Darmowa naturalna witamina C

Wszystko to, co pomaga człowiekowi osiągnąć i zachować zdrowie oraz harmonię.

Moderatorzy: Hipka, iskierka

Darmowa naturalna witamina C

Postprzez leon » 23 Cze 2012, 13:44

igły sosny = zródło witaminy C
igły sosny zawieraja 5 razy wiecej witaminy C niz cytryna , herbata z igieł sosny ma 8 razy wiecej witamicy C niz taka sama ilosc soku z pomaranczy .Igły sosny uzywane były przez ludzi od dawien dawna i czesto były jedynym zrodłem witaminy C.Igły sosny zawieraja równiez witamine A - niejednokrtonie ten dar od stworzyciela wszechrzeczy JEZUSA CHRYSTUSA ratował ludzi przez np szkorbutem i smiercia , igły , kora czy np pędy sosny maja wiele innych zastosowan :

PINE NEEDLES VITAMIN C:

tu jest m.in przepis na herbate i igieł ale igły mozna równiez rzuc :

http://translate.google.pl/translate?hl=...view/3126/

, http://translate.google.pl/translate?hl=...e-tea.html

, http://translate.google.pl/translate?hl=...pinus.html

, http://translate.google.pl/translate?hl=...min-c.html

podobno kobiety w ciazy nie powinny pic herbaty z igieł sosny

, syrop z pędów sosny : http://www.mowimyjak.pl/zdrowie/choroby_...40379.html

cytat z http://zbawieni.com/showthread.php?tid=184
leon

Miejscowość: centrum pl

Re: Darmowa naturalna witamina C

Postprzez Raf » 26 Cze 2012, 22:24

Sam jesteś stworzycielem wszechrzeczy:)
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez iskierka » 21 Sty 2013, 19:45

ciekawe to, acz zastanawia mnie jedna rzecz.
jeśli obróbka cieplna niszczy wit. c, to co z niej zostaje w igłach po zaparzeniu herbaty?
iskierka

Postprzez iskierka » 21 Sty 2013, 19:49

jeszcze tylko dodam, że mnóstwo witaminy c w jej najbardziej naturalnej formie (oprócz wielu innych surowych składników diety) znajdziemy w natce pietruszki, a podobno już jedna surowa różyczka brokułowa pokrywa nasze całe dziennie zapotrzebowanie na nią.

moje dziewczyny nie przepadają za ugotowanym brokułem, natomiast często łapią w ręce różyczkę surowego. a jak robię jakąkolwiek surówkę, czy kaszę, itp, to kilka takich surowych różyczek drobno kroję i wrzucam do dania.
iskierka

Postprzez Tajka » 08 Lut 2013, 11:27

Najlepsza jest naturalna witamina C a nie ta sztucznie wytworzona .
http://www.flavonactiv.pl/Syntetyczne%2 ... tyczne.htm
A najwięcej jej zawierają owoce:
Camu Camu 2 gramy witaminy C na 100 gramów
Acerola, zwana również wiśnią z Barbados 4500 mg na 100 g owoców
Owoce Goji - 2500 mg /100g
Porzeczka czarna - 183mg/100g
Truskawki - 66mg/100g
Poziomki - 60mg/100g
Kiwi - 59mg/100g
Cytryny - 50mg/100g
Pomarańcze - 49mg/100g
Porzeczka czerwona - 46mg/100g
Tajka

Miejscowość: woj. lubelskie

Postprzez apek » 08 Lut 2013, 21:33

iskierka napisał(a):ciekawe to, acz zastanawia mnie jedna rzecz.
jeśli obróbka cieplna niszczy wit. c, to co z niej zostaje w igłach po zaparzeniu herbaty?

Dobre pytanie, chyba o wiele lepiej jest zalać je miodem lub cukrem i zrobić syrop, taki jak się robi z pędów drzew iglastych (sosnowych, cedrowych itd)

Camu Camu 2 gramy witaminy C na 100 gramów
Acerola, zwana również wiśnią z Barbados 4500 mg na 100 g owoców
Owoce Goji - 2500 mg /100g
Porzeczka czarna - 183mg/100g
Truskawki - 66mg/100g
Poziomki - 60mg/100g
Kiwi - 59mg/100g
Cytryny - 50mg/100g
Pomarańcze - 49mg/100g
Porzeczka czerwona - 46mg/100g

Bez urazy Tajko, ale takie zestawienia zawsze wydają mi się podejrzane - o ile uwierzę, że porzeczka i truskawka, piertruszka mają więcej wit C niż cytryna, o ile w to że jakiś zamorski, zwykle "nowo odkryty" okaz rośliny ma 50 czy 100 razy więcej witaminy C niż "dotychczas znane" gatunki, to wietrzę tu dobry biznes ;) Nasze babcie i dziadkowie jedli tylko to co pod ręką wyrosło, ot jabłko gruszka trochę zieleniny, i nikomu zęby nie wypadały od szkorbutu, może szlachcicom co tylko ciastkami się zajadali :lol:
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez Tajka » 08 Lut 2013, 21:49

Według mnie to co koło nas rośnie powinno pokrywać nasze zapotrzebowania na witaminy i minerały ale sam wiesz , że nasz styl życia się zmienił . Za życia naszych dziadków nie było tyle chemii i takiego zanieczyszczenia , to wszystko wpływa na nasze zdrowie :!: Dieta nasza też jest całkiem inna niż ta kilkadziesiąt lat temu. To jedzenie z supermarketów wysoce przetworzone , tony słodyczy, napoje kolorowe nie pokrywają naszego zapotrzebowania na witaminy i minerały . Dlatego ludzie sięgają po dodatkowe preparaty czy to sztuczne czy bardziej naturalne jak np. owoce z innych krajów , które mają więcej witaminy C.
Tajka

Miejscowość: woj. lubelskie

Postprzez Hipka » 09 Lut 2013, 11:51

Dawniej jadano o wiele więcej warzyw i to albo ze swojego ogrodu albo prosto z targu od ogrodnika z okolicy, były więc bogatsze w witaminy. Trzeba też pamiętać o kiszonych warzywach - kapusta, buraczki, barszcz - one są baaardzo bogate w witaminę C (oczywiście na surowo), podobnie jak żur i kwas chlebowy (trochę mniej, ale jednak).
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez Ikja1969 » 03 Lip 2015, 00:16

<slonce> Witam, proponuję zapoznać się z artykułem : http://www.akademiawitalnosci.pl/liposo ... ego-sluzy/ . Być może nie do końca naturalna ale "własnoręcznie produkowana" , mimo to uważam, że warto zapoznać sie z tematem. Pozdrawiam . Ikja <slonce>
Ikja1969

Połówki: Poszukuję Mężczyzny-Boga
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Tom » 19 Wrz 2015, 15:36

Witamina C jest cudownym lekiem na wiele dolegliwości . Warunkiem skutecznego działania są duże dawki . Tym większe im większy problem ze zdrowiem . Witamina C jest w stanie usuwać z organizmu metale ciężkie a w wielu krajach jest stosowana dożylnie w leczeniu nowotworów z bardzo dużym powodzeniem i bez skutków ubocznych . Wiele lat temu niemieccy lekarze udowodnili , że podając pacjentom 2g wit C przez okres 3 miesięcy można zlikwidować chorobę wieńcową , która przed rozpoczęciem podawania wit C kwalifikowała się do bajpasów .

W momencie gdy zaczynamy chorować , zapotrzebowanie organizmu na wit C gwałtownie rośnie . W internecie można kupić za kilkadziesiąt złotych 1 kg lewoskrętnego kwasu askorbinowego ( wit C ) , czystego do analizy oraz sodę oczyszczoną , czystą do analizy bez dodatków typu aluminium jak w markecie ( np. firma Stanlab )
do szklanki wody wsypuje się łyżeczkę kwasu i pół łyżeczki sody . Powstaje wit C w formie askorbinianu sodu oraz co2 . Stosuję na sobie ponad 2 lata z Bardzo dobrym skutkiem . Jednego razu , gdy miałem objawy grypy brałem po 5 szklanek przez 5 dni , czyli ok 25 gramów wit C dziennie . 5 dni trzeba pocierpieć zawsze a potem się zdrowieje ( biorąc 25 gramów witaminy kupionej w aptece , można się rozchorować z samych dodatków zawartych w kapsułkach .
Istnieje mechanizm , który informuje nas gdy dajemy organizmowi więcej witaminy niż potrzebuje . Pojawia się rozwolnienie . Dlatego trzeba obserwować reakcje organizmu i pić np. co godzinę po 1/4 szklanki . Sygnałem , że rozwolnienie jest blisko jest burczenie w brzuchu .
Gdy utrzymujemy stężenie witaminy na poziomie bliskim rozwolnienia , wtedy proces leczenia przebiega najsprawniej a jednocześnie następuje wtedy wypłukiwanie z organizmu metali ciężkich .

Na potwierdzenie tego co napisałem gorąco polecam wykłady Jerzego Zięby .

http://ukryteterapie.pl/strona/wyklady
Tom

Połówki: Szukam swojej połówki ♀
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez Administrator » 19 Wrz 2015, 17:07

To ciekawe, a możesz jeszcze napisać, czym się różni witamina lewoskrętna od prawoskrętnej?
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez Tom » 19 Wrz 2015, 17:17

Różni się budową strukturalną związku chemicznego . Wersja lewoskrętna występuje w naturze . To samo dotyczy np. aspiryny czyli kwasu acetylosalicylowego . Ten zawarty w korze wierzby jest lewoskrętny , ten od Bayera prawoskrętny i daje niepożądane skutki uboczne .
Tom

Postprzez alana_ » 11 Lut 2016, 13:53

Piłam kiedyś taką herbatkę, ale jednak wolę witaminę C przyjmować w owocach. Zdecydowanie szybszy sposób, a wcale nie gorszy.
Awatar użytkownika
alana_

Miejscowość: Rybnik
Połówki: Poszukuję Mężczyzny-Boga

Postprzez LITK » 11 Lut 2016, 14:21

Jednego razu , gdy miałem objawy grypy brałem po 5 szklanek przez 5 dni , czyli ok 25 gramów wit C dziennie . 5 dni trzeba pocierpieć zawsze a potem się zdrowieje ( biorąc 25 gramów witaminy kupionej w aptece , można się rozchorować z samych dodatków zawartych w kapsułkach

A ja przy przeziębieniu brałem około 70gr dziennie przez 2-3 dni mimo to nie wystąpiły objawy nasycenia organizmu. Najlepiej brać częściej i mniej niż rzadziej i więcej np. 1-2gr co pół godziny.
oraz sodę oczyszczoną , czystą do analizy bez dodatków typu aluminium jak w markecie ( np. firma Stanlab )
do szklanki wody wsypuje się łyżeczkę kwasu i pół łyżeczki sody . Powstaje wit C w formie askorbinianu sodu oraz co2

Po co jak można kupić gotowy askorbinian sodu również od stanlabu.
LITK

Postprzez Tom » 08 Mar 2016, 22:40

Kwas askorbinowy jest lepiej wchłanialny od askorbinianu a poza tym dostarczanie do organizmu dużych ilości sodu też nie jest bez znaczenia .

Gdy nie potrzebujemy bardzo dużo witaminy , możemy pić czysty kwas lub tylko dodać niewielką ilość sody w celu pewnego złagodzenia kwasowości .
Tom

Postprzez LUKRECJA42 » 06 Mar 2018, 10:41

Ja staram się przyjmować wit C w naturalnych postaciach czyli głownie w owocach czy warzywach . A słyszeliście , że słynna herbata z cytryną wcale nie jest taka zdrowa jak się wszystkim wydaje ?! wręcz odwrotnie...
Awatar użytkownika
LUKRECJA42

Postprzez Wikis » 13 Mar 2018, 09:46

Ja jem bardzo dużo grejpfrutów, kapusty i kiwi a z warzyw brokuły brukselki i papryki :)
Awatar użytkownika
Wikis

Wróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość