kuchnia indukcyjna

Wszystko to, co pomaga człowiekowi osiągnąć i zachować zdrowie oraz harmonię.

Moderatorzy: Hipka, iskierka

kuchnia indukcyjna

Postprzez piko » 15 Lut 2011, 22:44

Czy ktoś ma wiedzę co do walorów zdrowotnych potraw przygotowywanych na kuchenkach indukcyjnych .Czy pod płaszczykiem funkcjonalności nie kryje się jakiś haczyk ?
piko

Re: kuchnia indukcyjna

Postprzez Furu » 15 Lut 2011, 23:46

Pewnie jakiś tkwi. Mikrofalówka np. zmienia strukturę krystaliczną wody i ją przeprogramowywuje.
Anastazja np. wogóle nie używa ognia.
Uważam, że najzdrowszym rozwiązaniem byłby piec z blatem z gliny. Glina ma dobre promieniowanie. Kuchnia indukcyjna już raczej nie.
Tajga? A co ty byś tam robił? To, tam za oknem to jest twój świat i nie możesz się go wyprzeć.
Awatar użytkownika
Furu

Postprzez Michal » 25 Lut 2011, 18:37

Moj kolega ma indukcyjną, chwali sobie. Kiedy ją zakupił, musiał także dokupić garnki, no bo wypada mieć jeszcze ładne garnki. Mówi, że koszt duży, ale łatwiej czystość utrzymać. Walory zdrowotne potraw.. ? Tu raczej nic nie mówi, ale chyba najważniejsze dla jego brzuszka (i nie tylko dla brzuszka) jest to, co wkłada do garnka.
Myślę, że zdrowym rozwiązaniem byłaby kuchnia na jakiej dawniej babcie gotowały.. cegła szamotka, kafelki, od góry blat żeliwny z dziurami na garnki, a pod spodem goły ogień z niszą na popiół. Przede wszystkim smaczniej, zdrowo też, prawdziwe ciepło, prościej i bez szkodliwego promieniowania :) ... no i nie trzeba się obawiać - co będzie jak prądu, czy gazu zabraknie :o . Środki czystości odpadają, a jak wykipi, to co.
Michal

Postprzez Anka » 25 Lut 2011, 19:38

Michal napisał(a):Środki czystości odpadają, a jak wykipi, to co.

No Michał - tak to tylko rasowy facet mógł powiedzieć :lol:

A na poważnie - mam właśnie taką "babciną" kuchnię i zdecydowanie potwierdzam, że wszystko smakuje z niej o niebo lepiej. Z tym, że myć i tak ją trzeba, ale łatwo wyszorować, bo można wziąć druciankę i nie martwić się, że się lakier zedrze.
Tylko w lecie jest kłopot coś ugotować, bo szybko robi się w domu bardzo gorąco.
Anka

Postprzez Przemek » 25 Lut 2011, 20:18

A nam mazy sie zycie na surowym pożywieniu, bez kuchni, zmywania... Podobno jesteśmy tym co jemy to lepiej jeść zywe niż martwe ;)
Przemek

Postprzez Hipka » 25 Lut 2011, 20:29

Niestety, kilka milionów lat jedzenia gotowanego lub pieczonego zrobiło swoje i już nam trudno i niezdrowo żyć na surowiźnie...
A kuchenki mam dwie - kaflową z dziurami i na gaz. Na gazie gotuję latem, bo inaczej nie szło by w chałupie wytrzymać, ale ile tego lata u nas? Całe 2 miesiące! :lol: I też latem gotuję na dworze, na ognisku, w takim kociołku z nóżkami.
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez Michal » 25 Lut 2011, 21:44

No, bez przesady z tym szorowaniem blachy :D No właśnie to, że smakuje lepiej z takiej kuchni, wiedzą tylko wtajemniczeni. Można np położyć na blasze wyrobione ciasto i wyjdzie fajny upieczony placuszek. Taki normalny, prawda? :)

Zgadzam się Przemku, żywego i zdrowego jak najwięcej, ale kiedy nie masz go tu i teraz pod ręką, to co wtedy? Wyobraź sobie, że pracujesz w firmie, gdzie dosyć często wysyłają cię z twoimi kolegami z pracy na kilkudniowe szkolenie. Zamieszkałeś w hotelu i siadasz przy stoliku do obiadu, czy kolacji... i ? Skąd weźmiesz żywe ;) ? Życie przynosi różne sytuacje..
Michal

Postprzez Marta » 09 Gru 2011, 15:57

nie polecam indukcyjnej,,, ja z taka przezylam horror mialam 2 miesiace taka przenosna, trzeba co chwile myc po kazdym gotowaniu, raz wyskoczyl error bo cos lekko sie przypalilo na blacie, poza tym duzo pradu wcina, wszystko mi sie przypalalo bo na najnozszym ustawieniu to juz w ogole sie nie dalo gotowac...mialam tez ceramiczna plyte gdy mieszkalam za granica i tez nie polecam ...czyscilam ja bez przerwy a trzeba uwazam zeby nie zarysowac :)...te plyty to chyba dla snobow , nie chce nikogo urazic, ale wydaje mi sie ze one ladnie sie komponuja w nowoczesnym wnetrzu i najlepiej nic na nich nie gotowac, to wtedy sa ladne :D
Marta

Miejscowość: Kotlina Sandomierska

Postprzez Marian » 10 Gru 2011, 21:10

.............mam odmienne zdanie.
Mam juz pare ladnych lat taka kuchenke i "O" problemow.
Kuchenka indukcyjna ma rownierz okolo 10% nizsze zuzycie energi od normalnych plyt kuchennych.
Do tego typu kuchenek sa potrzebne odpowiednie garnki gdyz nie wszystkie sie nadaja.
Kuchenki te wytwarzaja prad wirowy,ktory penetruje dno scianki garkow z zeliwa lub stali.
Jest to odwrotnosc namagnesowania,ktora jest spowodowana przez zmiane pola magnetycznego i generuje dodatkowo cieplo.
To odwrocenie namagnesowania wystepuje tylko w materialach ferromagnetycznych.
Stosuje sie odpowiednie garnki stalowe-emaliowane zadne aluminiowe lub miedziane.
Kazda kuchenka sama odczytuje czy jest na niej postawiony odpowiedni garnek i wowczas dopiero sie wlancza.

Oczywiscie najlepiej nie gotowac i jesc wszystko na surowo.
Marian

Postprzez Marta » 11 Gru 2011, 22:19

ja w sumie nie znam sie na takich kuchniach, nie wiem jak dzialaja, ale uzytkowanie wydaje mi sie meczace, za duzo czyszczenia, a ja nie mam czasu czyscic po kazdym uzyciu..teraz mam kuchenke gazowa i jest dla mnie wygodniejsza..kazdy musi wybrac sam..jedni beda zachwalac inni nie, nie ma to jak praktyka. ja przy moim malym dziecku niewiele mam czasu na czyszczenie kuchenek tymbardziej ze w domu i tak robi sie balagan w ekspresowym tempie :D ...
Marta

Miejscowość: Kotlina Sandomierska

Postprzez Marian » 12 Gru 2011, 08:43

Marta
nie rozumie Twoich trudnosci z ta kuchenka.
Dlaczego musisz ja ciagle czyscic? chyba ze podczas gotowania wszystko sie przelewa,gdyz innej mozliwosci nie ma.
To jest bardzo proste urzadzenie,kladziemy odpowiedni garnek nastawiamy czas,temperature i to wszystko.
Zadna kuchenka tak szybko nie zagrzeje i nie ugotuje jak indukcyjna.
Marta, masz juz kuchenke gazowa i problem z glowy.
Marian

Postprzez ewa » 19 Sty 2012, 12:36

Pare lat temu leczylam sie u lekarza chinskiej medycyny.Wtedy juz przez wiele lat uzywalam jedynie kuchni elektrycznej.Jedna z najwazniejszych rad bylo rozpoczecie gotowania na prawdziwym ogniu.Potrawy gotowane tylko i wylacznie na kuchni elektrycznej nie maja elementu ognia i oslabiaja w ten sposob narzady wewnetrzne i caly organizm.Ziola gotowane na elektrycznej kuchni albo w garnkach metalowych nie dzialaja tak ja powinny.Nalezy je gotowac w garnkach szklanych na ogniu,to naprawde bardzo wazne.
Nie mam doswiadczen z kuchnia indukcyjna ale zasada chyba podobna..?
Kupilam sobie wtedy kuchenke gazowa i uzywam butli gazowej a gdy tylko moge to gotuje na starej kuchni i podobnie jak inni na tym forum marze o tym ze moj organizm przestawi sie w koncu calkiem na surowe jedzonko.Juz od wielu lat go do tego przekonuje ;)
ewa

Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez ewa » 18 Lis 2013, 08:20

Wczoraj slyszalam ostrzezenie przed kuchniami indukcyjnymi od osoby zajmujacej sie alternatywnym leczeniem ludzi.
Kuchnie te "niszcza biopole" produktow spozywczych,tak to dokladnie okreslila.
Mysle ze latwo to sprawdzic dlonmi swoimi lub jakiegos wrazliwca z otoczenia,ugotowac przykladowo dwie marchewki, jedna na ogniu, druga na kuchni indukcyjnej i poczuc jak wyglada aura gotowych marchewek.
ewa

Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez bobek » 18 Lis 2013, 09:23

Też słyszalem ze najlepiej to na ogniu, różne elektryczne czy inne kuchenki to już nie to.
Zobaczcie, ze na filmach co sa na stronie glownej (o rodowych siedliskach) nie mają ludzie wymyślnych kuchenek, tylko piekne piece z cegly, lub palniki z butli (prowizorka).
Z drugiej strony jak raz zjemy u znajomych cos z mikrofali czy kuchenki elektrycznej to nie umrzemy, wazne zeby stale takich rzeczy nie uzywac. Tak samo niszczy biopole np. mrożenie produktów.
bobek

Postprzez SmOOthEr » 18 Lis 2013, 11:41

Indukcja to zdaje się oddziaływania elektromagnetyczne - nie wiem w jaki sposób wpływa to energetycznie na wartość przygotowywanych pokarmów. Co do mikrofalówek to już prowadzono badania, gdzie ktoś stwierdził, że zaburzają molekularny ład żywności - niby nic, ale dany układ molekuł wynika z porządku energetycznego, zatem tu możnaby się spodziewać, że ów został zaburzony - nie jedzcie z mikrofalówek zbyt często.
Jeszcze o indukcji - w moim odczuciu, co mi serce podpowiada - nie ma to jak żywy ogień - najbardziej pierwotna i harmonijna z otoczeniem siła natury

Miłość i Światło
Miłość i Światło
SmOOthEr
Awatar użytkownika
SmOOthEr

Połówki: Szukam swojej połówki ♀
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Wróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość