Baccalus - blog ogrodniczy

Moderator: iskierka

Re: Baccalus - blog ogrodniczy

Postprzez Baccalus » 24 Kwi 2017, 21:04

Ogród:

-Dynia:
Zasiałem całą grządkę własnymi nasionami.

-Fasolka szparagowa:
Zasiałem 2 grządki między rzodkiewkami i jedną między marchwią. W większości z własnych nasion.

-Sałata:
Zasiałem grządkę między burakami własnymi nasionami.

Parapet:
Wysiałem trzecią butelkę rzodkiewki i "trzecią część butelki" sałaty.

PS. Przedwczoraj znów padał śnieg.
Baccalus

Postprzez Baccalus » 02 Maj 2017, 20:47

Ogród:

-Słonecznik:
-Kukurydza:
-Soczewica:
-Ciecierzyca:
Wysiałem po grządce na gatunek.

Wiśnie zaczynają kwitnąć.
Bąki buczeć.
Sąsiedzi grilować.
Wszystko zgodnie z cyklami przyrody.

Parapet:
Czwarta butelka rzodkiewek. Sałata z poprzedniego tygodnia puszcza pędy.
Baccalus

Postprzez kwiat bzu » 06 Maj 2017, 20:55

Ja sieje dynię po 15 maja po zimnych ogrodnikach tak jak cukinię ogórki i fasolkę szparagowa☺zauważyłam że nie ma znaczenia czy się dynię wysieje czy wsadzić sadzonki rośnie tak samo szybko☺
Awatar użytkownika
kwiat bzu

Miejscowość: Białystok, Olsztyn
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez kwiat bzu » 06 Maj 2017, 21:03

W moim ogrodzie szpinak już całkiem spory..Bob też i rzodkiewka☺groszek zielony jakoś nie chce wylexźć spod ziemi..Ale poczekam. Truskawki obłożyłam słomą i zaczęły szybciej rosnąć <kwiat>
Awatar użytkownika
kwiat bzu

Postprzez Baccalus » 09 Maj 2017, 12:18

Ogród:
-Rzodkiewki:
Samosiejki zaczynają grubieć na korzeniu. Wysiane jeszcze nie.

-Groch:
-Marchew:
-Buraki:
Już kiełkują ku mej radosze.

-Cebula:
Ależ ten szczypior jest soczysty i bogaty w słodki cukier.

Parapet:
-Pomidory:
Te moje są podatne na różnego typu przygody.
Jeden się z nieznanych mi przyczyn złamał, ale nie zupełnie przerwał. Kilka dni przełamana łodyga spełniała funkcję dostawy wody. W końcu przestała, liście zaczęły więdnąć. Nad punktem złamania zaczęły się pojawiać wypustki korzeniowe. Uznałem, że należy go wyjąć i wsadzić głębiej, by zakryć je gruntem. Na dwa dni włożyłem go do wody, odzyskał naprężenie łodyg, wyrosły mu korzenie, po czym wkopałem go "do pasa" i rośnie do tej pory.

-Rzodkiewki:
Te najstarsze w większości podsychają. Możliwe, że to przez to, że podlewam je napromieniowaną wodą z kranu. Dwie z nich dla kontrastu wyrastają niebywale okazale.
Te z kolejnych wysiewów rosną bardzo prawidłowo.

PS 0. Przelotne opady śniegu wraz z intensywnym wiatrem mogą powodować zamiecie utrudniające prace ogrodowe. Radzimy zaopatrzyć się w cieplejszą odzież, parasole i dobry humor.

PS 1. kwiecie bzu, przed zbiorem zrób zdjęcia swoim wyczynom i w miarę możliwości się nimi pochwal na forum.
Baccalus

Postprzez conscharni » 10 Maj 2017, 12:30

Ja jestem w szoku, co się dzieję z tą pogodą :D Śnieg w maju? Toć to szok! Ale faktycznie, trzeba się wstrzymać z pracami w ogrodzie przynajmniej na 2-3 dni.
Awatar użytkownika
conscharni

Miejscowość: Opole
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Baccalus » 15 Maj 2017, 13:56

Ogród:
-Fasola:
Delikatnie przebija sklepienie Hadesu.

-Soczewica:
Kilka dni później niż rok temu, wyłoniła się na całej grządce.

-Sałata:
Wiele już powychodziło.

Parapet:
-Pomidory:
Image

PS.
Ogród:
-Pomidory:
Wsadziłem do gruntu 11 pomidorów z parapetu. Dawały się łatwo wyjąć z butelki wraz z całą grudą gleby. Wsadziłem je głęboko, poziom gleby sięgnął pierwszej pary liści, czasem wyżej. Podwiązałem delikatnie do palików. obficie podlałem.

-Ciecierzyca:
Dostrzegłem pierwsze wyłaniające się listki .

-Ziemniaki:
No w końcu! Jest, wyszedł jeden pęd. Żałuję, ale nie spośród tych pozostawionych na zimę, a ten wysadzony jako pierwszy w tym sezonie.

-Słonecznik:
Już coś się wybija.

-Truskawki:
Pierwszy kwiatuszek:
Image

-Orzech włoski:
Zaczął puszczać pączki listowia.

-Jabłoń:
A sami zobaczcie:
Image Image
Baccalus

Postprzez Baccalus » 21 Maj 2017, 13:53

Nie ma jak rosa pod stopami o brzasku.

-Rzodkiewka:
Chrup, chrup:
Image Image
To takie wyrwane pierwsze lepsze, samosiejki zewsząd. Chciałem się rozeznać jak wygląda rozkład ich wielkości o tej porze. Kolejne będę wyciągał spośród największych, żeby mniejszym dać podrosnąć.

>Kącik rytualny<
Rosną mlecze, nie bardzo mi one pasują. Powyrywałem. Co tu z nimi zrobić. "Na kompost" - pierwsza i obowiązkowa myśl, jaka przychodzi mi do głowy. (Nawet w stosunku do "zaklepanych" komarów). Jednak kwiatuszki tak płakały mlecznymi łzami, że poszperałem w archiwach pamięci i znalazłem dla nich zastosowanie:
Można się śmiać.
Image
Ta klasówka była bez zapowiedzi. Na następną będę już przygotowany.
Dlaczego "kącik rytualny"? Przecież wianek to standardowy artefakt w takich tematach.
Baccalus

Postprzez Baccalus » 25 Maj 2017, 09:47

Prezentuję rzodkiewki wybierane spośród największych samosiejek, zgodnie z zapowiedzią:
Image
Dla porównania największa rzodkiewka z doniczki, co to ją 08 IV zmajstrowałem.
Image Image
H: 5cm, l: 6 cm, w: 5,5 cm. Zajadałem jak jabłuszko. Ach, ten smak i aromat. Omnomnom.

A jakby ktoś zapytał co zrobiłem z liśćmi i odkrajanymi elementami. Poszatkowałem i zakryłem nią glebę w doniczce z sałatą.
Baccalus

Postprzez kwiat bzu » 30 Maj 2017, 21:30

Pogoda jest przedziwna w tym roku wiosna była długo zimna i nagle zrobiło się gorąco ☺mało pada więc trzeba podlewać ogród. U mnie zakwitla powojnik który posadzilam w tym roku..rzodkiewki już zjadłam szpinak też. .pomidory rosną w tym roku pod folią. .dynię cukinie i ogork8 mają już po 3 listki ..buraczki około 20 cm☺marchewka marnie powschodziła więc trzeba posiąść raz jeszcze..Bob kwitnie choć jest jeszcze nie za wysoki..dzieje się sałatą pięknie urosła zioła też rosną <luck>
Awatar użytkownika
kwiat bzu

Postprzez Baccalus » 09 Cze 2017, 13:53

Czerwiec, to najwyraźniej okres najintensywniejszego wzrostu zieleni. Trudno się dziwić, przesilenie letnie. I tak:

-Rzodkiewki:
Samosiejki rosną tak, jak gęsto wysiane w poprzednim roku. Jedna już nawet zakwitła. Korzenie mają do 3 cm średnicy. Rosną w łodygę.
Te wysiane w rządki, mające dużo przestrzeni to już zupełnie ina bajka. Ukazana wcześniej największa spośród doniczkowych to minimum w ich gronie. Istne buraczki, nawet bardziej okazałe niż one. Przynajmniej nad ziemią. Liście wielkie, łodyga gruba.
Zapowiada się obfity plon nasion. Jednak, zanim skonsumuje zeszłoroczne w postaci kiełków, chcę się upewnić, że to pokolenie wyda następców. Przezorny zawsze ubezpieczony :geek:

-Marchew:
Roczna do pasa. Puszyste liście i zaczynające już się rozwijać kwiaty.
Wysiana podobnie puszyste rządki 7-cm krzaczków.

-Ziemniaki:
Wszystkie (no, może poza 3) wykiełkowały. Rosną prawidłowo.

-Groch:
Rzadko go posiałem. Rośnie okazale, swobodnie.

-Buraki:
Roczne, w zasadzie jeden, puścił pęd 30-cm. Będą kwiaty, to widać. Obsiadły go jakieś meszki, które bez przymrużenia oka powydziobywałem i rozplaszczyłem.
Wysiane - pomimo palącego słońca liście wyglądają soczyście.

-Ciecierzyca, soczewica:
Podobne rozmiary 17 cm. Wyglądają dość podobnie.

-Pomidory:
Na kolejnych pojawiają się kilkumilimetrowe zawiązki kwiatów. Prędko się nie otworzą.

-Cebule:
Dzidy takie do pasa z białymi grotami przyszłych kwiatostanów.

-Orzech włoski:
Wylistnił się, przekwitł i już ma 2-cm owoce. Po dwa, trzy. Liście pachną niezmiennie wciągająco.

Biedronki w deficycie. Mrówki leniwe jakieś. Cała nadzieja w pająkach licznie pajęczynujących dystanse to między łodygami roślinek, to między prętami płotu. Generalnie wszędzie między dwoma pionowymi obiektami.
Ślimaczki młode w gęstwinie traw poodnajdywałem. Ludzie, nie koście trawników totalnie. Ja rozumiem, że ślimaki to szkodniki. Ale je jedzą ptaszki. Ja wolę śpiewające niebo.
Właśnie jednemu takiemu wertującemu zarośla przyglądała się zeszła z drzewa wiewiórka. Pewnie się dziwiła jak można jeść takie gluty :D
Na liściach malin żerowały najprawdopodobniej chrabąszcze majowe. Ponoć żywią się nimi szpaki, drozdy, pustułki, sójki i nietoperze.
http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/005/4 ... majowy.jpg
Glistnik jaskółcze ziele(chelidonium majus) zaprezentował barwę swego pigmentu na płótnie moich spodni. Polecam jako barwnik, to na pewno. Ma nawet swoją stronę internetową: http://www.jaskolczeziele.pl/

PS.
Żabka chyba zniosła skrzek na jednej z rzodkiewic.
Aktualnie całość wygląda tak:
Image
Baccalus

Postprzez Baccalus » 25 Cze 2017, 04:11

Zakwitają ziemniaki i rzodkiew.
Płoży soczewica pod gradu biciem kłos.
Wyrastała na skraju poziomka.
Wyrastała, jagody uprzedzała.

Image

A gdy Arktos nie bombarduje, to się można cieszyć ciepłym letnim deszczem szumiącym w pełnej już gęstwinie drzew.
Baccalus

Postprzez Baccalus » 01 Lip 2017, 22:32

Zawieje, zamiecie. Jak ciężka praca dla ludzi - skłaniają rośliny do pozycji poziomej.
A pomidory tym razem przywiązałem i rosną elegancko.
Potop zieleni. Wszędzie zarosły, rzodkiew, ziemniaki, marchew, groch, buraki, wszystko.
Jabłonie owocują tak obficie, jak zakwitały. Wiśnie nie, a się nastawiałem na konfitury.

Dziś wyjątkowo pyszny dzień był:
Image Image Image

PS. Na domiar złego nieliczne wisienki, które zdołały wyrosnąć wyjadają szpaki. Ale nic to. Podjadam wiśnie z upatrzonego drzewa w okolicy.
Baccalus

Postprzez Baccalus » 10 Lip 2017, 18:27

Tak to się dzieje:
Image
Za godne zdjęcia uznałem:
Pocieszne kwiaty ziemniaka:
Image
Co ciekawe kwitną tylko te zeszłoroczne, zimujące w gruncie.
Kuszący owady kwiat marchwi:
Image
Fasoli:
Image
Obficie strączkujący groszek:
Image
Burak mi się tak czerwieni:
Image
Wyściółkowałem go opadłymi jabłkami.
Na koniec atrakcja sezonu. Pomidor odmiany "jushnyedugo":
Image
Z przykrością dodam, że dwa pomidory uległy jakiemuś zgniciu na tyle, że wiotczejąca łodyga się załamała. Kilka innych też ma podejrzane plamy na łodygach ale wymacawszy je nie wyczułem gnicia. Pytałem sąsiadów, jak tam u nich. Zdrowiutkie, pryskane - pycha. :lol:
Obserwuję, że najlepiej rosną krzaczki wysiane 13 III i 20 III, czyli od pełni do ostatniej kwadry. A jak tam u was?

Przez kolejny tydzień dla mnie może padać deszcz. 8-)
Baccalus

Postprzez Baccalus » 16 Lip 2017, 14:22

-Rzodkiewki:
Większość samosiejek już obficie owocuje. Wśród kwiatów wysianych roi się od owadów. Naliczyłem 5 białych motyli, 3 pszczoły, bąka i ze 10 mniejszych muchowatych. Mają biesiadę.

-Cebula:
Spostrzegłem, iż na dwu z kwiatów wysadzonych cebul wyrastają ... cebulki?! Zamiast nasiona od razu cebula? Jakby pączkowanie. :D A może nasionko od razu wykiełkowało...
Image Image

-Porzeczka:
Na deser poczęstunek. Smacznego:
Image
Baccalus

Postprzez Baccalus » 24 Lip 2017, 22:51

Od przybytku głowa nie boli. A obrodziło ... Brodzę w bagienku, które sam nasadziłem. :mrgreen:
Ja się tak bardzo starałem żeby nie przedawkować tych nasion, doświadczeniem poprzedniego roku. Mimo to, jak nazłość, wszystko urosło jeszcze bujniej niż poprzednio. Nie ma opcji ani wejść, ani podlać. Tylko cebula i pomidory trzymają jakąś formę i nie szkodują mi miedzy między swymi zagonami.
A propos ...
-Pomidory:
Naliczyłem się 34 ładnych, zielonych jeszcze owoców na 16 krzaczkach (z 27, -3 zarażone). Pozostałe niepośpiesznie kwitną. Taki przykład naj z wspomnianej ostatniej kwadry:
Image

-Cebula:
Mutantów ciąg dalszy. Cebulki rosną na ukazanym wcześniej kwiatostanie.

-Buraki:
Ku memu zaskoczeniu, tegoroczne buraki, czyli te z nasion, puściły pędy z kwiatami! Czy to im tak dobrze?
A te zeszłoroczne już wykształcają nasiona. Co ciekawe wszystkie meszki z nich zginęły. Coś mi się zdaje, że to robota licznych pająków. Spajder-pałer!

-Porzeczki:
Pisząc ten wpis dojadam wyśmienicie kwaśno-słodkie końcówki.

-Jabłka:
Jak była burza, tam ze 3 tygodnie temu, to się nazbierało pół miski opadłych jabłuszek, niedobrych. Tydzień później pełna miska. Po kolejnych siedmiu dniach dwie miski czubate. Jesteśmy "teraz". Zgadnijcie ile. 7 wiaderek, z których na każde składały się 3 miski, czyli 21 misek:
Image
Dużo, bardzo, tak to zbierałem:
Image
I tak co jakieś 5 minut spadało kolejne. U sąsiadów podobnie.
Większość to zgniłki, siniaki i zbyt małe do jedzenia. Ale nie wszystkie! 1/7 wyselekcjonowałem:
Image
W planach zagospodarowania tego wartościowego surowca mam:
-przystawki jabłkowe
-jabłkowe desery
-racuchy z jabłkami
-jabłecznik
-sok jabłkowy
Jeżeli macie jakieś pomysły na to jak poprawnie jabłko, piszcie śmiało!
Jeżeli wiecie też coś o tym jak z papieru(wek), to też się dzielcie.
Nie mam już tego prawie gdzie kompostować. Tu przykład pod słonecznikami:
Image
Bierzcie i o jedzenie się nie troszczcie, wysłuchując z hamaka ptaków niebieskich, które nie sieją, nie żną, ani nie zbierają do gumien, a jak i ja otrzymują w obfitości. <bird>

PS. Tak, spadło mi na głowę. Nie śmiać się. :roll:

PS2: I tak:
Odkroiłem brzydkie części:
Image
Sok:
Image
Racuchy:
Image
Eksplozja witamin.
Chyba czas coś myśleć z blogiem kulinarnym...
Ostatnio edytowany przez Baccalus, 26 Lip 2017, 17:40, edytowano w sumie 1 raz
Baccalus

JAK SKUTECZNIE JABŁKO

Postprzez Administrator » 25 Lip 2017, 14:53

Ocet można jeszcze zrobić z jabłek. Można nim czyścić brudne powierzchnie, można dodawać do sałaty. Albo powerdrinki robić http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=22949.0
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez Baccalus » 30 Lip 2017, 12:11

Porządkowo.
Wrzuciłem papkę po sokowirowaniu i obierki oraz 4 wiadra opadłych jabłek do grządek. Jedno wziąłem do konsumowania.

-Pomidor:
Owoce zaczynają żółknieć, w pozytywnym rozumieniu.

-Groch:
-Ziemniaki:
W zasadzie też żółkną oznajmiając zbliżający się termin zbiorów.

A na balkonie, sałata:
Image
Zaczyna kwitnąć. Bardzo soczyście rośnie. O wiele lepiej niż w poprzednim roku w ogródku. Brak szkodników, podlewanie co rano. Zielenić się, nie schnąć.

Korzystałem ze słońca. Tradycyjnie już jak to w lipcu przycupnął na mnie przedstawiciel rusałek pawików. Z zapałem wylizywał coś tą swoją trąbką z powierzchni mojej skóry.
Baccalus

Postprzez Baccalus » 04 Sie 2017, 14:25

Uf, jak gorąco.

-Groch:
Zebrałem jedną grządkę:
Image
A lekcja taka, żeby go podwiązywać na stojąco, jak pomidory. Na polu rośnie bez tego, ale na grządce się kładzie i podgniwa.

-Soczewica:
W tym roku zasiałem na 2 razy większej powierzchni i znacznie rzadziej, a zebrałem co najmniej 4 razy więcej. Uważam, że jest postęp. Jednak lekcja taka sama jak z grochem - koniecznie podwiązywać. Nasiona po lewej były same w strąku, po prawej miały parę. 3 skale urodziwości.
Image Image

-Malina:
Pierwsza czerwona. Słodko-gorzka, bym powiedział. Oj, pyszna, własna.
Image

-Sałata:
Na koniec pochwalę się wesołym kwiatuszkiem sałaty. Tej z prawej z poprzedniego wpisu. Nie najwyższej, nie najniższej, ale na pewno najczęściej przeze mnie dotykanej. Otworzyła kwiat tylko o poranku. Gdy zaczęło na niego świecić słońce zamknęła.
Image
Ostatnio edytowany przez Baccalus, 14 Wrz 2017, 22:09, edytowano w sumie 1 raz
Baccalus

Postprzez Baccalus » 05 Sie 2017, 16:26

Obrałem, wykroiłem robaczywości i gniazda nasienne zebranych po raz wtóry jabłek:
Image
Rozdrobniwszy podgrzewałem na najmniejszym ogniu przez ok. 30 minut.
Image
Gdy zaczęło bulgotać jak lawa wulkaniczna, przelałem do słoików. Postawiłem odwrócone do ostygnięcia.
Image
Na koniec wylizałem garnek ze słodkiej pozostałości. :D

Tym razem bez cukru. Chcę sprawdzić trwałość takiego produktu.
I pomyśleć, że to tak rośnie na gałęzi i spada i leży i woła o zebranie.
Baccalus

Postprzez Baccalus » 14 Wrz 2017, 16:58

-Malina:
Obrodziło.
Image Image

-Słonecznik:
Tym razem uprzedziłem ptaszki.
Image

-Sałata:
Tak dojrzewają nasiona. Ponad 20 kwiatów na roślinie. W każdym po 8 nasion. Ktoś chce? Sporo tego mam.
Image
Z łodyg ucinanych koszyczków z nasionami wypływa biały, gorzki sok. Zupełnie jak z mleczy.
Baccalus

Postprzez Baccalus » 15 Wrz 2017, 21:33

-Rzodkiewka:
Zebrałem samosiejki z grządki na której nie wyrosła dynia i jedną grządkę wysianej rzodkiewki. Tak oto suszyłem owoce:
Image
Przechowam je w suchym aż stracą kolor i staną się kruche, po czym pokruszę i pozyskam nasiona na wysiew i chrupiące kiełki.

-Fasola:
Tak oto jeszcze kwitnie i pszczoły ją zapylają i tak oto już dojrzewa.
Image Image

-Kukurydza:
... o lokach pięknie trefionych. Są też i bardziej dojrzałe, już wyłysiałe.
Image

-Orzech włoski:
Stadium owocoidalne.
Image

-Marchew:
Zbierałem dziś dojrzałe kwiaty marchwi pełne nasion i ... zasiedziałych lokatorów. Te chrząszcze spotykałem na tym konkretnym kwiecie przez cały sezon, przy każdej wizycie. Podobne obserwowałem wiele lat temu w ogrodzie babci.
Image Image
Baccalus

Postprzez Baccalus » 02 Paź 2017, 10:53

-Fasola:
Zebrałem, wyłuskałem:
Image Image
Posegregowane ze względu na ilość ziaren w strąku. I tak:
Pozyskałem :
-1.068 kg (0.072, 0.27, 0.386, 0.266, 0.074) ziaren ze strąków z czystymi ziarnami
-0.076 kg zadowalająco dla mnie czystych
-0.144 kg różnorako nieapetycznych.
Porównując to z zeszłorocznym 0.61 kg, śmiało stwierdzam, że jest postęp.<tak>
Naliczyłem:
-640 ziaren (47, 149, 240, 123, 50 + 31), co daje średnio
1.788 g na ziarno. W stosunku do średniej masy z zeszłego roku wystąpił
wzrost o prawie 58%! <zgoda>
O ile się nie pomyliłem w rachunkach.
Okazuje się, że średnio największe ziarna wydają strąki 4-ro ziarniste. Osiągały średnią masę ziarna ponad 2 g! Były najwydajniejsze. Średnio jeden strąk 4 ziarnisty ważył więcej niż średni 2 i 3 ziarnisty.
Hipotezę mam taką, żeby sadzić fasolę z największych ziaren spośród tych pozyskanych właśnie ze strąków 4 ziarnistych.
Naturalne, niemodyfikowane genetycznie GieeMO Made in Poland! :lol:
Yeah science!

-Rzodkiewka:
Ładnie mi się wyjęła jedna sztuka, to ją dla botanicznej ciekawostki Wam zaprezentuję:
Image
Tylko nie myślcie, że to tak ładnie na baczność, niczym drzewko rosło. Leży jedna na drugiej splątane w proteście przed zbiorem, który jak skutecznie strzegące bezpieczeństwa podatników siły porządkowe, stopniowo rozbiłem.

-Maliny:
Jak na porządne globalne ocieplenie przystało, zebrałem, co podrosło.
Image

-Winogrona:
-Jabłka:
Co nieco po sąsiedzku otrzymałem.
Cały mój dzisiejszy łup prezentował się tak:
Image

-Ślimaki:
W zdrewniałej na biało i wydrążonej rzodkiewce zagnieździła się szóstka ślimaków. Nic się nie zmarnuje przy apetycie życia.
Image
Baccalus

Postprzez Baccalus » 18 Paź 2017, 22:45

Nie wiem co bardziej wyborne. Młode, gotowane ziemniaki, czy dzisiejsza pogoda.

- Ziemniaki:
Zebrałem jedną grządkę. Połowę stanowiły ziemniaki zakopane na zimę:
Image
Trudno było wyznaczyć grupy pochodzenia.
Zebrany plon(powyższe + jare) ważył 5,45 kg:
Image
Tym razem obsadziłem na zimę całą grządkę, nieco rzadziej i głębiej. Zasypałem zielskiem z rzodkiewek i opadłymi liśćmi orzecha włoskiego:
Image Image Image

- Fasola:
Nadal rośnie. Zebrałem pełną garść strąków. Wiele jeszcze wisi zielonych. Więc plon jeszcze wydajniejszy niż w zeszłym roku. Ale nie będę już tego kalkulował.

- Buraki:
Nie znałem się, czekałem i obserwowałem. Nasiona właśnie zaczęły kiełkować na pędzie z buraka z zeszłego roku. Czas je zebrać!

- Biała pokrzywka - jasnota biała - lamium album
Taka mi oto kwitnie na pozostałych ziemniakach:
Image
Akurat mrówka bardzo chciała zapozować.
Baccalus

Postprzez Baccalus » Dzisiaj, 01:36

-Kukurydza
Co zebrałem, a co z tego było:
Image Image
Słaby wynik tłumaczę słabą glebą, płytkim siewem i niedostatkiem wody.
Glebę wzbogacam kompostem. Siać będę głębiej. Co do wody, to można ogrodzić grządkę, bardziej ściółkować i częściej podlewać.

-Buraki:
To plony z dwu grządek:
Image
Zebrałem łodygi z nasionami. Skomplikowana sprawa. Pewnie ze dwa sezony jeszcze będę się uczył ich pozyskiwania.
Póki co: mniam - mniam.
Baccalus

Poprzednia

Wróć do Rady i doświadczenia forumowiczów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość