Kim jest Anastazja,jak ksiazki o niej wplywaja na moje zycie

Miejsce na opisanie swoich wątpliwości czy myśli nt. książek z serii Władimira Megre, bądź na powiązane z tym tematy.

Moderator: Administrator

Kim jest Anastazja,jak ksiazki o niej wplywaja na moje zycie

Postprzez ewa » 19 Lut 2012, 08:09

Kolega po przeczytaniu pierwszego tomu Anastazji(wchlonal go w ciagu popoludnia i nastepnej nocy) stwierdzil ze:
ta kobieta to jeden z oswieconych Mistrzow ktorzy normalnie nauczaja ludzi w astralu, poprzez medytacje,kontakt duchowy itp. a ona zyje,jej Dusza postanowila sie wcielic i nauczac poprzez wlasny przyklad polaczenia ciala z ogromnie uduchowiona istota.
Poza tym mial dluga liste cytatow o ktorych pragnal dyskutowac.Milo gdy ktos tak wlasnie reaguje na ksiazke:)
Nigdy o tym nie pomyslalam ,chociaz juz wiele lat temu przeczytalam wszystkie tomy i rowniez uwazam Anastazje za oswiecona istote.Jestem ogromnie wdzieczna za to ze zyje w naszych czasach.
W moim zyciu po przeczytaniu ksiazek znacznie mniej jest dolkow,sa one krotrze i slabsze.
Duzo wiecej entuzjazmu,silnej nadziei promieniujacej duza radoscia na zewnatrz.
Szkoda mi jakos czasu na dolki.Mam znacznie wieksza motywacje do tego zeby dbac o siebie i wyrazac sie w dzialaniu.
Medytacja i modlitwa,wyciszenie podpowiadaja kierunek drogi.
Odbieram marzenie Anastazji jak bardzo silna rzeke energii Milosci wspierajaca ludzi w drodze ku dobru.Kto sie tylko chce otworzyc na ta rzeke jest wspierany gdyz wolnosc w Bogu jest jej podstawa.Nie ma nawracania ani nauczania na sile.
To tyle ode mnie:)pozdrawiam Wszystkich
ewa

Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Re: Kim jest Anastazja,jak ksiazki o niej wplywaja na moje z

Postprzez ewa » 19 Lut 2012, 10:11

Zapomnialam jeszcze dodac ze chcialam wpisac jako temat:
KIM JEST DLA CIEBIE ANASTAZJA I JAKI JEST WPLYW KSIAZEK O NIEJ NA TWOJE ZYCIE?
nie zmiescilo sie i skrocilam,moze troche koslawo.
ewa

Postprzez Marian » 19 Lut 2012, 11:58

ewa napisał(a):Zapomnialam jeszcze dodac ze chcialam wpisac jako temat:
KIM JEST DLA CIEBIE ANASTAZJA I JAKI JEST WPLYW KSIAZEK O NIEJ NA TWOJE ZYCIE?
nie zmiescilo sie i skrocilam,moze troche koslawo.

Czy nie miało być tak:

Kim jest dla Ciebie 'Anastazja" i jaki jest wpływ książek na Twoje życie

Temat można zmienić.
Marian

Postprzez ewa » 20 Lut 2012, 07:45

Mialam na mysli raczej Anastazje -czlowieka,kobiete...bo przeciez "Anastazja"-to tylko tytul ksiazki,ale temat jest i tak za dlugi gdyz jest ograniczona ilosc znakow.
Mam nadzieje ze nie bedzie to przeszkadzalo,gdyz wiecie o co mi chodzi.
ewa

Postprzez dryf » 17 Cze 2013, 20:39

WYWIAD Z ANASTAZJĄ

Witaj Anastazjo!
Czy możesz nam coś o sobie powiedzieć?
Kochani moi, jestem jedną z was, jestem boską córką. Uprzątam to, co ludzkość na przestrzeni swoich doświadczeń „narozrabiała”. Dokonuję dyskretnej i darmicznej pomocy, tak abyście to wy sami wpadli na to co możecie naprawić w swoim świecie.

Całość jest w poniższym linku:
http://prawdaserca.pl/2012/09/wywiad-z-anastazja/

Witam, kolor czerwony jest zarezerwowany dla administrowania forum, zmieniłem na cytat.
Po wtóre - w linku same brednie, nic dziwnego że autor bloga wyłączył możliwość komentowania - "Kochani, jesteście obserwatorami i takimi się stańcie, aby w każdym momencie waszych doświadczeń, waszych nauk, utrzymać uważność i wznosić się zamiast dać się nadal pochłaniać światu zewnętrznemu, który jest tylko tematem w waszej lekcji" - nie brzmi jak Anastazja, raczej jak typowy new ageowy zawrót głowy

.
dryf

Postprzez Arjuna » 18 Cze 2013, 07:18

Anastazja nie raz mówiła Władimirowi, że tylko po przez niego będzie się kontaktować ze "światem zewnętrznym". Dla mnie to nie jest wywiad z Anastazją, a tylko własna interpretacja tego pana książek o Anastazji i przedstawienie tego w formie channelingu. Nie pojawiają się we mnie ani odrobinę obrazy i uczucia takie jak podczas czytania książek. Myślę, że w ten sposób każdy sam może ocenić prawdziwość tego "wywiadu".

"Zobacz, piszą przecież, że rozmawiają z tobą - czy to prawda? Jeśli tak jest, to jak nadążasz wszystkim odpowiedzieć? Wiele jest takich osób, a wszyscy twierdzą, że rozmawiają bezpośrednio z tobą i że im odpowiadasz.
Każdy sam produkuje własne myśli. Myśli każdego żyją, one nie przepadają w nicości.
Wszystko pomyślane przeze mnie, i przez ciebie również, istnieje w przestrzeni. W przestrzeni jest też moje marzenie, moje myśli, może je usłyszeć każdy, kto zechce. Jednocześnie może je słyszeć wielu, kwestia tylko w tym, jakie zniekształcenia może dopuścić dany radioodbiornik."
Tom III, rozdział "O jasnowidzących i jasnosłyszących"

Każdy może słyszeć i odczuwać słowa i marzenia Anastazji, ale uznawać że bezpośrednio mówi do mnie czy kogoś innego to lekka przesada.
Awatar użytkownika
Arjuna

Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez szron » 18 Cze 2013, 08:10

Nie bojmy sie czasem napisac, ze cos jest po prostu zwykłym bełkotem, jeśli na taki natrafimy :)
szron

Postprzez smile » 18 Cze 2013, 15:51

Uważam dokładnie tak samo jak szron :)
Awatar użytkownika
smile

Miejscowość: małopolska

Postprzez dryf » 18 Cze 2013, 20:14

Jeszcze jedna ciekawostka o Anastazji, na jaką natrafiłem w sieci.

Spotkanie z Anastazją

Gdy wiec spytałam Ludmiłę o Anastazję, odpowiedziała, że u nich, w Rosji i na Ukrainie, jest to postać powszechnie znana, bardzo popularna, i ze Anastazja rzeczywiście istnieje! Opowiedziala mi, że pewnego dnia ,gdy ogladała ze swoją koleżanką, bardzo uzdolnioną jasnowidzką, i swoim mężem program telewizyjny z udziałem Megre, mąż Ludmiły ( znany ukraiński poeta o nazwisku W... )spytał, czy Ludmiła i jej koleżanka mogą przywołać Anastazje do ich mieszkania. Obie panie skoncentrowały się i za chwilkę w pokoju stanęła Anastazja! Podobno pogłaskała pana W... po wlosach i poprosila, żeby spytał o to, co chciałby wiedzieć. No i ten "uduchowiony" poeta, zapytał "czy ja bede bogaty" hihihi, na co Anastazja pokiwała ze smutkiem głową i odpowiedziała: "ty nie, ale twoja żona tak" i rozwiała się jak dym...Słowa Anastazji sprawdzily sie co do joty...Ale czy to rzeczywiście byla Anastazja, czy może myślokształt czy fantom stworzony przez dwie silne jasnowidzki? "Mozie tak, a mozie nie" jak mówiła w dzieciństwie moja córka Kaja

http://mojesatori.blogspot.com/

.
dryf

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 22 Cze 2013, 20:26

Rowniez potwierdzam- powyzszy wywiad z Anastazja to belkot. Ludzie wiele dopisuja, dodaja, zmyslaja. Czytajac cos, obserwujmy jakie uczucia sie w nas budza. Sami jestesmy w stanie oddzielic ziarno od plew. Jest o tym mowa w ''Anastazji'', po ktorej przeczytaniu nic juz nie wyglada tak samo. Na szczescie. Chwala Jej za to :)
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Administrator » 27 Cze 2013, 14:23

Cieszę się momentami, że nie czytam różnych rosyjskich stron, tam to dopiero ludzie na blogach i forach wypisują, jak to Anastazja się z nimi kontaktuje i zsyła łaskę, przykazania, nakazy zrobienia czegoś, przepowiednie itd. Oczywiście mimo tego, że sama Anastazja kilkakrotnie zaznacza, że tego nie robiła i nie będzie robić, a jej pomoc polega w ogóle na czym innym.
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez Kassandra » 10 Mar 2014, 14:42

Nie czytam zadnych stron zwiazanych z Anastazja,czytam jej a wlasciwie ksiazki Wladimira Megre.Jestem pod wrazeniem ,moze to malo powiedziane,,,Tak mysle ze te ksiazki zmieniaja moje zycie .Jadac samochodem ciagle mysle i szukam swojego miejsca,a wlasciwie szukam przestrzeni ,gdzie mozna by bylo zalozyc takie siedlisko rodowe ,gdzie moja rodzina bedzie sie czula bespiecznie.Nie mieszkam w Polsce ,ale to nie ma znaczenia taka przestrzen milosci mozna zbudowac wszedzie .Juz ja sobie wymarzylam,zrobilam nawet projekt,,,Trafilam na ta strone przypadkowo,ale jestem szczesliwa ze w mojej Polsce sa ludzie do ktorych trafil ten pelen milosci przekaz.Codziennie gdy sie budze ,nie otwieram oczu ,tylko marze ,ze stoje w drzwiach domu a przedemna rozciaga sie piekna przestrzen milosci moj ogrod moja trawa i moj zagajnik moj i mojej rodziny.Moze pomyslicie ze zwariowalam ,poprostu chcialam sie z wami podzielic tym wszystkim.Mam nadzieje ze nie zostanie to tylko w sferze moich marzen.
Kassandra

Postprzez ewa » 11 Mar 2014, 09:47

Pieknie to opisalas Kassandro,zycze z calego serca zeby sie spelnialo marzenie o Twojej Przestrzeni Milosci.
I dla mnie te ksiazki sa niezwykle, niosa w sobie potezna energie i otwieraja wewnatrz tak wiele i ucza otwierac przez co najzwyczajniej w swiecie proste, jasne i przepiekne marzenie Duszy zaczyna sie spelniac.Ja rowniez nie mieszkam w Polsce i w marzeniu szukam tego miejsca do zapuszczenia korzeni,a moze do odkrywania starego,zapomnianego korzenia wiazacego mnie z Ziemia za posrednictwem wlasnej przestrzeni Milosci.Fajnie ze sie odezwalas gdyz wymiana mysli pomiedzy ludzmi z podobnymi marzeniami jest taka wazna <love>
ewa

Postprzez Kassandra » 13 Mar 2014, 01:19

Dziekuje Ewo ze mnie przeczytalas ,takze zycze ci z calego serca zebys znalazla to miejsce,nasza wspolna mysl ,wspolne marzenie napewno sie spelni <luck>
Kassandra

Postprzez szron » 13 Mar 2014, 10:50

Kim jest? A czy wogole jest? Gdybym byl takim Merge i w czasie moich biznesowych wypraw suto zakrapianych, jak to w Rosji, wódką, przyszla by mi do głowy jakaś fantastyczna idea zbawienia ludzkości, to hmmm... pewnie pozniej zastanowilbym sie czy i jak "ludzie to kupia"? Nie zapominajmy z kim mamy do czynienia. To biznesmen w kraju dzikiego kapitalizmu. Wiedzial, ze aby dobrze sprzedac "produkt" nie moze wystapic z nim pod marka "Megre". A fuj, jak to brzmi :) i jak wyglada :) podstarzaly, nieatrakcyjny Pan w okularach. Musial wiec wymyslic naprawde atrakcyjna dla wielu marke, lepsza do kokakoli i princepolo :) I co mamy? Fantastyczna, atrakcyjna blondyne :) Dzielna, odwazna i madra, a i pelna supermocy jak niemalze Superwoman, ups sorry Superdiewuszka :) I od razu ksiazki sprzedaja sie lepiej, a i produkty cedrowe schodza jak woda. No oczywiscie kazdy dobry biznesmen wie ze marka tak sama z siebie nie bedzie dlugo na topie, trzeba wiec co jakis czas ja troszke podpompowac i wypuscic kolejna ksiazke :) z fantastycznymi przygodami Anastazji. A wiec pytanie brzmi nie kim ona jest, ale czy ona wogole istnieje? Czy widzial ja ktos z Was? A moze ktos oprocz Megre? :) Nie uwierze dopoki nie wloze palcow w jej rany :) Nie uwierze dopoki nie zobacze :) A propos ktos wie jak aktualnie prosperuje firma Megre? Moze juz czas na kolejna 11 czesc serialu :)
szron

Miejscowość: pomorskie

Postprzez apek » 13 Mar 2014, 11:28

Szronie, musisz mniej zażywać, naprawdę ;)
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez Raf » 13 Mar 2014, 21:52

Kassandra napisał(a):Dziekuje Ewo ze mnie przeczytalas ,takze zycze ci z calego serca zebys znalazla to miejsce,nasza wspolna mysl ,wspolne marzenie napewno sie spelni <luck>

Ja też przeczytałem i chciałem się odnieść lecz tak to pięknie opisałaś że brakło mi słów :) "..że stoje w drzwiach domu a przede mna rozciaga sie .."
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez absolut_c » 14 Mar 2014, 08:43

szron napisał(a):Kim jest? A czy wogole jest? Gdybym byl takim Merge i w czasie moich biznesowych wypraw suto zakrapianych, jak to w Rosji, wódką, przyszla by mi do głowy jakaś fantastyczna idea zbawienia ludzkości, to hmmm... pewnie pozniej zastanowilbym sie czy i jak "ludzie to kupia"? Nie zapominajmy z kim mamy do czynienia. To biznesmen w kraju dzikiego kapitalizmu. Wiedzial, ze aby dobrze sprzedac "produkt" nie moze wystapic z nim pod marka "Megre". A fuj, jak to brzmi :) i jak wyglada :) podstarzaly, nieatrakcyjny Pan w okularach. Musial wiec wymyslic naprawde atrakcyjna dla wielu marke, lepsza do kokakoli i princepolo :) I co mamy? Fantastyczna, atrakcyjna blondyne :) Dzielna, odwazna i madra, a i pelna supermocy jak niemalze Superwoman, ups sorry Superdiewuszka :) I od razu ksiazki sprzedaja sie lepiej, a i produkty cedrowe schodza jak woda. No oczywiscie kazdy dobry biznesmen wie ze marka tak sama z siebie nie bedzie dlugo na topie, trzeba wiec co jakis czas ja troszke podpompowac i wypuscic kolejna ksiazke :) z fantastycznymi przygodami Anastazji. A wiec pytanie brzmi nie kim ona jest, ale czy ona wogole istnieje? Czy widzial ja ktos z Was? A moze ktos oprocz Megre? :) Nie uwierze dopoki nie wloze palcow w jej rany :) Nie uwierze dopoki nie zobacze :) A propos ktos wie jak aktualnie prosperuje firma Megre? Moze juz czas na kolejna 11 czesc serialu :)

Jedno wystarczy tu przytoczyć...

"ISTNIEJĘ DLA TYCH, DLA KTÓRYCH ISTNIEJĘ"

I tyle w tym temacie!

mektub
K.
Awatar użytkownika
absolut_c

Miejscowość: uk/Dolny Śląsk
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez ewa » 14 Mar 2014, 10:44

Szron,Twoja wersja nie jest dla mnie przekonujaca..Musze przyznac ze i moj"wewnetrzny Tomasz niewierny" sklonil mnie juz wczesniej do glebszego zastanowienia nad tym czy Anastazja istnieje(glownie pod wplywem moich znajomych ktorzy odrzucali ksiazke uwazajac ja za bzdury i fikcje,ale nikt z nich nie przeczytal calej ksiaki ani nie odebral jej na poziomie energrtycznym).
No,glowilam sie nad tym naprawde dlugo i moja mysl nie znalazla wersji wymyslenia historii jako prawdopodobnej.
Anastazje i Dziadkow widziala m.in.czesc zalogi statku,ekspedycja naukowa i wiesniacy, poza tym Megree opisuje wiele zdarzen wiazacych sie z historia,jego procesem i w te zdarzenia jest zamieszanych okolo 200-300 osob.
Wszystko sie zgadza, bo gdyby sie nie zgadzalo to juz byloby o tym glosno ze Megree cos zmysla i cala historia nie mialaby sily.
Uwazam tez,ze calej historii nie mozna sobie wymyslic na poziomie racjonalnym gdyz posiada zbyt wielka glebie i sile na poziomie energrtycznym,ktora otwiera sie mozna powiedziec "pomiedzy wierszami".
No dobrze sa przeciez przekazy duchowe itp.ksiazki dyktowane przez istoty duchowe.
Powiedzmy ze Megre zaszywal sie w tajge Syberyjska i dostawal silne przekazy duchowe ktore spisywal,ale jezeli byloby to zrodlo podajace klamliwa-nieprawdziwa historie o nieistniejacej Anastazji to ona rowniez nie mialaby sily.
Ksiazka ma silny wplyw na ludzi,mozna sie zastanawiac czy ludzie na ktorych ma wplyw sa jakimis latwowiernymi naiwniakami ktorzy nabrali sie na chwyt bystrego biznesmana, czas pokaze.
Anastazja ma cel: pomoc ludziom wydobyc sie z bagienka w ktorym ludzkosc tkwi i osiagniecie tego celu nie udaloby sie gdyby zaczela przekonywac ludzi o swoim istnieniu,to byloby trwonienie czasu i energii i pewna droga do smierci.
Ona dziala,jest madra i rozwazna,ma ochrone od swojej Przestrzeni Milosci i ma swoja misje.
Moj wpis nie ma celu nikogo przekonywac, tylko dziele sie swoimi myslami.
ewa

Postprzez piotr_1963 » 17 Mar 2014, 09:56

Jesli ktos czytal ksiazki i nie wierzy to szkoda czasu i energi na przekonywanie musi isc swoja droga i tempem .Kazdy kto poczol idee sam robi cos w tym kierunku np zmienia swiadomosc ,sadzi drzewka i to
prowadzi go juz wlasciwa droga
piotr_1963

Postprzez Kassandra » 17 Mar 2014, 20:20

Fajnie ze masz watpliwosci,,,ale rozgladnelam sie po swiecie i powiem ci ze naprawde nie jest to dla mnie wazne czy Anastazja jest czy jej nie ma ,dla mnie wazna jest idea,Na calym swiecie ludzie dostrzegli idee zycia zgodnie z natura .Wiele jest przykladow ze mozna tak zyc no i serce mi podpowiada ze ja tez chce tak zyc.Chce leczyc sie ziolami jak bede chora ,chce jesc prawdziwe warzywa i oczywiscie zdrowe,chce oddychac czystym powietrzem i chce pic czysta zywa wode.Cedrow nie musze sprowadzac moge zasadzic deby i wiele innych drzew.Ta idea nie krzywdzi nikogo wrecz przeciwnie jest nadzieja ze Nowy masonski Pozadek Swiata sie nie uda ,a propagowanie milosci i wzajemnej pomocy tez nie niesie niczego zlego.Chcialabym zeby caly swiat zrozumial ta idee .Jaki piekny bylby swiat zdrowy i zielony jak Raj na Ziemi <love>
Kassandra

Postprzez Kassandra » 17 Mar 2014, 20:45

Jeszcze chcialam dodac ,czytam te ksiazki z zapartym tchem,,,,nie mam 9 i 10 bo jeszcze nie mozna sciagnac na koputer,ale te co mam wlewaja w moje serce takie cieplo i taka nadzieje na lepszy swiat.Wypowiedzi Anastazji chlone cala soba,tak proste i tak oczywiste a zarazem takie Wielkie.Tylko z wami moge sie tym podzielic bo moi przyjaciele nie chca sie zatrzymac i pomyslec.Moze to jeszcze nie czas dla nich.Mysle ze moze jednak jakbym spelnila swoje marzenie o takiej przestrzeni milosci ,to wielu by sie zatrzymalo...spiesze sie moze uratuje sie kilka istnien <zegar>
Kassandra

Postprzez Raf » 17 Mar 2014, 22:09

Kassandra napisał(a):Chcialabym zeby caly swiat zrozumial ta idee .

No to trzeba by zadbać żeby było bardziej widać książki Megre w miejscach publicznych, teraz są jednymi z wielu, mam nadzieje , że najbliższy zjazd popchnie sprawy do przodu <kwiat>
A apropo bycia jedyną Anastazjuszką wśród swojego towarzystwa to cie rozumiem.. i wierze , że niedługo się to zacznie zmieniać na lepsze <kwiat>
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Kassandra » 21 Mar 2014, 00:42

Te ksiazki bronia sie same i same zdobywaja slawe,,,mysle ze to jest ich moc...Znalazlam jedna osobe ,ktora wysluchala mnie z odrobina rezerwy ,ale nie wyslala mnie do psychologa,,,sama uprawia swoje warzywa a nasiona ma z Polski z dzialki swojej mamy,wiec sobie mysle ze nie jest tak zle,,,wszystko sie zmieni ja w to wierze ,zmieni sie w dobrym kierunku <luck>
Kassandra

Postprzez Kassandra » 25 Mar 2014, 21:24

Przeczytalam ksiazke Zyciorys Jezusa''znalazlam w niej wiele slow ktore lacza ksiazki Anastazja,to niesamowite .Tam tez pisze jak u Anastazji ze wszyscy jestesmy jednoscia ,ze tylko otworzenie sie na milosc do siebie i blizniego pomoze nam by uratowac Ziemie.RTam tez pisze ze bedzie piekna ziemia ,ze ludzie beda dbac o ziemie i ze wzniesiemy swoj rozwuj na wyzsze poziomy.Tam tez pisze ze czlowiek jest dzieckiem Boga,i posiada wszelkie umiejetnosci by zmieniac swiat.Tam tez pisze ze rozne religie zadbaly o to zeby z czlowieka zrobic niewolnika systemu ,zeby zapomnial kim naprawde jest.Tam tez pisze ze nastal czas przebudzenia i nie ma juz odwrotu,pisze tam tez o tym ze czlowiek przychodzac na ziemie zapomina po co przyszedl,ze tego powodem jest system,pisze takze wiele o wychowaniu dzieci....polecam przeczytac.Tak sobie mysle ze Anastazja polozyla duzy nacisk na ''Przestrzen Milosci'' bo to do ludzi przemawia.Kazdy kto juz ta przestrzen ma, wie jaka jest cenna ,jak sie w niej zyje ,jak sie ceni kazde posadzone drzewo czy rosline,jak bespiecznie sie zyje w takiej Przestrzeni ,kiedy sie zna kazdy skrawek ziemi po ktorej sie chodzi <love>
Kassandra

Wróć do Przemyślenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość