sprzedam dom i ziemię

Każdy z nas ma jakieś talenty, dzieła czy zdolności, którymi chce podzielić się z innymi. Tutaj zamieszczamy swoje oferty, propozycje lub prośby.

Moderator: Administrator

sprzedam dom i ziemię

Postprzez Wed » 04 Lip 2013, 09:59

W zasadzie to dwa miejsca na siedliska.
Jedno, gdzie znajduje się mały dom zbudowany w systemie szkieletowym, w zasadzie nie potrzebujący wielkiego wkładu finansowego, jedynie wykończenie poddasza, zbudowałem go w stylu chaty wiejko-traperskiej, jest tam łazienka i kaflowa kuchnia oraz kominek, znajduje ona się we wsi Paulinowo gm. Różan, na wysokim brzegu Narwi.
Teren to 2 ha. Połowa to las mieszany w różnym wieku - średnio około 60 lat, jest trochę materiału do budowania i na opał.
Drugi hektar to ziemia rolna i odrolniona pod zabudowę, raczej słabej urodzajności. Przeprowadziłem eksperyment, gdzie na największych ugorach, gdzie nawet nie rosła "kozia broda" i nie wysiewały się sosny zrobiłem swój najwspanialszy ogródek, gdzie rosło wszystko, włącznie z arbuzami. Teren rolniczy intensywnie porasta sosna, która ile się dało przycinałem, ale na tyle by dać wytchnienie ziemi zniszczonej intensywną gospodarka rolnicza. Do domu nie doprowadzałem prądu, celowo, ale można - koszt około 1.5 tys zł. Woda z wodociągu wiejskiego - niski poziom wód gruntowych - poziom gruntu, gdzieś na wysokości 4 pieter od lustra wody w Narwi bardzo utrudnia kopanie swojej studni - ale można, jednak wydatek warstw wodonośnych nie ma zbyt dużego wydatku.
Teren jest w jednym kawałku, szerokości 52 m i długi na ok. 400 m.
Dom oddzielony jest od drogi gminnej lasem o szerokości ok. 80 m, brak jakiegokolwiek uciążliwego sąsiedztwa.
cena? sam nie wiem, ceny oferowane po sąsiedzku to jakiś kosmos od 36 do 100zł za metr, myślę, że powinienem podać jakąś cenę i 18 zł za metr jeśli uznać, ze dom jest gratisem do ziemi to jakieś miejsce do rozpoczęcia rozmowy.
W tej samej wsi znajduje się jeszcze działka leśna o pow. ok. 0,3 ha - las sosnowy 80cio letni.

Drugie miejsce to obszar ok. 1,5 ha znajdujący się w obszarze wsi Lubiel Stary gm. Rząśnik, to trzy działki rolne, 0,5 ha, 0,2 ha i 0.8 ha. Działka 0,5ha jest łąką znajdującą się w bezpośredniej bliskości rzeki Narew - nie nadaje się pod zabudowę, pozostałe dwie i owszem. Gdybym cokolwiek miał robić na tym terenie to zaplanowałbym budowę domu na największej działce, jest nam dostatecznie dużo miejsca na dom, sad, pasiekę i warzywnik. Lubiel Stary i Nowy znajduje sie dość blisko Warszawy, ale jednocześnie panuje tam jeszcze cisza z XiX wieku - nie ma kładów, szalejących motocyklistów i ruszających z piskiem opon samochodów, jedynym odgłosem przerywającym śpiew ptaków jest niedzielne bicie w dzwony na sumę.
Cena podobna j.w., ale do bardzo dużej negocjacji.
wszelkie informacji i ewentualne zdjęcia mogę wysłać na PW.
Decyzji co do sprzedaży domu i ziemi nie zmienię, chociaż jest to dla mnie bardzo trudny krok.
Wed

Re: sprzedam dom i ziemię

Postprzez szron » 04 Lip 2013, 10:49

A dlaczego chcesz sprzedac?
szron

Re: sprzedam dom i ziemię

Postprzez Wed » 05 Lip 2013, 07:36

Z bardzo ważnych przyczyn osobistych i rodzinnych.
Wed

Wróć do Kupię, sprzedam, zamienię, pomogę.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość