Kupię gospodarstwo typu siedlisko lub grunty bez budynków

Każdy z nas ma jakieś talenty, dzieła czy zdolności, którymi chce podzielić się z innymi. Tutaj zamieszczamy swoje oferty, propozycje lub prośby.

Moderator: Administrator

Kupię gospodarstwo typu siedlisko lub grunty bez budynków

Postprzez Blue Bird » 07 Lut 2012, 00:17

Jeśli masz do sprzedania coś co spełnia w dużej części poniższe kryteria to najszybciej i najskuteczniej skontaktujesz się z nami na maila albo na "priv" lub telefonicznie (wszelkie dane są w naszym profilu).
--------------
Kupię gospodarstwo typu siedlisko lub grunty bez budynków, które mają zagwarantowaną możliwość stworzenia siedliska. Stan domu i zabudowań nie ma dla mnie tak wielkiego znaczenia -mogą to być całkiem dobre zabudowania ale równie dobrze mogą to być obiekty do wyburzenia ; ważne aby gospodarstwo miało nadany adres oraz aby były prąd i woda.

Mam kilka preferencji:
1. Wolałbym aby gospodarstwo było w jednym kawałku. Im większy areał tym lepiej. Byłoby bardzo korzystnie gdyby istniała opcja dokupienia dodatkowego areału od sąsiada itp. Obszar między 5 a 15ha byłby dla mnie optymalny. Nie jestem jednak milionerem więc będę rozpatrywał wyłącznie oferty mieszczące się w granicach zdrowego rozsądku.
2. Chcę aby gospodarstwo było typowym siedliskiem ; z dala od zabudowy sąsiedzkiej. Ma to być ładny zakątek przyrody a nie wyłącznie długie i wąskie pole orne.
3. Lepiej aby gospodarstwo było na południowo-zachodniej części Polski niż na północno-wschodniej. Regiony Warmii, Mazur, Podlasia oraz terenów usytuowanych bardzo blisko polskiej granicy wschodniej na razie nie rozpatruję, gdyż zależy mi na dłuższym okresie wegetacji roślin.
4. Nie interesują mnie mokradła, tereny grząskie oraz tereny, na których kiedykolwiek była powódź ; w związku z tym dodatkowym atutem jest każdy teren usytuowany powyżej 200m n.p.m.
5. Nie interesują mnie miejsca gdzie całość areału jest pochylona na północ.
6. Nie interesują mnie miejsca z uciążliwym sąsiedztwem - miejsce ma być wolne od hałasu, zanieczyszczeń, smrodu, linii wysokiego napięcia itp.
7. Grunty/pastwiska mogą być zaniedbane,nieuprawiane natomiast ważna jest dla mnie jakość ziemi ; nie chcę miejsca, w którym dominuje bardzo niska klasa gruntów.
8. Bardzo chcę być samowystarczalny jeśli chodzi o wodę . Cenna jest dla mnie odpowiednia warstwa wodonośna oraz własna studnia. Jeśli na terenie gospodarstwa istnieją takie dodatki jak mały staw lub strumyczek lub źródełko to są one dla mnie dodatkowymi atutami.
Awatar użytkownika
Blue Bird
 
Posty: 36
Rejestracja: 22 Lis 2011, 20:12
Miejscowość: Dolnośląskie/ Śląskie / Małopolskie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Re: Kupię gospodarstwo typu siedlisko lub grunty bez budynkó

Postprzez Itter » 14 Mar 2012, 16:46

znaleźć taką działkę to marzenie.. jakim dysponujesz kapitałem?
Itter
 
Posty: 23
Rejestracja: 05 Paź 2011, 23:12
Miejscowość: Trójmiasto

Re: Kupię gospodarstwo typu siedlisko lub grunty bez budynkó

Postprzez terkow47 » 26 Mar 2012, 15:53

Itter napisał(a):znaleźć taką działkę to marzenie.. jakim dysponujesz kapitałem?

Winnice na Warmii i Mazurach – możliwe
Autor: farmer.pl/ PAP
24-03-2012 11:49
Mimo ostrego klimatu, mroźnych i śnieżnych zim oraz nieprzewidywalnej pogody latem, na Warmii i Mazurach powstają winnice.
Przeczytaj również
Mrozy zmniejszyły plony w winnicach
Wino tylko z winogron
Podyplomowe studia o... winie
Terminy składania deklaracji
Wino a odpływ ludności z terenów wiejskich
Winne zamieszanie
Ich właściciele liczą na turystów, którzy wakacje łączą z degustowaniem win w różnych regionach Polski i Europy. Sadzonki winorośli są do takich gospodarstw sprowadzane z południa Polski i dobrane w taki sposób, by były odporne na ostre warunki klimatyczne - powiedziała Marta Michalak z gospodarstwa agroturystycznego.

Nie zawsze się to udaje - ubiegłej zimy część roślin zmarzła. Dlatego goście mogą degustować wino sprzed dwóch lat. W winnicy jest ono produkowane pod własną marką.

Aby roślinom zapewnić najlepsze warunki glebowe i mikroklimatyczne, właściciele urządzają winnice na przykład w pradolinach jezior, których skarpy czy zbocza są nasłonecznione. W zależności od pory roku goście mogą uczestniczyć w winobraniu, w degustacjach lub obserwować poszczególne etapy winifikacji. Jak twierdzą właściciele winnic, enoturystyka - turystyka winiarska - staje się modna.
Więcej informacji:Mam do sprzedania gospodarstwo-siedlisko na Warmii.
terkow47
 
Posty: 12
Rejestracja: 31 Sty 2012, 23:10

Re: Kupię gospodarstwo typu siedlisko lub grunty bez budynkó

Postprzez [zientarskimarcin] » 12 Lip 2013, 22:09

Witam, mam zaszczyt zaprezentować potencjalnym kupcom nieruchomość w postaci gospodarstwa agroturystycznego.
Gospodarstwo znajduje się w miejscowości Niedźwiedź Gmina Kikół stąd jego nazwa Niedźwiedzi Jar. Jest to bardzo piękna i malownicza okolica z dala od zgiełku wielkich miast a zarazem blisko do "cywilizacji" bo około 2 kilometry od drogi krajowej nr 10 Toruń-Warszawa. Począwszy od zaistnienia idei tego projektu i przez cały czas udoskonalamy i powiększamy ofertę dla stałych już gości jak i tych którzy zawitają do nas po raz pierwszy.
W skład omawianej nieruchomości wchodzą:
Hotel z pokojami, salą kominkową, barem, kuchnią i zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni około 320m2.
Sala weselna z własną kuchnią i zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni 320m2.
Domek piętrowy o powierzchni 160m2.
Pomieszczenia gospodarcze 200m2.
Powierzchnia 360m2 z projektem na adaptację pomieszczeń kolejnych pokoi gościnnych.
Powierzchnia działki 40000m2

Teren gospodarstwa jest bardzo dobrze utrzymany z należytą starannością dbając o najdrobniejsze szczegóły. Alejki są utwardzone kostką brukową, brukiem bądź płytami.
Na całym terenie znajdują się liczne nasadzenia o różnych rozmiarach i kolorach, jest tez plac zabaw dla najmłodszych, miejsce do grillowania, ławeczki, oczko wodne. Dla spragnionych sportu jest boisko do siatkówki i koszykówki, jak również pomosty dla wędkarzy, bo warto wspomnieć, iż nieruchomość przylega bezpośrednio do jeziora. Na terenie znajduje się też dodatkowa atrakcja która jest pod stałym nadzorem Konserwatora Zabytków jest to grodzisko w Niedźwiedziu zwane "Kopcem" wpisane do rejestru zabytków pod nr.109/19/C
[zientarskimarcin]
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 Lip 2013, 21:54


Wróć do Kupię, sprzedam, zamienię, pomogę.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron