Propozycja corocznych spotkań

Można tu zamieścić informacje o planowanych wydarzeniach, zgromadzeniach czy imprezach.

Moderator: Administrator

Propozycja corocznych spotkań

Postprzez ewa » 19 Lut 2012, 11:04

...dla osob zainspirowanych ksiazkami o Anastazji.(to co tu wpisze to tylko szkic,jesli ktos chce uzupelnic to prosze,rowniez obawy i slabe punkty mile widziane)
Mysle ze takie spotkania bylyby silnym wsparciem i zrodlem inspiracji dla naszej dzialalnosci.
Pomysl narodzil sie po czytaniu bardzo ciekawego profilu Apka.Dzieki Apek ze napisales o dzialalnosci troche "od podszewki " fajnie ze jestescie i dzialacie:)
oraz wpisow w temacie:Rodowe osady w polskich warunkach i Osada ktorej nie ma w PL.
Dodam jeszcze do tego ze gdy w Europie powstawaly wioski ekologiczne w latach 70- 80-90-tych w Polsce powstala praktycznie tylko jedna wioska ktora istnieje jeszcze do dzis:Dobrowka kolo Lublina(nie znam miejsca ani ludzi).Wioska funkcjonuje na zasadzie WSPOLPRACY POMIEDZY SASIADAMI,ktorzy z roku na rok znajduja motywacje aby wspolnie dzialac,juz od wielu,wielu lat.
Mysle ze to cos sprawdzajacego sie w Polskich warunkach i stad pomysl spotkan.
Osady RP to cos innego niz wioska ekologiczna ale wspolpraca pomiedzy ludzmi opiera sie na podobnych zasadach:dobrej woli,akceptacji,tolerancji.

Przyjazdne miejsce do takich spotkan jest BARDZO wazne ,fajnie byloby zeby byl tam juz jakis zalazek takiej wspolpracy pomiedzy ludzmi,tolerancyjni sasiedzi ktorzy nie okrzykneliby ze to zjazd jakiejs sekty.Miejsce na rozbicie namiotow bez dodatkowych kosztow i mozliwosc wynajecia kwater .Mozliwosc przygotowania posilkow,sala do spotkan lub mozliwych warsztatow....
Miejsce powinno byc spokojne i takie zeby bylo tam milo spedzic kilka dni.

Program:
Zasada bylaby taka ze program tworzylibysmy my sami-uczestnicy.Nie byloby osob odpowiedzialnych za organizacje.Kazdy przyjezdzajacy przywiozlby ze soba to co ma OPROCZ SIEBIE najwartosciowszego i czym chcialby sie z innymi podzielic.
Pierwszego dnia moglibysmy wspolnie stworzyc i ustalic program,usiedlibysmy w kregu i kazdy opowiedzialby o sobie, o tym co dla niego wazne w nawiazaniu do idei Anastazji,o tym czym chcialby sie podzielic.Moglyby to byc wlasne doswiadczenia i przemyslenia,nasionka,sadzonki,moze ktos chcialby poprowadzic yoge lub nauczyc jakichs cwiczen oddechowych albo tanca,moze ktos chcialby powiedziec swoje wiersze,zaspiewac...,moze jakies pomysly lub metody na obudzenie sasiadow do wspolpracy itp,itd
Wyobrazam sobie ze jesli uczestnikow byloby niewielu,3-4 osoby to i tak taka wymiana i otwarcie na nowych ludzi moglaby byc bardzo owocna i fajna,no najprawdopodobniej przyjechaloby kolo 10 osob i wtedy moga byc juz trudnosci zeby zmiescic wszystkie pomysly na program.Jesli zjedzie sie kilkadziesiat osob to moga nawet nie zmiescic sie w jednym kregu ze wzgledu na czas.Wtedy 2 lub 3 kregi i wybor(glosowanie)tego co najfajniejsze.

Czas spotkan:
Proponuje srodek lata gdyz ludzie wtedy chetniej podrozuja i mniej tez prac w RP(najwiecej pracy wiosna i jesienia).Moglby to byc przykladowo ostatni weekend lipca lub pierwszy weekend sierpnia z mozliwoscia przedluzenia o kilka dni.
To ze spotkania odbywalyby sie co roku o tej samej porze byloby bardzo wazne w planowaniu sobie wakacji i wiecej osob mogloby przyjechac,moznaby wczesniej tez przygowowac sobie to czym sie chce podzielic(to najwartosciowsze:).
Na forum moznaby sie wstepnie rozeznac kto chce przyjechac.
To tyle,piszcie smialo!!Pomysl wydaje mi sie bardzo dobry ale jestem przygotowana na krytyke i brak wiary jak to w realiach sie sprawdzi.
ewa

Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Re: Propozycja corocznych spotkan ...

Postprzez Marian » 19 Lut 2012, 11:53

ewa

Propozycja corocznych spotkań ...

Jestem tego samego zdania,gdyż samo pisanie tylko na forum do niczego Nas nie zbliży.
Sam próbowałem coś takiego stworzyć lecz nic z tego nie wyszło.
Przyjechało parę osób osobno,lecz słuch po nich zaginął.
Jeżeli już dojdzie do spotkania to dobrze by było co roku zorganizować je w innym miejscu.
Ja jestem za Twoją propozycją.
Marian

Postprzez reksio57 » 19 Lut 2012, 19:11

Kochani pomysł jest świetny odnośnie spotkania w tym terminie .Tylko ja tak sobie myślałam aby wcześniej zrobić małe spotkania z osobami mieszkającymi bliżej siebie,na przykład wiem że są ludzie z okolicy Krakowa,Bielska ,Sosnowca,czyli z południowej części Polski czy też z innych stron i wtedy może każdy z nas może wybrać sobie swoją grupę bliżej swojego miejsca zamieszkania,a dopiero potem zrobić taki zlot dla wszystkich chętnych w jakimś ciekawym miejscu.Pisałam już wcześniej że chętnie spotkam się z osobami z południa ale odezwała się tylko jedna osoba która akurat jest w UK.Napewno będziemy z Nią w kontakcie a co do reszty to jest mi przykro że nikt się nie odezwał.CZekam jednak na odzew i mam nadzieję że w końcu ktoś się jeszcze odezwie.
reksio57

Postprzez Administrator » 20 Lut 2012, 18:09

Witajcie,

Temat bardzo ważny, super że go podjęliście.

Ze swojej strony mogę zaproponować miejsce na spotkanie w północnej Polsce, wśród lasów i jezior, domek który może pomieścić kilka osób + możliwość rozbicia namiotu, jeżeli już się zdecydujemy. Opłata tylko za zużytą wodę i prąd, parę zł/dzień lub co łaska.

Oprócz tego, kiedy zostanie ustalony termin i miejsce, mogę rozesłać informację do wszystkich osób, jakie kontaktowały się ze mną w sprawach anastazjowych - będzie tego parę setek, nie wszyscy są tu z nami na forum.
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez Marian » 20 Lut 2012, 20:05

Jeżeli macie ochotę na Bieszczady to można je również zorganizować u nas.
Warunki typowo "bieszczadzkie" bez żadnego komfortu.
Co i jak w zależności od ilości chętnych.
Miejsca pod namiot sporo i kwatery prywatne do załatwienia.
Decyzja należy do Was.
Marian

Postprzez ewa » 24 Lut 2012, 07:32

Dziekuje wam z calego serca za komentarze :D
I od razu znalazly sie dwa wspaniale miejsca do spotkan.
Wasze miejsce Marian jest przepiekne !!!wlasnie obejrzalam fotki ktore wkleiles,super :)
Rowniez pomysl rozsylania info o spotkaniu BARDZO WAZNY,tak sie ucieszylam Adminie ze i tobie ten temat bardzo bliski:)i oferujesz pomoc informacyjna i piekne miejsce.
Ja mam wrazenie ze ludzie sa umeczeni,zagonieni przez trudne warunki,nie maja czasu zagladac na forum, inni moze nie sa tym sposobem lacznosci zainteresowani ale spotkania bylyby dla nich wazne.
Polska jest wielka!
Moze nie ma sensu jechac kilkaset kilometrow na takie spotkanie.Wazne byloby zeby odbywaly sie spotkania lokalne na ktore latwiej dotrzec(zauwazylam ze Przemek wlasnie otworzyl nowy temat-zjazd wiosenny) a raz w roku spotkanie jakby glowne zawsze o tej samej porze.
Najlepiej byloby znalezc na to glowne spotkanie jakies miejsce w centralnej Polsce.
Moglibysmy jeszcze troche drazyc ten temat ,moze znalazlyby sie jeszcze jakies nowe miejsca .
Pomyslalam o istniejacych w Polsce zalazkach wiosek ekologicznych,moze moznaby sprawdzic czy oni nie byliby zainteresowani byc gospodarzami takich zjazdow.Dysponuja zwykle jakas baza noclegowa i co najwazniejsze to miejsca INTERESUJACE w ktorych ludzie probuja wspolnie stworzyc lepszy swiat, maja swoje doswiadczenia, historie, mozna sie z tego wiele nauczyc.
Moze wsrod mieszkancow tych miejsc sa osoby ktorym "Anastazja"nie jest obca.
Co o tym myslicie??
Wiem ze w Dabrowce jest baza do duzych zjazdow gdyz organizowali oni miedzynarodowe spotkania, jest tez jakis zalazek ekoosady w centralnej Polsce...www.ekowioska.eu
Odnosnie programu to mysle ze moglibysmy cos wstepnie zaplanowac,rozeznac sie i moze w takim info zamiescic...
Co uwazacie za wazne w programie ? Czego ludzie oczekuja od takich spotkan ?
Marianie i inni,ktorzy macie juz za soba spotkania Anastazjowe czy moglibyscie napisac cos wiecej czego ludzie szukaja?
Jezeli spotkania beda udane to beda przyciagaly coraz wiecej osob.W moim rozumieniu nie chodzi tylko o wspolne mile spedzenie weekendu ale glownie o glebsze porozumienie pomiedzy ludzmi i poglebianie umacnianie tego sposobu zycia do ktorego Anastzja ludzi zacheca.
Jak mozemy to osiagnac na spotkaniach?
ewa

Postprzez Marian » 24 Lut 2012, 12:45

ewa

:!: Ja mam wrazenie ze ludzie sa umeczeni,zagonieni przez trudne warunki,nie maja czasu zagladac na forum, inni moze nie sa tym sposobem lacznosci zainteresowani ale spotkania bylyby dla nich wazne.
Polska jest wielka!
Moze nie ma sensu jechac kilkaset kilometrow na takie spotkanie.Wazne byloby zeby odbywaly sie spotkania lokalne na ktore latwiej dotrzec(zauwazylam ze Przemek wlasnie otworzyl nowy temat-zjazd wiosenny) a raz w roku spotkanie jakby glowne zawsze o tej samej porze. :?:

Propozycja wspaniała,jednak ten wątek burzy jej sukces.
Znów pojawiła się nuta wątpliwości.Dlaczego?
Ciągle zapominamy że myśl jest najważniejsza i twórcza.
Próbujemy coś stworzyć i ciągle mamy w tej kwestii wątpliwości.
Przestańmy szukać nowych rozwiązań i bądźmy zadowoleni z tego co mamy na chwile obecną.
Są dwie propozycje i zastanówmy się nad nimi,a nie szukajmy znów czegoś nowego.
Nie poznaliśmy jeszcze samych siebie,a już mam wrażenie ze przyjedzie setki lub tysiące zainteresowanych.
Jak już pisałem,próby zorganizowania spotkań już były i nic z tego nie wyszło.
Dla kogoś kto jest naprawdę zainteresowany,nie istotne jest gdzie ono się odbędzie.
Najważniejsze że się odbędzie.
Przynajmniej ja tak postępuje,gdyż spotkanie podobnie myślących jest najistotniejsze.
Cała reszta jest na dalszym planie.
Można też zorganizować spotkania wiosenne,główne,jesienne oraz wiele jeszcze innych.
Lecz skupmy się najpierw na jednym i doprowadźmy do końca.
Jak na razie nie wiemy nic,ale zaczynamy już pisać.
Najpierw ustalmy gdzie ma się odbyć to spotkanie,datę i ilu jest pewnych że przyjedzie na spotkanie.

Takie jest moje prywatne zdanie na ten temat.
Czasu na takie spotkanie jest też niewiele,więc zacznijcie pisać konkrety.

Na spotkaniach ludzie przyjeżdżają z chęci poznania osób podobnie myślących,ciekawości,zobaczenie coś nowego itd.
Każdy z nas ma inną intencję przyjazdu na takie spotkanie,jednak główny cel jest chyba zawsze ten sam.
Poznanie osób podobnie myślących. .Czy to dotyczy wszystkich? nie wiem.
Marian

Postprzez ewa » 24 Lut 2012, 13:26

Marian,mysle ze zle zrozumiales moj wpis.
Nie mam zamiaru nic burzyc a raczej "swiece lampka swojej mysli":) po realiach zeby wybrac to co najodpowiedniejsze.
Pytania ktore stawiam NIE SA WATPLIWOSCIAMI tylko chce wiedziec jakie zdanie maja inni forumowicze, ja pytam.
Pragne abysmy wspolnie mysleli nad tym co bedzie dla nas najlepsze,wtedy polaczymy nasze mysli.
Przeciez ja wierze ze sie uda :)
pozdrawiam
ewa
ewa

Postprzez Marian » 26 Lut 2012, 17:47

Terminy spotkania:
30.04-05.05
13.08-19.08
Taka jest moja propozycja.
Marian

Postprzez Julig » 26 Lut 2012, 18:29

Wedlug mnie spotkan powinno byc jak najwiecej. Ze spotkan cos powinno wynikac. Beda one sie przyczynialy do wyciszenia, lagodzenia tych przekomarzan (ktore tu na forum maja czasem miejsce). Indywidualnie kazdemu z uczestnikow takie spotkanie pomoze podladowac akumulatory w duchu anastazjowym. Wiekszosci z nas pewnie to dotyczy, ze czesto mozemy sie czuc osaczeni, zmeczeni trwaniem w swoich przekonaniach (w srodowisku na ogol malo przychylnym anastazjowym "bajkom"). Poza tym wymiana mysli i integracja naszego srodowiska sa bezcenne.
Wazne aby bylo takie doroczne spotkanie ludzi z calej Polski (a w razie potrzeby, moze nawet 2 spotkania) + spotkania regionalne, po prostu - nawiazywanie kontaktow osobistych jest szalenie wazne. Na tym skorzystac moze kazdy : kto chetnie porozmawia (albo posluch tylko) o ogrodnictwie, itd. itp.; kto jest zagoniony przez to zycie w sztucznym swiecie ; kto szuka swojej "polowki" o podobnych przekonaniach (bo teoretycznie na takich spotkaniach sa wieksze szanse ).
A ja znowu jestem za granica. Teraz we Francji. Nie wiem jak bedzie latem, nie wiem kiedy bede mial mozliwosc pojechac gdzies na spotkanie. Terminow wiec nie podam zadnych. Jednak - gdy jest ich wiecej, wieksze sa mozliwosci dotrzec na ktores dla takich jak ja.
J.G. 8-)
Julig

Miejscowość: wkrótce Suryty, Warmia
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez ewa » 28 Lut 2012, 14:47

Marian,odnosnie terminow to dobrze to wymysliles gdyz ludzie maja wtedy wolne ale niestety dla mnie ten termin sierpniowy jest niemozliwy.Wczesniejsze "dlugie" weekendy np:3-5.08. i 27-29.07. oraz 20-22.07 pasowalyby mi.
Wiosennym spotkaniem nie jestem zainteresowana gdyz nie bede wtedy w kraju ale Przemkowa rodzinka i Kwiat Bzu sa...moze jeszcze ktos sie zainteresuje?

Miejsce na to letnie spotkanie hmm,wydaje mi sie ze to w pn-wsch Polsce wsrod jezior i lasow bedzie latwiej dostepne niz Bieszczady i bardzo wazne zeby byla w poblizu mozliwosc kwater prywatnych gdyz same polowe warunki moga ludzi przestraszyc,a moze sie myle. ?
ewa

Postprzez Marian » 28 Lut 2012, 16:57

Z terminami zaczekamy,aby było więcej propozycji również od innych chętnych forumowiczów.
Co do kwater prywatnych,to w Bieszczadach ich nie brakuje.
Ja napisałem tylko jakie my mamy warunki na naszym siedlisku na chwilę obecną.
Oczywiście mamy gdzie przygotować posiłek,zagrzać wodę lub też przenocować około 4osób i to wszystko.
Oczywiście muszę wiedzieć prędzej ilu będzie chętnych,aby je zarezerwować.
Myślę że zorganizowanie regionalnych zjazdów też jest możliwe dla tych,którzy mają na to ochotę.
Mówiąc szczerze wszystko jest do zrealizowania jeżeli będą tylko chętni :?:.
Jeżeli będą chętni jestem w stanie zorganizować spotkanie wiosenne wraz z zbieraniem "czosnku niedźwiedziego"
oraz przygotowanie z niego pesto.
Ja co roku wiosną go robię, on świetnie nadaje się jako przyprawa do świeżych sałatek,sosów oraz smarowania chleba.
Marian

Postprzez reksio57 » 03 Mar 2012, 21:19

Marianie dzięki za te terminy ja jestem zainteresowana spotkaniem u Ciebie bo to jest bardziej w moim kierunku tzn.bliżej.Mam do Ciebie prośbę czy mógłbyś podać mi swój numer telefonu na priv.to byśmy ustalili termin no i adres do Ciebie.Na chwilę obecną nie mogę podać dokładnie terminu jaki by mi pasował.Napewno dojdziemy do tego tematu.Interesowało by mnie natomiast nocleg w gospodarstwie agroturystycznym.Zyczę Wszystkiego dobrego.
reksio57

Postprzez Marian » 03 Mar 2012, 21:25

OK,myślisz i masz :)
Marian

Postprzez reksio57 » 03 Mar 2012, 21:33

Marianie wielkie dzięki.
reksio57

Postprzez JKJ » 06 Mar 2012, 04:18

Marian w pełni popieram i myślę tak samo:
Marian napisał(a):Ciągle zapominamy że myśl jest najważniejsza i twórcza.
(...)
Dla kogoś kto jest naprawdę zainteresowany,nie istotne jest gdzie ono się odbędzie.
Najważniejsze że się odbędzie.
Przynajmniej ja tak postępuje,gdyż spotkanie podobnie myślących jest najistotniejsze.
Cała reszta jest na dalszym planie.

Tak więc, ogólnie mówiąc, dostosuję się i jeśli żadna siła wyższa mi nie przeszkodzi, przyjadę tam gdzie ustalicie i kiedy ustalicie.
Z tym że w kraju na stałe będę dopiero około końca czerwca i najbardziej pasowałby mi lipiec - sierpień - wrzesień. Jeśli mam rzucić jakimś terminem to 13.08 jest dla mnie ok. Z tym, że na 1 raz proponuje 3 dni w standardzie z możliwością przedłużenia (13.08 - 15.08).
Jeśli chodzi o moje wymagania co do zakwaterowania, to potrzebuję tylko jakąś skromną łazienkę z prysznicem. Mam nadzieję, że wybierzecie jednak lato i będzie ciepło, a wtedy wystarczy mi śpiwór i gwiazdy nad głową ;)

Im większa grupa tym weselej, dlatego akcję trzeba mocniej "rozreklamować" - tylko wówczas takie zdarzenie może odnieść sukces.
Ja dam znać swoim znajomym i na innych forach tematycznych. Wy dajcie znać w swoich kręgach.
Chciałbym również zaproponować, żeby:
- Administrator dał informację o tej inicjatywie na stronie anastazja.org Wkomponuję to w stronę główną na dniach :)
- założył sondę odnośnie terminu i miejsca. Sonda może być również na forum - wybierze się demokratyczną większość.
- temat został przyklejony do każdego działu - 'przez przypadek' go znalazłem, inni mogli dotąd nie natrafić. Już przykleiłem :)

Jeśli to spotkanie odbędzie się, to znaczy, że zaczynamy dorastać do wprowadzenia Idei w życie...
JKJ

Miejscowość: Wrocław Nowa Sól Toronto

Postprzez ewa » 06 Mar 2012, 11:03

JKJ, gdy wchodze rzadko na forum i nie chce przegapic zadnego nowego wpisu to klikam "zobacz aktywne tematy",moim zdaniem to bardzo dobry sposob ale minelo wiele tygodni zanim na to wpadlam :oops:

Fajnie ze i tobie sie podoba pomysl :)
:!: Sluchajcie wszyscy zainteresowani
Mam prosbe zebysmy zdecydowali o terminie jak najszybciej!!! jesli nie bedzie chetnych to odwolamy a teraz musimy wiedziec bo lato juz tuz,tuz.
:!: Sondaz odnosnie:daty,miejsca jest bardzo dobrym pomyslem mogloby tez byc w nim pytanie jakie tematy najbardziej cie interesuja? czy masz cos szczegolnego do zaoferowania innym?
Mysle ze takie informacje bylyby wazne .

Moge jeszcze dopisac czym ja moglabym sie podzielic o ile ktos bedzie zainteresowany(nie chce nic narzucac w tak poczatkowej fazie,moze tylko odrobinke zachecic).
Mam naprawde bardzo dobre doswiadczenia wspolpracy z sasiadami.Od 4 lat spotykamy sie regularnie(kilka osob dosc niedaleko mieszkajacych).Laczy nas zainteresowanie wlasnym rozwojem ale tez uprawiamy wspolny kawalek,no kawal ogrodka w nadziei samowystarczalnosci :roll: ...w najblizszej przyszlosci :)
Moglabym nauczyc kilku prostych metod(starych jak swiat tylko z jakichs przyczyn zapomnianych)ktore pomogly nam zbudowac podwaliny wspolpracy a nasza grupa wciaz rosnie.

Moznaby je tak zatytulowac:
1.poglebianie swiadomosci wewnetrznej z nastawieniem na oczyszczanie uczuc i emocji.
2.uzycie kregu do rozwiazywania sytuacji konfliktowych w grupie doroslych lub dzieci.
3."zabawa ze snem" otwieranie sie na informacje przynoszone przez sny przy wsparciu grupy.

Pierwsze dwie to taka podstawa, mozna je stosowac nawet tylko w 2-3 osoby,do trzeciej potrzeba minim.4 osob.
Zarowno sny jak i uczucia ma kazdy, sa to wiec bezpieczne metody ktore mozna stosowac w grupie chetnych niezaleznie od wiary i swiatopogladu a czynia one "cuda",otwieraja,zblizaja,inspiruja,wspieraja ludzi.
Mysle ze moje doswiadczenia moga przydac sie ludzom ktorzy czuja sie samotni na wsi lub w miescie lub maja fajnych sasiadow ale kontakt jest zbyt powierzchowny i marza o czyms glebszym albo "cos sie nie klei"...

Mysle ze oprocz tworzenia Rodowych Siedlisk wspolpraca sasiedzka moglaby byc jednym z tematow do "burzy mozgow"na spotkaniu.
dziekuje serdecznie za wszystkie naprawde interesujace wpisy w tym temacie :)
ewa

Postprzez burczymucha » 11 Mar 2012, 10:42

Wybieram się w tym roku bo w poprzednim mi się nie złożyło pochodzić po okolicach góry Ślęży (około 40 km na południowy zachód od Wrocławia)
A zarazem znaleźć się na spotkaniu "Harmonia Kosmosu " jak sadzę impreza w tym roku będzie kontynuowana i odbędzie się w czerwcu podczas przesilenia.
Zastanawiam się również nad zwiedzeniem ( :)penetracją) kamieniołomów gdzie samemu można znaleźć kryształ górski.

Tak pomyślałem może tam warto się spotkać. ?
burczymucha

Miejscowość: Wielkopolska

Postprzez kwiat bzu » 14 Mar 2012, 18:26

Ewa czy Ty jesteś z Mazur? :) MNie bardziej pasują Mazury bo mam bliżej i bliższe sa memu sercu ;) Twoje propozycje sa bardzo fajne, tego czym możesz i chcesz sie podzielić ..ja jestem za. CZy mamy jakies miejsce na oku na Mazurach na spotkanie? :)
Awatar użytkownika
kwiat bzu

Miejscowość: Białystok, Olsztyn

Postprzez Raf » 15 Mar 2012, 20:10

Przydał by się w tym roku jakiś zjazd, w Rosji tyle sie dzieje a my co?
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

SPOTKANIE ANASTAZJOWE MAZURY

Postprzez apek » 16 Mar 2012, 20:57

]Tak, wiele osób też tak uważa....

Dlatego ogłaszam wszem i wobec:

Na 7-10 czerwca (czwartek-niedziela) proponuję otwarte spotkanie anastazjowe na Mazurach. Zapraszam!

Miejsce:
- Przełomka nad Hańczą -

Zakwaterowanie:
1) na miejscu - dom z gliny i słomy strzechą kryty, wolne będą dwa małe pokoje, za domem wykoszony kosą kawałek łąki (tzn. pole namiotowe). Cena - tyle, ile uznacie za stosowne, za zużytą wodę/prąd/opał, chyba że właściciele miejsca zarządzą inaczej - jeszcze do ustalenia.

2) we wiosce - domek do wynajęcia, pokoje do wynajęcia u sąsiada z naprzeciwka - cena - ok. 35zł / dobę, trzeba wcześniej zarezerwować. Ja tego za nikogo nie będę robił, podam tylko kontakt dla zdecydowanych osób i będziecie się umawiać.

Warunki:
Jest bieżąca woda zimna, jak w piecu palone to i ciepła jest. Elektryfikacja - jest. W domu ciepło, o ile będziemy palić - nocą może być chłód, więc na pewno będziemy palić. Posiłki można przyrządzać na butli gazowej lub na piecu. 100 metrów do najczystszego w Polsce jeziora. W pobliżu lasy, wieża widokowa, łódką można pływać, kąpać się w jeziorze.

Dojazd:
http://maps.google.pl/ -> wpisz Przełomka
przelom.png

W Suwałkach jest dworzec PKP i PKS, można dojechać z różnych miast Polski. Z Suwałki do Przełomki 2 razy dziennie kursuje PKS.
Można również samochodem. Jeśli będziemy mieli samochód, to możemy podwieźć z Suwałk do Przełomki. Jeżeli będziemy pociągiem, to nie podwieziemy niestety ;)

Posiłki:
Do uzgodnienia - jak będzie dużo ludzi to będzie wspólne gotowanie, bo garów nie nastarczymy ni palenisk. Jak kilka osób, to do uzgodnienia - albo każdy sobie, albo według grafiku, albo jak ktoś lubi to będzie gotował. W każdym razie trzeba przywieźć jedzenie ze sobą, najlepiej jak najwięcej - nie zmarnuje się. Do sklepu daleko, ale można - patrz niżej. Posiłki wegetariańskie - jak ktoś nie może bez mięsa, to nie zabraniamy, ale nie gotowane/smażone w kuchni, bo glina nasiąka zapachami i to długo będzie się utrzymywać.

Zaopatrzenie:
U sąsiada naprzeciwko można dostać mleko świeżo po dojeniu krów - krowy pasą się na pobliskich łąkach i piją wodę z jeziora. Cena mleka to chyba 1,5 zł za litr. Jajka też można we wsi dostać. Najbliższy sklep jest - na przełaj przez jezioro - ok. pół godziny łódką, na około drogą - 8 km jak nie więcej.

Wymagania:
"Anastazję" czytał? Uwierzył? Zapalił się do działania? i wystarczy...

Dzieci:
Można brać, tylko powiedzcie wcześniej, jeśli chcecie żeby im coś zorganizować.

Zwierzęta
Można brać, tylko trzeba pomyśleć wcześniej, żeby nie uciekły gdzieś na wioskę, żeby miały co jeść, nie przeszkadzały w zajęciach. I przy umawianiu się poinformować nas, że ze zwierzętami przyjadą.

Ciekawostki:
- Galeria Wsi w Przełomce - dawne narzędzia, pole biwakowe, chatka z gliny i słomy do wynajęcia, bania (sauna) http://wwww.polskiemuzy.pl/Oferta.aspx? ... eSupport=1
- Spływy kajakowe
- Stadnina koni (ale kawał drogi)
- Ekologiczne gospodarstwo w Bachanowie http://www.realearth.pl/ueberuns_pl.htm

Wstępny program zajęć:

Czwartek, 7 czerwca.

1) Święto "Boże ciało", więc wiele osób w ten dzień jeszcze nie przyjedzie. Mimo to, Ci, którzy będą, jak zechcą mogą uczestniczyć w lokalnej procesji lub mszy (a zapewniam, że to inaczej niż w kościele, taka msza polowa przy kapliczce. Ludzie z księdzem dyskutują! ;) ).
    2) Rozlokowujemy się, rozpakowujemy, przygotowujemy namioty lub pokoje. Zapoznajemy się ze sobą, jakieś wspólne gotowanie, wyjście do lasu czy nad jezioro, wieczorem ognisko i pieczone ziemniaki.

Piątek, 8 czerwca

1)
    1) Wstajemy rano, śniadanie, poranne czynności, ćwiczenia, do godz. 10-tej. Zależnie od pogody - wycieczka do lasu - na pewno któregoś dnia odbędzie się zbieranie ziół na suszenie i soki (np. pokrzywę), zwiedzanie okolicy - w razie deszczu siedzimy w domu i wynajdujemy sobie zajęcia.
    2) Po południu, wieczorem, zapewne dopiero zaczniecie się zjeżdżać. A więc - rozlokowujemy się, rozpakowujemy, przygotowujemy namioty lub pokoje. Zapoznajemy się ze sobą, jakieś wspólne gotowanie, wyjście do lasu czy nad jezioro, wieczorem ognisko i pieczone ziemniaki, instrumenty przywieźcie ze sobą to będziemy coś koncertować - mam parę piosenek bardów przetłumaczonych :P

Sobota, 9 czerwca
    1) Wstajemy rano, śniadanie, poranne czynności, ćwiczenia, do godz. 10-tej, jak nie dłużej, potem zależnie od uczestników - ustalamy program razem - może ktoś zechce poprowadzić zajęcia jogi lub tai-chi, praca w kręgu, medytacje itd... opowiedzieć o czymś, pokazać... Potem obiad, odpoczynek, dalsze aktywności, kolacja, ognisko - jak deszcz to w domu rozmowy, oglądanie filmów anastazjowych lub z rodowych osad :D itd...

Niedziela, 10 czerwca
    1) Wstajemy rano o 6:00, wzorowo, książkowo :) śniadanie, poranne czynności, do godz. 10-tej jak wstaniemy to dobrze :-p 3) Kto musi jechać to się zbiera, reszta zostaje, ustalamy program razem - może ktoś zechce poprowadzić zajęcia, wspólne prace, dyskusje, jakiś obiadek.
    2) Narzekamy, że tak krótko i już trzeba się rozjeżdżać, wymieniamy się telefonami i poklepujemy po plecach, papa :P

Telefon do mnie: (+48) 72 444 59 44

Maili na ten temat mi nie piszcie, lepiej osobiście ustalić. Nie dzwonić przed ósmą i po dwudziestej.

P.S Bardzo ważne -> to, że ja, jako ja, mogę zorganizować spotkanie w danym terminie i miejscu, nie znaczy, że spotkania się nie odbędą również w innych miejscach i w innym czasie! Spotkanie w Bieszczadach jest nadal aktualne, prosimy o wpisy tu na forum lub na prywatnych wiadomościach! Jeśli możecie zaproponować inne miejsce i czas - prosimy o pisanie na forum.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Ostatnio edytowany przez apek, 17 Mar 2012, 11:44, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez JKJ » 16 Mar 2012, 23:32

Widzę, że decyzja została już podjęta, co prawda z sondy wcale nie wynika, żeby była demokratyczna większość na ten termin, ale właściwie też głosowanie 2-2-2 (na tą chwilę - co tak mało zainteresowanych?!) świadczy o tym, że się nie dogadamy inaczej jak podejmując męską decyzję i z góry narzucając pasujący, dla przynajmniej części, termin/miejsce - kto więcej może ten przyjeżdża.
No cóż..ja tak jak pisałem wcześniej jestem w Polsce pod koniec czerwca, także ze smutkiem stwierdzam, że nie dam rady w wybrany terminie. :cry:
Chyba, że 'los' zechce inaczej. W każdym razie oby spotkanie się odbyło i było owocne :)
JKJ

Miejscowość: Wrocław Nowa Sól Toronto

Postprzez Lakszmi » 18 Mar 2012, 16:01

Nieśmiało spytam czy są osoby chętne na spotkanie gdzieś w małopolsce????....miejsca mogę poszukać jakby co:) ewentualnie od tzw biedy może się szarpnę na wycieczkę w bieszczady ...bo o mazurach raczej nie myślę szczególnie w tym roku... przyszło mi do głowy że jeśli chodzi o małopolskę to mogło by być zakopane albo inna okolica z domkami kempingowymi i polem namiotowym
Lakszmi

Postprzez Marian » 20 Mar 2012, 13:32

Serdecznie Dziękuję Wszystkim,którzy pragną przyjechać w Bieszczady na spotkanie.

:arrow: proszę o wpisywanie się na listę chętnych miesiąc przed terminem,gdyż są to wakacje i muszę załatwić zakwaterowanie.
Późniejszy termin może być kłopotliwy z zdobyciem zakwaterowania (zakwaterowanie w Gospodarstwach Agroturystycznych).
:arrow: wszystkich,którzy zgłosili się na przyjazd,proszę o adresy i telefony oraz datę przyjazdu,gdyż muszę to wszystko zgrać.
:arrow: jako że spotkanie odbędzie się po raz pierwszy nie ma żadnego planu dnia,dni.
Wszystko odbędzie się spontanicznie (myślę że każdy z uczestników ma wiele do powiedzenia) .
:arrow: Wszystkich uczestników,którzy przyjadą pociągiem lub autobusem będę odbierać jak i zawozić
Hoszów- Ustrzyki Dolne lub inne miejsce do 30km.
:arrow: wyżywienie,każdy w własnym zakresie lub wspólnie się coś zorganizuje.
istnieje możliwości przyrządzania posiłków

Serdecznie Witamy Wszystkich Uczestników Pierwszego Spotkania " Dzwoniące Cedry Polski " Bieszczady 2012.

E-mail adres: bies53@o2.pl
tel.kontaktowy (+48) 787212983
Marian

Postprzez kwiat bzu » 25 Mar 2012, 19:04

Proponuję aby pisać kto jest zainteresowany spotkaniem na mazurach na początku czerwca..ja nie ukrywam że wolałabym żeby na spotkaniu było jak najwiecej osób no i wolałabym aby było ono w póżniejszym terminie..na początku lipca np . ;) Jestem też ciekawa czy ktoś z dzieckiem wybiera się na to spotkanie 8-)
Awatar użytkownika
kwiat bzu

Miejscowość: Białystok, Olsztyn

Następna

Wróć do Informacje o spotkaniach, zjazdach, warsztatach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości