Co byście zrobili gdybyście wygrali w totka miliony?

Miejsce na opisanie swoich wątpliwości czy myśli nt. książek z serii Władimira Megre, bądź na powiązane z tym tematy.

Moderator: Administrator

Co byście zrobili gdybyście wygrali w totka miliony?

Postprzez LITK » 19 Gru 2015, 13:06

Taka refleksja mnie naszła po takim artykule: http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title, ... &_ticrsn=5

Ja napiszę co ja bym zrobił: w pierwszej kolejności zacząłbym szukać jakiegoś zdrowego jedzenia, potem zakupił suplementów diety dla całej rodziny na kilka lat, zapasy żywności na kilka miesięcy, masa różnych szpargałów survivalowych, dobrej jakości ubranie survivalowe, następnie, spłacił bym kredyt i szukał dziesiątki hektarów ziemi w najpiękniejszym miejscu w kraju w celu założenia rodowej osady, gdybym już takie miejsce znalazł to szukałbym jednomyślników by rozdać ziemię innym za darmo, część pieniędzy bym zainwestował w rodową osadę (ale dopiero po tym jakbym znalazł większość jednomyślników) a resztę bym sobie zostawił w razie co.

P.S. Raczej bym nie kupił żadnego samochodu. ;)

A wy? Ale tak szczerze bardzo proszę!
LITK

Re: Co byście zrobili gdybyście wygrali w totka miliony?

Postprzez apek » 22 Gru 2015, 21:51

P.S. Raczej bym nie kupił żadnego samochodu. ;)

A czym byś dowoził materiały na dom, helikopterem? :D

A tak na poważnie - zrobiłbym podobnie do Ciebie, z tym że bez suplementów na kilka lat. No i trochę bym zainwestował od razu, ale to niuanse. Najważniejsza wioska. Kupić ziemię, która się Ci podoba, i potem zapraszać innych.
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez Melilotus » 19 Cze 2016, 15:51

Pieniądze bez znajomości są nic nie warte, dlatego postarałbym się wkręcić w środowiska ludzi którzy mają tyle pieniędzy co ja, zainwestowałbym w biznesy rozproszone o dużej stopie zwrotu tak aby nie mieć później pieniędzy tylko z jednego źródła a z wielu średnich źródeł na tyle małych aby nie rzucały się w oczy a na tyle dużych aby wymagały menadżera do obsługi (jedna lub dwie branże i jako sieć małych oddziałów). Później zainteresowałbym się działalnością charytatywną aby móc robić coś dobrego dla świata np. przetłumaczyć książki o Anastazji rzetelnie i móc je dystrybuować poprzez swoje sieci.
Mając i pieniądze i znajomości założyłbym partię lokalną uprzednio zwiększając swój zasięg znajomości na inne partie aby mieć tam też osoby zaufane które by mnie poparły.
Wiedząc jak działa polityka skupiłbym wokół siebie dopiero teraz ludzi średniozamożnych którzy potrzebują więcej pieniędzy na szybko i którzy wykonywaliby tylko rozkazy dla nich partia była by pracą.
Na tym etapie wpuściłbym po wyborach Partię Rodzinną do polityki tak aby mogła rosnąć w siłę na razie nie będąc wybierana, tak aby inne partie mogły jej zaufać i jej odmiennym mechanizmom działania aby nie poczuły się zagrożone.
Dopiero Partia Rodzinna wyszłaby z lokalnej polityki i pięła się coraz wyżej a ja bym odpuścił już politykę i dołączył do Rodowej Osady, pozwalając mojej partii trwać nadal ale o coraz mniejszej władzy tak aby odeszła w niepamięć z całą technokracją.
Biznesy przejęliby młodzi, ja bym sobie pozostawił tylko udziały i miejsce w zarządzie aby mieć pieniądze do końca życia na utrzymanie Rodowej Posiadłości która z czasem potrzebowałaby coraz mniej ich dzięki Partii Rodzinnej znoszącej kolejne podatki dla Rodowych Posiadłości.

Zaczęło by się od jednego kuponu w Lotto a skończyłoby się na tym że go nie kupię ponieważ nie wierzę w szczęście, wierzę w pracę.
Awatar użytkownika
Melilotus

Miejscowość: Świdnik
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez DziwnyMalarz » 01 Sie 2016, 21:30

Postawiłbym mały dom.
Kupił dobrą gitarę
Kupił kurs harmonijki
Paczkę papierosów
Kupiłbym dużo instrumentów, hmmmm może klawestyn
No trochę dobrego jedzenia
A resztę oddałbym biednym
W szczególności dla jednego pijaka, którego znam
A nikt nie chce z nim rozmawiać, bo się wstydzą
smutne...
Grasz na czymś? wejdź w temat:
http://www.forum.anastazja.org/viewtopic.php?f=28&t=1666
To nie rock, nie pop to, ani nie klasyka. Co to jest?
http://www.forum.anastazja.org/viewtopic.php?f=34&t=1668
Awatar użytkownika
DziwnyMalarz

Miejscowość: Pewna wieś w podlasiu
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez anatovi » 09 Lis 2016, 12:53

Domek nad jeziorkiem, cisza i spokój. Nic więcej mi nie potrzeba :) Chwilę bym odetchnęła
Sprawdź jak stosowane jest osocze w walce ze zmarszczkami http://osocze-na-zmarszczki.pl/
Awatar użytkownika
anatovi

Miejscowość: Gdańsk
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez Piechota Marek » 09 Lis 2016, 15:39

Dołożyłbym złotówkę i tą całość przeznaczył na kampanię prawdy przeciwko Monsanto.
Awatar użytkownika
Piechota Marek

Miejscowość: opolskie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Wróć do Przemyślenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość