Zakup ziemi rolnej

Każdy z nas ma jakieś talenty, dzieła czy zdolności, którymi chce podzielić się z innymi. Tutaj zamieszczamy swoje oferty, propozycje lub prośby.

Moderator: Administrator

Zakup ziemi rolnej

Postprzez Wojtek » 21 Lut 2016, 19:44

1 maja ma wejść w życie nowa ustawa o ustroju rolnym, czyli między innymi o zasadach obrotu ziemia rolną.
Nie znam jej w szczegółach, ale z pobieżnego zaznajomienia się wychodzi na to ,że
zakup ziemi rolnej na takie cele jak nasze , a więc Rodowe Siedliska będzie mocno utrudniony.
Nie wiem czy ktoś z forumowiczów bliżej się z nią zapoznał i wie coś więcej na ten temat ?

Wojtek
Wojtek

Miejscowość: Warszawa, Wieniawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Re: Zakup ziemi rolnej

Postprzez iwona-123 » 21 Lut 2016, 21:50

Wojtek,

na temat nowej ustawy pisaliśmy już sporo
w temacie:
"Kwestie prawne"
"Nowa ustawa - ziemia tylko dla rolników", poczytaj sobie:
viewtopic.php?f=17&t=1642

Rzeczywiście po 1 maja b.r. działkę rolną będzie mógł kupić tylko rolnik od 5-ciu lat mieszkający w gminie oraz posiadający już inne ziemie.
Wyjątkowo prezes ANR, może w drodze decyzji zezwolić na zakup gruntów osobom z wykształceniem rolniczym (które nie posiadają jeszcze gruntów),
jednak jest to dość skomplikowana procedura, która nie gwarantuje pozytywnego załatwienia sprawy.

Dlatego po 1 maja właściwie sprzedaż ustanie.
iwona-123

Miejscowość: Borne, gmina Ostrowice, woj. zachodniopomorskie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Re: Zakup ziemi rolnej

Postprzez ogrody » 22 Lut 2016, 15:09

Tak, to prawda. Ja z kolei chcę sprzedać Siedlisko i mam nadzieję że trafi w dobre ręce.
ogrody

Wróć do Kupię, sprzedam, zamienię, pomogę.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość