Dlaczego wegetarianizm

Miejsce na opisanie swoich wątpliwości czy myśli nt. książek z serii Władimira Megre, bądź na powiązane z tym tematy.

Moderator: Administrator

Re: Dlaczego wegetarianizm

Postprzez ewa » 20 Sty 2013, 10:52

Dzieki Iskierko,to fajnie ze sie zrozumialysmy :)
Z witarianizmem to starsza historia, a bylo to tak:
Po przejsciu na wegetarianizm,pozbylam sie wielu dolegliwosci m.innymi anemii i pomyslalam ze warto w to isc dalej.
Zaczelam wiele czytac o witarianizmie, zatrudnilam sie tez na kilka miesiecy w pewnym witarianskim osrodku gdzie praktycznie nauczylam sie jak to sie je :)
Po powrocie do domu wraz z bylym partnerem kontynuowalismy jeszcze prawie rok.
Pozniej jakos tak sie zadzialo ze zaczelismy oszczedzac i dosc sporo jedlismy skielkowanej pszenicy w roznych formach i mysle (teraz z perspektywy czasu ) ze to ona byla przyczyna niestrawnosci.
Moj zoladek zwyczajnie zaczal zle sie czuc,stracilam pewna rownowage i wrocilam do gotowanego.Wtedy nie laczylam tego ze "zdrowa" pszenica.
Wtedy ten moj witarianizm byl bardziej ksiazkowy i wyuczony, obecnie bardziej slucham siebie i czesto latem zwyczajnie skielkowywuje te kasze i zboza ktore w zimie gotuje plus warzywa i wszystko co rosnie tak ze czesto latem mam takie witarianskie kilkudniowe okresy ktore zupelnie naturalnie sie pojawiaja.
Mysle ze delikatnosc wobec swego organizmu jest bardzo wazna.
pozdrawiam :)
ewa

Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez ewa » 21 Sty 2013, 07:26

Anastazja nie poleca nikomu zadnej diety, widzi natomiast przeszlosc i opisuje zycie naszych prarodzicow Wedrussow.
Czytalam wlasnie fascynujacy tom 6 o "uspionej cywilizacji"...przepiekny obraz zycia zaledwie pare tysiecy lat wstecz.
Wpisze kilka cytatow o odzywianiu naszych prarodzicow:

str.84
"Zwierzeta domowe oraz czlowiek w okresie Wiedyzmu byli wegetarianami,nigdy nie jadali miesa,nawet nigdy nie pomysleli o takim jedzeniu.Roznorodnosc rosnacych dookola roslin wystarczajaco zaspokajala potrzeby tak czlowieka jak i zwierzat zyjacych obok niego"

str.89
"Pozniej ogol dzisiejszych historykow,podlizujac sie wladzom powie,ze kiedys pierwotny czlowiek byl glupi.
Ze niby zabijal zwierzeta,lapczywie jadl ich mieso i ubieral sie w ich skory.
To potworne klamstwo tylko tym jest potrzebne,ktorzy staraja sie usprawiedliwic wlasne potworne czyny"

str.132-133
"Rzecz w tym ze ludzie ci wogole nie skladali krwawych ofiar, oni bowiem wcale nie spozywali miesa, wiec nawet nie mogli o tym pomyslec.Ze zwierzetami poganie sie przyjaznili.Codzienny jadlospis byl bardzo urozmaicony, lecz skladal sie tylko z produktow pochodzenia roslinnego.Czy ktos moze podac choc jeden przepis na danie ze starozytnej rosyjskiej kuchni,w ktorym jest uzyte mieso? Nie"...

..."Miesne jedzenie wprowadzili w swiat koczownicy.Na pustyni i stepie niewiele mozna znalezc pozywienia,dlatego zabijali bydlo.Jedli mieso tych zwierzat ktore razem z nimi znosily ciezar koczowania,wozily ich dobytek,karmily mlekiem,dawaly na ubrania swoja siersc.
I tak kultura naszych prarodzicow zostala zniszczona a Rosja wprowadzona w nowa religie.Gdyby ona byla rzeczywiscie prawdziwa i tylko Jezusowa to mozliwe ze zycie byloby teraz inne.Lecz kaplan zwierzchnik w religie Jezusa wszczepil swoje chwyty.Ta sama religia zaczela byc roznie interpretowana.wtedy chrzescijanski swiat podzielil sie na mnostwo konfesji,ktore sa ze soba w konflikcie."
ewa

Postprzez Julig » 22 Sty 2013, 14:36

Brawo Ewciu! Bardzo piekny i przytomny wpis. Jestesmy na forum "anastazjowym". Oznaczac to powinno, ze powinnismy czesciej odwolywac sie do tego, co Anastazja sadzi w takiej, czy innej sprawie; np. w kwestii jedzenia miesa przez ludzi. Chcialbym tez prosic wszystkich o nie zawezanie sie tylko do mysli Anastazji. Musimy troche sie pilnowac, by nie wpasc w rytm klepania tych samych argumentow, nawet jesli one sa anastazjowe, bo bedziemy zachowywac sie jak towarzystwo wzajemnej adoracji, albo sekta, wszechnica tych "lepszych", itd. Musimy tez, jako ludzie myslacy, dazyc do tego, aby nasze argumentowanie wyplywalo z serca i z rozumu. Powinnismy tez dazyc do takiego czlowieczenstwa o jakim mowi Anastazja. Oznacza to ni mniej ni wiecej - NIE JEDZENIE MIESA, ani zadnych produktow pochodzacych z uboju zwierzat.
Jak wiekszosc piszacych na forum Anastazji (nie tylko tego watku), przez dobrych pare lat jadlem mieso. W moim przypadku bylo to przez ponad 40 lat. Na studiach nawet w jednym ze skryptow przeczytalem, ze czlowiek nie moze zyc bez dwoch kwasow tluszczowych, ktore pozyskac moze tylko z miesa. Jakos egzamin z chemi zywnosci zdalem, a wtedy jakos mnie nie przyszlo do glowy, ze na swiecie w niektorych miejscach zyja ludzie ktorzy od wielu, wielu pokolen nie dostarczali do swoich organizmow tych kwasow. Ja tez , po roznych lekturach i po wlasnych przemysleniach i filmach nie moge sie nadziwic zniewoleniu w jakim zyje wiekszosc, zwlaszcza w Polsce. Malo tego - swoje zniewolenie wychwalaja i dobudowuja rozne teorie. Po paru latach bez miesa widze wyraznie, ze nie jestesmy "miesozerni" i ze te wszystkie tlumaczenia o koniecznosci spozywania miesa, czy dobrodziejstwach z tego plynachych sa tylko i wylacznie wymyslaniem argumentow "za", a nie logicznym i sensownym poszukiwaniem wlasciwej drogi zycia.
W innym watku pod tym samym tytulem"dlaczego wegetarianizm" juz sie wypowiedzialem i nie ma sensu powtarzac wszystkiego ; chetni moga przeczytac.
Wedlug mnie wystarczy czasem sobie zadac niektore podstawowe pytania i juz MIT o koniecznosci jedzenia miesa wali sie jak domek z kart:
1. Dlaczego mozemy zjesc i jemy ze smakiem nieprzetworzone jablka, poziomki, marchewke itd. , a jakos potrzebujemy poddawac specjalnej obrobce mieso (bo na surowo i bez przypraw jest niesmaczne ...)?? Lew je mieso surowe, bez przypraw i ze smakiem. Jest malo zainteresowany jablami. A czy nam ludziom cieknie slina na widok miesa (nie przetworow) w sklepie? A jak zobaczymy w tym samym sklepie pomarancze, to moglibysmy jesc je zaraz na surowo. Glodni ludzie miesa surowego, krwistego jesc nie chca, najczesciej. Dlaczego zachowujemy sie podobnie do konia?
2. Czy nasze fizjologiczne podobienstwo do zwierzat roslinozernych nic nie znaczy??????
3 Czy to, ze nasze odruchy, resztki instynktu sa podobne do odruchow roslinozernych, a przeciwne do odruchow zwierzat miesozernych tez nic nie znaczy?

Droga Indiro... To , ze sie mylisz w swoich pogladach, dla mnie jest tak samo pewne jak to, ze jutro tez wzejdzie slonce. To "pelnowartosciowe" miesko nie jest najlepszym zrodlem sily, a juz na pewno nie jedynym. Przyjrzyj sie jeszcze raz swoim koniom - maja sile i kondycje pewnie tez, a nie jedza miesa. Mnie przyjrzec sie nie mozesz, ale mozesz (jesli zechcesz) uwierzyc mi na slowo, ze nie miesne, a najlepiej witarianskie (surowe i nie odzwierzece)jedzenie jest najlepszym zrodlem energii, a przynajmniej nie gorszym od miesa. Dobrych juz pare lat pracuje w budownictwie. Najczesciej jako ciesla szalunkowy. Jest to praca powszechnie uznawana za ciezka. Wytrzymuje z 20-30 lat mlodszymi ode mnie , jedzacymi "dajacym sile" mieso. Mowia , ze to im daje sile, ale jakos nie widza, ze ja , znacznie od nich starszy, robiac to samo co oni i odzywiajac sie glownie "trawa" - nie padam ze zmeczenia. Indi, ja nikogo nie osadzam. Arcymadrze to ujal Chrystus "nie sadzcie, bo sami bedziecie sadzeni".
Przy takim watku na prawde dobrym zyczeniem o pozegnaniem jest Anastazjowe - zdorych mysli, wszystkim! :P
Julig

Miejscowość: wkrótce Suryty, Warmia
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez iskierka » 25 Sty 2013, 21:45

polecam do wysłuchania.
to audycja prowadzona przez dwie jasnowidzące osoby. podczas tego spotkania rozmawiają właśnie o dietach - wegetariańskiej, wegańskiej, witariańskiej.
bardzo ciekawe spostrzeżenia :)
http://www.youtube.com/watch?v=Wq_c9Ilr ... r_embedded
iskierka

Postprzez ewa » 26 Sty 2013, 15:57

Iskierko,podobala mi sie ta audycja,troche szersze perspektywy do tych spraw o ktorych tu burzliwie dyskutowalismy :)
Burzenie stereotypow i zaprogramowan i ufnosc wlasnej intuicji,o to chodzi.

Dzieki Juligu za cieple slowa i za zdecydowana postawe w tym temacie,tak trzymaj ;)
Jezeli odczujecie ze Was wale Anastazja po glowie, to dajcie znac, gdyz znowu znalazlam ciekawy cytat, ktorym pragne sie podzielic.Czytajac ponownie anastazje przychodzi wciaz nowe zrozumienie i to jest super !!!
Jestem teraz w tomie siodmym, str.51
mowa o odzywianiu sie tak jak sie oddycha
...."Poczujesz roznice nawet z zamknietymi oczami,stwierdzisz, ktora wisnia jest smaczniejsza i bardziej swieza.Roznice w wypadku malin mozna odczuc po godzinie, a wypadku innych owocow nawet po uplywie doby.
Wtedy zobaczysz i zrozumiesz: ten kto nie posiada swojego siedliska, niezaleznie jaka ma wladze i bogactwa,nie moze odzywiac sie swiezymi produktami, a w konsekwencji-nie moze szybko myslec"

W moim rozumieniu mowa tu o glebokim poczuciu jednosci z calym stworzeniem w przestrzeni w ktorej sie zyje i to juz zupelnie inny wymiar odzywiania sie, czy tez wymiany energii pomiedzy czlowiekiem i jego otoczeniem.
No tak a ja osobiscie wciaz na rozdrozach w podrozy do mojej Rodowej Siedziby :(
ewa

Postprzez Hipka » 28 Sty 2013, 11:00

Ewo, za to odżywiasz się świeżymi, ekologicznymi produktami, których częściowo sama doglądasz w Waszej ekowiosce :D To już całkiem nieźle, o wiele lepiej, niż mieszkać w bloku i jeść to, co się kupi w markecie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez ewa » 29 Sty 2013, 09:06

Tak Hipeczko,ja nie narzekam jedynie pojawilo sie we mnie jakies ziarenko zrozumienia.

Odnosnie tego "odzywiania sie tak jak sie oddycha",czyli sposobu ktory byl od poczatku dany czlowiekowi,zrozumialam ze on jest zwiazany z czystoscia emocjonalna a poprzez to "wiedza emocjonalna" i poprzez rozwijanie kontaktu ze swoja przestrzenia i wszystkim co na niej jest rozbudzenie w sobie tej calej gamy wszystkich pozytywnych uczuc ktore dane jest czlowiekowi wlasnie na ziemi(a nie w niebie ;) ) w sobie rozbudzic.

jeszcze cytat z tomu 6 str 70-71
"My Azjaci,Europejczycy,Rosjanie oraz ci,ktorzy od niedawna nazywaja sie Amerykanami tak naprawde jestesmy ludzmi-bogami wywodzacymi sie z cywilizacji wedrusskiej.Byl na naszej planecie taki okres ktory nazywal sie wiedyzmem.
Na tym etapie ludzkosc osiagnela taki pozion emocjonalnej wiedzy, ze mozliwe bylo dzieki mysleniu grupowemu tworzenie energetycznych obrazow"

Mowa tu o "emocjonalnej wiedzy" w przeciwienstwie do np:mentalnej czy innego rodzaju wiedzy ta wiedza zwiazana jest wlasnie z uczuciami i to czystymi uczuciami(to jakos jasniej do mnie dotarlo).Tylko tu na ziemi jako ludzie z krwi i kosci mozemy te uczucia w sobie rozbudzic.
Gdy czyta sie te opisy zycia Wedrussow z 6 tomu, toz to przeciez jest zycie jak w ekstazie, wszystko oplywa w Milosc,dobro,bezpieczenstwo...
Ta cywilizacja zostala zniszczona przez spisek ludzi(kaplanow) rowniez wysoko rozwinietych duchowo ale(na innych poziomach nie emocjonalnym) mysle ze ich serca byly zamkniete skoro taki plan wymyslili.
Czyli,podsumowujac droga serca jest droga naszych przodkow :D
ewa

Postprzez Marian » 18 Mar 2013, 10:04

Myśle że to ważna informacja odnośnie wegetaryzmu w Polsce:

Chcemy przekazać Ci informację o niezwykłej wartości dla wegetarianizmu w Polsce.

W wyniku Petycji Wegemaluch - Instytucje Państwowe, w tym najważniejsza w zakresie zdrowia - Ministerstwo Zdrowia i Instytut Żywności i Żywienia uznały dietę wegetariańską jako właściwą, równorzędną i zdrową dla rozwoju dzieci na każdym etapie ich rozwoju. Ministerstwo Zdrowia wydało opinię, dzięki której możesz swobodnie prosić o stosowanie diety wybranej przez Ciebie dla swojego dziecka w instytucjach i placówkach publicznych.

Pragniemy podziękować za wysiłek, zaangażowanie, spotkania i rozmowy oraz mnóstwo pracy, którą w te niezwykłe zmiany włożyło mnóstwo osób, do których trafiła petycja i jej argumenty.

Dziękujemy Ministerstwu Zdrowia - w szczególności Departamentowi Matki i Dziecka, Pani Dyrektor Dagmarze Korbasińskiej oraz jej współpracownikom. Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom - Hannie Stolińskiej, zaangażowanym w pracę nad opiniami dot. petycji Instytutu Żywności i Żywienia , Instytuowi 'Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka' profesorowi Januszowi Książykowi. Pani Mgr Małgorzacie Desmond, Pani Dr n med. Anecie Czerwonogrodzkiej-Senczyna.

> Odpowiedź na petycję. Ministerstwo Zdrowia
>
> Warszawa 12.03.2013
> Podsekretarz Stanu
> Aleksander Sopliński
> MZ-MD-P-078-3693-3/AT/13
>
> Odpowiadając na petycję w sprawie umożliwienia rodzicom wyboru diety wegetariańskiej lub wegańskiej w publicznych placówkach oświatowych, uprzejmie informuję, że Ministerstwo Zdrowia nie posiada ustawowego upoważnienia w zakresie regulacji sposobu żywienia na terenie żłobków, przedszkoli i szkół. Jednakże, zasadne jest zajęcie stanowiska w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego żywienia wegetariańskiego u dzieci.

> Minister Zdrowia, badając sprawę, uzyskał od Instytutu Żywności i Żywienia, Konsultanta Krajowego w dziedzinie pediatrii, Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" oraz Rady ds. Diety, Aktywności Fizycznej i Zdrowia opinie dotyczące bezpieczeństwa zdrowotnego stosowania diety wegetariańskiej u dzieci i młodzieży. Prawidłowo zbilansowane diety wegetariańskie (np. laktoowowegetariańska) spotkały się z pozytywną oceną lub informacją o braku przeciwwskazań do ich stosowania. Należy przy tym zwrócić uwagę na stanowisko Instytutu Żywności i Żywienia według, którego "zarówno dieta tradycyjna jak i wegetariańska, w przypadku niewłaściwego jej zbilansowania niesie ryzyko niedoborów niektórych składników odżywczych i w konsekwencji złego funkcjonowania organizmu".

> Czytaj więcej...

http://wegemaluch.pl/index.php?option=c ... Itemid=411

__.

--
Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ subskrybujesz grupę dyskusyjną Google o nazwie „Pracownia”.
Marian

Postprzez Asoka » 14 Sie 2013, 15:03

To jest ciekawy temat, szczególnie, że na szczęście coraz więcej Ludzi przechodzi, odkrywa w sobie chęć do zmiany diety.

Myślę, że jest to związane z rozwojem własnej Świadomości, co może dziać się na różne sposoby.

Może to być zarówno zainteresowanie przyrodą, jak i poszukiwanie religijno - filozoficzne.

Ja bardzo chętnie zadałbym Anastazji pytanie, czy Jezus był wegetarianinem, gdyż jest bardzo wiele poszlak, min. w Ewangeliach Gnostyckich, jest o tym mowa i wskazówki samego Jezusa, a kwestia związana z rybami i ich dzieleniem może być przenośnią jak również zamierzonym przekłamaniem i przeinaczeniem Jego nauk - tak jak np. kult "krzyża i cierpienia" odwracające uwagę od faktycznych nauk Jezusa, którego prawdziwe imię też jest przekłamane i być może brzmiało np.; "Issa".

Temat obszerny i pozornie tylko nie związany ze sobą, jednak wracając do meritum, dlaczego być wege - choćby taki film, gorąco polecam:

Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky

http://www.youtube.com/watch?v=t3DPCQjlanM
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
2. Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym,
3. co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem
4. Zmiana jest jedyną stałą z wyjątkiem pierwszych 3 Praw, które są niezmienne.
Asoka

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 14 Sie 2013, 18:24

Asoka napisał(a):Ja bardzo chętnie zadałbym Anastazji pytanie, czy Jezus był wegetarianinem, gdyż jest bardzo wiele poszlak,

Mysle, ze Jezus byl wegetarianinem. Poszlakuje na to jego wybitne oswiecenie. Proste.

<szron>
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Asoka » 19 Sie 2013, 13:35

Dzięki, dla przykładu jedno ze źródeł które mówi coś na ten temat:

RELIGIA - WĄTPLIWA WARTOŚĆ NOWEGO TESTAM
https://www.youtube.com/watch?v=iNq2bjcPUfQ
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Dominik » 14 Wrz 2013, 16:16

są 3 poziomy rozwoju swiadomosci: ignorancja, pasja, dobro , ludzie znajdujący sie w ignorancji oznaczają sie jedzeniem miesa, podatnoscią na ządze cielesne, i słaboscią do alkoholu. w pasji to przyciąganie jest znacznie słabsze, natomias dobro oznacza sie tym, ze dusza ludzka zaczyna sie budzic i uciekac od autodestrukcji, ludzie wtedy dązą do wyzszych celów, o podłozu duchowym, czyli otwiera sie przed nimi droga do zycia wiecznego ... :):)
Dominik

Miejscowość: Oborniki wlkp

Postprzez Asoka » 16 Wrz 2013, 11:32

Dzięki, cenna uwaga, czy jest jakieś potwierdzenie źródłowe ?

Oczywiście jeśli jest to Twoje stwierdzenie to proszę, nie obraź się, jest bardzo celna, a ja lubię weryfikować i dowiadywać się więcej.
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Dominik » 16 Wrz 2013, 11:40

To o czym pisze zapisane jest w wedach... <love>
Dominik

Postprzez Asoka » 16 Wrz 2013, 11:54

Dzięki, a możesz podać link, przesłać pdf, bo chętnie bym poczytał ?
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Dominik » 16 Wrz 2013, 20:13

ja głównie korzystm z wiedzy, poprzez intuicje,kontakty z aniołami ... <love>
Dominik

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 18 Wrz 2013, 16:53

A czy widziales kiedykolwiek Aniola ?
<angel>
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Dominik » 18 Wrz 2013, 21:36

widziałem anioła i szatana, tego 2giego szybko przepedziłem <love>
Dominik

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 19 Wrz 2013, 05:33

Rozumiem.

<slonce>
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Asoka » 19 Wrz 2013, 09:32

Wpisałem większość linków w temacie o Słowiańskim Zdrowiu:

viewtopic.php?f=22&t=1296&p=9568#p9568

dla tych którzy nie czytali na zachętę:

Phillip Wollen - Citibank - MEGA EKO WEGE PRZEMOWIENIE - SPEECH + DZIECKO nie chce jeść mięsa...

http://www.youtube.com/watch?v=5myaEYYQ1j0
Prawa Stworzenia:
1. ISTNIEJESZ,
Asoka

Postprzez Paulina » 18 Sty 2014, 19:41

Wegetarianizm nie odcina się od śmierci zwierząt, dalej pozostaje kwestia krów mlecznych oraz kur.Dlaczego nie weganizm lub nawet surojedzenie? Do tego drugiego jest mi się ciężej przekonać, ale staram się jeść codziennie jakiś koktajl + jeden dzień surowy w tygodniu i czuje się świetnie! Tu na forum są weganie?
Paulina

Miejscowość: Lublin
Połówki: Szukam swojej połówki ♂

Postprzez Kazuhiro » 19 Sty 2014, 14:30

Tak
Ja uchylam przepowiedziane piekło na Ziemi!
Kazuhiro

Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez Paulina » 20 Sty 2014, 11:34

Miła wiadomość :) Fajnie, że nie jestem sama! Ciekawe ile jest jeszcze wegan na forum :)
Paulina

Miejscowość: Lublin
Połówki: Szukam swojej połówki ♂

Postprzez Kazuhiro » 20 Sty 2014, 21:41

Śpieszę ze sprostowaniem, nie jestem vege, odpowiedziałem tylko na pytanie. Ale żeby uniknąć kolejnych nieporozumień, pochwalę się że nie jem mięsa, i mam skrzywienie na suro-jedzenie.
Hmm, nie czuję że rymuję :)
Ja uchylam przepowiedziane piekło na Ziemi!
Kazuhiro

Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez Raf » 20 Sty 2014, 22:45

Wegetarian tu pewnie pełno a co do weganizmu to myśle że dopiero następne pokolenie będzie do tego dobrze predysponowane, np. pani Boutenko wróciła w 10% do gotowanego , zamierzam tak samo ale naprawde się będzie dało jak będzie własny ogród. A ty Nibeneth jak sobie radzisz , masz ogródek?
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przemyślenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość