Co myślicie o lokalizacji tej działki

Każdy z nas ma jakieś talenty, dzieła czy zdolności, którymi chce podzielić się z innymi. Tutaj zamieszczamy swoje oferty, propozycje lub prośby.

Moderator: Administrator

Co myślicie o lokalizacji tej działki

Postprzez LITK » 01 Mar 2015, 18:26

Witam,
mam ochotę ją kupić tylko strasznie martwi mnie ta ściana lasu o tej porze ciężko ocenić ale wydaje mi sie ze latem gdzies od godz. 16 dzialka bylaby zacienina przez drzewa (słońce na zdjęciu chyli się ku zachodowi). Martwi mnie ze byloby niezbyt cieplo tam oraz kiepsko byloby uprawiac rosliny. Jak sadzicie?

http://postimg.org/image/5vtq2490f/4533a846/
LITK

Re: Co myślicie o lokalizacji tej działki

Postprzez pawlo » 01 Mar 2015, 19:53

czy to nie aby zastoina mrozowa?
pawlo

Miejscowość: koło Lublina
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez LITK » 01 Mar 2015, 20:05

A co to jest?
LITK

Postprzez pawlo » 01 Mar 2015, 20:21

powiem najprościej..w zastoinie najczęściej są przymrozki, na przedwiośniu najdłużej zalega śnieg,a w lecie zawsze zimne powietrze spowalnia wzrost roślin......
pawlo

Postprzez LITK » 01 Mar 2015, 20:26

powiem najprościej..w zastoinie najczęściej są przymrozki, na przedwiośniu najdłużej zalega śnieg,a w lecie zawsze zimne powietrze spowalnia wzrost roślin......

Dziękuję za odpowiedź. To mnie zmartwiłeś teraz, teren tutaj rzeczywiście jest trochę niski względem otoczenia - nad lasem są pola uprawne.
LITK

Postprzez pawlo » 01 Mar 2015, 20:28

a jaka tam jest gleba?
pawlo

Postprzez LITK » 01 Mar 2015, 20:41

Nie mam bladego pojęcia, wiem tylko że był to teren rolny - kiedyś coś było tu uprawiane. Ale wydaje mi się że pod tą trawą i próchnicą jest piach bo widziałem wykopaną dziurę jakiegoś lisa czy innego niedźwiedzia.
LITK

Postprzez pawlo » 01 Mar 2015, 20:51

to Daj sobie spokój z tą działką...
pawlo

Postprzez LITK » 01 Mar 2015, 21:36

Planuje permakulturę w zagonach pagórkowych, więc gleba ma znaczenie jedynie dla drzew lub krzewów owocowych. Grunty tu są chyba zasobne w wodę, bo obok są jakieś stawki wykopane.
LITK

Postprzez pawlo » 01 Mar 2015, 21:56

tylko i tak tam będzie zimno.....
Pozdrawiam <urodziny>
pawlo

Postprzez LITK » 01 Mar 2015, 22:00

pawlo napisał(a):tylko i tak tam będzie zimno.....
Pozdrawiam <urodziny>

No zdaję se sprawę ale tak sobie myślę że skoro Seppowi Holzerowi wychodzi 1500 m n.p.m. to może i mi by wyszło. :D
LITK

Postprzez pawlo » 01 Mar 2015, 22:05

Twoja wola, chciałem dobrze...proszę opisz swoje doświadczenia......
pawlo

Postprzez LITK » 01 Mar 2015, 22:09

pawlo napisał(a):Twoja wola, chciałem dobrze...proszę opisz swoje doświadczenia......

Nic jeszcze nie zdecydowałem, może jest możliwość wyboru działki trochę niżej na południe - trochę dalej od lasu. Ogólnie to działka ma w sumie hektar, ja bym dostał 3000m z tego.
LITK

Postprzez kwiat bzu » 01 Mar 2015, 23:09

Myślę że Pawlo dobrze radzi..ja też bym nie kupiła tej działki bo jest za mała i pod samą ścianą lasu która jest od zachodu....gdyby las był od północy to co innego ;)
Awatar użytkownika
kwiat bzu

Miejscowość: Białystok, Olsztyn

Postprzez szron » 26 Mar 2015, 13:43

kwiat bzu napisał(a):Myślę że Pawlo dobrze radzi..ja też bym nie kupiła tej działki bo jest za mała i pod samą ścianą lasu która jest od zachodu....gdyby las był od północy to co innego ;)

a mi maly niebieski ptaszek powiedzial ze las od zachodu to fajnie bo w Polsce przewazaja wiatry zachodnie i milo oslonic sie troche przed nimi :)
szron

Miejscowość: pomorskie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez LITK » 26 Mar 2015, 14:24

A gdzieś indziej czytałem że wiatry zachodnie w polsce już przestały przeważać.
LITK

Postprzez LITK » 05 Sie 2015, 09:38

A co myślicie o tej działce?
http://postimg.org/image/w31mw6xll/
http://postimg.org/image/53trze4zj/

Niestety nie jest równa, ma spadek w dół: http://postimg.org/image/logjr08er/
Na dodatek sąsiaduje z polem uprawnym i jak widać na zdjęciach to prykali trucizną sąsiednie pole ze zbożem. :( Ale może można by było postawić jakąś ścianę z roślin?
Myślicie że można jakoś ciekawie zagospodarować i wykorzystać taki nierówny teren?
LITK

Postprzez apek » 05 Sie 2015, 21:30

Działka działką, z jednej strony jakiś lasek, to dobrze, ale te pola uprawne :< Jak to jest nawożone, to na "rodowe siedlisko' raczej nie bardzo się nadaje... Ściana z roślin nie pomoże, to się niesie z wiatrem daleko - dopiero za kilkanaście lat będziesz miał dość wysokie drzewa, żeby trochę osłoniły. A i do wód gruntowych to przecież przesiąka, będziesz musiał wiercić studnię głębinową na 50 metrów <kowboj>
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez LITK » 05 Sie 2015, 21:36

A i do wód gruntowych to przecież przesiąka, będziesz musiał wiercić studnię głębinową na 50 metrów

Podobno wiercenie studni nie ma już najmniejszego sensu, bo wody gruntowe są tak zanieczyszczone że nie da się tego już pić, bez poddawania większej filtracji, a mieszkam na Mazurach tak mi kiedyś powiedział pracownik wodociągów, wszędzie jest już taki syf. Wiercą u nas już na głębokości 100m żeby się nadawała do picia.

Jak to jest nawożone, to na "rodowe siedlisko' raczej nie bardzo się nadaje... Ściana z roślin nie pomoże, to się niesie z wiatrem daleko

No niestety nie mam funduszy żebym mógł szukać miejsca z marzeń. Podobno tego syfu nie wolno rozpylać gdy jest wiatr. Może bym kupił jakieś duże sadzonki drzew.
LITK

Postprzez Anachoreta » 06 Sie 2015, 11:17

Drzewa tu wiele nie pomogą, to się przez ziemię rozprzestrzenia z wodą, jak Ci Apek pisał.
Spróbuj tam gdzie są łąki coś kupić. Łąk chyba nie pryskają. :)

Teraz są zboża, a może kiedyś będą warzywa, to dopiero będzie syf. <angry>
Anachoreta

Miejscowość: Warszawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez LITK » 14 Wrz 2015, 10:28

Zaistniała możliwość zakupu 1h za 30 tys. Lokalizacja pomiędzy dwiema wsiami ok. 1-2km do każdej, najbliżsi sąsiedzi oddaleni o 500m (rozproszone gospodarstwa w okolicy), działka przy ścianie lasu, do drogi gminnej asfaltowej jakieś 100m i teraz mam nie lada dylemat co robić? Jak teraz tak się głębiej zastanowić to z rodziną bylibyśmy tam sami jak palec, nie byłoby się do kogo odezwać i strach tak samemu mieszkać na uboczu. Na dodatek żadnych mediów tam by się nie dało podłączyć, no może prąd jakimś cudem te 500m. Na dłuższą metę chyba ciężko byłoby żyć tak samemu nie mając znajomych, dalszej rodziny czy przyjaciół, już nie mówiąc o jednomyślnikach. Już nawet jakby obcy jacyś mieszkali to byłoby raźniej. A i jeszcze strach przed złodziejami. Co tu robić, czy kupić i powoli budować rodową siedzibę, czy może kupić gdzieś mniejszy kawałek ziemi, bliżej cywilizacji i ćwiczyć uprawę roślin i życie na własnej ziemi itp. bo na razie oprócz wiedzy teoretycznej nic praktycznego nie umiemy i dopiero gdy przyjdą czasy że w naszym kraju od władzy zostaną odsunięci kryminaliści i będzie ziemia przydzielana ludziom pod rodowe osady to wtedy dopiero szukać 1hektara. Co radzicie?
LITK

Postprzez Hipka » 30 Wrz 2015, 06:28

My tak mieszkamy. Nie boimy się złodziei, bo strach przyciąga to, czego człowiek się boi. Na brak kontaktów z ludźmi nie narzekamy, przecież nie siedzi się cały czas w domu, a do nas ostatnio bardzo dużo osób przyjeżdża, my jeździmy czy chodzimy do znajomych. Ale każdy niech robi po swojemu.
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Wróć do Kupię, sprzedam, zamienię, pomogę.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość