Rodowe Siedlisko Hipki w programie "Maja w ogrodzie"

Moderator: iskierka

Rodowe Siedlisko Hipki w programie "Maja w ogrodzie"

Postprzez Administrator » 09 Lis 2012, 00:25

:!: Nasza forumowiczka Hipka wraz z mężem wzięli udział w programie "Maja w ogrodzie" (TVN) i opowiadali o swoim rodowym siedlisku. Zobaczcie sami:

http://majawogrodzie.tvn.pl/112,Pachnacy-jablkami-ogrod-na-Podlasiu-odc-399,odcinek.html
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Re: Rodowe Siedlisko Hipki w programie "Maja w ogrodzie"

Postprzez Hipka » 09 Lis 2012, 09:43

Apek, tam jest tylko kilkuminutowa "zajawka" programu. Cały odcinek można obejrzeć wchodząc na stronę TVN Meteo, następnie klikając na zakładkę "Magazyny" i kiedy się otworzy, na program "Maja w ogrodzie". Następny odcinek, o warzywniku, będzie prawdopodobnie 25 lutego. W tym samym programie.
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez EterycznyLas » 09 Lis 2012, 18:55

Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Miejscowość: Świdnik, Polska
Połówki: Szukam swojej połówki ♀
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez Administrator » 10 Lis 2012, 10:18

:oops: Hej, faktycznie, zły link dodałem. W każdym razie, odcinek jest super :) fajne praktyczne porady np. o tej farbie. Również bardzo fajne ujęcia kamerą, np. ptactwa przechodzącego po podwórzu ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez Anja » 18 Lis 2012, 20:41

Super! Gratulacje Hipka. Naprawde fajne jest to twoje siedlisko. A na widok wyciskanego soku jablkowego az slinka cieknie :D
Awatar użytkownika
Anja

Miejscowość: Kielce Wrocław Genewa
Połówki: Szukam swojej połówki ♂

Postprzez Anja » 18 Lis 2012, 20:56

Administrator napisał(a): fajne praktyczne porady np. o tej farbie.

Wlasnie, Hipko czy moglabys przytoczyc tem przepis na ochronna farbe do drzew. Wygladal na bardzo praktyczny, ale nie pamietam co i w jakich proporcjach sie mieszalo, czy maluje sie nia drzewa na zime czy wiosna, i czy jest to sposob na wszystkie drzewa czy tylko owocowe?
Z gory dzieki.
Awatar użytkownika
Anja

Postprzez Indiragandi » 01 Gru 2012, 21:47

Witaj Hipko ;)))
Piękny program, a ogród jeszcze piękniejszy - z przyjemnością obejrzałam go na filmie i mam nadzieję obejrzeć go na żywo pewnego dnia :)
Niedawno zaatakowałam hektar swojej ziemi przeznaczony na mega ogród i sieję, sadzę jak szalona do utraty sił i ciemnego zmroku :)
Posadziłam Twoje topinambury - mam nadzieję, że się przyjmą i będą tak fajnie plenić obficie jak u Ciebie :)
Pozdrawiam serdecznie,
I.
Indiragandi

Postprzez Hipka » 01 Gru 2012, 22:55

Dzieki, niech Ci rosną. A co do farby do drzew - to nie ma dokładnych proporcji. Składa się z wapna, krowich placków i gliny. Można też dodać wywar ze skrzypu polnego zamiast czystej wody. Ja tak na oko daję wiadro wapna, wiadro krowiaka i pół wiadra gliny, wszystko rozpuszczam wodą lub wywarem ze skrzypu, mieszam dokładnie i zostawiam na 3 dni. Znowu mieszam i dolewam wody. I czyszczę pnie drucianą szczotką, a potem maluję. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez Indiragandi » 02 Gru 2012, 11:09

Super sposób. A to ma na celu odbijanie światła czy także ochronę przed szkodnikami?
Indiragandi

Postprzez Hipka » 22 Lut 2013, 19:44

W najbliższą niedzielę (ostatnia niedziela lutego) TVN wyemituje drugi odcinek programu o naszym siedlisku. Jednoczesnie będzie to ostatni odcinek ekologicznej serii :( Ministerstwo wstrzymało fundusze na realizację programów ekologicznych, a że muszą skądś mieć forsę, to poszukali sponsorów. A wiadomo, kto w branży ogrodniczej ma forsę... :evil: Czyli będzie o dupach rondupach od tej pory. Na szczęście, że te 100 odcinków o ogrodach ekologicznych ciągle będzie do obejrzenia w necie.
W każdym razie serdecznie zapraszam!
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez Piotr » 22 Lut 2013, 21:47

Hipko dopiero teraz zobaczyłem program Maja w ogrodzie. Moje gratulacje za to piękne miejsce, które stworzyliście z mężem. Jest to bardzo podobne do tego co mi się zawsze marzyło. Jesteś wzorem do naśladowania. Vouloir c'est pouvoir.
Sprawdziłem jest program w niedzielę i na pewno tego nie przegapię.
Piotr

Miejscowość: wielkopolskie

Postprzez Anachoreta » 23 Lut 2013, 10:08

Nie ma pod tymi linkami Hipki :(

A może coś sama Hipka napiszesz tutaj na forum o swoim siedlisku?
Kiedyś pisałaś. Pewnie parę osób byłoby zainteresowanych.
Anachoreta

Miejscowość: Warszawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Hipka » 23 Lut 2013, 11:10

Link jest niepełny. Najłatwiej dojść do pełnego odcinka wyguglowując "TVNMeteo", następnie klikając u góry na takim niebieskim pasku na zakładkę "Magazyny". Kiedy się otworzy, kliknąć na "Maja w ogrodzie" i, jeśli idzie o nas, poszukać odcinka 399. Są też inne odcinki bardzo interesujące, np. dwa czy trzy odcinki później jest dokładnie wyjaśniona budowa grządki permakulturowej. A o naszym siedlisku już pisałam, niewiele się zmieniło, więc jeśli ktoś chce, to nie tak trudno odnaleźć wpisy z zeszłego roku :D
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez Kazuhiro » 24 Lut 2013, 16:39

Od lat nie oglądam TV i nie mam telewizora, już się zmartwiłem że przegapiam ciekawy program, ale całe szczęście zdjęli go z anteny :D
Hipka jesteś postacią medialną i sława nie uderzyła Ci do głowy! Szacun :D
Przyłączam się do prośby o praktyczne rady, wskazówki i ciekawostki z Waszego siedliska, nie daj się prosić Hipka, czekamy :)
Ja uchylam przepowiedziane piekło na Ziemi!
Kazuhiro

Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez Anachoreta » 24 Lut 2013, 20:40

Udało się obejrzeć.
Podaje aktualny link do filmu, żeby nikt już nie musiał szukać.
http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja- ... 015,0.html
Też nie posiadam telewizora.

Ale masz Hipka siedlisko rzeczywiście konkursowe. I ziemia też dobra, nie to co u mnie. W mojej okolicy to tuje usychają wszystkim, jak ich wcześniej nie ukradną.

Fajny ten domek dla owadów. Ciekawe, kto w nim mieszka?
Takiego pająka tygrysa jeszcze nie widziałem.
One są jadowite?
A ten kolejny odcinek będzie?
Anachoreta

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Hipka » 25 Lut 2013, 10:27

Anachoreto, drugi odcinek był wczoraj... :D Tuje są roslinami ziem bagnistych, normalne, że na suchych piaskach nie rosną. A ogród stworzyliśmy li tylko dla własnej radochy i pożytku. Tak jakoś samo wyszło, że ktoś nim się zainteresował i wręcz nas przymusił do wyjścia z ukrycia. Jest ładny, ale wiele w nim niedostatków i błędów, które widzę dopiero teraz, dlatego doradzam i mówię, żeby inni nie wikłali się w nie .
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez Hipka » 25 Lut 2013, 10:30

A ziemia normalnie jest V i VI klasy, to, że teraz jest dobra, to zasługa kompostu i podniesionych grządek praktykowanych od lat. Dlatego piszę i mówię, że praktycznie każdą ziemię można doprowadzić do stanu wysokiej urodzajności. Fakt, że mamy dość wody, więc przynajmniej problem suszy odpada.
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez Piotr » 25 Lut 2013, 22:47

Ta ziemia u Was to coś pięknego. Oczywiście włożyliście w to wszystko bardzo dużo pracy. Tak naprawdę docenić wasz trud i osiągnięcia może tylko ten kto przeszedł bądź przechodzi przez to samo. Ale jaka musi być potem satysfakcja z osiągniętego celu mogę tylko sobie wyobrazić. Wam to zajęło kilkanaście lat to mnie zostało około dziesięciu, przeleci jak z bicza trzasł. Te widły to też pomysłowe rozwiązanie takie francusko-amerykańskie ha ha! Czy w tej budce na owady jest dużo lokatorów? Jeszce raz gratuluję Wam stworzenia tego Waszego rajskiego ogrodu. I żyli długo i szczęśliwie!
Piotr

Miejscowość: wielkopolskie

Postprzez lomiska » 26 Lut 2013, 07:01

pięknie, gratuluję tak pięknej posiadłości..... ja kiedyś stroniłam od pracy w ogrodzie, im bardziej mnie do tego nakłaniano, tym mniejszą miałam ochotę.... teraz wszystko się zmieniło, głównie dzięki Anastazji:). Tylko wiele do nadrobienia. Serdeczniości Hipko, niech wasz ogród każdego dnia jest coraz piękniejszy
Awatar użytkownika
lomiska

Postprzez Hipka » 26 Lut 2013, 12:27

Dziękuję :D Z pracą to już tak jest, nie tylko w ogrodzie, że jesli jest się zmuszanym i pracuje pod czyjeś dyktando, to nie sprawia to żadnej przyjemności. A kiedy człowiek sam, z własnej woli i według własnego pomysłu coś robi, to ma radochę jak dzieciak w piaskownicy :D
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez Administrator » 06 Paź 2013, 17:39

Nie wiem czemu nikt nie podawał linku do drugiego odcinka w którym występuje siedlisko Hipki :)

http://www.majawogrodzie.tvn.pl/128,Pow ... cinek.html
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez Anja » 06 Paź 2013, 18:23

Fantastyczny <brawo> <slonce>
Awatar użytkownika
Anja

Postprzez lena » 07 Paź 2013, 10:54

Hipko,miło jest zobaczyć Ciebie w Twoim ogrodzie <slonce> .Można tylko podziwiać ,gratulować i utwierdzić siebie,że wszystko można,jeżeli się chce.
Ale i mam świadomość ,że to wiele pracy,wysiłku,wiedzy i lat doświadczeń.Jak widzi się taki obraz, to wydaje sie,że to łatwe ;) ,a to ogromny trud...,ileś godzin,dni ... a opowiada się to w 10 minut.Ja jestem sama w moim ogrodzie i nie jest mi łatwo ale trwam,bo czuję,że jestem tutaj szczęśliwa.
Fajnie,że masz partnera z pasją.To inspiruje i motywuje do pracy.Oby tak dalej.Zyczę ZDROWIA :!: <serce>
lena

Postprzez Raf » 07 Paź 2013, 10:58

Halo halo, jeżeli ogród to trud to znaczy, że coś jest nie tak, chyba wiecie, wiedza którą zgłębiamy o tym mówi.
Trudne może być samodzielne przygotowanie.
Raf

Postprzez Pawikin » 07 Paź 2013, 14:23

Ogród Hipki, Pierra i Diany jest przepiękny, taki naturalny i malowniczy. Jest tyle zakątków, w których można odpocząć. I niewątpliwie każda roślinka i zwierzaczek jest tam traktowana jak pełnoprawny obywatel świata, a miłość do natury widać na każdym kroku. To jest najwyższy stopień zmaterializowanej duchowości.
Przybyłam, zobaczyłam i zobaczyłam zwycięstwo prostoty i radości, mimo wysiłku i pracy tam włożonej. A mój 3,5 latek był zachwycony możliwościami spacerowania na bosaka po zielonej murawie.
Udało się to dzięki spotkaniu anastazjowym zlocie.
Hipko, Pierre i Diano:dziękuję za te wspaniałości i za to, że jesteście tacy otwarci na ludzi z zewnątrz. :D
Pawikin

Miejscowość: okolice polskiego bieguna zimna

Wróć do Rady i doświadczenia forumowiczów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość