Petycja o przyznawanie ziemi

Można tu zamieścić informacje o planowanych wydarzeniach, zgromadzeniach czy imprezach.

Moderator: Administrator

Re: Petycja o przydzielenie każdemu hektara ziemi

Postprzez Raf » 29 Lip 2012, 09:30

To co proponujesz na tenczas?
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez pihon » 29 Lip 2012, 14:34

1) Rozpowszechniać obraz.
Gdy zbierze się masa krytyczna wtedy nic nie powstrzyma idei przed jej materializacją. Obraz najlepiej rozpowszechniać wdrażając go we własnym życiu, inaczej mówiąc należy świecić własnym przykładem aby zainteresować innych. NA głównej stronie tego forum jest niezły artykuł pt. "Jak ważny jest obraz rodowej posiadłości i osady". Autor przedstawia w nim kwestie dotyczące utrzymania jasnego obrazu siedziby w kontekście rozmieszczenia i współistnienia róznych gatunków roślin. Ja do tego dodał bym jeszcze świat zwierząt które mają tam z nami żyć, czy będziemy ich pętać, palować, prowadzać na łańcuchach? Czy z 1 ha utrzymamy konia, krowę, kozę do tego kury, psa i kota? Ile czasu będziemy im poświęcać i w jakim celu? Czy po to aby z nimi się lepiej zaznajomić? Czy tylko aby wyprowadzić je z obory a wieczorem przyprowadzić, a w czasie dnia przesunąć pal o parę metrów by wyżarły dalej trawę?
2) wykorzystać system kontroli i nadzoru do gromadzenia danych.
Żyjemy w społeczeństwie, w którym na wszytko trzeba mieć kwity, księgi rachunkowe, zaświadczenia itd. Gdy już staniemy na własnej ziemi i przyjdzie nam na niej żyć dobrze będzie gromadzić jak najwięcej danych o tym jak sobie poradziliśmy. Z czasem te wszystkie kwity (i nie tylko, zapisy z księgi rodu również), o które przyszło nam walczyć mogą posłużyć jako dokumenty, które przydadzą się z czasem do przygotowania wiarygodnego opracowania na temat Rodowych Siedlisk i całych osad. Decydent na prawdę musi posiadać podstawy do tego aby zmieniać prawo tym bardziej, że zmiany mają być istotne. Dzisiaj rządy państw podążają za "światowymi trendami" i poszukują "najlepszych praktyk" jak to się ładnie przyjęło mówić. Z czasem jednak zrozumieją, że krążą w kółko i bez sensu, i wtedy nastanie czas nowej idei, ale wg mnie musi ona być udokumentowana już jakimiś przykładami. Być może rozwiązanie samo nas zaskoczy, no bo jeśli np. partia rodzinna ma przypominać "zjazd nowogrodzki z jego wczesnego okresu" to jakież mechanizmy powstaną i/lub zostaną uruchomione aby dać ludziom ziemię na własność!Tak czy inaczej jesteśmy pionierami - solą Odradzającej się Ziemi, a tacy muszą sobie radzić w zdawałoby się bardzo niesprzyjających warunkach.
3) Fakt faktem, to najpierw ludzie muszą się przygotować do tego aby odziedziczyć ziemię. Błogosławieni cisi albowiem odziedziczą ziemię Mt 5,5, tak błogosławił Jezus. Więc najpierw się wyciszmy, zbilansujmy nauczmy pokory gdyż Błogosławieni są ubodzy w duchu albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie Mt 5,1. Dzisiaj idea Anastazji broni się sama przed wczesnym uruchomieniem. Najpierw my musimy dojrzeć do niej. Przecież te siedziby mają być przestrzeniami miłości, materialnym obrazem stanu ducha jego mieszkańców, a wioski pierwszymi oazami odrodzonego Raju!Jeśli choć jeden rajski zakątek powstanie nim ziemia będzie rozdana na własność to będzie oznaczało gwałtowną zmianę świadomości i całkowite odwrócenie trendu, celów i dążeń ludzkich. Nic i nikt już tego nie powstrzyma :)
4) Co jeszcze można zrobić?
NIE PODDAWAĆ SIĘ !!! ZA NIC W ŚWIECIE !!!
Działamy dla sprawy która jest wygrana, a to z czym teraz walczymy to tylko różne przeciwstawne energie, z których każda chce dominować. To co można zrobić to połączyć je w jedność dla wspólnego tworzenia energią swoich myśli. "Synu mój, Tyś nieskończony, Tyś wieczny, w Tobie marzenia Tworzące zawarte", a "przed tym kto nie tylko to sobie uświadomi, ale i odczuje, będą się otwierały tajemnice Wszechświata. Przede wszystkim powstanie dokładny obraz stworzenia." Może więc należy otworzyć się na to wszystko co istnieje i jeszcze raz przyjąć do siebie i zbilansować wszystkie energie Wszechświata tak jak to stało się na początku... "Z próżni powstał lub z iskier wszystkiego, o czym tylko można pomyśleć, ale nie to jest ważne. Ten kompleks był bardzo podobny do Człowieka. Do człowieka, który dzisiaj żyje! Był podobny do jego drugiego "ja" Nie materialnego, lecz wiecznego, świętego."
Awatar użytkownika
pihon

Postprzez Raf » 15 Lis 2012, 16:06

Czy ktoś pamięta w której części Aastazji był przytoczony projekt ustawy o rodowych siedliskach jakiejś rosyjskiej studentki?
Można by coś przygotować na nasz Polski grunt.
Raf

Postprzez Marian » 21 Lis 2012, 08:31

Petycja:
ten temat był już poruszany i nic z niego nie wyszło.
Jeżeli sie nie zorganizujemy-zrzeszenie to nic z tego nie wyjdzie.
Jak do tej pory tylko jeden jedyny raz od wielu lat zorganizowaliśmy spotkania i to wszystko.
Ale już mamy pisać petycje dla kogo?
Myślę że najpierw uporządkujmy ten cały bałagan wokół nas i krok po kroku idźmy dalej.
Tak na marginesie kto o nas wie,kto o nas słyszał i z czym pragniemy wyjść skoro sami nie jesteśmy solidarni.
Ja w tym tygodniu wysyłam książki "Anastazja"W.Megre do Pana posła Roman Kotliński,który jest równierz redaktorm naczelnym tygodnika"fakty i mity".
Dlaczego do niego,myślę że jest to osoba,która jest w stanie zrozumieć pewne kwestie bardziej jak kto inny-rozmawiałem z nim.
Marian

Postprzez Raf » 21 Lis 2012, 13:52

Bardzo dobrze, trzeba coś działać.
Raf

Postprzez Indiragandi » 04 Gru 2012, 16:53

Co do ziemi niczyjej, czyli takiej, z której można by było tworzyć owe nadawane hektary - po prostu nie ma. Ta ziemia, która jeszcze jest w rękach Agencji Rolnej
Skarbu Państwa jest corocznie regularnie wykupywana przez rolników oraz biznesmenów. W roku 2016 gdy wejdą w życie nowe przepisy unijne (które Polska ratyfikowała wchodząc do Unii Europejskiej) według, których obcokrajowcom będzie wolno legalnie kupować ziemię w Polsce.
Przyjadą wtedy tutaj Niemcy, Holendrzy, Francuzi i każdy którego kraj jest członkiem unii i wykupią wszystko jak leci.
Poza tym ceny ziemi w tym okresie skoczą gwałtownie w górę.
Więc jeśli macie chęć na hektar swojej gleby - kupujcie ją teraz, póki kosztuje (rolna) ledwo 15.000 - 20.000zł. Tylko, że z hektara ciężko wyżyć, a jeszcze trzeba dom wybudować. Za co? Chyba, że ktoś chce mieszkać w tipi albo baraku.
Indiragandi

Postprzez Marian » 05 Gru 2012, 09:35

Indiragandi napisał(a):Co do ziemi niczyjej, czyli takiej, z której można by było tworzyć owe nadawane hektary - po prostu nie ma. Ta ziemia, która jeszcze jest w rękach Agencji Rolnej
Skarbu Państwa jest corocznie regularnie wykupywana przez rolników oraz biznesmenów. W roku 2016 gdy wejdą w życie nowe przepisy unijne (które Polska ratyfikowała wchodząc do Unii Europejskiej) według, których obcokrajowcom będzie wolno legalnie kupować ziemię w Polsce.
Przyjadą wtedy tutaj Niemcy, Holendrzy, Francuzi i każdy którego kraj jest członkiem unii i wykupią wszystko jak leci.
Poza tym ceny ziemi w tym okresie skoczą gwałtownie w górę.
Więc jeśli macie chęć na hektar swojej gleby - kupujcie ją teraz, póki kosztuje (rolna) ledwo 15.000 - 20.000zł. Tylko, że z hektara ciężko wyżyć, a jeszcze trzeba dom wybudować. Za co? Chyba, że ktoś chce mieszkać w tipi albo baraku.

Co za czarny scenariusz tutaj napisałaś/łeś,gdzie Twój optymizm.
Ziemię też jeszcze można kupić za rozsądne pieniądze jeżeli nie ma się jakiś wygórowanych wymagań związanych z okolicą,rodziną lub czymś tam.
A co do domu to można go wybudować za rozsądne pieniądze chyba że ma się apetyt na dworek,zameczek lub coś podobnego.
Tipi,przyczepa campingowa lub barak to też rozwiązanie na jakiś okres.
Tak w nawiasie to w obecnej dobie nie wyżyjesz ani z hektara jak rownież z trzech,chyba że jesteś już veganinem.
Zostają jeszcze opłaty,a na te można jeszcze dorobić.
A to że OBCOKRAJOWCY wykupią ziemię to już czysta bzdura.
Jak już to ziemia i lasy zostaną sprzedane za długi jakie ma Polska,a nas już powoli sprzedają jako tanią siłe roboczą.
Marian

Postprzez iskierka » 05 Gru 2012, 21:46

Marian napisał(a):Jak już to ziemia i lasy zostaną sprzedane za długi jakie ma Polska,a nas już powoli sprzedają jako tanią siłe roboczą.

Co za czarny scenariusz tutaj napisałeś,gdzie Twój optymizm?
;)
iskierka

Postprzez Marian » 06 Gru 2012, 09:41

no tak masz rację ;)

Jednak poczynania Rządu Polski idą tylko w jednym kierunku i to od przeszło 20 lat.
Myślę że mieszkając teraz w Polsce masz troszeczkę rozeznania w tej kwesti.
Ja jestem i pozostanę optymistą,myślę że powstanie stowarzyszenie i zajmiemy się petycją o przydzielenie każdemu obywatelowi 1 hektara ziemi na własność bez prawa sprzedarzy jedynie przkaz rodzinny.
Całą resztę myślową rozwiewam i nie ma,pękła jak bańka mydlana :D :D :D
Marian

Postprzez leon » 26 Gru 2013, 11:43

czarne scenariusze są tak solidne jak zeszłoroczny śnieg. ciekawy jest termin o nazwie "trwałość rządu". kto u władzy, unika jak ognia tego terminu - oni udają że są hmm stabilni. to znaczy że jest nie dzień ani miesiąc ale ogromny okres czasu pełen zmian - w kierunku Anastazjowym.
leon

Miejscowość: centrum pl

Postprzez Amira » 27 Gru 2013, 00:16

<gwiazda>
Raf napisał(a):Właśnie podpisałem petycje i uwarzam, że avaaz to dobra okazja do zrobienia naszej petycji o hektarze ziemi, trzeba się tylko dowiedzieć jak powstała tamta. Spróbuję do nich napisać i zapytać.

Rafał, miałabym prośbę do Ciebie, o więcej szczegółów swojego powyższego wpisu ? Temat był zakładany półtora roku temu, więc może mógłbyś opisać swoje doświadczenia w powyższym temacie, jakie na przestrzeni tego długiego czasu zdobyłeś ?

Może ktoś z Was, od tamtego czasu posunął temat do przodu, lub wie coś więcej niż jest we wpisach na forum ?
Dziękuję.

Pyt.
Czy może bardziej praktyczne byłoby połączenie w jeden - dwóch dotyczących tego samego zagadnienia tematów:
1/ "Petycja o przydzielenie każdemu hektara ziemi"
2/ "Petycja"
Żyją one oddzielnym życiem, a właściwie to przestały żyć /przynajmniej na forum/ ;)

<gwiazda>
Amira

Re: Petycja o przyznawanie ziemi

Postprzez Raf » 28 Gru 2013, 10:57

https://secure.avaaz.org/pl/petition/st ... ource=splf

Nikt jeszcze takiej petycji nie napisał ale może komuś się zachce..
Raf

Postprzez Maciej » 05 Sty 2015, 17:32

Kochani, czy coś wiadomo wiecej na temat ziemi na własność? Nie mieszkam w Polsce, nie wszystkie informacje docierają tu do mnie. Jak z petycjami o 1 ha? Jest myśl , więc niech się zmaterializuje, do tego trochę działania, które w końcu musi przynieść dobre owoce :)
Awatar użytkownika
Maciej

Miejscowość: Arciechów, Stare Załubice
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez Maciej » 08 Sty 2015, 16:29

napisałem petycję, trzeba działać :) <slonce> http://www.avaaz.org/pl/petition/Janusz ... o/?nqFQRib
Awatar użytkownika
Maciej

Postprzez Maciej » 09 Sty 2015, 10:57

napisałem petycję i co? cicho, jeden sygnotariusz na razie... przecież od czegoś trzeba zaczać, a nie tylko gadać ;) tworzenie to nie tylko myśl , ale i działanie <slonce>
Awatar użytkownika
Maciej

Postprzez Maciej_Poznan » 09 Sty 2015, 22:12

Też podpisałem, ale nie wiem, czy działa bo nie widzę siebie :)
Maciej_Poznan

Miejscowość: Poznań, Polska

Postprzez Maciej » 09 Sty 2015, 22:18

polecam dołaczyć się do petycji , do której link podałem, liczy się ilość sygnotariuszy na jednej petycji :)
Awatar użytkownika
Maciej

Postprzez Maciej_Poznan » 09 Sty 2015, 22:29

tak też zrobiłem :)
Maciej_Poznan

Postprzez Maciej » 09 Sty 2015, 22:55

dzięki :D
Awatar użytkownika
Maciej

Postprzez LITK » 09 Sty 2015, 22:59

Ludzie dajcie sobie spokój z petycjami. Złodzieje rządzący tym krajem odrzucają każdą petycję, referenda czy jakiekolwiek społeczne inicjatywy. Oni nigdy nie realizowali i nigdy nie będą realizować interesu narodu. Szkoda naszego czasu na cokolwiek w tej materii.
LITK

Postprzez Maciej » 09 Sty 2015, 23:07

LITK napisał(a):Ludzie dajcie sobie spokój z petycjami. Złodzieje rządzący tym krajem odrzucają każdą petycję, referenda czy jakiekolwiek społeczne inicjatywy. Oni nigdy nie realizowali i nigdy nie będą realizować interesu narodu. Szkoda naszego czasu na cokolwiek w tej materii.

a co szkodzi spróbować ? komu to przeszkadza i dlaczego ? ;)
Awatar użytkownika
Maciej

Postprzez Maciej_Poznan » 10 Sty 2015, 00:23

każda kropla drąży skałę :) Popieram imiennika :)
Maciej_Poznan

Postprzez Maciej » 10 Sty 2015, 01:20

imiennika i też z Wielkopolski :D jestem poza krajem , ale serce zostało w nim <serce> <slonce> <kwiat>
Awatar użytkownika
Maciej

Postprzez EterycznyLas » 10 Sty 2015, 08:41

Petycje mają sens, odrzucając kolejne rząd tworzy grupę sfrustrowanych wyborców którzy będą głosowali w przyszłości na każdą partię byle nie rządzącą w chwili podpisu pod petycją. Kolejne petycje tworzą coraz większą przestrzeń pod nową partię która wpisze treść popularnej petycji do swojego programu.
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Miejscowość: Świdnik, Polska
Połówki: Szukam swojej połówki ♀

Postprzez pihon » 10 Sty 2015, 18:31

silverwolfonline napisał(a): ...nową partię która wpisze treść popularnej petycji do swojego programu.

W cale nie potrzeba do tego nowej partii, hasło - darmowa ziemia dla wszystkich - wpisuje się idealnie w już istniejące hasła obecnych partii politycznych w Polsce. Porównajcie :
- Darmowa służba zdrowia!
- Darmowa oświata!
- Darmowy hektar dla wszystkich!
Do tego mam jeszcze hasło wyborcze: Zagłosuj na dobrobyt Polski! ;)
Ostatnio edytowany przez pihon, 10 Sty 2015, 19:05, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
pihon

PoprzedniaNastępna

Wróć do Informacje o spotkaniach, zjazdach, warsztatach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość