Mądrość Anastazji - pozory mylą?

Miejsce na opisanie swoich wątpliwości czy myśli nt. książek z serii Władimira Megre, bądź na powiązane z tym tematy.

Moderator: Administrator

Mądrość Anastazji - pozory mylą?

Postprzez Gitro » 31 Sty 2016, 20:18

http://creationism.org.pl/artykuly/MOstrowski2

Latający spodek zasilany mikroorganizmem - jak się okazuję nie jest to nowy pomysł.

Jeśli macie podobne przykłady pałączenia świata nauki z książką, to chętnie poczytam. Niestety nanotechnologia nie jest moją specjalnością :/
Gitro

Połówki: Szukam swojej połówki ♀

Re: Mądrość Anastazji - pozory mylą?

Postprzez Baccalus » 03 Lut 2016, 11:16

Wspomniane w artykule z linka bakterie jelitowe mają silniki z witkami. Takie silniki działają w ośrodku, np. wodzie. W kosmosie jest próżnia, czyli ośrodka nie ma. Anastazja mówiła o bakteriach beztlenowych trawiących w gaz - materiał odrzutowy. Taka bakteria w próżni działałaby jak silnik odrzutowy, a nie obrotowy(witkowy).
Wydaje mi się, że link nie dotyczy pomysłu Anastazji. Na jego podstawie nie można stwierdzić, że jej pomysł nie jest nowy. Jeżeli się mylę, poprawcie mnie.
Baccalus

Postprzez Gitro » 03 Lut 2016, 15:00

Pisze tam, że taki silnik byłby najwydajniejszym silnikiem, więc pisarz mógł to wykorzystać.

Nie zmienia to faktu, że gaz jest wybuchowy, a taki silnik podobno jest mało skuteczny.

W książce pisało o tym, że silnik zamiast wybuchać miałby coś tworzyć. Słyszałem różne wersje budowy tego spodku. Szkoda, że nie umieścili tam schematu :D
Gitro

Połówki: Szukam swojej połówki ♀

Postprzez LITK » 03 Lut 2016, 15:18

A z jakiego okresu pochodzą te informacje bo pierwszy tom anastazji pisany był na poczatku lat 90. A poza tym kto powiedział że pomysły anastazji muszą pochodzić i mieć odniesienie do tego świata?
LITK

Wróć do Przemyślenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość