Skąd wsiąść pieniądze na kupno swojej ziemi

Moderator: iskierka

Skąd wsiąść pieniądze na kupno swojej ziemi

Postprzez Jola » 27 Mar 2011, 15:46

Skąd wsiąść pieniądze na kupno swojej ziemi? Oto jest pytanie na które próbuje w ostatnim czasie znaleźć odpowiedź. Może wy macie jakieś pomysły ale podzielicie się swoim doświadczeniem w tek kwestii? Wiadomo że pieniądze jakoś trzeba zarobić i za darmo nikt nam hektara nie odda...Więc jak młode osoby z wielkim pragnieniem posiadania ziemi i działania na niej maja sobie poradzic??? Nielatwo jest odpowiedziec na moje pytanie, wiem o tym..ale moze jednak ktos ma cos sensownego do powiedzenia???
Awatar użytkownika
Jola

Miejscowość: małopolska

Re: Skąd wsiąść pieniądze na kupno swojej ziemi

Postprzez Furu » 27 Mar 2011, 22:33

Pierwszy milion trzeba ukraść a potem już masz zgórki...;)

Tylko kupno ziemi? Czy budowę domu też? Ziemia w pewnych rejonach nie jest aż taka droga... ale mieszkać gdzieś gdzie sołtys zwija na noc asfalt do stodoły aby nie ukradli to też żadna pociecha.

W tych realiach ciężko o pomysł na jakiś sensowny zarobek. Można wyjechać z kraju, ale po latach tułaczki wrócisz w wieku Hipki (przepraszam za przykład Hipka) aby sobie pomieszkać.

Możesz też założyć fabryczkę oleju cedrowego, gumy cedrowej, cukierków cedrowych... i sprzedawać je po astronomicznych cenach. Megre dobrze na tym wyszedł.

Jak widać życie nie jest łatwe. Poza tym o wszystkim decydują nasze potrzeby, które wiążą się z wydatkami.
Tajga? A co ty byś tam robił? To, tam za oknem to jest twój świat i nie możesz się go wyprzeć.
Awatar użytkownika
Furu

Postprzez Hipka » 28 Mar 2011, 05:01

Trochę kpiąc, Furu powiedział prawdę - jedną z mozliwości są saksy. W końcu 15 lub 20 tys. to nie koniec świata...
Inną mozliwością jest życie na minimum witalnym i kumulowanie prac, ale to wyczerpujące. Musisz też mieć pomysł, z czego będziesz żyć na swojej ziemi i budować się - mimo optymistycznych prognoz Megre trudno jest wyżyć z samego hektara, chyba że uprawia się dużo warzyw i ma się zbyt na nie np. w pobliskim mieście. Ostatnio staje się to realne. Można też zarabiać trochę na sadzonkach, ale trzeba umieć to robić, te najłatwiejsz są też z regułu najtańsze. Jedyny realny pomysł, to znaleźć dobrze płatną pracę, żyć niezwykle oszczędnie a czas wykorzystać na intensywną naukę tego, co może być przydatne - ogrodnictwa, pszczelarstwa, hodowli drobiu. Są przecież staże (np.ogłaszał się na tym forum WWOOF).
Istnieje jeszcze inna opcja - jesli znasz jakąś starszą osobę, która ma ziemię, to możecie zawrzeć umowę, ale taką oficjalną, na papierze, że przekazuje Ci hektar swojej ziemi np.w zamian za opiekę. Tu dość łatwo się poślizgnąć, ale jeśli to jest np.ktoś z dalszej rodziny, to teoretycznie jest to możliwe. Tylko ewentualny kłopot ze spadkobiercami...
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez Jola » 28 Mar 2011, 08:50

Ja chce zyc w malopolsce a tu ziemia jest bardzo droga. Te tereny sa tak bliskie mojemu sercu i tak dobrze sie tu czuje ze nie wyobrazam sobie abym mogla znalezc inne miejsce. Nawet powietrze pachnie mi tu najlepiej:)
I tak oto pojawia sie tu kwota min 50-60 tys za hektar ziemi rolnej...o budowlanej nawet nie wspominam. A dom to kolejne kilkadziesiat albo i kilkaset tysięcy.
Bylam za granica i Furu ma racje ze zarobic tam mozna ale posiedziec trzeba z 10 lat zeby piac sie po zarobkowej drabinie i moc odlozyc tyle pieniedzy. Wrocilam do kraju bo mam dosc obcych krain ;) Opcja z hektarem za opieke...hmmm...interesujaca nie powiem...Boje sie tylko ze taki dokument spadkobiercy moga z latwoscia podwazyc...no bo powiedza ze starsza osoba, schorowana, naiwna, a moze pod przymusem, presja??? etc itp itd

Opcji coraz mniej...ciezka praca i jeszcze raz ciezka praca. Własny biznes??? Tylko ze ekologiczny biznes nie przyniesie takich zysków żeby to wszystko oplacic... Pamiętam jak Apek napisal kiedys odnosnie biznesmenow z czystymi pomyslami ktorzy byli na liscie stworzonej przez Megre. Nawet producent alkoholu tam byl...a wiec każdy biznes jest dobry byleby intencje były dobre i czyste? Troche sie z tym zgadzam a raczej chciałabym zeby to byla prawda...
Awatar użytkownika
Jola

Miejscowość: małopolska

Postprzez Anachoreta » 28 Mar 2011, 08:53

Furu napisał(a):Tylko kupno ziemi? Czy budowę domu też? Ziemia w pewnych rejonach nie jest aż taka droga... ale mieszkać gdzieś gdzie sołtys zwija na noc asfalt do stodoły aby nie ukradli to też żadna pociecha.

Niestety to prawda, tam gdzie tanio to kradną. Sam się przekonałem.
Teraz u mnie zdrożała ziemie i to i kradną mniej. Rynek to wycenia.

Ja zarobiłem na ziemię w czasie jednego wyjazdu wakacyjnego na Zachód, jeszcze w liceum, ale tanią, taką ze złodziejami.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest ekowioska, gdzie można ustrzec się przed złodziejami, a jednocześnie mieć tanią ziemię.
Anachoreta

Miejscowość: Warszawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Anachoreta » 28 Mar 2011, 09:06

Jola napisał(a): Opcja z hektarem za opieke...hmmm...interesujaca nie powiem...Boje sie tylko ze taki dokument spadkobiercy moga z latwoscia podwazyc...no bo powiedza ze starsza osoba, schorowana, naiwna, a moze pod przymusem, presja??? etc itp itd

Bardzo trudno jest taki dokument podważyć.
No chyba, że osoba leczyła się psychiatrycznie i z dokumentacji medycznej jasno wynika, że jej dolegliwości mogły mieć istotny wpływ na podjętą przez nią czynność prawną, w momencie jej dokonywania.

a wiec każdy biznes jest dobry byleby intencje były dobre i czyste?

"Piekło jest wybrukowane dobrymi intencjami"

Popatrz sobie na to z punktu widzenia ofiar producenta alkocholu, a nie jakiś tam intencji.
Anachoreta

Miejscowość: Warszawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Marian » 04 Kwi 2011, 00:11

Najlepszym rozwiazaniem na ten rodzaj choroby jest gra w totka,
jednak do tego jest potrzebna wiara,
czysta intencja plus pare groszy na jego wyslanie oraz odrobine szczescia,jak to mowia.
Zycze szczescia z calego serca,niech sie kazdemu darzy.
Ale sie rozpisalem, juz sie zegnam :D
Dobrej nocy
Marian

Postprzez Kozowski » 31 Lip 2016, 00:05

zamiast tego wystarczy poprosić a może ktoś podaruje ci hektar ziemi i będziesz szczęśliwa, pozatem na swoim zarobisz więcej jak pracując za granicą czy u kogoś <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck> <luck>
Kozowski

Wróć do Rady i doświadczenia forumowiczów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość