NAJPIĘKNIEJSZE fragmenty "ANASTAZJI"

Miejsce na opisanie swoich wątpliwości czy myśli nt. książek z serii Władimira Megre, bądź na powiązane z tym tematy.

Moderator: Administrator

Re: NAJPIĘKNIEJSZE fragmenty "ANASTAZJI"

Postprzez Administrator » 18 Gru 2013, 20:55

Witam,

Coraz częściej zastanawiam się, jak by to było, gdyby założyć na forum dźwiękową wersję „Najpiękniejszych fragmentów Anastazji”
/coś na wzór youtube/. Wprawdzie Ania”Wedrussa” prowadzi tam swój „kącik”, lecz to o czym myślę to całkiem coś innego.
Można by wprowadzić do słowa drukowanego swoje uczucia... Anastazja wspomina, że świat jest uczuciem i przez uczucia dochodzi się do zrozumienia i wewnętrznej wiedzy.
Jestem zaciekawiona taką możliwością na tym forum.

Proszę o więcej informacji na ten temat - jak to sobie wyobrażacie, tzn. chodzi o nagrane wiersze, przemyślenia itd? Oczywiście można umieścić na forum, możemy też założyć osobny do tego np. kanał youtube - piszcie jak to widzicie :)
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez Amira » 19 Gru 2013, 13:29

<kotek> <piesio>
Pisząc swój poprzedni post, chodziło mi o nagrywanie wersji dźwiękowej „Najpiękniejszych fragmentów Anastazji” w sensie dosłownym.
Każdy z forumowiczów mógłby umieszczać nagrany przez siebie bliski swemu sercu fragment z książek „Anastazji” na forum.
Takie przesłuchiwanie wersji dźwiękowej tekstów Anastazji, byłoby bardzo pomocne w procesie budzenia świadomości i otwarcia na wewnętrzną wiedzę.

Ja ze swojej strony, jako że brak mi umiejętności technicznych pracy z obrazem w internecie, chętnie popracowałabym z dźwiękiem. Chodziłoby mi o nagrywanie „Najpiękniejszych fragmentów Anastazji” tak „po swojemu”, zgodnie z tym co wewnątrz Duszy śpiewa, wybierając te fragmenty, które na dany moment najbardziej do mnie przemawiają.
Z własnego doświadczenia wiem, że czymś innym jest przeczytanie tekstu, czymś innym wysłuchanie tekstu czytanego przez inną osobę, a czymś innym obejrzenie filmu z tymże tekstem. Lecz coś zupełnie nieprawdopodobnego dzieje się w człowieku, gdy czyta na głos bliski swemu sercu tekst, a potem go odsłuchuje.
Administrator napisał(a): jak to sobie wyobrażacie, tzn. chodzi o nagrane wiersze, przemyślenia itd?

Nie myślałam o wierszach i przemyśleniach forumowiczów. Ale to dobry pomysł.
Dużo jest cennych materiałów na forum, które warte są dźwiękowej wersji, zwłaszcza te nawiązujące do Anastazji /o komponowaniu własnej muzyki, tekstów, pieśni – już nie wspomnę/ Ja ze swojej strony, chętnie popracowałabym z tekstem, którego nie jestem autorem /bo bardziej rozwija współodczuwanie/

Administrator napisał(a): Oczywiście można umieścić na forum, możemy też założyć osobny do tego np. kanał youtube - piszcie jak to widzicie :)

Co do kanału youtube, nie myślałam o takiej opcji. Pomysł też bardzo ciekawy...
Nie wiem jak od strony technicznej mógłby wyglądać cały proces ? Nie znam technicznych tajemnic całości...

Chodzi o jak największą prostotę, by forma nie przerosła treści...

Administrator napisał(a): piszcie jak to widzicie :)

<kwiat> <rose>
Amira

Postprzez ewa » 19 Gru 2013, 14:34

Ja wlasciwie nie mam wlasnej wizji jak to mogloby wygladac, jesli jednak bylaby mozliwosc sluchania tekstow to chetnie skorzystalabym z niej, a kto wie moze i nagrywanie zainteresowaloby, nie mam doswiadczen.
Uwazam ze obraz jest niepotrzebny, moze rozpraszac, jedynie glos i uczucie osoby czytajacej
Przypuszczam ze moglaby to byc alternatywna mozliwosc rownolegle z wersja pisana, moznaby z niej skorzystac lub nie.
Jesli jakis fragment jest szczegolnie ukochany dla kogos, wyciska silne emocje to byloby wspaniale gdyby ta osoba zechciala je poczuc w glosie-czytajac i podzielic sie nimi z nami w ten sposob.
Zastanawiam sie tez nad tytulem, gdyz "najpiekniejsze" to okreslenie wzgledne, moznaby obok "najpiekniejszych fragmentow" zamieszczac np:"anastazjowe odkrycia"-tzn.krotkie,istotne sprawy-"rodzynki" ktorych w ksiazkach wiele, warto tez byloby zamieszczac teksty zastanawiajace np:"nad tym warto pomyslec".Chodzi mi o to aby slowo "najpiekniejsze" nie ograniczalo.
Mysle ze Amira fajnie to ujela, zeby wyrazic co w Duszy spiewa, bez przerostu formy, w prosty sposob. <tak> <kwiat>
ewa

Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez ewa » 19 Gru 2013, 14:41

(proponuje zebysmy te rozwazania techniczne kontynuowali gdzies w innym temacie :arrow: http://forum.anastazja.org/viewtopic.php?f=5&t=1385&p=10686#p10686)
Ja wracam to tych NAJPIEKNIEJSZYCH ;)

Historia Anasty jest bardzo niezwykla, symboliczna mozna powiedziec, jesze kilka slow refleksji i na koncu cytat:

Sa dzieci ktore wierza w Siebie jak Anasta,
Sa dzieci ktore zadaja pytania na ktore dorosli nie potrafia odpowiedziec.
Czasami dorosli zastanawiaja sie nad pytaniami dzieci
i zaczynaja rozumiec cos BARDZO WAZNEGO.
Mala Anasta pragnela zbudowac DOM.
DOM moga zbudowac TYLKO DOROSLI ZAKLADAJACY RODZINE.
TYLKO KOBIETA I MEZCZYZNA ktorzy chca wspolnie w NIM ZYC <taichi>
Mala Anasta chciala sama.
Znala muzyke ktora przemowi do zwierzat aby budowaly.
Serce Allana wsparlo marzenie Anasty.
Anasta wymyslila ze JEJ DOM bedzie oddychal sladka wonia pylkow kwiatowych,
przynoszonych przez pszczoly.
Pszczoly, poprzedniczki CZLOWIEKA w dziele STWORZENIA,
zamieszkaly w scianie DOMU ANASTY.
DOM ODDYCHAL, dorosli podziwiali.

Kiedy lodowiec zblizal sie do OJCZYSTEJ DOLINY,
dorosli posmutnieli.
Dlaczego podporzadkowali sie smutnej mysli ODEJSCIA ???
Dlaczego nie chca zostac w OJCZYZNIE I SZUKAC ROZWIAZANIA ???
Anasta uparcie wierzyla ze ROZWIAZANIE ZNAJDUJE SIE W OJCZYZNIE.
Anasta znalazla ROZWIAZANIE sama. <serce>

Tom 10 str. 75.
"-Dziekuje, bracie-powiedzial z wysilkiem Jasnowlosy.
-Nie trzeba dziekowac.Katastrofa minela, a oni teraz dojda jeszcze dalej w swoim absurdalnym rozumieniu swiata, beda uparcie budowac antyswiat.Bedzie ich coraz wiecej i nastapi katastrofa na jeszcze wieksza skale.
-Nie nastapi, moj bracie.Na moment przed nia w Duszach ludzi obudza sie czasteczki, uczucia, wiedza, ktore zostaly rozproszone w przestrzeni przez dziewczynke Anaste.
Kobiety i mezczyzni swoimi myslami, zatrzymaja niespotykana dotad katastrofe.
Ludzie zamieszkujacy wymiar antyrozumu nagle przejrza.
Zaczna budowac na Ziemi nowy swiat, jakiego do tej pory nikt nie widzial.
Oni, posiadajac doswiadczenia antyrozumu i Rozumu, polacza w sobie te przeciwienstwa harmonijnie w jednosc.Urzeczywistnia w materii i duchu marzenia Boskiego porywu.
Nie tylko urzeczywistnia, lecz takze dodadza doskonalosc swoich marzen." <kwiat>
ewa

Postprzez Asoka » 31 Sty 2014, 11:27

Jeśli mogę i ja się dołączyć, wczoraj udało mi się przeglądnąć 2-gi Tom i wybrałem najbardziej dla mnie inspirujące fragmenty:

– Powiedz, Wladimirze, czy twoim zdaniem, istnieje ktos rozumny albo, ogolnie, czy istnieje Rozum w niewidocznym
Swiecie, Kosmosie, we Wszechswiecie? Co o tym myslisz?
– Mysle, ze cos takiego istnieje. Nawet naukowcy o tym mowia, Biblia i jasnowidze.
– Nazwij wiec to “cos” jakims slowem, najbardziej dla ciebie zrozumialym. To jest potrzebne dla jednoznacznego
okreslenia. No, na przyklad: Rozum, Intelekt, Istota, Moc Awiatla, Absolut, Rytm, Duch, Bog. . .
– Raczej Bog.
– Doskonale. Teraz powiedz, czy Bog usiluje rozmawiac z czlowiekiem, jak myslisz? Nie glosem z nieba,
tylko poprzez ludzi, poprzez Biblie podpowiada, jak byc bardziej szczesliwym?
– Ale ‘Biblie´ niekoniecznie dyktowal Bog.
– W takim razie kto?
– Mogli to wykonac ludzie, ktorzy chcieli wymyslic religie. U siedli i wspolnie ja napisali.
– Czy wydaje ci sie, to takie proste? Ludzie sobie usiedli, rzucili na papier fabuly, sporzadzili przypisy,
napisali ksiazke. A ta ksiaska zyje juz niejedno tysiaclecie, jest najbardziej popularna i czytana ksiazka do dzisiaj!
W przeciagu kilku stuleci napisano mnostwo innych ksiazek, ale z ta niewiele moze sie rownac. Co, twoim
zdaniem, to oznacza?

– Nie wiem. Starozytne ksiegi istnieja wiele lat, ale, wedlug mnie, wiekszosc ludzi z pewnoscia czyta wspol-
czesna literatur´: nowele, rozne kryminaly. Jak sadzisz, dlaczego?
– Sadze, ze czytajac je, prawie nie trzeba myslec. Czytajac Biblie, nalezy nieustannie i szybko myslec,
i udzielac sobie odpowiedzi na mnostwo pytan. Wtedy bedzie dla ciebie zrozumiala, szczera, otworzy sie
przed toba. Jezeli od poczatku bedziesz traktowal ja tylko jak dogmat, wtedy wystarczy przeczytac pare przykazan
Bozych i zapamietac je. Ale kazdy dogmat przychodzacy z zewnatrz i nie uswiadamiany wewnatrz siebie
blokuje zdolnosci Czlowieka – Tworcy.
– Na jakie pytania powinno sie odpowiadac, czytajac Bibli´?
– Najpierw sprobuj zrozumiec, co bylo powodem dlugiej niewoli zydow w Egipcie? Dlaczego faraon nie pozwalal
im opuscic Ziemi Egipskiej?
– Nie ma sie nad czym zastanawiac. Zydzi byli niewolnikami, a kto chcialby pozbyc sie swoich niewolnikow?
Oni pracowali i przynosili mu dochod.

– W Biblii powiedziano, ze Izraelici wielokrotnie porazali czarami Ziemi´ Egipska. Mordowali nawet nowo-
rodki i niszczyli zwierzeta, nie mieli litosci dla nikogo. Pozniej czarownikow palono na stosach. Faraon nie pozwalal
po prostu wypuszczac tej czarnej zarazy poza granice Egiptu. Skad, twoim zdaniem, Izraelici, mimo iz
byli niewolnikami, wzieli taka ilosc bydla i rzeczy, ze mogli przez czterdziesci lat wedrowac? Skad posiadali tyle
broni, ze mogli atakowac miasta stajace im na drodze, najezdzac je i rujnowac?
– Jak to “skad”? Wszystko dal im Bog!

– Uwazasz, ze wszystko jest od Boga?
– To od kogo jeszcze?
– Czlowiek ma pelna swobode. Moze korzystac ze wszystkiego, co jasne, co na wejsciu dal mu Bog, ale
ma prawo poslugiwac sie rowniez czyms innym. Czlowiek jest polaczeniem przeciwienstw.
Popatrz: soneczko swieci. Jest stworzone przez Boga, przeznaczone dla wszystkich: dla ciebie i dla mnie, dla wezyka, trawki
i kwiatuszka. Pszczolka bierze z kwiatkow miod, a tymczasem pajak wyrabia z niego jad. Kazdy ma swoje
przeznaczenie i inaczej nie moze funkcjonowac zadna pszczolka ani zaden pajak. Tylko czlowiek jest inny!

Tylko wsrod ludzi sie zdarza, ˝e jeden czlowiek cieszy sie pierwszym promieniem sloneczka, a inny zlosci,
czyli czlowiek jednoczesnie moze byc pszczolka i pajakiem.
– W takim razie nie tylko Bog wspieral Izraelitow. Jak wiec rozroznic, co pochodzi od Boga, a co sie Jemu
przypisuje?

Kiedy przez czlowieka tworzy sie cos bardzo waznego, to w tym procesie zawsze uczestnicza dwa przeciwnienstwa.
Prawo wyboru nalezy do czlowieka. Od jego czystosci i sumienia zalezy, z ktorego zrodla bedzie
wiecej czerpal.
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
2. Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym,
3. co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem
4. Zmiana jest jedyną stałą z wyjątkiem pierwszych 3 Praw, które są niezmienne.
Asoka

Postprzez Asoka » 31 Sty 2014, 11:28

– Istota Boga nie jest w ciele. Pojecia “Bog” i “cialo” nie sa tozsame. Nie moze grzmiaco krzyczec z niebios
do wszystkich, jak nalezy zyc. Ale On chce dobra dla wszystkich, wiec wysyla Swoich Synow-ludzi, do ktorych
rozumu i Duszy udalo mu sie w jakims stopniu przeniknac i namowic ich do dzialania. Jego Synowie ida, niosac
ze soba wiedze i rozmawiajac z ludzmi w rozny sposob. Czasem za pomoca slowa, czasem – muzyki
i obrazow albo niezwyklych czynnosci.

Zdarza sie, ze ludzie ich sluchaja, ale czesciej scigaja i zabijaja. Podobnie
jak JEZUSA Chrystusa.

Wtedy Bog znowu wysyla Swoich Synow. Zawsze tylko czesc ludzi im sie przysluchuje,
reszta nie przyjmuje wiedzy, lamiac przepisy szczesliwego bytu.

– Zdaje sobie z tego sprawe. Za to Bog ukarze ludzi katastrofa planetarna lub sadnym dniem?
– Bog nie zsyla na nikogo kary i katastrofa tez nie jest mu potrzebna. Bog – jest MIŁOŚCIĄ.

Kataklizmy sa zaplanowane od poczatku stworzenia swiata. Kiedy ludzkosc dochodzi do okreSlonego punktu nieakceptacji niezrozumienia
przez siebie sedna Prawdy, gdy ciemne zrodla przejawiajace sie w czlowieku osiagaja w swojej
potedze najwyzszy, krytyczny prog, wtedy aby zapobiec calkowitemu samozniszczeniu, wybucha katastrofa
planetarna, niosaca ze soba spustoszenie, niszczaca zgubny, sztucznie stworzony system chronienia zycia.

Katastrofa jest nauczka dla pozostalych przy zyciu. Przez jakis czas po katastrofie ludzkosc zyje jak w potwornym
piekle, to pieklo jednak stworzone jest przez nich samych. I trafiaja tam wlasnie ci, ktorzy przezyli. Ich potomkowie
przez jakis czas zyja tak, jak bylo zaplanowane na Poczatku, stopniowo doprowadzajac Swiat do
stanu, ktory z pewnoscia mozna by nazwac rajem.
Dalej znow nastepuje odejscie od sedna i historia sie powtarza.
To trwa miliard lat w skali ziemskiej.

– Jezeli to wszystko jest nieuniknione, powtarza sie przez miliardy lat, to w koncu czego ty oczekiwalas?
– Chcialam sie dowiedziec, w jaki sposob i dzieki czemu mozna uniknac nauczki w postaci katastrofy, jak
inaczej uswiadomic ludzi w prawdzie. Pomyslalam, ze do katastrof dochodzi nie tylko z winy ludzi nie przyjmujacych
Prawdy, ale nawet z powodu niezbyt efektywnego sposobu przekazywania jej. No i prosilam Go o ten
sposob, zeby zdradzil, otworzyl go mnie albo komukolwiek. Niewazne, komu bedzie dany. Wazne, zeby istnial
i funkcjonowal.
– No i co on ci powiedzial? Jaki ma glos?
– Nikt nie potrafi powiedziec, jaki ma glos. Jego odpowiede rodzi sie w formie odkrycia, jak gdyby w postaci
wlasnej, stworzonej nagle w swojej podswiadomosci mysli. On przeciez moze mowic jedynie za pomoca
swojej czasteczki, ktora znajduje sie w kazdym czlowieku. Ta czasteczka przekazuje informacje calemu czlowiekowi
dzieki zmianie rytmow wibracji.
W trakcie takiej rozmowy pojawia sie uczucie samodzielnosci, jakby
czlowiek sam do wszystkiego doszedl. Chociaz sam rzeczywiscie duzo potrafi zrobic, jako ze jest podobny do
Boga.
Kazdy czlowiek ma mala odrobinke Ducha Bozego dana podczas narodzenia. ON rozdal polowe siebie
ludzkosci. Lecz ciemne sily wszelkimi mozliwymi sposobami staraja sie zablokowac jej wplyw na czlowieka,
odwiesc go od kontaktowania sie z nia, a tym samym z Bogiem.

Z mala odrobina latwiej jest walczyc, kiedy jest samotnym pylkiem, nie polaczonym z glowna sila.
Jezli te odrobinki zjednocza sie w misji jasnych postepow, wtedy ciemnym silom bedzie znacznie trudniej zablokowac je i zwycizyc.
Ale jezeli jedna odrobinka tkwiaca w jednym czlowieku ma calkowity kontakt z Bogiem, to tego czlowieka,
jego Ducha i Rozumu ciemne sily nie beda w stanie pokonac.
– Jasne, ty wolalas do Niego, prosilas Go, zeby w tobie zrodzila sie blogoslawiona odpowiedz na to, jak
i co przekazac ludziom i zazegnac katastrofe planetarna?
– Tak, w przyblizeniu.
– Jaka odpowiedz sie w tobie zrodzila? Jakie slowo powinno sie glosic?

– Slowa... same slowa, wymowione w zwykly sposob, nie wystarcza. Juz tak wiele zostalo powiedziane ludziom,
lecz ludzkosc nadal osuwa sie w przepasc.

Czy nigdy nie slyszales o szkodliwosci palenia i picia? Wiesz o tym z roznych Źrodeł, a wasi lekarze mowia
jezykiem najbardziej dla ciebie zrozumialym, ale ty ich nie sluchasz, wciaz to robisz, nie patrzac na pogarszajace
sie samopoczucie, nawet bol ce´ nie powstrzymuje, jak i wielu innych, przed zgubnymi nalogami.
Bog tobie mowi: “Nie wolno tak postepowac”. Mowi poprzez bol, i to jest nie tylko twoj bol, ale rowniez Jego.
A ty co? Bierzesz srodki przeciwbolowe i nadal robisz swoje. Nie chcesz sie zastanowic nad przyczyna tego
bolu...

Wszystkie inne normy i reguly Prawdy takze sa znane ludzkosci, ale nie sa przez nia spelniane. Zdradzane
sa w imie przypodobania sie chwilowej, iluzorycznej rozkoszy. W takim razie powinno sie znalezc dodatkowo
nowy sposob, ktory da czlowiekowi nie tylko mozliwosc poznania, lecz i doznania nowych uczuc przyjemnosci.
Czlowiek, poznawszy je, olsniony wiedza, potrafi porownac swoje zmysly, sam wszystko zrozumiec
i odblokowac komorke dana mu przez Boga. Nie wolno uczyc, tylko straszac katastrofa, nie wolno oskarzac
nie odbierajacych tej Prawdy. Wszyscy niosacy ja powinni zrozumiec koniecznosc poszukiwania bardziej doskonalego
sposobu wyjasnienia jej istoty…
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 31 Sty 2014, 11:29

Kiedy na przyklad przeciwienstwa ludzkiego myslenia w momencie komentarza Awatamsakowi zjednoczyly sie w nowa, dynamiczna jednosc. W rezultacie sformulowala sie filozofia Huajan i Kegom, przedstawiajaca soba wieksza doskonalosc elementow swiatopogladu, rownolegle do modeli i teorii podobnych do waszej nowoczesnej fizyki.

W pojedynke w ogole nie bede mogla jej znalezc. Mozna ja zobaczyc tylko dzieki wspolnemu wysilkowi czastek znajdujacych sie w roznych zyjacych na Ziemi ludziach o przeciwstawnym mysleniu. Tylko przy wspolnym wysilku pojawi sie w niewidocznym zwyklemu oku wymiarze, ktory zamieszkuja mysli.
Te przestrzen mozna okreslic jako wymiar jasnych sil. Znajduje sie on miedzy materialnym Światem, zamieszkiwanym przez człowieka, a Bogiem. Zobacze go i wielu innych tez zobaczy. Wtedy łatwiejsze będzie osiagnięcie powszechnego zrozumienia, przeniesienie ludzkosci przez odcinek czasu ciemnych sil, i katastrofy przestana sie powtarzac.

– Wskaż konkretnie, co ludzie powinni dzisiaj czynic, żeby pojawila sie odpowiedź?
– Dobrze by bylo, gdyby o okreslonej godzinie obudziso sie duzo ludzi. Obudza sie na przyklad o szostej rano, pomylla o czyms dobrym, nieważne, o czym konkretnie. Ważne, aby miec jasne myśli!
Można myślec o dzieciach, o ukochanych, zastanowic sie, co uczynic, zeby wszystkim bylo dobrze. Chociaż przez pietnascie minut tak myslec. Im wiecej ludzi bedzie w taki sposob postepowac, tym wczesniej pojawi sie odpowiedź. Strefy czasowe na Ziemi sa rożne, ale obrazy stworzone przez jasne myśli ludzi będa sie jednoczyc w jeden jaskrawy i nasycony obraz świadomości. Jednoczesnośc myślenia i marzenia o jasnym wielokrotnie zwiększa zdolności każdego.

PS. CZY KTOŚ MÓGŁBY MI PRZYBLIŻYĆ CZYM JEST: "filozofia Huajan i Kegom" ?
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 31 Sty 2014, 11:30

Sama rozważ. Wszyscy Światli, jak ich określasz, wybierali życie w odosobnieniu. Budda wszedł do lasu, w samotnosci spedził siedem lat i... stworzył wielka religie. Na całym Świecie ma teraz wielu wyznawców.

Jezus Chrystus zaledwie czterdzieści dni spedzil w samotności, ale i dzisiaj jego nauka wszystkich zachwyca.
– Jezus Chrystus kilka razy izolowal sie od ludzi. Bardzo dużo wtedy myślał.
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 31 Sty 2014, 11:31

– Od tego, co jest w kazdym czlowieku.
– Skad kazdy czlowiek moze znac nauki medrcow Zachodu lub Wschodu, Indii i Tybetu, jesli nigdy naweto nich nie slyszal?

– Czlowiekowi, Wladimirze, kazdemu czlowiekowi, od poczatku istnienia, zostala przekazana absolutnie cala niezbedna informacja. Dana od razu przy jego narodzinach, tak jak reka, noga, serce, włosy.
Wszystkie nauki Świata, wszystkie odkrycia wziely se´ wlaśnie z tego Zrodla. Tak jak rodzice kazdemu ze swoich dzieci staraja sie dac wszystko, tak i Wielki Stworca kazdemu daje wszystko od razu.
Nic, co zrobione recznie – ani mnostwo ksiazek, ani najnowoczesniejsze dzisiaj i w przyszśości komputery – wszystko to razem wziete nigdy nie bedzie w stanie zmieścic nawet drobinki informacji znajdujacej sie w jednym czlowieku.
Nalezy jedynie umiec z niej korzystac.

– To dlaczego nie wszyscy sa wynalazcami? Nie kazdy potrafi pisac duchowe teksty?
– Jezeli ktos z calego zakresu tej wiedzy wyciagnie odrobinke prawdy, z zachwytem zaczyna ja glosic i mysli, ze zostala podarowana jedynie jemu, jest naj wazniej sza. Glosi ja otoczeniu, zmuszajac do myslenia tylko o niej jako najwazniejszej i jedynej, zamykajac tym samym w sobie cały najwazniejszy kompleks wiedzy.

Posiadanie Prawdy nie polega tylko na jej gloszeniu, ale rowniez na istnieniu jej w obrazie jego zycia.

– To jaki obraz zycia jest charakterystyczny dla najbardziej znajacych Prawde?
– Szczęśliwy!

– A zeby poznac prawde, trzeba miec świadomośc i czystośc myśli.
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 31 Sty 2014, 11:31

CZY KTOŚ MÓGŁBY MI PRZYBLIŻYĆ CZYM JEST: "filozofia Huajan i Kegom" ?
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez ewa » 03 Lut 2014, 11:38

Dajace do myslenia fragmenty, drugi tom jest szczegolnie silny duchowo(dla mnie)...
Asoka napisał(a): Mozna ja zobaczyc tylko dzieki wspolnemu wysilkowi czastek znajdujacych sie w roznych zyjacych na Ziemi ludziach o przeciwstawnym mysleniu. Tylko przy wspolnym wysilku pojawi sie w niewidocznym zwyklemu oku wymiarze, ktory zamieszkuja mysli.

Pomyslcie: wspolny wysilek ludzi o przeciwstawnym mysleniu, czyz to nie to czym zajmujemy sie na tym forum?

Zauwazylam ze nazwy Huajan ( Huayan) i Kegom(Kegon) sa nazwami buddyjskimi.
W Wikipedii mozna znalezc co nieco pod haslem Sutra Awatamska, ale niewiele.
Przypuszczam ze wiecej w literaturze buddyjskiej,sprawy bardzo glebokie dotyczace istoty Boskiej natury w Buddyzmie.
ewa

Postprzez ewa » 04 Lut 2014, 11:05

Mysle ze dobrze byloby te filozofie troche przyblizyc, w swietle Anastazji byc moze okaza sie one bardziej zrozumiale..
Moze ktos siedzi w Buddyzmie :?: albo ma znajomych, ja przy okazji zapytam znajoma ktora jest tlumaczka buddyjskiej literatury i mniszka Buddystka,ale to potrwa.
ewa

Postprzez Asoka » 04 Lut 2014, 12:59

Dziękuję Ewo, bardzo się cieszę, że odnajdujemy w Anastazji odwołanie do postaci i nauk, z których dotąd również czerpałem, Jezus i Jan Paweł Drugi, a teraz Budda i filozofia buddyjska, która jest kontynuacją hinduizmu i wiedzy Wedyjskiej, a ta ma wspólne korzenie z starożytnymi Słowianami.

Myślę, że warto zwrócić uwagę szczególnie na te pojęcia, które przytoczyła Anastazja, a które są na tyle unikatowe, że nawet "wujek Google" sobie nie poradził, pomimo, że filozofia buddyjska jest obecnie tak popularna ...
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 07 Lut 2014, 12:15

DZWONIĄCE CEDRY ROSJI - księga III - wybrane fragmenty - które do mnie przemawiają:

Na Świecie wszystko jest względne... Bo wlasnie chodzi o pomysly zdolne wszystko zmienic. Materia dnia dzisiejszego – to plod pomyslu wczorajszego.

— Pani Anastazjo, prosze mi wyjasnic, czym jest Duch czlowieka? Z czego jest zrobiony?
— Ze wszystkiego niewidzialnego, co jest w czlowieku, wlacznie z niektorymi przyzwyczajeniami, nawykami, odczuciami nabytymi w czasie istnienia ciala.
— Czy Duch posiada jakakolwiek energie porownywalna ze znanymi nam?
— Tak. Jest to kompleks energetyczny skladajacy sie z mnostwa energii. Po skonczeniu cielesnego bytu oddzielnej ludzkiej osobowosci niektore z tych kompleksow energii podlegaja rozpadowi na pojedyncze energie, wykorzystywane nastepnie w roslinnych i zwierzecych ukladach, niezbednych zjawiskach przyrody.

— Jaka jest ich sila? Jaki energetyczny potencjal ma kompleks nie podzielonych energii?
— U kazdego jest inny. Najslabszy nie moze nawet przezwycizyc sily grawitacji. Zreszta potem i tak się rozpada.

— Sily grawitacji? Najslabszy... Czy jego przejaw istnienia mozna zobaczyc? Odczuc? Poczuc?
— Oczywicie. Na przyklad traba powietrzna.
— Traba? Traba, ktora wyrywa z korzeniami drzewa, wywraca je... Wiec jaka energia dysponuje najsilniejszy z nich?
— Najsilniejsza? To wszak On. Nie umiem do konca pojac sily Jego energii.
—To powiedzmy jakis sredni?
— W kompleksie energii wielu Średnich Duchow istnieje juz wyzwolona energia mysli.
— Jaki potencjal energetyczny posiada taki Średni kompleks?
— Przeciez juz panu odpowiedzialam: jest nim uwolniona energia mysli.
— Co to znaczy? Z czym to mozna porownac? Jak okreslic?
— Z czym? Jak okreslic? A jaka panski umysl, panska mysl najmocniejsza energie jest sobie w stanie wyobrazic?
— Energie wybuchu jadrowego, albo nie... energie procesow zachodzacych na Sloncu.
— To, co pan wymienil, jest zaledwie rowne sile malenkiej czasteczki wyzwolonej energii mysli. Co zas się tyczy okreslenia, to wy sami je wymyslacie i wykorzystujecie przy kontaktach slownych z innymi. Nie pasuje tutaj zadne z wymyslonych przez was okreslen. Mozecie sie poslugiwac tym, co wiecie, pomnozonym do nieskonczonosci.

— Czy istnieje jakas energia we Wszechswiecie, nieznana na Ziemi?
— Najwieksza energia w calym Wszechswiecie – to ta na Ziemi. Trzeba ja tylko zrozumiec.
– Czy moze pani, Anastazjo, chocby w przyblizeniu scharakteryzowac te energie? Czy jest podobna do reakcji jadrowej? Zjawisk prozniowych?

— Najsilniejsza energia we Wszechświecie – to energia Czystej Miłości.

— Mowie o widocznej, uchwytnej, namacalnej energii, zdolnej wplywac na rozwoj technologiczny, ogrzewac, oswietlac. I nawet wysadzac.
— Mowie o tym samym. Wszystkie razem wziete wytwory rak ludzkich niedlugo moga oswietlac Ziemię. Energia Milosci moze.

— Pani wciaz mowi symbolicznie, w innym, jakims przenosnym znaczemu.
— Mowie w doslownym “waszym” znaczeniu.
— Ale „milosc” – to uczucie. Niewidzialne, nie mozna go wykorzystac, zobaczyc. – To energia. Ona odbija sie i można ja zobaczyć. – W czym się odbija? Kiedy można ja zobaczyć?

— Słońce, gwiazdy, wszystkie widzialne planety sa tylko odzwierciedleniem tej energii. Światło słoneczne, dające życie wszystkiemu, co żyje na Ziemi, zrodzone jest z ludzkiej Miłości.

W całym Wszechświecie jedynie w Duszy ludzkiej stwarzana jest energia Miłości, ona wzlatuje wzwyż, jest filtrowana, odbijana od kosmicznych planet i spływa dobroczynnym Światłem na Ziemię.

— Czyżby na Słońcu nie zachodziły niezależne reakcje spalania, reakcje chemiczne?
— Wystarczy trochę się nad tym zastanowić, żeby zrozumieć, uświadomić sobie błędność takiego pojmowania. Jak to się u was mówi, to jest pewne jak dwa razy dwa cztery...

— Człowiek może kierować ta energia?
— W większym stopniu na razie nie…

cdn ...
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 02 Maj 2014, 19:06

...
"Odżywiać się należy tak, jak oddychać" ...

Teraz po zimie w kwietniu kontempluję zapach, aromat i olejki eteryczne kwiatów, roślin i Ziemi, co przywodzi mu na myśl ww. cytat <kwiat> <bird> <urodziny>
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Raf » 23 Sie 2014, 08:25

" Powiedziałam ci, jak należy wychowywać dzieci i jeszcze coś ci powiem. Opowiesz o tym wielu ludziom, którzy świadomie to przyjmą i ich dzieci, wychowane w taki sposób, będą posiadać intelekt, wiedzę i wole pozwalajàce na wykonanie nie tylko prymitywnego latajàcego talerza, ale nawet czegoś na najwyższym poziomie... "

W pierwszej części są najważniejsze informacje jak wychować prawidłowo dzieci. <kwiat>
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Amira » 13 Paź 2016, 21:38

Amira napisał(a):Pisząc swój poprzedni post
nt. nagrywania wersji dźwiękowej
Amira napisał(a):„Najpiękniejszych fragmentów Anastazji”

obraz ten zbiegł się z pasją, z jaką zajmowałam się kiedyś dziennikarstwem radiowym. Zapragnęłam do niego wrócić.
Nie rozumiałam wówczas, że nie będę potrafiła dłużej kopiować swojej przeszłości i rzutować ją w przyszłość.
Bliższa memu sercu ukazała się radość z Obecności tworzenia - niepowtarzalna i wiecznie świeża...

Rok 2016 - to dla mnie cała seria spotkań ze śmiercią.
Zrodziło się pytanie - czym jest życie ?
Wróciłam do książek Anastazji, one żyją we mnie.

Poniżej wybrałam cytaty z książek ANASTAZJI, bliskich mojemu sercu.

ANASTA tom 10 /I wydanie/

s. 76
INFORMACJA - TO OBRAZ, A OBRAZ TO INFORMACJA.
Jeżeli komukolwiek będzie zależało, aby zniszczyć w tobie informację, to postara się ci udowodnić, że taki obraz w realnym życiu nie istnieje.
I gdy tylko przystaniesz na nierealność obrazu, natychmiast sam zniszczysz w sobie pobraną z niego informację.
s. 77
CZŁOWIEK SAMYM SOBĄ PRZEDSTAWIA NIC INNEGO, JAK ZMATERIALIZOWANY OBRAZ, A BĘDĄC TAKIM OBRAZEM, SAM MOŻE SWOJĄ MYŚLĄ TWORZYĆ, MATERIALIZOWAĆ KOLEJNE OBRAZY.
Właśnie w tym tkwi jego niepokonana przez nic i nikogo, siła Wszechświata.

Jeśli człowiek nie rozumie ani nawet nie uświadamia sobie zdolności i talentów danych mu przez Stwórcę, to blokuje w sobie wielką moc, ulegając wpływom obrazów innych, materializując pomysły innych, aż do zniszczenia własnego „ja”, siebie samego, rodu, kraju, planety.

Współczesny technokratyczny świat został stworzony przez człowieka za pomocą energii obrazów, podsuniętych mu przez jego antypodów. Życie sztucznego wszechświata jest nietrwałe. Człowiek żyjący w tym sztucznym świecie też staje się słabszy, ponieważ trudno mu, kiedy patrzy na mnóstwo przedmiotów niszczejących z każdą chwilą i pozbawionych zdolności do regeneracji, chociażby wyobrazić sobie życie wieczne, stworzyć obraz własnej wieczności i taki obraz zmaterializować.
s. 114
Umiem przyjmować poprzez swoje zmysły informacje z Kosmosu o wszystkim, o czym wie Wszechświat, ale każdy człowiek też potrafi odebrać tę informację, jeśli tylko nie będzie stawiał sobie barier z niewiary we własne siły. Jeśli będzie zdrowy na ciele i miał czyste myśli.
INFORMACJA Z KOSMOSU JEST PODOBNA DO TEGO, CO ZAWIERA W SOBIE SUPER - KOMPUTER. CZŁOWIEK NACISKA PARĘ KLAWISZY - I OTRZYMUJE INFORMACJĘ…
/WSZECHŚWIAT TO SUPER - KOMPUTER s. 116/

LUDZIE WCIĄŻ POTRZEBUJĄ WIEDZY, ALE JEŻELI NIE BĘDĄ SAMODZIELNIE NACISKAĆ KLAWISZY, TO ZAWSZE BĘDĄ POTRZEBOWALI OBECNOŚCI TEGO, KTO TE UMIEJĘTNOŚCI MA.
- Przecież umiem się posługiwać komputerem, by otrzymać niezbędne informacje. Nie wiem tylko, jak uzyskać je z Wszechświata ?
- Bardzo prosto:
SAMEMU SZUKAĆ ROZWIĄZANIA ZADANIA. WIERZYĆ, ŻE TO WŁAŚNIE TY ZNAJDUJESZ PRAWIDŁOWE ROZWIĄZANIE, NAJBARDZIEJ TRAFNE.
- No tak. Myślę o tym cały rok, myślę, a odpowiedzi nadal nie mam.
- ...odpowiedź nie może się przebić przez barierę, którą sam sobie stworzyłeś, a twoja emocjonalna prośba jest tego potwierdzeniem...

<gwiazda> <gwiazda> <gwiazda>
Amira

Postprzez Baccalus » 13 Paź 2016, 21:59

Ja tylko chcę napisać, że to na prawdę świetne fragmenty.
Szczególnie o tej wieczności.
Baccalus

Postprzez balsamer » 30 Lis 2016, 10:20

"CZŁOWIEK SAMYM SOBĄ PRZEDSTAWIA NIC INNEGO, JAK ZMATERIALIZOWANY OBRAZ, A BĘDĄC TAKIM OBRAZEM, SAM MOŻE SWOJĄ MYŚLĄ TWORZYĆ, MATERIALIZOWAĆ KOLEJNE OBRAZY. "
Jeden z piękniejszych fragmentów Anastazji... Świetny!
Wiesz, że skóra tłusta zabiegi kosmetyczne są bardzo skuteczne? Sprawdź!
Awatar użytkownika
balsamer

Miejscowość: Wałbrzych
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez iwona-123 » 30 Lis 2016, 12:48

<kwiat> <kwiat> <slonce> <kwiat> <kwiat> <bird> Witajcie <bird> <kwiat> <kwiat> <slonce> <kwiat> <kwiat>
<kwiat> Zdrowia ! Wszystkim Jasnym, Dobrym Myślom !!! <kwiat>

Jakie Piękne Słowa, cytaty, przypomnienia...

Rozpoczęłam ten temat kilka lat temu... nie myśląc nad tym jak Pięknie z biegiem czasu i lat się Rozwinie... pozostawiony Sobie, Innym którzy poczują chęć aby dołączyć i "kilka słów dopisać..."

Przez ten czas zajęłam się m.in. Życiem wg. Inspiracji Anastazji,
Współtworzeniem Osady Rodowych Posiadłości...

To prawda, że w grupie osób podobnie-myślących Rozwój osiągany jest szybciej !!!

Jak WIELKA SIŁA jest W NAS !!!
którzy możemy Wspierać, Umacniać się wzajemnie...
poprzez Słowa i Energię płynącą z Inspiracji "wspólnej znajomej Anastazji" <slonce>

Jak WIELKA SIŁA jest w KAŻDYM CZŁOWIEKU !!!
który Działa ! własną Myślą, Rękami i pracą realizując swoje MArzenia !!!

https://vk.com/alejecedrowe
iwona-123

Miejscowość: Borne, gmina Ostrowice, woj. zachodniopomorskie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Poprzednia

Wróć do Przemyślenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość