Herbata na zdrowie - tylko z zaparzacza

Wszystko to, co pomaga człowiekowi osiągnąć i zachować zdrowie oraz harmonię.

Moderatorzy: Hipka, iskierka

Herbata na zdrowie - tylko z zaparzacza

Postprzez leon » 11 Kwi 2015, 19:12

Tak wygląda taki imbryk

Image

A post jest z życia. Herbaty/ kawy w sasztkach są prażone - i niestety rakotwórcze.

Dawniej za prlu był na stole zawsze imbryk/dwa, i np kawa naturalna zbożowa (np delecta - skład zboża i warzywa , wolne od prażenia). Herbaty były śmiesznie tanie i zdrowe.

Teraz - wszystko co jest w saszetkach, może być skażone procesem prażenia/klejem saszetki/innym trującym procesem technologicznym, Dopiero od tygodnia rzucilem herbaty i kawy w saszetkach - niby eko, ale nie takie złoto jak mówili.

Cena = minimum 200% taniej w porównaniu do sklepowych herbat, zdrowiej .
leon

Miejscowość: centrum pl

Re: Herbata na zdrowie - tylko z zaparzacza

Postprzez apek » 13 Kwi 2015, 08:40

To jeszcze dodajmy, że zieloną herbatę zalewamy gorącą (nie wrzącą wodą), po czym od razu wylewamy tą pierwszą miksturę. Po czym zalewamy liście jeszcze raz gorącą wodą na 1 minutę (góra dwie), przecedzamy i pijemy.

W ten sposób pozbywamy się związków glinu (aluminium) z herbaty, czym chronimy siebie przed upośledzeniem umysłowym.
<slonce>
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez leon » 13 Kwi 2015, 14:29

To co piszesz jest bardzo ważne. Więc by się przydał PDF z np 5-8 herbatami/kawami zbożowymi, i jak się je robi by było to w pełni zdrowe.
Ktoś mówił że liście max po 7 min trzeba potem wywalić, ale to nie potwierdzone - i też chodzi o zdrowie.
leon

Miejscowość: centrum pl

Postprzez Marszand-33 » 15 Kwi 2015, 07:16

W takich kulturach jak Japońska, czy Chińska była cała gama zasad i przepisów jak prawidłowo parzyć różne zioła i herbaty. Podejrzewam że w słowiańskiej nasze babki i prababki mały takową wiedzę. Teraz to już wszystko trzeba poznawać od początku. Post Leona mnie zaskoczył, bo jestem osobą, która próbuje odżywiać się maksymalnie zdrowo, a tu proszę temat pominięty przeze mnie. Mam na stałe około 20 herbat i ziół, które pije w zależności od potrzeby. Od wielu osób i w wielu pisanych miejscach się dowiedziałem, że nie wolno nic parzyć co ma kontakt z metalem, bo wtenczas efekt terapeutyczny jest zaburzony z powodu zniszczeń jaki dokonuje kontakt minerałów i witamin (tudzież innych drogocennych składników) ze stalą. A tu na zdjęciu jest imbryk z metalowym sitkiem. TO NIEDOPUSZCZALNE!!! Tego nigdy nie róbcie. Nawet nie mieszajcie metalową łyżką np. miodu. Wszystkie herbaty i zioła mają powiększoną zdrowotność jak są z miodem! Ja mam łyżki drewniane i porcelanowe z tego powodu. Mam też imbryk (tak jak na zdjęciu), ale mi się ostatnio udało kupić takowy cały z wypalanej gliny....łącznie z pokryweczką i sitkiem w wieloma otworami. Wchodzi mi tak ze trzy szklanki. Więc nie jest jakiś zbyt duży. Ale na moje potrzeby jest w sam raz.
Parzą w nim herbaty i mieszanki ziołowe np. z 6 różnych ziół. Ale też często są to właśnie saszetki i się zastanawiałem nad tym i też doszedłem do wniosku, że lepsze by były mieszanki ziołowe, są z pewnością tańsze, lepszej jakości i nie posiadają celulozy i innych dodatków (cholera wie, czy niektóre nie są szkodliwe). Chyba czas szturmem tłumnie ruszyć na zielarnie.... <brawo> i tam się zaopatrywać. Pomożemy przetrwać takowym sklepikom, bo wiem że często moją problemy z utrzymaniem się na rynku własnie z tego powodu że ludzie odeszli od ziół a przerzucili się na sztucznie aromatyzowane herbatki. Uważam że jedne z najlepszych na świecie zdrowotnych mieszanek ziołowych znajdziemy u zakonnika i naszego rodaka Ojca Klimuszki. Wiem że są doceniane przez setki terapeutów, naturalistów
i zielarzy na całym naszym ziemskim globie..... <kwiat>
Ot...i powiedział co wiedział!
Marszand-33

Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez Marszand-33 » 15 Kwi 2015, 07:17

W takich kulturach jak Japońska, czy Chińska była cała gama zasad i przepisów jak prawidłowo parzyć różne zioła i herbaty. Podejrzewam że w słowiańskiej nasze babki i prababki mały takową wiedzę. Teraz to już wszystko trzeba poznawać od początku. Post Leona mnie zaskoczył, bo jestem osobą, która próbuje odżywiać się maksymalnie zdrowo, a tu proszę temat pominięty przeze mnie. Mam na stałe około 20 herbat i ziół, które pije w zależności od potrzeby. Od wielu osób i w wielu pisanych miejscach się dowiedziałem, że nie wolno nic parzyć co ma kontakt z metalem, bo wtenczas efekt terapeutyczny jest zaburzony z powodu zniszczeń jaki dokonuje kontakt minerałów i witamin (tudzież innych drogocennych składników) ze stalą. A tu na zdjęciu jest imbryk z metalowym sitkiem. TO NIEDOPUSZCZALNE!!! Tego nigdy nie róbcie. Nawet nie mieszajcie metalową łyżką np. miodu. Wszystkie herbaty i zioła mają powiększoną zdrowotność jak są z miodem! Ja mam łyżki drewniane i porcelanowe z tego powodu. Mam też imbryk (tak jak na zdjęciu), ale mi się ostatnio udało kupić takowy cały z wypalanej gliny....łącznie z pokryweczką i sitkiem w wieloma otworami. Wchodzi mi tak ze trzy szklanki. Więc nie jest jakiś zbyt duży. Ale na moje potrzeby jest w sam raz.
Parzą w nim herbaty i mieszanki ziołowe np. z 6 różnych ziół. Ale też często są to właśnie saszetki i się zastanawiałem nad tym i też doszedłem do wniosku, że lepsze by były mieszanki ziołowe, są z pewnością tańsze, lepszej jakości i nie posiadają celulozy i innych dodatków (cholera wie, czy niektóre nie są szkodliwe). Chyba czas szturmem tłumnie ruszyć na zielarnie.... <brawo> i tam się zaopatrywać. Pomożemy przetrwać takowym sklepikom, bo wiem że często moją problemy z utrzymaniem się na rynku własnie z tego powodu że ludzie odeszli od ziół a przerzucili się na sztucznie aromatyzowane herbatki. Uważam że jedne z najlepszych na świecie zdrowotnych mieszanek ziołowych znajdziemy u zakonnika i naszego rodaka Ojca Klimuszki. Wiem że są doceniane przez setki terapeutów, naturalistów
i zielarzy na całym naszym ziemskim globie..... <kwiat>
Marszand-33

Postprzez apek » 15 Kwi 2015, 10:30

Ale też często są to właśnie saszetki i się zastanawiałem nad tym i też doszedłem do wniosku, że lepsze by były mieszanki ziołowe, są z pewnością tańsze, lepszej jakości i nie posiadają celulozy i innych dodatków (cholera wie, czy niektóre nie są szkodliwe). Chyba czas szturmem tłumnie ruszyć na zielarnie.... <brawo> i tam się zaopatrywać. Pomożemy przetrwać takowym sklepikom, bo wiem że często moją problemy z utrzymaniem się na rynku własnie z tego powodu że ludzie odeszli od ziół a przerzucili się na sztucznie aromatyzowane herbatki. Uważam że jedne z najlepszych na świecie zdrowotnych mieszanek ziołowych znajdziemy u zakonnika i naszego rodaka Ojca Klimuszki. Wiem że są doceniane przez setki terapeutów, naturalistów
i zielarzy na całym naszym ziemskim globie.....

Jeżeli już to bądźmy konsekwentni. Kupne mieszanki czy zioła to ostateczna ostateczność. Są to przemysłowe, wielohektarowe uprawy ziół, nawożone i pryskane chemią, po czym wydestylowane i wysuszone w wielkiej temperaturze. To co zostaje, jest pozbawione większości olejków eterycznych i pożytecznych substancji - poprawna nazwa picia takich ziół to homeopatia, a nie ziołolecznictwo. Nie ma znaczenia, jaką łyżką mieszasz taki napar, bo w nim i tak są śladowe ilości czegokolwiek (oprócz pestycydów - tych masz rzetelny % )
Resztki, które spadną w czasie procesu przetwarzania tych ziół na podłogę, zamiata się i powstaje mieszanka do torebek herbacianych :-)

Co w takim razie? To co mówi Anastazja - samemu uczyć się rozpoznawać zioła i zbierać, względnie szukać po babuszkach wiejskich czy zaufanych zielarzach, żeby jak najwięcej ziół i herbat mieć prawdziwych. Lepiej nie nabijać portfela koncernom zielarskim.
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez Marszand-33 » 17 Kwi 2015, 09:14

Witaj Apek!
Sięgnę języka....bo to co piszesz...może i prawda, nie przeczę, ale wymaga sprawdzenia. Dzięki za przestrogę, dowiem się skąd pochodzą zioła sprzedawane w zielarniach i sklepach zdrową żywnością itp. przybytkach. Wszyscy jednym chórem mówią że to co w saszetkach to zamieciny z pod stołu. Ale nie wiedziałem że te w zielarniach to też oszustwo. Musze to sprawdzić!!! Ja jak byłem podrostkiem w wakacje zbierałem zioła, głównie krwawnik, kocankę, skrzyp i lipę. Cały strych przepięknie pachniał. Jeszcze z zeszłego lata mam kocankę, a krwawnik i pokrzywa mi się kończyła. Tak....najlepiej zebrać samemu....dziękując Bogu i naturze w czasie zrywania. Wyczytałem, że jak się zbiera z modlitwą, czy mantrami, koniecznie z uczuciem wdzięczności to zioła nabierają większej mocy.
A mieszać łyżeczką metalową nie powinno się....unikać jak ognia! To dotyczy procesu robienia np. kambuchy (pije ją od kilku lat), czy robienia gnojówek do ogrodu. Wszędzie gdzie nie zajrzę przestrzegają, aby nie używać niz wiązanego z metalem. Dotyczy to szczególnie ziół!!!
Marszand-33

Postprzez szron » 17 Kwi 2015, 12:16

...a moj guru mawial ze: "Nie ma co przejmowac sie sposobem zaparzania herbatki, gdy za progiem buduja elektrownie atomowa" <taichi>

...a moj drugi guru mawial ze: "Jesli ciagle bedziesz sie skupial na zdzblach slomy w swoich oczach, nie spostrzezesz belki ktora znienacka spadnie ci na glowe" <chicken>
szron

Miejscowość: pomorskie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Wróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość