Dlaczego wegetarianizm

Miejsce na opisanie swoich wątpliwości czy myśli nt. książek z serii Władimira Megre, bądź na powiązane z tym tematy.

Moderator: Administrator

Re: Dlaczego wegetarianizm

Postprzez Paulina » 20 Sty 2014, 23:18

Kazuhiro@ Ok! Rozumiem, ale zawsze to coś :)
Raf@ Dlaczego dopiero następne pokolenie? Powiem, że nie mam własnego ogródka, duszę się w mieście :( Jedynie w okresie letnim wyjeżdżam na wieś i babcia udostępnia trochę "grządek" do wysiewu warzyw. To co nazbieram latem zamykam w słoikach, zamrażarkach lub suszę. Zdarzy się, że kupuję produkty w marketach, ale staram się tego nie robić. Po warzywa i owoce udaję się do rolników na targi, staram się wspierać rodzimą gospodarkę. Glutenu nie jadam też, wiec połowa niezdrowych rzeczy odpada. Wszystko się da, wystarczy chcieć :)
Paulina

Miejscowość: Lublin
Połówki: Szukam swojej połówki ♂

Postprzez ewa » 21 Sty 2014, 08:18

nibeneth, moim zdaniem wazna jest swiadomosc tego co jemy i otwartosc na rozwoj, gdyz wiele mozna zmienic sluchajac siebie i rozmawiajac ze soba-jak z dzieckiem ktore sie wychowuje do NOWEGO.Ja jestem prawie veganka ale moim celem nie jest jakas okreslona dieta tylko sluchanie swojego organizmu-tego na co on ma ochote i glosu serca-jesli chodzi o wspolczucie dla zwierzat i wszelkiego stworzenia ktorego uzywam dla POSILANIA sie.
Ostatnio jem glownie surowe jedzenie(po zaskakujacym oczyszczeniu, o ktorym napisze pozniej).
Pije cieple herbatki ziolowe, kawe zbozowa, kakao,uzywam miodu,czasami jem jakies gotowane kasze i czasami chleb zytni na zakwasie.Czasami ciacho (zwykle zawiera jajka), dolewam odrobine mleka do kawy inki i kakao.Czasami skusi mnie wedzona ryba (2-3 razy w roku-jem jej odrobinke ale w tym smaku jest jeszcze cos niezwyklego dla mnie...)ale zle sie z tym czuje.
Jesli chodzi o nie jedzenie miesa i nabialu to jest mi z tym latwo gdyz moj organizm ich nie lubi(mieso odczuwam jakbym jadla klej ) chociaz wg. grupy krwi powinnam byc miesozerna.
Sasiad ma pasieke a sasiadka kozy ktore naprawde kocha jak wlasne dzieci i mysle ze te zwierzeta dosc chetnie oddaja mleko i czesc miodu czlowiekowi, a moze to program ktory maja od tysiecy lat od ktorego mozemy sie kiedys uwolnic...
ewa

Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez Paulina » 21 Sty 2014, 08:58

Oczywiście, że ważne jest słuchanie swojego organizmu(choć niektórzy mylą słuchanie z nawykami) Również staram się go słuchać i odżywiać tym czego chce organizm. Jedynie jakich produktów używam to właśnie miód, ale używam go głównie z pasieki dziadka więc jest to sprawdzone źródło. Niestety dieta oparta na grupie krwi jest zupełna ściemą, nie napisał jej żaden dietetyk ani lekarz. Zgodnie z tym powinnam być już martwa bo od 8 lat nie jadam mięsa, a moja grupa krwi sugeruje bardzo mięsną dietę.
Nie ukrywam, że psychicznie i fizycznie czuję się o niebo lepiej eliminując pewne produkty :)
Paulina

Postprzez Wiasta » 21 Sty 2014, 10:14

Ja obecnie również jestem prawie weganką (sporadycznie skuszę się na śmietanę do szpinaku, czy pesto ze śladową ilością sera) i większość posiłków jadam na surowo <kwiat> Najtrudniej było mi przezwyciężyć głód na pieczywo, ale po tygodniu "odwyku" nawet chleb przestał mi zachęcająco pachnieć :)
Kilka lat temu zrezygnowałam z jedzenia mięsa i trwało to stopniowo, do momentu aż moje ciało samo mówiło do mnie, że tego już nie potrzebuje. Trwało to około roku, jednak w tym czasie produkty mięsne zastępowałam zwiększoną ilością nabiałów(głównie żółtego sera). I co się okazało? Przytyłam, zaczęłam częściej się przeziębiać, wypadały mi włosy i nic z tego nie rozumiałam. Dopiero gdy zrozumiałam, że przyczyną tego była duża ilość nabiałów i gotowane posiłki zaczęłam wracać do równowagi :)
Im więcej jem surowego - szczególne dziko rosnących ziół, owoców i czy orzechów - tym czuję się lepiej <slonce> Znika gdzieś zmęczenie, włosy stają się mocniejsze, zupełnie nie choruję :) Ale myślę, że każdy musi znaleźć własną drogę w odżywianiu, bo nie da się żadnej diety wprowadzić na siłę. Organizm i Dusza muszą być gotowe na zmiany, by nie skończyło się to powrotem do starych nawyków :)
Awatar użytkownika
Wiasta

Postprzez Raf » 21 Sty 2014, 20:43

nibeneth napisał(a):Kazuhiro@ Ok! Rozumiem, ale zawsze to coś :)
Raf@ Dlaczego dopiero następne pokolenie? Powiem, że nie mam własnego ogródka, duszę się w mieście :( Jedynie w okresie letnim wyjeżdżam na wieś i babcia udostępnia trochę "grządek" do wysiewu warzyw. To co nazbieram latem zamykam w słoikach, zamrażarkach lub suszę. Zdarzy się, że kupuję produkty w marketach, ale staram się tego nie robić. Po warzywa i owoce udaję się do rolników na targi, staram się wspierać rodzimą gospodarkę. Glutenu nie jadam też, wiec połowa niezdrowych rzeczy odpada. Wszystko się da, wystarczy chcieć :)

Super, to takie miłe usłyszeć, że ktoś tak samo w mieście się trudzi o to jedzenie jak ja (ach te bazarki , działeczki:). Lecz jakże radosny to trud :D
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Paulina » 21 Sty 2014, 21:34

Wiasta@ Również zauważyłam poprawę zdrowia po eliminacji nabiału i jajek. Mam więcej energii i nie wypadają mi już włosy, tak jak było to przy nadmiernym jedzeniu nabiału podczas bycia wege. Mięsa nie jem już 8 lat w tym rok weganizmu, wiele osób pomyśli "mały weteran", a ja codziennie uczę się czegoś nowego :P
Raf@ No pewnie, że radosny :) Chociaż czasem przypomina mi to polowanie na warzywa (Np szukanie jarmużu czy boczniaków na bazarku) Jak się coś znajdzie u rolników to wtedy jest wielka radość i frajda :D
Paulina

Postprzez Raf » 22 Sty 2014, 18:49

Jarmuż u mnie w miescie tylko w jednym miejscu jest raz na miesiąc :D Ale cisne żeby wlasny ogrodek na wiosne już był.
Jak boczniaki przyżądzasz?
Raf

Postprzez Paulina » 22 Sty 2014, 21:28

Również planuję zasadzić jarmuż w ogródku należącym do babci :)) Boczniak najlepiej sprawdza się u mnie w formie kotletów w cieście z mąki bezglutenowej, w strogonowie i wegańskich flaczkach. Pasztet z boczniaków również jest świetny :)
Paulina

Postprzez Asoka » 12 Lut 2014, 19:28

Ciekawa odpowiedź na pytanie zadane w temacie, polecam:

Ewolucja przekonań_ odżywianie i styl życia – Rozmowy Zaawansowane 05.02.2014
http://www.livestream.com/wolnaludzkosc ... 3d2c9df826
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
2. Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym,
3. co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem
4. Zmiana jest jedyną stałą z wyjątkiem pierwszych 3 Praw, które są niezmienne.
Asoka

Postprzez Asoka » 15 Lut 2014, 20:58

Osho, czy wierzysz w wegetarianizm? Dlaczego twoi uczniowie są wegetarianami?

http://foof.most.org.pl/g_teksty/wegetar.htm

WYBRANE FRAGMENTY:
Nie wierzę w wegetarianizm, gdyż nie wierzę w nic. Moi uczniowie są wegetarianami, ale nie jest to żadna zasada, żadna reguła. Są wegetarianami, gdyż medytacja czyni ich bardziej ludzkimi, bardziej kierującymi się sercem, przez co są w stanie zrozumieć całą głupotę ludzi, którzy zabijają żyjące istoty, aby je zjadać. Wegetarianami czyni ich nie żadna reguła, ale wrażliwość, estetyka, świadomość. Nie wierzę w wegetarianizm, gdyż nie wierzę w nic. Moi uczniowie są wegetarianami, ale nie jest to żadna zasada, żadna reguła. Są wegetarianami, gdyż medytacja czyni ich bardziej ludzkimi, bardziej kierującymi się sercem, przez co są w stanie zrozumieć całą głupotę ludzi, którzy zabijają żyjące istoty, aby je zjadać. Wegetarianami czyni ich nie żadna reguła, ale wrażliwość, estetyka, świadomość.

Nie nauczam wegetarianizmu - on jest produktem ubocznym medytacji. Gdziekolwiek ludzie medytują, stają się wegetarianami - zawsze, od tysięcy lat.

Bądź bardziej uważny, bardziej cichy, bardziej radosny... i postaraj się odnaleźć najgłębsze centrum swojego istnienia. A inne rzeczy przyjdą same - gdy przychodzą same, wtedy nie ma żadnego tłumienia, walki, zmagania się, torturowania.

Niech twoją religią będzie medytacja. A wszystko inne przyjdzie samo. Nie będziesz musiał tego wymuszać, nie będziesz musiał narzucać sobie jakiejś dyscypliny. Nie mam nic wspólnego z wegetarianizmem, ale wiem, że jeśli będziesz medytował, pojawi się w tobie nowa wrażliwość - nie będzie możliwe zabijanie zwierząt; nie będzie możliwe zabijanie żywych istot.

Ziemia pełna jest wegetariańskiego pożywienia - owoce, warzywa... Jednak miliony innych ludzi zabijają i jedzą mięso zwierząt. To nic innego jak kanibalizm. Według teorii Darwina pochodzimy od zwierząt - zabijasz więc i zjadasz własnych przodków! Czy nie napawa cię to obrzydzeniem?

Zwierzęta natychmiast wyczuwają twoją wrażliwość. Na teren mojej wspólnoty ściągają sarny, jelenie, łosie. Nikt na nie tu nie poluje. Poza terenem wspólnoty możesz usłyszeć odgłosy polowania - zabijają sarny... zabijają te piękne, kochane zwierzęta. Więc sarny przenoszą się do nas.

Od tysięcy lat człowiek żyje tak niewrażliwie, że utracił jedną z cenniejszych właściwości swojego istnienia. Medytacja jest tym, co przywraca ci wrażliwość. Człowiek, który poznał ekstazę medytacji staje się tak wrażliwy jak drzewa, jak zwierzęta, jak cała egzystencja.

Ta wrażliwość czyni moich uczniów wegetarianami. Wrażliwość przywrócona dzięki medytacji czyni cię współczującym, kochającym, czującym piękno. Stajesz się wrażliwy na wspaniałą muzykę - muzykę wiatru wiejącego wśród sosen; muzykę płynącego strumienia. Stajesz się wrażliwy także na muzykę ciszy - jest pozbawiona dźwięków, ale można ją poczuć.

Czy potrafisz wsłuchać się w ciszę? Czy potrafisz poczuć, że wszyscy ludzie są jednym - pulsują tym samym rytmem; ich serca biją w tym samym rytmie?

Wegetarianizm jest niewielką rzeczą. Musimy stworzyć świat wypełniony ludźmi wrażliwymi, którzy rozumieją muzykę, poezję, malarstwo; którzy rozumieją naturę; którzy rozumieją piękno ludzkiego istnienia; którzy rozumieją otaczający ich świat - gwiazdy, księżyc, słońce. Zwykły ptak lecący na wietrze może wypełnić cię bezgraniczną radością. Wolność małego ptaka, jego śpiew - mogą wywołać w tobie taniec, rozbudzić pieśń.

Ludzkość utraciła serce. Musimy je przywrócić tym, którzy tego pragną.

Razem ze zwierzętami tworzymy jedną rodzinę. Wszędzie dostępne jest wegetariańskie pożywienie, dlaczego zatem zabijamy zwierzęta? Jeśli potrafisz zabić zwierzę, to dlaczego nie mógłbyś zabić także człowieka - przecież zabicie człowieka to tylko zabicie bardziej rozwiniętego zwierzęcia... zatem dlaczego nie zabijesz na przykład swojej mamusi i nie zjesz jej na kolację?

Według mnie cały problem leży w estetyce. Gdy używam słowa "estetyka", nie mam na myśli wszystkich tych śmieci zgromadzonych w muzeach i galeriach sztuki. Mam na myśli cechy, które tkwią w tobie: pewną jakość twego istnienia; wrażliwość; poczucie piękna; miłość do wiecznego tańca, który rozgrywa się dookoła; świadomość tego co cię otacza; ciszę, jaka w tobie tkwi; ciszę potrzebną, aby usłyszeć z oddali melodyjny śpiew ptaka...

Dla mnie Budda jest poetą. Chociaż nie napisał nawet jednego wiersza, jest dla mnie jednym z największych poetów jacy żyli na tej ziemi. Zarówno Szekspir jak i Milton są niczym, gdy porównamy ich do Buddy, do jego poezji. Po prostu jego całe życie było poezją.

Powtarzam raz jeszcze: jedząc mięso możesz osiągnąć oświecenie, ale zagubisz jedną, wspaniałą cechę - poczucie estetyki. Dlaczego masz to utracić? Dlaczego nie mieć całości?
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 19 Lut 2014, 15:55

Sposób na długowieczność?

http://smaker.pl/newsy-sposob-na-dlugow ... 36,a,.html

W dzisiejszych czasach zdrowe odżywianie święci triumfy. Coraz więcej osób interesuje się dietą bezmięsną i przechodzi na wegetarianizm. W Polsce jest już ok. 2 mln zdeklarowanych zwolenników takiego stylu życia.

Historia wegetarianizmu swoimi korzeniami sięga do roku 2600 p.n.e., wtedy to w Chinach ukazał się podręcznik, na którego łamach w sposób szczegółowy omówiono bezmięsną dietę oraz jej wpływ na nasze samopoczucie i organizm. Warto wspomnieć, że jaroszami byli najbardziej znamienici filozofowie starożytni, poeci i artyści: Sokrates, Seneka, Plutarch, Hipokrates, Owidiusz, Michał Anioł, Isaac Newton, a także Bernard Shaw, który swój talent i długie życie (zmarł w wieku 94 lat), jak sam twierdził zawdzięcza właśnie zdrowej diecie wegetariańskiej.

Obecnie wiele aktorów, piosenkarzy czy celebrytów przechodzi na wegetarianizm i propaguje ten styl życia : Natalie Portman, Moby, Tom York, Natalia i Paulina Przybysz, Maja Ostaszewska, Monika Mrozowska.

Idea wegetarianizmu zaczęła w początkach XX wieku przybierać zorganizowane formy. W stanach Zjednoczonych w roku 1950 powstała Międzynarodowa Unia Wegetariańska, która propagowała swoje przekonania poprzez różnego rodzaju kursy i kongresy. W latach siedemdziesiątych 10 mln mieszkańców USA deklarowało swój wegetarianizm, a 50 mln znacznie ograniczało spożycie mięsa.

Wegetarianizm, czyli z czym to się je...
Wegetarianizm to nic innego jak rodzaj diety, w której kluczową kwestie stanowi wyłączenie z posiłków produktów pochodzenia zwierzęcego, ze względu na różne motywacje: religijne, etyczne bądź zdrowotne.

Najbardziej popularną formą wegetarianizmu (bo trzeba wiedzieć, że wegetarianizm ma wiele odmian) jest Laktoowowegetarianizm.

Laktoowowegetarianizm charakteryzuje się przede wszystkim całkowitym odrzuceniem mięsa, dopuszcza się jednak spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego takich jak jajka i mleko; dieta ta bogata jest także w owoce, warzywa i orzechy. Jest to jedna z najbezpieczniejszych form wegetarianizmu.

Semiwegetarianizm polega na nie jedzeniu mięsa czerwonego, dopuszcza natomiast w małych ilościach mięso białe (drób oraz ryby). Zwolennicy tej diety jedzą także duże ilości owoców, warzyw oraz produktów mlecznych. Jest to najbardziej zbilansowana forma wegetarianizmu ponieważ łączy produkty zwierzęce oraz roślinne.

Weganizm jest dość radykalną odmianą wegetarianizmu, ponieważ odrzuca wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego (prócz mięsa rezygnujemy także z jajek, mleka, serów a także miodu). Podstawą weganizmu są wszelkie rośliny strączkowe, kasze i mąki z dowolnych zbóż, duża ilość warzyw i owoców oraz orzechy.

Frutarianizm najbardziej rygorystyczna dieta, prócz wyłączenia produktów mięsnych zwolennicy tej odmiany wegetarianizmu nie jedzą warzyw i roślin, których zerwanie mogłoby je uśmiercić (np. sałata, marchewka).

Wegetarianizm to zdrowie?
Naukowcy ciągle badają, jaki wpływ na nasz organizm ma bezmięsna dieta. Jednak już w latach 80 uczeni byli zgodni, że wśród wegetarian wykrywa się mniej nowotworów, mają oni mniejsze skłonności do nadciśnienia, cukrzycy, osteoporozy a poza tym są szczuplejsi. To jeszcze nie koniec, warto wspomnieć, że bezmięsny sposób odżywiania się ma także inne zalety.

Niewątpliwym atutem jest obniżona w potrawach zawartość tłuszczu, za to duża zawartość potasu, witaminy C oraz błonnika.

Zanim jednak wpadniemy w zachwyt nad tym rodzajem diety, powinniśmy wiedzieć, że całkowite wyeliminowanie mięsa z naszego jadłospisu może powodować niedobór witaminy B12, która odpowiada za produkcję erytrocytów (czerwonych krwinek) w naszym organizmie. Ponadto brak produktów pochodzenia zwierzęcego może prowadzić do niedoborów żelaza oraz kwasu foliowego, czego skutkiem jest anemia. W dzisiejszych czasach owoce i warzywa zawierają coraz mniej składników odżywczych, wszystko za sprawą stosowania dużych ilości sztucznych nawozów.
Diety wegetariańskiej powinny wystrzegać się kobiety w ciąży oraz dzieci.

Zanim zostaniesz wegetarianinem
Jeśli jesteś przekonany, że dieta wegetariańska jest dla ciebie najlepsza i chcesz dołączyć do grona osób niejedzących mięsa powinieneś nauczyć się, jak właściwie zastąpić wartości odżywcze pochodzenia zwierzęcego innymi produktami.

Białko,które jest niezbędnym budulcem naszego organizmu możesz znaleźć w roślinach strączkowych, nasionach, chlebie (zwłaszcza razowym), mleku i serach.
Żelazo zawiera się w zielonych warzywach liściastych, tofu, nasionach słonecznika oraz suszonych owocach. Warto dostarczać do naszego organizmu żelazo, dzięki niemu nie czujemy się ospali i łatwiej się koncentrujemy.

Wapń, który jest budulcem kości oraz zębów znajdziemy w znienawidzonym przez dzieci szpinaku, brązowym ryżu, a także migdałach i pomidorach.

Ziarna sezamu, dynia i soczewica zawiera cynk, który jest niezbędny do prawidłowego działania naszego systemu immunologicznego.

Witamina B12 niestety nie występuje w żadnym z produktów roślinnych, dlatego szukać jej należy przede wszystkim w produktach mlecznych np. w mleku sojowym czy drożdżach.

Witamina D występuje w margarynie roślinnej i produktach pochodzenia mlecznego.
Witaminy, ich nieocenionym źródłem są świeże owoce i warzywa.

Pamiętajmy, że zanim zaczniemy jakąkolwiek dietę warto wybrać się do specjalisty, który na podstawie naszego stanu zdrowia ustali odpowiedni tryb
Źródła:
Wikipedia
opoka.org
Wegetarianizm
BELLA 46-2006 (02)

PS.
Nie do końca się zgadzam co do źródeł pozyskania witamin ale o tym można poczytać i poszukać w Internecie …. I szpinak jest bardzo smaczny, zawiera również aminokwasy ...
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 24 Lut 2014, 15:43

Ewolucja przekonań_ odżywianie i styl życia - Rozmowy zaawansowane:

http://www.livestream.com/wolnaludzkosc ... 3d2c9df826
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Raf » 24 Lut 2014, 20:27

To od Oscho piękne; wrażliwość , estetyka, świadomość.
Raf

Postprzez Asoka » 03 Mar 2014, 18:06

Czysta kontemplacja - po prostu piękne:

Samsara (2011) Documentary Film | HD

http://www.youtube.com/watch?v=s2Px6ScKNzo
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 15 Mar 2014, 13:22

Nadciśnienie - nie musisz go mieć
http://www.youtube.com/watch?v=Q6cAXlF00PU
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 04 Kwi 2014, 12:40

http://mamdziecko.interia.pl/rodzice/pi ... Id,1402626

Białko w codziennej diecie Ile powinno być białka w codziennej diecie?

Diety białkowe cieszyły się ogromną popularnością. Dziś naukowcy ostrzegają, że nadmiar białka w diecie jest równie szkodliwy, co palenie. Zatem, ile białka w codziennym menu jest ilością optymalną?

Naukowcy ostrzegają, że nadmiar białka w diecie jest równie szkodliwy, co palenie.
/©123RF/PICSEL
Źródłem białka są nie tylko mięsa, ale również ryby, jaja, orzechy, zboża, rośliny strączkowe oraz nabiał, jak mleko czy ser. To właśnie z białek budowane są m.in. mięśnie. A ich niedobór jest równie groźny, co nadmiar.
Niedobór białka, objawiający się spadkiem odporności, zmęczeniem, apatią, obrzękami, łamliwymi paznokciami i włosami, może prowadzić do anemii.
Dlaczego jest takie ważne?

- Białko powinno być obecne w naszej diecie. Jeśli jesteśmy zdrowi, nie odchudzamy się, mamy zdrowe nerki, to ilość białka w codziennym menu powinna wynosić jeden gram na kilogram masy ciała właściwej.
- Przykładowo, jeśli ważymy 60 kilogramów, to tego białka w naszej diecie powinno być około 60 gramów - tłumaczy dietetyk Aneta Łańcuchowska z Poradni Dietetycznej "halsa".
Niebezpieczna dieta
Niestety, na złą sławę białka miały istotny wpływ diety wysokobiałkowe, tak chętnie stosowane przez osoby chcące szybko schudnąć.
Jak przyznaje sama dietetyk, skutki takich metod walki z nadwagą mogą być opłakane.

- Doniesienia naukowców o szkodliwości diet bogatych w białko, zapewne są wynikiem popularności diet wysokobiałkowych. Takie diety rzeczywiście bardzo obciążają nerki i wątrobę.

- Po kilku latach mogę stwierdzić, że mam do czynienia z coraz większą liczbą ofiar diet wysokobiałkowych, które borykają się z problemami związanymi z wątrobą, nerkami czy wypadającymi włosami, a nawet kamieniami w nerkach - przyznaje dietetyk.

Czytaj więcej na http://mamdziecko.interia.pl/rodzice/pi ... gn=firefox
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 25 Kwi 2014, 22:16

Dzień kulturysty na surowej diecie
https://www.youtube.com/watch?v=xEXLpSt2arA

Najsilniejszy strongman w Niemczech nie je mięsa
https://www.youtube.com/watch?v=0svuqYJ5zUI

Wegetarianin, weganin, erudyta i strongman w jednej osobie
https://www.youtube.com/watch?v=eo_cEuw5hKM

Na jaką chorobę czy też niedobór zapadają TYLKO ... TYLKO weg
https://www.youtube.com/watch?v=qM9yJsKoVKA

FREELEE: Przykładowy dzień na surowej diecie wegańskiej 80-10-10.
https://www.youtube.com/watch?v=RZqLAAN_DUY

FREELEE: 10 wskazówek jak pozbyć się zachcianek na gotowane…
https://www.youtube.com/watch?v=_c9_2A7PNjE

FREELEE: Czy soja i produkty sojowe są złe?
https://www.youtube.com/watch?v=BpwtfumWK8g

KA SUNDANCE: Wywiad z Durianriderem - surowa dieta 80-10-10 dobra dla każdego
https://www.youtube.com/watch?v=64eDmT5JZIA
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 14 Maj 2014, 10:57

Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Asoka » 24 Paź 2014, 19:00

Mark Passio O zjadaniu zwierząt - napisy pl
(polecam zaskakujące wnioski końcowe, warto oglądnąć do końca)

https://www.youtube.com/watch?v=HGI6LGF ... Y5c04vDawQ
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez EterycznyLas » 05 Sty 2015, 14:40

Zwierzęta cierpią gdy są zabijane i to już jest wystarczającym powodem do niejedzenia mięsa i ryb.
Nie jem już dwa lata, ostatnio przestałem pić mleko i zastąpiłem je mlekiem sojowym.
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Miejscowość: Świdnik, Polska
Połówki: Szukam swojej połówki ♀
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez Melilotus » 30 Cze 2016, 10:54

Jak chcecie mieć pewność, że zakwas na chleb się uda to dodajecie do niego wodę z kiszonych ogórków, kapusty czy pomidorów.
Z pomidorów jest najlepsza ponieważ nie ma charakterystycznego zapachu.

Jestem wegetarianinem już od dość długiego czasu.

Mam własną uprawę szpinaku w szklarni. Zbieram go nożyczkami, już mam za sobą dwa zbiory, teraz zaczyna kwitnąć na potęgę i nie wiem czy trzeci się uda.
Jeszcze w szklarni mam nagietka i jeszcze rosną pomidory które się same nasiały, nagietek zwabi pszczoły i trzmiele.
Awatar użytkownika
Melilotus

Miejscowość: Świdnik
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini

Poprzednia

Wróć do Przemyślenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość