. Rezygnuję z wymówek!
Kto szuka wymówek, ten je znajdzie, kropka!

13. Rezygnuję z przeszłości!
Ona już była i nie wróci. Wszystko co się wydarzyło żyje tylko w Twojej głowie! Obudź się!

14. Rezygnuję z nadmiernego przywiązania!
Często jesteśmy nieszczęśliwi pomimo całej dobroci jaką mamy oraz kochających ludzi wokół. Dlaczego?
Bo boimy się to stracić. Ciesz się tym co jest!
Zgódź się na to, że może odejść. Czas i tak zmienia nasz świat i nie da się od tego uciec.
Dając zgodę na to, że możesz już nie mieć tego na czym Ci zależy, dajesz sobie spokój wewnętrzny!

15. Rezygnuję z zaspokajania oczekiwań innych ludzi!
Jeśli będziesz wciąż zaspokajał oczekiwania innych ludzi, to nie będziesz miał czasu żyć swoim życiem!

Nasz czas jest ograniczony!
Żyj wreszcie swoim życiem!
Bądź uważny!

Źródło: neurointuicja.pl

Fajny jestes!.jpg
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Hipka » 18 Wrz 2013, 17:45

Tak, tak, tak i jeszcze raz TAK! Lauroso, masz rację! :)
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez ewa » 20 Wrz 2013, 09:25

Czuje ze musze jeszcze dopisac uzupelnienie tego przykladu ze str.2 ,o "plastrze uwaznosci" na "rane smutku w ciele emocjonalnym"
lena napisał(a):.....Ja myslałam nie o takim przypadku a o tym, gdy umysł analizuje i interpretuje.

No wlasnie gdy do czynienia mamy nie z uczuciami pierwotnymi(takimi ktore sa znajome i zrozumiale dla serca) tylko z tzw:emocjonalnymi stanami umyslu,czyli kombinacjami myslowo-emocjonalnymi to nie jest takie proste.
A wlasnie najczesciej mamy z nimi do czynienia:zlosc,irytacja,rozdraznienie,wstyd,poczucie winy,zal..to wszystko emocjonalne stany umyslu.
Ich energia kieruje sie na zewnatrz, na zewnatrz lezy ta obiektywna(zdaniem umyslu )przyczyna.
Wezmy taka zlosc,to silna energia i nie moze przeciez tak sobie rozpuscic sie, zniknac,rozplynac sie w "nicosc"
-mozemy ja kierowac na zewnatrz-do "przyczyny".
-jesli nie chcemy wysylac na zewnatrz negatywnych energii to mozemy ja tlumic i wtedy "rozejdzie sie ona po kosciach" i bedzie nas samych rozchorowywala.
-mozemy ja sprowadzic do serca i wtedy otworzy sie w nas nowa Milosc i zrozumienie ,otworzy sie nastepny kawalek zamknietego serca.
Poniewaz serce nie rozumie zlosci to musimy najpierw "rozbic zlosc na czynniki pierwsze" ;) ,czynniki ktore pierwsze spowodowaly zamkniecie sie serca=negatywne pierwotne emocje.
I poczuc poprzez te wlasnie emocje, przez nie energia moze poplynac gdy poczujemy sie w tym bardzo niechcianym,negatywnym uczuciu.I wtedy sie to rozpusci-przemieni.
Wtedy moze sie nam pokazac kawalek naszej historii,przeszlosci....,z czym to jest zwiazane,
ale nie to jest celem,celem jest czucie utraconej JEDNOSCI i MILOSCI.

Gdy tlumacze to moze brzmiec strasznie dziwnie i nienaturalnie ale pomyslcie tak praktycznie,wiekszosc ludzi ma taki swoj "worek bokserski" ktory jest bardzo wazny do upuszczania zlosci, moze to byc jakas partia polityczna,wybrany polityk,homoseksualisci,cyganie,kler,kosciol,muzulmanie..itp
Wezme przyklad kleru i kosciola,dlatego tylko ze ta sprawa tak bardzo dotyka WSZYSTKICH nas Polakow,
kazdy sam w sobie moze sprawdzic i poczuc czy ma jakis osobisty problem zwiazany z kosciolem czy klerem czy sprawa jest czysto "obiektywna".
Przypuscmy ze irytuje mnie kosciol...wchodze w to co mnie tak najbardziej wkurza...ten wplyw na ludzi...znajomy fanatyk...ksiadz....dogmaty....pieniadze...
Teraz zeby zmienic kierunek zlosci na "do serca",wyobrazam sobie ze jestem malym dzieckiem,niewinnym,nie wiem co to zlosc,jestem pelna milosci w takim czystym wymiarze:
Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje,
..................
w wyobrazni moge zaprosic na audiencje kilku biskupow, moze jakiegos fanatyka,znajomego ksiedza itp,i....niech mowia <tak> swoje dogmaty niech slysze np: "jesli sie nie ochrzcisz bedziesz wykluczona ze wspolnoty wierzacych, z ciala Chrystusowego jakim jest kosciol tu na ziemi..."...bedziesz potepiona,bedziesz cierpiec,jestes zla,nie chodzisz do spowiedzi,nie przystepujesz do komunii sw(tego moze osobiscie nie doswiadczylismy ale to istnialo przeciez w atmosferze naszego kraju gdy sie tu wcielilismy).................
Teraz mozesz czuc,te uczucia ktore jako dziecko masz zdolnosc odczuwac,czy czujesz moze strach,brak bezpieczenstwa,poczucie zniewolenia,odrzucenia,poczucie bycia bez wartosci....?
Kazdy moze sobie sam poczuc i doswiadczyc.Czesto serce zaczyna bolec bo sie budzi...przychodzi placz... <rain>
Ja tak robie i powiem Wam ze to dziala ,emocje sie rozpuszczaja,napiecia w ciele puszczaja.
Nie boje sie juz teraz ludzi ktorzy wysylaja negaywne wibracje,jesli cos dotyka to znaczy ze rezonuje z czyms we mnie i pytam tylko jak ja czuje i zezwalam sobie czuc.
I powiem Wam ze czuje ze Milosc rosnie <zakochany> ,ja praktycznie nic nie robie :roll: a otoczenie sie zmienia.... <brawo> <kwiat>
ewa

Postprzez Asoka » 20 Wrz 2013, 16:39

Ewa, bardzo ładnie to ujęłaś !

Myślę bardzo podobnie i jeśli pozwolicie przytoczę poniższym materiał, który jak najbardziej ma związek z tym wątkiem i potwierdza również przekaz Anastazji, może Was to zainteresuje:

Konwent Wiedzy Alternatywnej - Dorota Krzyżanowska - 19.09.2013

http://www.youtube.com/watch?v=fnm9UkA1Cmk#t=95
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez ewa » 23 Wrz 2013, 07:06

Asoka, ciesze sie ze rozumiesz podobnie :) .
Dla mnie te sprawy sa dosc nowe,przyszly do mnie w postaci dosc zaskakujacych zbiegow okolicznosci,nauczycieli,
w kawalkach ktore pozbieralam i nawet teraz znjduja sie slowa do ich opisania.. <uklon>
Czytalam wczesniej wiele o tym ale to zupelnie cos innego niz odnajdowac rozwiazania soba. <kwiat>
ewa

Postprzez Asoka » 23 Wrz 2013, 11:10

Hej Ewa, nic się nie dzieje w życiu bez powodu, albo wszystko się dzieje przypadkiem i chaotycznie ... A to byłoby bardzo przypadkowe i nieokreślone ;-)

W tym jaki i w innych kwestiach wybór należy do Ciebie, mając też na uwadze, że kiedy Uczeń jest gotowy, pojawia się Jego Mistrz ...

Myślę, że Anastazja świetnie tłumaczy wiele kwestii, min tym, że Dobry Ojciec zbudował Świat, który jest skonstruowany z wielu współzależności a jednak wyjątkowo harmonijny ...

<taichi>

Co o tym sądzisz ?
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez ewa » 24 Wrz 2013, 07:10

Asoka,ja rowniez uwazam ze kazdy tzw."przypadek" ma swoja przyczyne,my tylko nie zauwazamy,nie rozumiemy powiazan i jestesmy zaskoczeni "przypadkami" ;)
Anastazja wspaniale i bardzo zrozumiale tlumaczy, jestem pod wrazeniem :!: ,trafia do prostych serc do podstawowej wiary w DOBRO I PIEKNO STWORZENIA I SWIATA.
Osobiscie gleboko w to wierze,wierze w HARMONIE STWORZENIA i w wielkie mozliwosci czlowieka.
To jest jeszcze przykryte poprzez "mchy i porosty" naszej przeszlosci, ale pod tymi "mchami i porostami" ukrywa sie madrosc naszych SERC.Nie mozna czerpac z madrosci nie odgrzebujac "mchow i porostow".
Droga do Siebie przez uwaznosc wlasnie na tym polega.
Dla mnie osobiscie ta praca z ciemna strona siebie staje sie radosna przez wiare ze, ZAWSZE przebijajac sie przez kolejna warstwe ciemnosci za chwile zaswieci Slonko. <slonce> <kwiat>
ewa

Postprzez Asoka » 24 Wrz 2013, 10:57

Dokładnie, trafnie to ujęłaś, dodałbym tylko, że musimy z różnych powodów zmagać się z przeciwnościami losu i tzw. "ciemną stroną Mocy", jednak nie warto jej zasilać swoją uwagą, zgodnie z Huną - warto kierować uwagą na pozytywne aspekty - gdyż energia podąża za uwagą.

Nasza mądrość ludowa mówi: "nie martw się na zapas" ...

Myślę, że również Huna zawiera wiedzę i nauki powiązane z pradawną cywilizacją i jednym Źródłem, jest wiele takich przesłanek. Podobnie jak Osho (Tantra), Thole, Bashar, Budda, Sw. Franciszek z Asyżu i wielu innych ...

A przesłaniem Druida Jezusa Galilejczyjka było - "skup swą uwagę na Energii Miłości", w czym Anastazja bardzo mocno Go popiera.

Gdzie by nie spojrzeć: "Love is all around" oraz "All We need is LOVE" <serce>
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 24 Wrz 2013, 14:56

Na czym będzie polegać zmiana i co Nas czeka w przyszłości, a także dlaczego ważna jest współpraca, zbieranie wiedzy i otwarte horyzonty ("uważność" jako zwrócenie się do wnętrza siebie oraz na otaczający nas Świat, rozróżnienie skali i wartości, zrozumienie wydarzeń i szerszej perspektywy - "Przekroczyć horyzont zdarzeń...") – doskonała wypowiedź:

Refleksje wokół Ruchu Wolnych Ludzi - Janusz Zagórski - 23.09.2013

http://www.youtube.com/watch?v=jXsEpY36OYk
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 27 Wrz 2013, 10:23

Bardzo ciekawy materiał, mówiący min. o tym na co w życiu zwracać uwagę i co ma znaczenie ...

Życie po życiu - polski lektor - Life after life PL

http://www.youtube.com/watch?v=K_hkBXzdIfM
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Poprzednia

Wróć do Nasza historia, nasi przodkowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości