Wedrusssowy błąd obrazowości - artykuł

Miejsce na opisanie swoich wątpliwości czy myśli nt. książek z serii Władimira Megre, bądź na powiązane z tym tematy.

Moderator: Administrator

Re: Wedrusssowy błąd obrazowości - artykuł

Postprzez smile » 17 Lip 2013, 10:15

i zobaczcie - ilu ludzi, tyle teorii, świat jest naprawdę niezwykły i bogaty :)
Awatar użytkownika
smile

Miejscowość: małopolska

Postprzez Arjuna » 17 Lip 2013, 10:20

Doceniam i inne Istoty, dlatego jestem też w stanie docenić i ludzkość, nawet mimo iż nasza obecna cywilizacja częściej wywołuje we mnie wątpliwości w siłę Człowieka. Wiele czytam i są to nie tylko Dzwoniące Cedry. Ale skoro jest to forum właśnie o Anastazji to ją cytuję, szczególnie że wiele osób przyjmuje jej koncepcje i się nad nimi zastanawia, a odpowiedzi na pytania o kluczowe sprawy przez nią opisywane szuka w innych książkach. Dziwnie tak jednocześnie wierzyć Anastazji, że istnieje Błąd Obrazowości, a nie wierzyć i nie brać pod uwagę wszystkiego co o tym Błędzie mówi Anastazja lub nawet pomijać jej niektóre wypowiedzi. I na dodatek próbować ten Błąd określić za pomocą wiedzy z innych książek, które nawet nie zakładają istnienia czegoś takiego jak Błąd Obrazowości. Inne książki mogą być co najwyżej dla nas wskazówką w tym zakresie, a nie odpowiedzią.
Ostatnio edytowany przez Arjuna, 17 Lip 2013, 10:21, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Arjuna

Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez szron » 17 Lip 2013, 10:20

Dlaczego Wedrussowie mieliby ignorowac zagrożenia z zewnatrz? To tez bylaby swojego rodzaju glupota, o ktora ich nie podejrzewam. Dlaczego mieliby go od razu nie rozpoznac i nie poradzic sobie z nim? Blad musi byc bardziej subtelny, przebiegly, wewnetrzny... takie trudniej odnalezc, zdiagnozowac i wyleczyc... Spojrzmy na siebie samych: Co latwiej nam jest okreslic, uzmyslowic, coz niepozytywnego z zewnatrz, czy cos co w nas samych podswiadomie tkwi i wplywa na nas niekorzystnie?
Ostatnio edytowany przez szron, 17 Lip 2013, 10:26, edytowano w sumie 1 raz
szron

Postprzez smile » 17 Lip 2013, 10:24

no własnie - spójrzmy na siebie samych :) Każdy z nas jest przekonany o swojej własnej racji - i to jest nasza słabość. <blush>
Awatar użytkownika
smile

Postprzez szron » 17 Lip 2013, 10:34

Mysle ze nie ma co sie podniecac ani nasza wszechmoca ani bezsilnoscia. Ludzie sa, jacy sa :) Jaki jest czlowiek, kazdy widzi :) Mamy to co mamy i to jaknajlepiej nalezy wykorzystac. A jesli nawet wrog, niewazne wewnetrzny czy zewnetrzny, moca wieksza dysponowac bedzie, to zawsze sposob znalezc mozna by moc te wobec niego samego obrocic :)
szron

Postprzez Arjuna » 17 Lip 2013, 10:36

Żeby nie było, też zdaję sobie sprawę ze swoich ograniczeń :) I wiem, że nie na wszystko co się dzieje wokół mnie mam wpływ. Ale będę wierzyć w swoje możliwości, nie - ja nawet wiem że są one większe niż jestem w stanie to sobie teraz wyobrazić. Nawet jeśli jestem teraz jaka jestem i wiem, że popełniam błędy i nie jestem dość silna, aby już teraz żyć tak jak chcę, to wiem że kiedyś takie życie nadejdzie; i dziękuję za każdym razem kiedy to sobie uświadamiam, że żyję, bo wiem że to wspaniałe życie jest już we mnie i zrobię wszystko co w mojej obecnej mocy, aby do niego dążyć.
Ostatnio edytowany przez Arjuna, 17 Lip 2013, 10:56, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Arjuna

Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez smile » 17 Lip 2013, 10:43

szron napisał(a):Mysle ze nie ma co sie podniecac ani nasza wszechmoca ani bezsilnoscia. Ludzie sa, jacy sa :) Jaki jest czlowiek, kazdy widzi :) Mamy to co mamy i to jaknajlepiej nalezy wykorzystac. A jesli nawet wrog, niewazne wewnetrzny czy zewnetrzny, moca wieksza dysponowac bedzie, to zawsze sposob znalezc mozna by moc te wobec niego samego obrocic :)

to wypowiedź mędrca - pełen kompromis :)
<zgoda>
Awatar użytkownika
smile

Postprzez apek » 17 Lip 2013, 11:50

Świetna dysputa, chyba największa na forum :)

Ważny jest cytat przytoczony przez Arjunę, bo nie stawia Wedrusów (nas?) w pozycji ofiary, tak jak to robią różne nowomodne idee - że jesteśmy zgnębieni przez żydów/masonów/kosmitów/szatana/gadów/illuminatów* - nawet jeśli tak, to dlatego, że sami na to przyzwoliliśmy, sami to umożliwiliśmy, i sami możemy to zakończyć, bez wybawicieli i trąb anielskich.

O błędzie, jest również w tomie 4 - co zrobili tzw. Adam i Ewa i jak przeważyła myśl rujnowania, oraz w tomie 10 - kto tak naprawdę dopuścił się pierwszego błędu i uciekł w kosmos wymazując całą o sobie informację <pig>
. Bardzo ważny jest też dialog między jasnowłosym a ciemnowłosym z 10 tomu - aż zajrzę z ciekawości znów

* Niepotrzebne skreślić
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez ewa » 18 Lip 2013, 16:05

Mysle ze sama wymiana pogladow na ten temat juz jest super wazna,gdy czytam Wasze wpisy to znacznie wieksza calosc mi sie otwiera niz gdy sama o tym mysle w swojej malej glowce :)

1.Czy czlowiek jest silniejszy czy tez istoty z "zewnatrz"?
-Gdy wierze ze jestem stworzona przez Boga-nieskonczony,wieczny,najsilniejszy i najdoskonalszy kompleks energii we Wszechswiecie, na jego obraz to sie na to otwieram i tak sie staje i moja swiadomosc do tego dorasta .Jestem pelna ufnosci.
-Gdy wierze ze Bog-kompleks energii ktory mnie stworzyl nie jest najsilniejszy, ze sa inne kompleksy,istoty silniejsze to juz sie to dzieje.Zamykam sie i przyjmuje postawe obronna..
Mozemy wybrac.

2.
Arjuna napisał(a): kiedy Wedrussowie poddali się przebiegłym chwytom i sami przeciw sobie tego wroga stworzyli."

Uwazam ze to musialo sie stac podswiadomie.Wrog nie mogl byc przeciez czescia wspanialego obrazu Wedrussow.
Pytanie:A kiedy czlowiek zaczal tworzyc podswiadomosc,czyli kosz do "smieci"-rzeczy niechcianych,ktore sie odrzuca,wypiera z siebie.Odpowiedz(przyszla blyskawicznie)
Wtedy gdy przestal sie Kochac w calosci,w OGROMNEJ CALOSCI i przestal Kochac Boga w calosci i czuc bliskosc Jego.
To ciekawy proces...
Tak jak i w tym zyciu,ktos nas nagle i "bez powodu" zaczyna przesladowac,dokuczac itp itd..Wrog sie ujawnia chociaz my....niewinni...
Wedrussi z pewnoscia swiadomie ale i podswiadomie odczuwali zagrozenie,chociaz do konca pragneli afirmowac zycie.(zabawa w gre o nazwie"Zycie" Radomira i Lubomily)
Pokonali ich kaplani ktorzy siebie postawili na piedestal przed ktorym nakazali Wedrussom przykleknac.Wedrussi nie zostaliby pokonani gdyby odkryli w sobie ludzi Prazrodel,oni jedynie obcowali z Bogiem ale nie byli Bogu rowni jak ludzie Prazrodel.
Gdyby byli Bogu rowni to byliby zdolni zjednoczyc cala ludzkosc w swoim obrazie,tak aby kazdy i kaplan i Wedruss stal sie punktem-emanacja Swiatlosci i nie byloby juz wladzy,pychy,podporzadkowywania sie wzajemnego ludzi .

3.Konkretniej odnosnie bledu to przyszla mi mysl ze blad jest we wcielaniu sie(porownywalam wczesniej techniki wcielania sie kaplanow i zycie w ciaglosci rodu i Milosci u Wedrussow,nie bede sie powtarzala).Kazde nastepne pokolenie traci informacje i sile u jednych i u drugich a przeciez Bog stworzyl czlowieka do wiecznosci...
Pomyslalam o kwiatku jednorocznym np:bratku,wciela sie raz na rok z nasionka w ktorym jest 100% info jaki ma on byc, a czlowiek-syn Boga ubozeje z zywota na zywot...tak jakby sie cofal w rozwoju.
W Anascie jest taki cytat str 147
"Boskie dziela sa doskonale,lecz kazde nastepne pokolenie powinno byc madrzejsze od poprzedniego,tak bowiem zaprogramowal Bog.
Nie moglo byc inaczej,poniewaz wtedy Bog nie moglby byc Bogiem, a jego stworzenia pozbawione mozliwosci rozwoju okazalyby sie koncem tworzenia.Czlowiek jest poczatkiem wielkiego tworzenia" :D

Ale w Anascie(Apek wspomnial o tym) jest fragment gdy ci pierwsi od "Bledu" sie "eksplodowali w przestrzen"(str:150)bo rozumieli ze przyszedl czas i KONIECZNOSC aby caly Antyrozum sie pokazal-uwidocznil i to jest najlepsze doswiadczenie dla ludzkosci na wytworzenie przeciwcial dla wirusa smierci i antyrozumu.
Uff,na szczescie jestesmy juz u kresu,wiec siegnijmy po rozum do glowy zeby jak najszybciej ten nieszczesny antyrozum zrownowazyc ;)
ewa

Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez Raf » 27 Wrz 2013, 15:05

Coś mi mówi, że przestali się uczyć.
Ostatnio edytowany przez Raf, 27 Wrz 2013, 15:20, edytowano w sumie 1 raz
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 27 Wrz 2013, 15:16

Dzisiaj mam plan przeczytania calego tego watku od A do Z.

<urodziny>
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Raf » 27 Wrz 2013, 16:05

Myślisz, że kobieta ma szanse określić ów błąd?
Raf

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 27 Wrz 2013, 16:14

A czy Kobieta jest Czlowiekiem ?
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Asoka » 27 Wrz 2013, 16:17

A ja bym przy okazji zapytał, kim jest mężczyna bez swej Kobiety ?
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
2. Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym,
3. co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem
4. Zmiana jest jedyną stałą z wyjątkiem pierwszych 3 Praw, które są niezmienne.
Asoka

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 27 Wrz 2013, 16:19

Mezczyzna bez kobiety jest jak ryba bez roweru :lol:
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Asoka » 27 Wrz 2013, 16:22

<taichi> Jak kania bez dżdżu ... Jak pustynia tęskniąca za deszczem ... Jak pół Człowieka ...
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
2. Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym,
3. co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem
4. Zmiana jest jedyną stałą z wyjątkiem pierwszych 3 Praw, które są niezmienne.
Asoka

Postprzez Raf » 27 Wrz 2013, 16:23

W sumie tak.
Raf

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 27 Wrz 2013, 16:26

To, w sumie, ma szanse okreslic ow blad. :P
Laurosa-zablokowany-

Postprzez burczymucha » 27 Wrz 2013, 18:02

okultyzm - coś utajnionego dla wybranych
a tak być nie musi - tego powinni uczyć w szkołach ?
Pasuje mi to w całości hipko :"zapożyczenia i tak można ponumerową:to z permakultury, to z biodynamiki, to ztego a to z owego. I nie w tym rzecz, tylko w tym, że ta kompilacja daje ludziom nadzieję i popycha do własnego działania. I ta wolność tak mi się podoba."
Nie bądżmi schematyczni idźmy swoja drogą zachowując pewne zasady .
burczymucha

Miejscowość: Wielkopolska

Postprzez Raf » 27 Wrz 2013, 18:08

Mniemam, że wiesz czemu zadałem to prowokujące pytanie i proponuje zdrową rywalizacje, kobiety kontra mężczyźni w celu określenia błędu!
Damy wam lekkie fory duszki ale i tak wygramy hej!
Raf

Postprzez ewa » 02 Paź 2013, 06:44

Wcale mi sie ten pomysl zdrowej rywalizacji nie podoba i nie chce w niej uczestniczyc ale chce wpisac cytat na ktory sie wlasnie natknelam a ktory dal do myslenia:
tom 6 str.163
"W czasch Wiedyzmu wszyscy ojcowie i matki pisali Ksiege Rodu dla swoich dzieci i wnukow.Ksiega ta skladala sie nie ze slow,ale z czynow.Stworzona przestrzen dzieci mogly czytac jak ksiazke,rozumiec dzialania swoich rodzicow,
i byly szczesliwe dziedziczac szczesliwa przestrzen.
Ksiega ta nie zawierala tylko jednego-nie bylo w niej ostrzezenia przed swiatem okultyzmu.
Zaden z Wedrussow o tym nie wiedzial.
Teraz kiedy ludzkosc doznala na sobie okrucienstwa postulatow okultyzmu,potrafi uchronic przed nimi swoje dzieci."....
............................................
i jeszcze str.164
"Po co kazdy rodzic ma pisac? Przeciez ja pisze w ksiazkach o ziemskich osadach,architekt pracuje nad projektem calej osady,
w internecie temat ten jest burzliwie omawiany,
czy to jest niewystarczajace?
-Nie wystarczy Wladimirze.Popatrz na istniejaca sytuacje wnikliwiej.
Piszesz ksiazki , ale inni tez pisza w przeciwwadze do Twoich.Jest ich tyle ze czlowiek w ciagu zycia nie przeczyta nawet polowy, a do tego potoki informacji splywaja na czlowieka.Wydaje sie ze sa one roznorodne,lecz w rzeczywistosci glosza tylko jedno:usprawiedliwiaja i slawia nierealny okultystyczny swiat"
ewa

Postprzez Raf » 02 Paź 2013, 09:42

Dobre.
Ewa Ewa, spadła z drzewa ;)

Proszę, bez takich komentarzy w odpowiedzi na konkretną, ciekawą wypowiedź - wygląda to tak jakbyś chciał ją wyśmiać.
Administrator
Raf

Postprzez Hipka » 02 Paź 2013, 11:33

Ewa ma dużo racji i bardzo ciekawe refleksje. A takie prześmiewcze odzywki są nie na miejscu, nawet w młodszych klasach szkoły podstawowej.
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez Raf » 02 Paź 2013, 12:47

Przepraszam dorośli , pokój <luck>

Wogóle nie wiem jak można się napinać na szkolną rymowanke, chyba zapomnieliście zrobić dziś przysiadów moi drodzy Anastazjowcy.

A co do wpisów Ewy to uważam , że są jedne z najtrzeźwiejszych na tym forum i bardzo lubie je czytać <rose> , nie umniejszając innym. Mam nadzieje, że nie dopadła jej obraza za ten mały żarcik.
Raf

Postprzez ewa » 02 Paź 2013, 19:37

Ja sie nie obrazilam,(nie mialam czasu odpowiedziec),przykro mi z powodu tych klopotow w porozumieniu i wzajemnym szacunku w forumowych kontaktach.
Raf, fakt dzis od rana moje poczucie humoru nie bylo zbyt silne i moze odpowiedz za powazna na Twoje zarty, tak bywa...
Dziekuje za pochwaly <uklon>
Mysle ze nie ma sensu mowic o "obrazaniu sie" na cos.. (bo to sie bardziej laczy z ego,dla mnie przynajmniej),
bardziej trafna jest chyba uwaznosc w niedokuczaniu innym i nie sprawianiu im przykrosci, nie wysmiewaniu sie ze spraw ktore sa dla nich wazne lub z bledow itp...
<zgoda> <kwiat>
ewa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przemyślenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość