Petycja o przyznawanie ziemi

Można tu zamieścić informacje o planowanych wydarzeniach, zgromadzeniach czy imprezach.

Moderator: Administrator

Petycja o przyznawanie ziemi

Postprzez Hipka » 21 Kwi 2012, 13:25

Ludowcy wysunęli w sejmie projekt przyznawania działek ziemi powracającym z zagranicy za przysłowiową 1 złotówkę pod warunkiem, że w ciągu 5 lat zbudują tam dom. Nie ma mowy o wielkości działe, ale już wiele osób zaczęło wybrzydzać na taki projekt. Myślę, że to jest dobry moment, żeby wystąpić z petycją (podpowiedzcie do kogo, do ludowców czy wprost do sejmu?), która uzmysłowi tym ludziom, że nie tylko powracający z zagranicy, ale ludzie żyjący w kraju chetnie wezmą co najmniej hektar ziemi i stworzą kwitnące siedliska. I że nie powinny to byc malutkie działeczki pod budowę, ale przynajmniej hektarowe lub więcej (jeśli ktos chce więcej łąk dla krówki i konika albo uprawiać koniem, na co pozwala Anastazja). Co wy na to? Czy ktoś umiałby napisać taką petycję?
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Re: Petycja

Postprzez Marian » 22 Kwi 2012, 22:02

Hipka.....
popieram całkowicie to co piszesz.
Myślę że jest to najlepsza okazja i powinno się ją wykorzystać,
aby można było w jakiś sposób uzmysłowić ludziom że są tacy jak my.
Może i nie tylko tacy jak my lecz również podobnie myślący.
Kój żelazo puki gorące.Temat jest na czasie wiec dlaczego nie!
Marian

Postprzez apek » 23 Kwi 2012, 16:30

Ludowcy, czyli PSL, to jest ta partia która forsowała i gorąco popiera uprawy GMO w Polsce?
Jeżeli już to pisać petycję do sejmu, nie do nich.

A ten projekt dla powracających z zagranicy - nie dziwię się że ludzie wybrzydzają. Przecież emigranci właśnie to robią, wyjeżdżają za granicę, zarabiają kasę i budują "na stare lata" dom w Polsce. Dlaczego mieliby dostawać ziemię za złotówkę? Co z tymi co pozostali w ojczyźnie?

Zresztą, tak czy inaczej za darmo nikt nic nikomu nie da, i takie petycje też przejdą mimochodem. Już o tym słyszę kolejny rok i nic się nie dzieje w tym temacie. Mamy różne projekty którymi warto się zająć, a nie tracić czas na polityków - jeszcze nie czas na to (a raczej czas, ale nie mamy po temu środków i taki jest fakt).

Jak wypali anastazjowe spotkanie u Mariana albo na Mazurach to może zmienię zdanie :twisted:
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez Marian » 23 Kwi 2012, 20:08

Apek,
....dlaczego na nie.
Przecież od czegoś trzeba kiedyś zacząć,a nie ciągle na coś czekać i uniezależniać tego od czegoś.
Czy wypali czy nie,jaka to różnica.Dowiedzą się że tacy ludzie są i chętnie wezmą ten kawałek ziemi.
Czekanie na coś tam jest moim zdaniem stratą czasu.Oni wyszli z taką inicjatywą,a nie my.
Więc nie mamy nic do stracenia,tylko możemy zyskać.
Jak by nie było jestem optymistą i wierzę że do jakiegoś spotkania dojdzie :D
Na tematy partii w Polsce nie będę się wypowiadał,gdyż szkoda mojego czasu.
Wszystkim chodzi tylko o kasę,jak by się nazywali.
Za GMO stoją ogromne zyski więc się nie dziw.
Masz rację,jak już pisać petycję to tylko do sejmu.
Marian

Postprzez Hipka » 23 Kwi 2012, 21:11

Oj, Apek, właśnie obejrzałam po raz któryś filmik z konferencji i mam wrażenie, że Megre by coś takiego popierał.Nasi politycy wyszli z inicjatywą w dobrym kierunku, to może trzeba by tę inicjatywę (nie partię) poprzeć? Jesli teraz nic nie da (a właściwie to czemu tworzysz obraz negatywny, że nic nie da?), to ziarno będzie posiane. I może kiedyś wykiełkuje. Politykom czasem trzeba powiedzieć, że są ludzie, którzy czegoś chcą. Bo nic nie może być ważniejsze od tworzenia rodowych siedzib, to chyba jest jasne. Jakie inne, ważniejsze projekty widzisz? Kiedy mnie tu nie bywało, to sporo podczytywałam rosyjskie forum i teraz widzę różnicę. Oni tam mają parcie na ziemię, dopominają się o to, dobijają i w końcu otrzymują. Nie wybrzydzają, że ci politycy tacy nieuświadomieni, że popierają GMO czy inne zgubne rzeczy, ale dobijają się do nich ze swoimi prośbami. Nie tracą czasu na miałkie dyskusje, tylko coś robią. Nie wyrzucają ze swego grona ludzi, którzy nie są idealni, ale są życzliwi i wiedzą, że każdy ma swoje tempo rozwoju i swoją drogę. Wystarczy, że zgadza się z ideami przekazanymi przez Anastazję, że jest uczciwym i życzliwym sąsiadem. I tak tworzą się osady...
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez apek » 24 Kwi 2012, 10:00

Przepraszam, powinienem napisać swój post w pierwszej osobie, bo on dotyczy mnie, a nie wszystkich. Jak będzie petycja to podpiszę i roześlę do wszystkich z listy adresowej "anastazja".Jeżeli ktoś się zna na urzędowych pismach i procedurach, niech ją zrobi.
Mam różne projekty którymi wolę się zająć, a nie tracić czas na polityków - jeszcze nie czas na to (a raczej czas, ale nie mam po temu środków i taki jest fakt).

Mówiąc o projektach, mam na myśli chociażby Stowarzyszenie, jakieś ugrupowanie, albo "Dzwoniące Cedry Polski", do którego zgłosiło się na razie 6 osób, z czego tylko 2 wysłały pełne zgłoszenia...

Hipko, pamiętasz co Megre mówił o politykach i ustawach o hektarze w niektórych obwodach? "Słabe to, bardzo słabe" - miał na myśli to, że tam nie było ani słowa o Anastazji, tylko wyrwane z kontekstu "hektar dla każdego, rodowe posiadłości".

Już parę lat temu Fredi opowiadał, jaką kampanię w polityce planuje, żeby wypromować dawanie ziemi i anastazjowe pomysły... nic się nie zdarzyło. Znam też osobę która wysyłała listy ( i "Anastazję") do Kancelarii Prezydenta i do Sejmu - listy zatrzymały się na sekretarce i dalej w śmietniku...

Nie jest tak że tworzę negatywny obraz - po prostu wiem, że to trzeba robić, rozpaczliwie i desperacko trzeba działać, ale sami we trójkę tego nie zrobimy, a jak widzicie, ta dyskusja na razie jest tylko między nami. Niech się inni wypowiedzą, bo ja marudzę tylko...
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez Anja » 24 Kwi 2012, 14:20

Apek... Zanim to przejdzie to jeszcze mozesz wyjechac za granice i zostac "mlodym powracajacym" z prawem do ziemi :D

A jesli to przejdzie, to ja bede powracajaca i chetnie sie podziele jesli dadza 10-100ha , moge nawet zaplacic za nie odpowiednio 10-100zl po 1zl od 1ha ;) Grunt to pozytywne myslenie. :lol:

Piszcie petycje, chetnie sie podpisze.
Awatar użytkownika
Anja

Miejscowość: Kielce Wrocław Genewa
Połówki: Szukam swojej połówki ♂
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez Raf » 24 Kwi 2012, 20:36

Petycje można by napisać zobaczyć co przyniesie, działania które zbliżą ludzi do natury są potrzebne, można by też zacząć zakładać mini rezerwaty dzikiej natury na tych wielkich trawnikach na osiedlach, angażować w to młodzież szkolną.
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez dryf » 24 Kwi 2012, 20:51

Ja to sobie myślę, że tak. Wystąpić warto! Tylko jako kto? Bo „Dzwoniące Cedry Polski” określone zostały jako „Ruch”. Pytanie mam takie:
Czy ten „Ruch” jest gdzieś zarejestrowany, jako formalna organizacja?
Żyjemy w takim ustawodawstwie w jakim żyjemy. Ja wiem, że to wiąże się ze zorganizowaniem struktur. Ale przy takiej frekwencji, struktury te byłyby jedynie fikcyjne.

Bo jak by to miało wyglądać? Każdy występuje z petycją indywidualnie? Czy jak?
Mogę przewidzieć jak to będzie. Jeśli w ogóle odpiszą, to poradzą mi zgłosić się do najbliższej gminy i tam złożyć podanie o przydział.
Kiedy z propozycją występuje jakakolwiek zorganizowana grupa, to jest jakaś szansa, że przynajmniej odpiszą. Bo może grupa poprze ich w wyborach, a im przecież głównie o to chodzi.
Nie wiem czy istnieje obowiązek odpowiadania na tego typu petycje. Jeśli tak, to przynajmniej byśmy się dowiedzieli, jakie zdanie mają „Władze”.

Myślę również, że wystąpić można do Pana Waldemara P. Bo czy ktoś oprócz ludowców w sejmie zna się na rolnictwie? Wiem, że szybkość działania Pana Waldemara P. jest porażająca, ale może na początek by warto?
Sam fakt wyjścia z takim pomysłem sugeruje, że jakaś ziemia jest dostępna do rozdania.

Ja to bym widział, mniej więcej, tak:

00-924 Warszawa
Ul.Kopernika 36/40

Do
Pana Waldemara Pawlaka
Przewodniczącego Polskiego Stronnictw Ludowego

Szanowny Panie Przewodniczący (Premierze?) , zapoznałem (liśmy) się z Pana pomysłem dotyczącym przekazywania nie odpłatnie ziemi w postaci działek, dla każdej osoby powracającej z zagranicy i wyrażającej na to chęć.
Jako grupa (organizacja?) zrzeszająca ludzi zainteresowanych tworzeniem „Siedzib Rodowych” dla swoich rodzin i przyszłych pokoleń, chcielibyśmy zapoznać się bliżej z Pana propozycją.
Idea sama w sobie wydaje się być atrakcyjna!
Jednak pomysł ten, obwarowany jest przeznaczeniem tychże działek wyłącznie dla ludzi powracających z zagranicy. Dlaczego? A co z „tutejszymi” bezrobotnymi?
Również określenie „działka”, sugeruje, że mają to być niewielkie kawałki ziemi.

Wymieniona przez nas „Siedziba Rodowa” powinna być wielkości , co najmniej jednego hektara. I niema to być gospodarstwo produkcyjne, a jedynie obszar z którego będzie w stanie wyżywić się i utrzymać jedna rodzina.
Jeśli Pan Panie Premierze byłby zainteresowany uszczegółowieniem idei siedzib rodowych, to jesteśmy chętni do jej przedstawienia.

Pan, Panie Przewodniczący jest rolnikiem i zdaje sobie sprawę, że działka przeznaczona jedynie na budową domu, nie zapewni rodzinie utrzymania. Działkę większą niż jeden hektar, jedna rodzina nie będzie w stanie obrobić, bez użycia specjalistycznych maszyn. Jak zaznaczyliśmy powyżej, niema to być gospodarstwo produkcyjne, a wytworzona żywność pod każdym względem – czysta ekologicznie, bo przecież przeznaczona dla własnej rodziny.
.......................................................................................................................
To tak na początek. Jak macie jakieś pomysły, to zapodajcie. Może wspólnie napiszemy coś sensownego.

dryf

.
dryf

Postprzez Marian » 24 Kwi 2012, 23:19

......myślę że powinno się iść tą właśnie drogą.
Na pewno jest ktoś taki wśród nas,który potrafi dobrze napisać taką petycję.
Powinno też w niej być zaznaczone najważniejsze wartości przekazane nam przez Anastazję,
aby nie było w przyszłości żadnych manipulacji z tymi działkami.
Tutaj może nie chodzi o jakąś organizację lub zrzeszenie,tylko ogólnie o ludzi którzy podobnie myślą.
Takich jest więcej może jak myślimy więc nie możemy się tylko sugerować nami.
To ma być dla wszystkich,a nie tylko dla wybranych.
Rozesłać tą Petycję powinno się do wszystkich organizacji Rządowych jak i nie Rządowych zajmujących się ochroną środowiska
naturalnego.To jest, nie tylko ochrona naszego wspólnego środowiska ale całej naszej społeczności.
Ziemi na pewno nie brakuje w Polsce do rozdanie,jak już to dobrej woli.
Gdyż jak do tej pory nikt nie dawał nam nic za darmo lub przysłowiową złotówkę.
Przynajmniej ja niczego w życiu takiego nie otrzymałem od Państwa,jedynie od Boga otrzymaliśmy wszystko.
Petycja powinna być podpisywana indywidualnie,żadna organizacja lub coś w tym stylu.
Jednak aby to wyszło,powinno się to odpowiednio nagłośnić.
Marian

Postprzez Marian » 25 Kwi 2012, 10:15

Wstając dzisiaj i tak jeszcze na jawie rozmyślałem na temat petycji.
Przypomniałem sobie że przecież w książkach ten temat był poruszany.
Więc na pewno jest tam również napisany teks jak mógł by przykładowo wyglądać.
Trzeba tylko napisać go na chwilę obecna z zastosowaniem do naszego społeczeństwa.
Zawsze mówię że te książki są najwspanialsze jakie czytałem i wierzę że to prawda.
Wiara zaś czyni "cuda",wiec dlaczego z nich nie korzystać.
Jakoś te tematy poszły u mnie na dalszy plan,gdyż nic się w tej kwestii nie działo.
Muszę się w tym temacie zagłębić,gdyż coś zaczyna się dziać lub będzie się działo.
Tak jak Hipka,Apek piszą,wiele się dzieje w państwach byłego Związku Radzieckiego i obecnej Rosji.
Dlaczego więc i nie u nas,my przecież też SŁOWIANIE.
Może ktoś podlał to ziarenko i zaczyna coś tam kiłkować :?:
Marian

Postprzez Marian » 26 Kwi 2012, 01:00

Wywiad w sprawie "ziemi za złotówkę",może nie wszyscy go słyszeli.

http://finanse.wp.pl/kat,61158,title,Zi ... omosc.html
Marian

Postprzez dryf » 26 Kwi 2012, 21:07

Wysłuchałem tego wywiada.

To niema nic wspólnego z ideą Anastazji! Dlatego zaproponowałem żeby zacząć delikatnie.
Ty Marianie masz nieco inny pogląd. Myślę, że to jest naprawdę mało istotne. Najważniejsze, żeby zadziałało i pozwoliło osiągnąć jakiś efekt.
Czekam aż się wypowiedzą inni. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
Może ktoś się zna na tych programach europejskich i dałoby się stworzyć jakiś wzorcowy program pod nazwą „Siedziba Rodowa”? Może udałoby się wyrwać jakieś dopłaty?
No nie wiem? Tak kombinuję.

Zbyt mało osób się wypowiada w tym temacie. :cry:

dryf

.
dryf

Postprzez Marian » 26 Kwi 2012, 22:12

Tak,mam inne poglądy i to na wiele spraw.
Jednak jak ktoś myśli że wyjdzie ustawa "Anastazjowa" to może czekać aż do śmierci i tak się jej nie doczeka.
Oni próbują zatrzymać ludzi,aby nie uciekali im z kraju.
My ten stan rzeczy powinniśmy wykorzystać,gdyż chcemy w nim pozostać,tylko na innych zasadach.
Oni nie mogą nam zapewnić pracy,godziwej płacy,mieszkań,uczciwej służby zdrowia,podstaw socjalnych.
Jednym słowem niczego,więc niech przynajmniej dają nam ziemię za darmo,skoro chcą tak zrobić.
Zamiast sprzedać ją obcym obszarnikom i spekulantom ziemskim,gdyż to jeszcze im zostało do sprzedania.
Dlaczego nie możemy tej sytuacji wykorzystać i z niej skorzystać.
Mamy okazję to zrobić,wiec dlaczego nie,pytam się dlaczego,co stoi na przeszkodzie.
Kto powiedział że musi być coś tam,nikt.
Wystarczy czysta wola pięknej myśli Anastazji,aby podać ją dalej i myśleć że tak powinno to wszystko wyglądać.
Małymi kroczkami,ale do celu.
Tak było w latach osiemdziesiątych,które bardzo dobrze pamiętam.
Myślę, że wielu nie o takiej marzyło o jaką walczyło.
Co z nich zostało to nie chcę się wypowiadać.
Kończę,gdyż to już nie na temat.
W życiu mamy wiele możliwości i jeżeli ich w danej chwili nie wykorzystamy to nie wiadomo kiedy przyjdzie następna.
I proszę nie próbujcie podchodzić od strony jakiś tam unijnych dopłat,gdyż to nie ma nic wspólnego z czystą myślą.
Jesteśmy znani z kombinowania,ale to nie tędy droga.
Jeżeli tak zaczniemy to nic z tego nie wyjdzie.
Jeżeli dostaniemy ziemię,to to powinno nam wystarczyć.
I za to powinniśmy dziękować już dzisiaj,a jutro już ją będziemy mieli.
Czekanie na innych też niczego nie zmieni,gdyż oni czekają na nas.
Ilu nas jest powinno się zabrać do pracy,aby reszta uwierzyła że to wszystko ma sens i nie jest tylko pustym gadaniem.
Marian

Postprzez Hipka » 27 Kwi 2012, 16:39

Dryf, tekst petycji bardzo mi się podoba. Bo Megre też zaczynał delikatnie. Wiadomo, politycy są dalecy od idei Anastazji i jeśli od razu zacznie się walić z grubej rury, to zaklasyfikują do nawiedzonych oszołomów, natomiast argumenty zdroworozsądkowe do wszystkich przemawiają. Na początek dobre i to. Ja aprobuję ten tekst, a jak inni? czy ktoś mógłby poradzić, jak zrobić to oficjalnie tzn.dać na internet i niech ludzie podpisują. Chętnie bym zrobiła, ale tego właśnie nie umiem. Tess, ratunku! Ty chyba wiesz... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez Marian » 28 Kwi 2012, 00:16

Dryf...........
:arrow: prawo własności oraz przekazanie tylko następcy,bez prawa sprzedaży-aby nie było spekulacji.
:arrow: wielkość najmniej 1h lub więcej na rodzinę
:arrow: o zabudowie siedliskowej
itd. z najważniejszymi podpunktami opisanymi w książce
Na samym początku nie mieszałbym do tego żadnej grupy,jeżeli zwęszą że to pochodzi z Rosji to nie wiem co z tego będzie znając antyrosyjskie nastawienie w Polsce.Z nas dzisiaj nie trudno zrobić tych najgorszych.

Czy to tylko tyle wypowiedzi na ten temat,albo reszta już wyjechała na Bieszczadzkie spotkanie"'Dzwoniące Cedry Polski" :?: :?: :?:
Jeżeli tak,będzie tam niesamowity tłok,a na to nie jestem przygotowany :!: :!: :!:
Pozdrawiam,jadę na spotkanie.
Więc do zobaczenia :D :D :D :D :D
Marian

Postprzez Marian » 08 Maj 2012, 09:54

Jak już wiadomo wróciłem z spotkania,myślałem że dyskusja się rozwinie :shock: ,a tu nic.
Kompletnie nic się nie dzieje w naprawdę ważnej sprawie.
Co niektórzy nabrali wody w usta,wygrali lub zdobyli ogromne pieniądze i sprawa ich nie interesuje.
Pięknie prawda,osoby interesujące i propagujące idee Anastazji na tym forum.
Zaczynają kupowac ziemię i tworzyć własne siedliska rodowe,a reszta ich nie interesuje.
Nie myślą o tych,ktorzy nie mają takich srodków,aby zrealizować swoje marzenia.
Może też nie macie dalszej koncepcji na wzór takiej petycji co nie odznacza aby wszystko zamknąć i odstawić do konta.
Znalazły sie tematy zastępcze takie jak sprzedam,kupię,tworzę osadę,kącik itd.
Wygląda to na bezradność forumowiczów i brak zainteresowania naprawdę istotnymi sprawami,które nie tylko nas dotyczą.
Ale pisać,pisać i jeszcze raz pisać po to aby pisać,aby wyglądało że coś się dzieje.
Forum się rozwija,tętni życiem.
Czysta bzdura,po prostu powoli umiera,gdyż tak naprawdę nic się nie dzieje.
To wszystko tylko słomiany zapał,który spali sie od jednej iskierki pozostawiając odrobinę popiołu.
Marian

Postprzez Anja » 08 Maj 2012, 21:45

Marian, wyluzuj i wyjdz z tej niezbyt pozytywnej spirali, w ktora sie ostatnio wkrecasz.
Wszyscy jestesmy wolni do tworzenia tego co nam do szczescia jest potrzebne i nikogo do niczego nie przekonasz besztaniem i narzekaniem. Napisz petycje, a na pewno wiele osob sie pod nia podpisze. A nawet jesli podpisze sie niewielu to bedziesz mial poczucie zrobienia pierwszego waznego kroku.
Wymagaj wiele od siebie, a niewiele od innych i przyjmuj z wdziecznoscia i bez krytycznej oceny to co otrzymujesz. Nawet jesli tego bedzie niewiele, przyniesie ci to wiecej zadowolenia niz niespelnione oczekiwania na wyrost (Amen) ;) .
Awatar użytkownika
Anja

Miejscowość: Kielce Wrocław Genewa
Połówki: Szukam swojej połówki ♂
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez Marian » 09 Maj 2012, 07:30

Anja napisał(a):Marian, wyluzuj i wyjdz z tej niezbyt pozytywnej spirali, w ktora sie ostatnio wkrecasz.
Wszyscy jestesmy wolni do tworzenia tego co nam do szczescia jest potrzebne i nikogo do niczego nie przekonasz besztaniem i narzekaniem. Napisz petycje, a na pewno wiele osob sie pod nia podpisze. A nawet jesli podpisze sie niewielu to bedziesz mial poczucie zrobienia pierwszego waznego kroku.
Wymagaj wiele od siebie, a niewiele od innych i przyjmuj z wdziecznoscia i bez krytycznej oceny to co otrzymujesz. Nawet jesli tego bedzie niewiele, przyniesie ci to wiecej zadowolenia niz niespelnione oczekiwania na wyrost (Amen) ;) .

Anja...........dotkneło Cię to co napisałem?
Myślę że tak,skoro napisałaś to w takim tonie.

Z czego mam wyluzować ?
Jeżeli bym potrafił to zrobić to napewno już była by napisana,jednak mój polski nie jest na tym poziomie.
Może odbijemy piłeczkę i napisz ją :idea: ,jesteś dobra.
Ja nie narzekam,piszę tylko moje odczucia.
Od siebie wymagam wiele i robię to co mogę na chwilę obecną,a moje osobiste oczekiwania sie spełniają.
Od nikogo też niczego nie wymagam,pragnę jedenie aby każdy komu nie jest obojętna idea Anastazji wziął sie solidnie do pracy.
Pisania mamy już za sobą parę ładnych lat i nic z tego do chwili obecnej nie stworzyliśmy.
Każdy niech spojrzy pod własny nos co robi w tej sprawie tak naprawdę,a wówczas nie będzie tylko czekał na innych.
Petycja,mnie osobiście nie dotyczy gdyż mamy już naszą przestrzeń.
Jednak nie jest mi to obojętne,dlatego taka jest moja reakcja,a nie inna.
Marian

Postprzez Marian » 26 Lip 2012, 08:05

Nie chodzi tutaj o tą petycję,ale o inną.
Ta petycja również nas dotyczy,więc proszę wszystkich zainteresowanych o podpisanie.Dziękuję.
http://ekowioska.wordpress.com/2012/07/ ... e-petycji/
Marian

Petycja o przydzielenie każdemu hektara ziemi

Postprzez Raf » 26 Lip 2012, 22:31

Właśnie podpisałem petycje i uwarzam, że avaaz to dobra okazja do zrobienia naszej petycji o hektarze ziemi, trzeba się tylko dowiedzieć jak powstała tamta. Spróbuję do nich napisać i zapytać.
Raf

Postprzez Raf » 26 Lip 2012, 22:38

W sumie to zauważyłem że tam trzeba kliknąć w "start petition" i tak dalej. Trzeba by to dobrze umotywować a więc proponuję burze mózgów niech każdy coś wymyśli, według mnie wogóle taka jest tradycja tak dawniej było kiedy ziemia nie miała własności że polak kiedy chciał się osiedlić to brał hektar ziemi i nikogo nie musiał o nic pytać, dlatego chcemy przywrócić tę tradycje bo na zdrowy rozsądek obywatelowi kraju należy się kawałek ziemi w jego kraju, a już na pewno dzieci z domu dziecka powinny mieć takie prawo. Hektar ziemi dla każdego chętnego!
Ostatnio edytowany przez Raf, 26 Lip 2012, 22:58, edytowano w sumie 1 raz
Raf

Postprzez Marian » 26 Lip 2012, 22:58

Raf napisał(a):Właśnie podpisałem petycje i uwarzam, że avaaz to dobra okazja do zrobienia naszej petycji o hektarze ziemi, trzeba się tylko dowiedzieć jak powstała tamta. Spróbuję do nich napisać i zapytać.

Bardzo dobra myśl.
Marian

Postprzez Raf » 26 Lip 2012, 23:10

No no działamy halo Apek dawaj to na główny temat!
Raf

Re: Petycja o przydzielenie każdemu hektara ziemi

Postprzez pihon » 28 Lip 2012, 20:51

"Petycja o przydzielenie każdemu hektara ziemi" to dobry tytuł na rozdział książki, artykuł czy też faktycznie na petycję do władz, jedną z wielu równie życzeniowych jakie władze rok rocznie otrzymują.
Przydzielenie każdemu chętnemu hektara ziemi dożywotnio na własność z prawem dożywotniego dziedziczenia dla potomków [edit/update - zapomniałem dodać] i nieopodatkowanego jest decyzją strategiczną dla państwa i musi zostać poprzedzone stosownymi analizami uzasadniającymi taki pomysł. Krótko mówiąc musi powstać opracowanie, w którym przedstawia się określoną strategię rozwoju gospodarczego państwa opartą na faktach naukowo potwierdzonych, ekonomicznie uzasadnionych oraz opartych na jasno sformułowanych założeniach. Takie opracowanie winno być wykonane w formie studium wykonalności (feasibility study lub co najmniej pre-feasibility sudy), w którym dokonuje się różnych analiz, w tym szczególnie: analizy rynku oceniając między innymi popyt na proponowane usługi lub towary oraz analizy ryzyka. Nie muszę chyba podkreślać, że takie opracowanie powinno zostać przeprowadzone przez powszechnie uznane instytuty uczelni wyższych, ośrodki naukowo-badawcze lub po prostu zamówione u znanych firm konsultingowych. Inaczej bez podstawy bazującej na tego rodzaju dokumencie nikt władny nie podejmie się forsowania tak istotnych zmian w funkcjonowaniu państwa. Sorry, ale to nie ten poziom świadomości, że wystarczy napisać,że każdemu się taki hektar należy bo to kawałek jego ojczyzny będzie, niestety. Nikt tego nie kupi. Idea o której mówimy, zakiełkowała w takich czasach i takich warunkach, jakie mamy obecnie, więc musi się umieć obronić w tych realiach, które istnieją teraz i w oparciu o obecne formy oceny. Inaczej pozostanie dalej marzeniem, w jakimś tam wymiarze, z nadzieją że przyszłe systemy oceny ją zaakceptują.
Awatar użytkownika
pihon

Następna

Wróć do Informacje o spotkaniach, zjazdach, warsztatach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość