Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Moderator: Administrator

Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez Administrator » 21 Sty 2013, 01:57

Witajcie,

Przez ostatnie 3 tygodnie nie zaglądałem na forum. W tym czasie wydarzyło się trochę awantur i nieporozumień.

Otrzymałem zażalenia od użytkowników forum na Mariana i Indiręgandi.

Po dwugodzinnej lekturze wszystkich tematów zamierzałem zbanować indiręgandi na jeden miesiąc, aby dać jej czas na przeczytanie chociaż jednego tomu "Anastazji", gdyż mimo kilku tygodni spędzonych na pisaniu na tym forum jeszcze tego nie zrobiła - co nie przeszkodziło jej w (często złośliwym) komentowaniu wszystkich tematów. Niestety Marian uprzedził mnie i zbanował ją 4 dni temu, po zastanowieniu podtrzymuję blokadę. O jej agresji wobec Iskierki, Mariana i kilku innych użytkowników nie będę się rozpisywał, gdyż to wszystko będzie można znaleźć i samemu ocenić w tematach na forum do końca miesiąca, potem będą porządki i poprzenoszę wszystkie kłótnie czy niezwiązane z tematem wypowiedzi do jednego działu "bigos..." Osobom które ceniły jej obecność na forum, mogę tylko polecić korespondowanie z nią mailowo lub poprzez jej bloga czy prywatne forum. Zainteresowanych kwestią "dlaczego indi została usunięta ty tyranie" polecam przeczytać o trollowaniu, zwłaszcza rozdział o dyskusjach. http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

Drugie zażalenie było na Mariana, który jest moderatorem forum. Zarzutem było nieprzyjemne traktowanie oraz nadużywanie funkcji moderatora, oraz oskarżenie o swobodne i wielokrotne kasowanie postów.

Co do nieprzyjemnego traktowania - Marian nie prawi formuł grzecznościowych, nie nadskakuje nad użytkownikami, czasem się zdenerwuje i często się sprzecza - daleko mu jednak do obrażania czy złego traktowania innych. Z nadesłanych wymian prywatnych wiadomości jasno wynika, że Marian najpierw wielokrotnie przydzielał ostrzeżenia, a dopiero potem "strzelał". Proszę się nie obrażać na oschły urzędowy ton, gdyż jest to standard w moderacji for internetowych - zresztą na innych forach administratorzy tak się nie cackają jak my tutaj tylko banują od razu i bez wchodzenia w dyskusje.
Nadużywanie i kasowanie - tutaj w jednym punkcie muszę przyznać rację zarzutom - od razu upominam wszystkich moderatorów o niepodejmowanie działań moderacyjnych w dyskusjach, w których sami się wypowiadacie - co Marian niestety zrobił, usuwając 16-go stycznia dwa posty indirygandi w temacie o wegetarianizmie. Wygląda to nieprofesjonalnie i podważa zaufanie do administratorów i moderatorów, nawet jeżeli jest to uzasadnione - w takim wypadku zwracajcie się do mnie! (chyba że akurat sam biorę udział w dyskusji... ). We wspomnianym temacie usunięcie postów indirygandi było jak najbardziej zasadne, co indi sama przyznała mówiąc, że były to posty " treściwe i soczyste", adresowane do Mariana...
Według logów administracyjnych w danym miesiącu, Marian usunął oprócz tego tylko jeden post (10 stycznia) z tematu "Siedlisko DZIKIE ŁĄKI", więc zarzut wielokrotnego kasowania postów to marna prowokacja - proszę więcej nie przysyłać mi bezmyślnych donosów bo wszystko można w parę minut sprawdzić, ale dla mnie jest to zmarnowane parę minut. Już wcześniej pisałem, że skoro Marian jest moderatorem forum to jest osobą zaufaną, więc nie ma sensu w podżeganiu.

Jeżeli komuś nie odpowiada to co piszę ja, Marian, Marek, Hipka (imiona wybrane losowo :) ) czy ktokolwiek inny z forum, to niech nie wchodzi w dyskusje i nie piekli się, jeśli ma inne zdanie, a jeżeli komuś nie odpowiadają idee spod pióra Władimira Megre to niech w ogóle nie marnuje czasu na tym portalu.
Jeżeli natomiast ktoś przestaje pisać na forum bo dostał suche ostrzeżenie za nieprzestrzeganie regulaminu, to mogę doradzić powrót do przedszkola. Jak dostaniecie mandat za przechodzenie na czerwonym świetle, to winny jest policjant i przestajecie korzystać z ulic :?:

Regulamin forum to raptem 9 (dziewięć zdań), dlaczego tak wielu nowych użytkowników nie zadaje sobie trudu aby je przeczytać, łamią wszystkie punkty regulaminu a potem narzekają że są szykanowani przez lokalne władze :o
Przytoczę najważniejszy punkt :arrow:
Forum http://www.anastazja.org jest stworzone dla ludzi zafascynowanych ideami z książek z serii "Dzwoniące Cedry Rosji" i wcielaniem ich w życie.


Jest mi bardzo przykro że to forum jest tak często areną do przepychanek, gierek słownych i wyładowywania swoich frustracji i agresji. Prawie wszyscy piszący na forum mają w tym swój udział, sam nie jestem wyjątkiem gdyż też lubię się czasem posprzeczać bez sensu. Niech każdy pod tym względem ze sobą się rozliczy, bo nie po to się tu wirtualnie zebraliśmy żeby udowadniać swoje racje i wyższości... :oops:

Pozdrawiam Was,
M. Aponiewicz
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
 
Posty: 224
Rejestracja: 11 Cze 2010, 11:48

Re: Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez iskierka » 21 Sty 2013, 10:51

Drogi Administratorze.

Rada Kobiet tego forum nie do końca zgadza się z twoimi uwagami.

Jeśli chodzi o osobę Indiragandi - być może sprawa potoczyłaby się inaczej, gdyby ostrzeżenia padły wcześniej i to od Administratora, a nie moderatora, z którym z resztą toczyła zacięte dyskusje. Nieprzyjemnie się czytało te komentarze, nawet jeśli dotyczyły kogoś innego. Dlatego osobiście uważam, że jeśli powołałeś to forum, stworzyłeś niejako swoje "dziecko", to nie jest rozsądnym zostawiać je potem samemu sobie. Jeśli nie masz chwilowo czasu na wchodzenie tu, co zdarza się i nam, bo wiadomo, życie pisze różne scenariusze, to przynajmniej wyznacz kogoś w zastępstwie. Nie wydaje mi się jednak, żeby dobrym pomysłem było zostawianie twojego "dziecka" pod opieką jednej osoby, i to takiej, która dość często wchodzi w konflikty z innymi.
To po primo.
A po sekundo, myślę, że nadużywasz tu nieco słowa "podżeganie". Jeśli dochodzą cię słuchy, że użytkownicy twojego forum nie są zadowoleni z czegoś (cokolwiek by to nie było), to miło by było, gdybyś dał im też nieco prawa głosu, wysłuchał i głosy te potraktował poważnie.
Osobiście nie mam nic do Mariana jako człowieka :!:
Przy spotkaniu bez klawiatury i ekranu to naprawdę miły człowiek, o szerokiej wiedzy, otwarty i o pogodnym usposobieniu, przy okazji ma fantastyczną żonę - i tu pozdrawiam Beatkę! :)
Natomiast jego wpisy - to już inna sprawa. I sam niestety często łamie regulamin - zobacz pkt. 4, 7, 8.
Co innego formuły grzecznościowe czy nadskakiwanie komukolwiek, a co innego ton patriarchalny, głos nieomylny i podważający wiedzę czy opinie innych. Nie wspominając już o dość nagminnym opierniczaniu, które to miejsca mieć nie powinno. Bo - właśnie nie jesteśmy w przedszkolu.

Rada Kobiet zmienia więc swoje stanowisko i -ostatnim wysiłkiem Kobiecej Mocy - od dziś postanawia odwrócić swą uwagę od tego "lodowca".
Bo jak wiemy energia podąża za uwagą (jak mi dwa dni temu kolega w mejlu napisał, za co mu z serca dziękuję!)

Zapraszamy wszystkich do wspierania nas w akcji RATUJMY JASNE MYŚLI (tego forum)!
i do zamieszczania pozytywnych wpisów.


Pozwolę sobie nawet ogłosić miesiąc luty - Miesiącem Dobrych Wieści a nawet
ogłosić konkurs z nagrodami :)
na Najpozytywniejszy wpis!!
iskierka
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Lip 2010, 10:42

Re: Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez Marian » 21 Sty 2013, 15:26

Drodzy Forumowicze,Administratorze!

Dziękuję za słowa krytyki i uznania.
Zostałem moderatorem z przypadku,a może i nie jednak nikt nie powiedział że muszę nim pozostać do końca istnienia forum.
Jeżeli jesteście innego zdania proponuję wybór moderatorki/moderatora poprzez głosowanie lub odwołanie mnie jako moderatora.
Jestem taki jaki jestem i trudno się zmienić jeżeli się ma już prawie 60-dziesiątkę na karku,"jednak nie ma żeczy niemożliwych są tylko niemożliwi ludzie" jak ja to czasami mówię.
Może też zbyt późno zrobiłem te kroki i dlatego dzisiaj takie ogromne zdziwienie i oburzenie.
Jednak wierzcie mi,ja jestem łagodnym barankiem jak i Administrator w naszym postępowaniu wobec niesfornych forumowiczów.
Od chamstwa na polskich forach,aż sie roi i jest to wręcz plagą.
A postępowanie wobec niesfornych forumowiczów jest bardzo konsekwentne i bez żadnego ale i zmiłuj się na Forach,które pragną mieć dobrą reputację.
Dlatego też tak wielkie oburzenie ze strony forumowiczów co do mojego postępowania,a może i mojej osoby.
Jeżeli ja piszę do kogoś na PW to nie dlatego abym coś ukrywał przed ogółem tylko abyśmy wyjaśnili sobie pewne kwestie sporne nie związane z tematem.
Co niektórzy sa tak wspaniałomyśni że ignorują wpisy na PW i ogłaszają to wszystkim aby ????? ,takiego postępowania to naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć.
Tutaj nie chodzi o jakieś tajemnice lecz o brak taktu i szacunku do siebie samego.
:arrow: Jeżeli nie potrafisz szanować siebie samego to równierz nie szanujesz bliźniego.
Nikt też nie może wymagać od Administratora lub też moderatora że musi być przez 24godziny i bez wytchnienia obecny na forum jak policjant i śledzić wszystkie wpisy forumowiczów.
Chyba że jest to prywatne forum,a Administrator otrzymuje za to wynagrodzennie.
Co do przestrzeganie regulaminu to ja jak rownierz wszyscy piszący na tym forum 100% nie przestrzegamy jego zasad.
Odstępstw nie powinno być to zrozumiałe,jedak są i to powinniśmy sami zmienić zwracając sobie na wzajem uwagę na PW,gdyż po to one jest.
:arrow: Iskierka-nie rozumie też oburzenia
Co innego formuły grzecznościowe czy nadskakiwanie komukolwiek, a co innego ton patriarchalny, głos nieomylny i podważający wiedzę czy opinie innych. Nie wspominając już o dość nagminnym opierniczaniu, które to miejsca mieć nie powinno. Bo - właśnie nie jesteśmy w przedszkolu.


Jeden Administrator i jeden moderator na to całe forum to zbyt duże obciążenie i powinno nas być więcej,aby uporać sie z wszystkim po to aby to forum było wspaniałą,
pachnącą,kolorową Przestrzenią Miłości,a nie raczkującym przez lata przedszkolem.
A to że to Forum funkcjonuje tak a nie inaczej jest tylko waszą zasługą,a nie Administratora lub Moderatora.
Byłaś równierz Moderatorką,dlaczego zrezygnowałaś z tej funkcji :?:
Od kiedy mamy Radę Kobiet na tym forum,czyżbym coś przeoczył ?.

:arrow: może tak w skrócie wyjasniłem pewne kwestie,a może i nie :?:

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i podzielam propozycję Iskierki,podoba mi sie i oby było ich coraz więcej.

PS.Beata dziękuje za pozdrowienia i również pozdrawia :D
Marian
 
Posty: 768
Rejestracja: 13 Cze 2010, 20:27

Re: Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez iskierka » 21 Sty 2013, 19:23

:D Rada Kobiet to taki "gryps".

z funkcji moderatora właściwie nie rezygnowałam, ale też z niej i nie korzystałam :) prawdę mówiąc to ja nie jestem aż tak obyta z komputerem, ani też na to zbyt wiele czasu nie mam :lol: mam wyjątkowo wymagające dzieci ;)
ale poważnie mówiąc to, należy się słowo dziękuję, tym, którzy porządku tu pilnują - tobie Marian też, natomiast zgadzam się, że tylko dwie osoby do obsługi forum to -jak sam powiedziałeś- duże obciążenie. Adminie, może warto rozważyć dołączenie do tej grupy jeszcze kogoś?
iskierka
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Lip 2010, 10:42

Re: Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez Administrator » 22 Sty 2013, 10:06

Faktycznie, Iskierka również jest moderatorem :) Poza tym, każdy użytkownik, nawet nie moderator, może zgłosić jakąś wypowiedź (przycisk z wykrzyknikiem nad wypowiedzią, obok cytowania), jeżeli coś jest nie tak.

Proponuję, aby moderowanie podzielić na działy, tj. jeśli ktoś chce zostać moderatorem dla jakiegoś działu (dajmy na to "zdrowie" albo "urządzanie rodowej posiadłości" to niech się zgłasza.
y
Co do pilnowania forum - są dostępne bardzo proste narzędzia, np. limit postów na dobę :) Nie jest to moje prywatne forum, ani forum onetu gdzie psy gończe siedzą non-stop wyszukując nieprawomyślne komentarze. Bałagan zrobił się nie dlatego, że mnie nie było, ale dlatego, że zaczęły się dyskusje w ciemną stronę. To forum jest dla osób, które "Anastazję" przeczytały i lubią. Jeśli ktoś nie zgadza się lub nie czytał, to może się wyżyć na innych forach - spiskowych, ezoterycznych, duchowych, ekologicznych itd...

A co do pozytywnych idei to faktycznie trzeba więcej pozytywnych wpisów!! Marian przestań straszyć GMO i szczepionkami ;)
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
 
Posty: 224
Rejestracja: 11 Cze 2010, 11:48

Re: Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez Marian » 22 Sty 2013, 13:16

przez Administrator » Dzisiaj, 11:06

Marian przestań straszyć GMO i szczepionkami


To jest tylko forma informacji i ze straszeniem to nie ma nic wspólnego.
Jeszcze jedno,proszę zobaczyć jakie jest zainteresowanie tymi tematami(ilość wyświetleń).
Tutaj nie chodzi o tych,którzy mają wiadomości na ten temat lecz o tych,ktorzy czytają i nic nie piszą na te tematy jak i na inne.
Jeżeli nie macie ochoty na te info to nie ma sprawy,nie będę ich zamieszczał.
Bardzo proszę o wypowiedź w tej kwesti,abym wiedział co dalej.
Ostatnio edytowany przez Marian, 22 Sty 2013, 20:11, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Rozszerzenie tego samego tematu.
Marian
 
Posty: 768
Rejestracja: 13 Cze 2010, 20:27

Re: Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez ewa » 23 Sty 2013, 12:47

Ja mysle Marian ze Twoj wklad w forum jest bardzo wartosciowy, rowniez te info sa dla mnie istotne .
Uwazam ze problem zaczyna sie wowczas gdy masz krancowo inne zdanie albo jakas sprawa cie "zagotowuje" wtedy czesto zaczynasz walczyc albo obwiniac druga strone co nie jest budujace.
Mysle ze nie chodzi o to zebys zmienial siebie jedynie jesli chcesz to swoj sposob komunikacji spraw ktore cie bardzo dotykaja(powoduja silne emocje).
No,mysle ze to nie tylko szkola dla Mariana ale dla nas wszystkich.
Polecam dosc logiczno-analityczna :? metode NVC( Nonviolent Communication) jestem pewna ze odrobina autoanalizy kazdemu dobrze zrobi w chwilach "zagotowania" ;)
jeszcze o tej zadymeczce forumowej:
Moim zdaniem sytuacja na forum z Indira byla trudna gdyz ona sie bardzo nakrecala do walki na slowa,uwazala taka walke o swoje przekonania "agresje" i "dawke adrenaliny" za pozytywna.
Mysle ze bardzo trudno jest dyskutowac z osoba(nawet taka ktorej motto na forum jet "zycie w harmonii z natura") ktora nie ma pojecia o zawartosci ksiazek o Anastazji jednoczesnie uwaza ze ona juz ten etap przeskoczyla,ma to juz za soba i nie potrzebuje czytac....troche zastanawiajace podejscie
Mysle ze o bogatych doswiadczeniach praktycznych Indiry i innych sprawach z nia zwiazanych lepiej dyskutowac gdzie indziej.
ewa
 
Posty: 249
Rejestracja: 26 Cze 2011, 16:47
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Re: Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez Raf » 29 Sty 2013, 18:13

Uff, nareszcie spokój i coraz lepsze jednomyślenie:)
Raf
 
Posty: 433
Rejestracja: 26 Wrz 2011, 20:43
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Re: Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez Indiragandi » 02 Lut 2013, 21:21

Witam po przerwie :)
Ostatnio edytowany przez Indiragandi, 02 Lut 2013, 21:58, edytowano w sumie 1 raz
Indiragandi
 

Re: Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez Indiragandi » 02 Lut 2013, 21:22

Rafku, przedwczesne twe zadowolenie :)
Jeszcze parę rzeczy tutaj trzeba wyjaśnić, aby wyklarować sytuację :)
Ostatnio edytowany przez Indiragandi, 02 Lut 2013, 21:59, edytowano w sumie 1 raz
Indiragandi
 

Re: Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez Indiragandi » 02 Lut 2013, 21:30

Ależ ta strona się zawiesza... aż mi się 6 razy zdublował mój post :)
Ostatnio edytowany przez Indiragandi, 02 Lut 2013, 22:01, edytowano w sumie 1 raz
Indiragandi
 

Re: Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez Indiragandi » 02 Lut 2013, 21:34

Administrator napisał(a):
Przez ostatnie 3 tygodnie nie zaglądałem na forum. W tym czasie wydarzyło się trochę awantur i nieporozumień.
A jednak Ciebie nie było na forum Anastazji i miałam rację, że to Marian zbanował mój profil!
Więc niech teraz Marian przeprosi Anię Elę, za to, że ją opierdzielał i pouczał jak jakąś gówniarę, pod pretekstem, że ona rzekomo głosi nieprawdę w tej kwestii. Sugerował, że niby to Ty zbanowałeś mój profil. A to jednak on, jak sam przyznałeś właśnie. Ania Ela tylko powtórzyła na forum moje słuszne przekonanie i zdanie w tej kwestii.

Marianowi brakuje talentów komunikacyjnych i społecznych. Nie potrafi rozmawiać z ludźmi w sposób ich nie obrażający. Próbuje siłą wymuszać na nich akceptację jego opinii i przyjmowanie ich za jedyne słuszne. Podważa doświadczenie, wiedzę innych forumowiczów. Szydzi z nich, gdy mają inne opinie niż on sam.
Gdy dochodzi do scysji – posługuje się jako bronią „suchymi ostrzeżeniami” oraz usuwaniem postów dyskutantów a także banowaniem ich profili. Nadużywa do tego celu swojej funkcji moderatora, co jest karygodne i Ty powinieneś jako bezstronny Administrator zareagować odpowiednio, a nie go promować na siłę jednocześnie gnojąc niewygodnych forumowiczów. Przecież to widać gołym okiem, że to forum nie działa zdrowo. Jesteś za to odpowiedzialny!

Ta chora sytuacja zraża wielu ludzi do tego forum. Z tego co wiem – Ania Ela właśnie z powodu Mariana odeszła z tego forum. A szkoda, bo to fajna, mądra osoba o dużej wiedzy duchowej i ezoterycznej.
Ma ona wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia. Wielką wiedzę duchową, którą się tutaj chętnie dzieliła dopóki Marian nie postawił ją do kąta za to, że w moim imieniu podała namiary na mnie (zresztą skasowane z paru wątków przez Mariana – m.in. z wątku o wegetarianizmie, gdzie Silver prosił o te namiary).
Marian zubożył to forum o wiele fajnych osób poprzez swoje kołtuńskie zagrania. Adminie policz, ile osób uciekło z tego forum po atakach Mariana.

A to, że Ty ten jego bezczelny ruch podtrzymałeś tj. chamskie banowanie - to nie masz się czym chwalić. Wręcz przeciwnie – powinieneś się wstydzić. To co zrobiłeś wobec mnie - to było brzydkie zagranie nie fair - niegodne młodego, inteligentnego, tolerancyjnego człowieka, za którego Cię miałam. Zresztą nadal mam Cię za takiego, tylko widzę, że z racji bardzo młodego wieku i braku rozeznania popełniasz błędy.

Iskra ma rację - zanim kogoś wdepczesz w ziemię czy wywalisz z forum - najpierw powinieneś wysłuchać tę osobę i zapoznać się z tym co ma do powiedzenia.
Przykro mi, że tolerujesz fakt, iż Marian obraża inne osoby w tym mnie i zamiast jego upomnieć - strzelasz do mnie banowaniem mojego konta. To jest po prostu NIE DO AKCEPTACJI.
Na tym forum jest wiele fajnych osób i chciałam mieć z nimi kontakt i dzielić się wiedzą - ale nie pozwolę sobie na to, by ktoś mnie traktował z góry jak przedszkolaka i stawiał w kącie gdy mu się to zamani (zachce).

Nieprawdą jest, że ja tutaj trolluję. Wprost przeciwnie - zdemaskowałam trolla Mariana i wskazałam Tobie na jego złośliwe i szkodliwe działania na tym forum. A Ty ślepy. Nie chcesz widzieć i nie widzisz, co facet odstawia. Nikt z nowych ani obecnych użytkowników nie może się czuć komfortowo na tym portalu, bo wystarczy, że Marian tupnie nogą – Ty od razu niewygodną Marianowi osobę wywalasz z forum jak śmiecia. W życiu takiego chamstwa nie widziałam. 

Moje wypowiedzi nie są trollowaniem. Moje wypowiedzi - TO MOJE DROGOCENNE ZDANIE.
Mam prawo mieć swoje zdanie, a Ty nie masz prawa mnie za to karać durnowatym, aroganckim banowaniem. To tak, jakbyś podszedł do mnie w kawiarni gdzie sobie spokojnie siedzę przy stoliku i rozmawiam z ludźmi i wyrwał mi spod tyłka krzesło i wyrzucił z kawiarni na chodnik. To jest zwykłe, prymitywne chamstwo. Może niezwykłe, bo internetowe. Ale chamstwo. Nie winię Cię za to zbyt mocno, bo jesteś bardzo młody i jeszcze nie wiesz co wypada a co nie. Jeszcze się tego nie nauczyłeś. W Anastazji tego widać nie ma.

"Podżeganie"??? - jakie podżeganie??. Do czego niby ja podżegam? Napisałam wyraźnie na wątku o wegetarianizmie, że każdy ma prawo jeść co chce jeść. Ja jem mięsko i jestem na tyle cudownie tolerancyjna, że potrafię stolerować obok siebie wegetarian, a nawet wegan :)

Podałeś link do strony z domorosłymi definicjami co to jest trollowanie. Czy te teorie zostały opracowane przez socjologów czy jakichś innych badaczy z kwalifikacjami? Wątpię. Widać to po słabym poziomie interpretacji dwuznacznych zachowań internetowych.

Ponadto bardzo łatwo jest podciągnąć pod te "definicje i symptomy trollowania" - normalne, swobodne wypowiedzi. Nawet na tej samej stronie wikipedii jest takie twierdzenie z którym się akurat zgodzę:

"Termin troll bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia. Nie każda bowiem kontrowersyjna, poruszająca trudne zagadnienia i mogąca kogoś bulwersować wypowiedź jest zaraz formą trollingu." Zgadzam się z tym zdaniem całkowicie, Mam też podejrzenie, że termin i domorosłe definicje trollowania zostały tak bardzo rozpowszechnione, aby uzasadnić nielegalną cenzurę na forach. Komuna w Polsce skończyła się już jakieś 20 lat temu i nikt nie ma prawa zamknąć mi ust za to, że mówię to co myślę i co wiem.

To nieprawda, że Marian skasował tylko dwa moje posty. On ich nakasował co najmniej 6 - na różnych wątkach pod różnymi bzdetnymi pretekstami. Wykasował także posty Ani Eli.
Mało tego - przyczepił się do niej po tym, jak zbanował mnie, a ona na forum zostawiła namiary na mnie dla tych, którzy chcieliby dyskusję kontynuować poza tym forum. Te namiary też wykasował. Jak masz wgląd do wykasowanych z wątku o wegetarianiźmie postów – to sobie przeczytaj co tam zostało wykasowane.

Takie zachowanie na publicznym forum jest wysoce naganne. Takie rzeczy, jak sytuacja że jeden samozwańczy moderator narzuca innym swoje zdanie, a jak ktoś się z nim ślepo nie zgadza to go nachodzi na privie, wyśmiewa, obraża i dyskredytuje na forum, wykasowuje jego posty i wręcz banuje jego profil! Przecież to jest CHORE! To jest jakiś chory faszyzm!

Administrator napisał(a):Otrzymałem zażalenia od użytkowników forum na Mariana i Indiręgandi.


Administrator napisał(a):
Po dwugodzinnej lekturze wszystkich tematów zamierzałem zbanować indiręgandi na jeden miesiąc, aby dać jej czas na przeczytanie chociaż jednego tomu "Anastazji",


Synku, Ty mi nie musisz "dawać czasu" zwłaszcza przy pomocy środków przymusu i szantażu jakim jest banowanie jeśli nie wykonam Twojego rozkazu. Kim Ty u licha jesteś, aby mi rozkazywać??? Nie jesteś ani żadnym moim zwierzchnikiem, ani moim nauczycielem, ani policjantem abyś mi narzucał co ja mam czytać i kiedy mam czytać i w jakim czasie mam czytać. Jak będę chciała - to przeczytam. Ale powiem, że po takich zagraniach jak tutaj odstawiacie - to mi się odechciało czytać tę Anastazję. Tylko ewentualnie mogę nastawić ucha ku opowieściom Mareczka w tym temacie. Zwłaszcza rytuały miłości mnie interesują :)))

Administrator napisał(a):
gdyż mimo kilku tygodni spędzonych na pisaniu na tym forum jeszcze tego nie zrobiła


Ojej.... ola boga... nie zrobiła tego! Co za forumowiczka! Nie czyta książek na rozkaz! :D

Administrator napisał(a):
- co nie przeszkodziło jej w (często złośliwym) komentowaniu wszystkich tematów.


Guzik prawda. Mam prawo się wypowiadać. A jak ktoś na mnie najeżdża, to mam prawo się bronić, nawet złośliwością :)

Administrator napisał(a):- Niestety Marian uprzedził mnie i zbanował ją 4 dni temu, po zastanowieniu podtrzymuję blokadę. O jej agresji wobec Iskierki,
-

-
-
- Jakiej „agresji”??? Co Ty bredzisz chłopaku???
-
Administrator napisał(a):
Mariana i kilku innych użytkowników nie będę się rozpisywał,


Masz rację. O wydumanych rzekomych mych „agresjach” nie ma co pisać, bo ich nie było.

Administrator napisał(a):
gdyż to wszystko będzie można znaleźć i samemu ocenić w tematach na forum do końca miesiąca, potem będą porządki i poprzenoszę wszystkie kłótnie czy niezwiązane z tematem wypowiedzi do jednego działu "bigos..."

Te wykasowane posty moje też tam się znajdą czy tylko pouczające dogryzki Mariana skierowane do mnie?

Administrator napisał(a):
Osobom które ceniły jej obecność na forum, mogę tylko polecić korespondowanie z nią mailowo lub poprzez jej bloga czy prywatne forum.


Jakiś Ty łaskawy. Pozwalasz innym ze mną rozmawiać w Internecie? Wszędzie, byle nie na „pełnym miłości” forum Anastazji? Co za obłuda!

Administrator napisał(a):

Zainteresowanych kwestią "dlaczego indi została usunięta ty tyranie" polecam przeczytać o trollowaniu, zwłaszcza rozdział o dyskusjach. http://pl.wikipedia.org/wiki/TrollowanieW tym temacie zajęłam stanowisko powyżej. Jak dla mnie, trollem to jest Marian, a Ty jego pomagierem.

Administrator napisał(a):Drugie zażalenie było na Mariana, który jest moderatorem forum. Zarzutem było nieprzyjemne traktowanie oraz nadużywanie funkcji moderatora, oraz oskarżenie o swobodne i wielokrotne kasowanie postów.


Uściślę: zarzuciłam mu obrażanie mnie na forum i prześladowanie poprzez łażenie za mną po wszystkich możliwych wątkach i dogryzanie mi oraz wykasowywanie moich odpowiedzi na jego zaczepki oraz nachodzenie mnie na privie.
To jest właśnie trollowanie. To co on robi. Prowokuje ludzi do sprzeczek. Taka osoba jak troll jakim jest Marian – nie powinna absolutnie być jakimkolwiek moderatorem. Fajnie, że na innych wątkach została tym moderatorem osoba przyjazna i bezstronna z gruntu życzliwa i pomocna jaką jest Hipka.
Ale nadal widzę tutaj stempel Mariana pod większością wątków. Czy naprawdę nie ma kogoś bardziej bezstronnego i obiektywnego wśród Was? Obecność Mariana na tym forum w funkcji moderatora obniża bardzo poziom intelektualny tego forum i robi złą atmosferę.

Administrator napisał(a):Co do nieprzyjemnego traktowania - Marian nie prawi formuł grzecznościowych, nie nadskakuje nad użytkownikami, czasem się zdenerwuje i często się sprzecza - daleko mu jednak do obrażania czy złego traktowania innych.


Nieprawda. Obraził mnie tutaj na tym portalu kilkakrotnie. Ja sobie nie życzę, żeby jakiś samozwańczy kacyk forum robił sobie w moim kierunku złośliwe, chamskie wycieczki personalne i wmawiał mi (co jest niemożliwe bo jestem na to za mądra by dać sobie wmówić ciemnotę) i innym jakieś jego durnowate i bezczelne pseudo analizy psychologiczne zaczynające się od słów: „Twoim problemem jest... bla bla bla pierdu pierdu”

Administrator napisał(a):Z nadesłanych wymian prywatnych wiadomości jasno wynika, że Marian najpierw wielokrotnie przydzielał ostrzeżenia,On może sobie przydzielić ostrzeżenia, a nie mnie. Ja jego na moderatora nie wybierałam i mu żadnych uprawnień nie przyznawałam, aby traktował mnie z góry. Ja na tym forum żadnego prawa nie złamałam, żeby być traktowana tak impertynecko jak sobie Marian pozwala.

Administrator napisał(a): a dopiero potem "strzelał".Jesteś Mateusz subiektywny i to mega subiektywny. Uważaj, aby ten Twój subiektywizm nie przerodził się w fanatyzm. Bo tak zaczynam Cię postrzegać. Jako ślepego fanatyka, zapatrzonego w pseudo guru Mariana.

Administrator napisał(a):Proszę się nie obrażać na oschły urzędowy ton, gdyż jest to standard w moderacji for internetowych - zresztą na innych forach administratorzy tak się nie cackają jak my tutaj tylko banują od razu i bez wchodzenia w dyskusje.


To akurat nie jest prawda. Chyba, że jest tam już jakaś zakrzepła klika, która niszczy każdego nowego użytkownika.

Administrator napisał(a):Nadużywanie i kasowanie - tutaj w jednym punkcie muszę przyznać rację zarzutom - od razu upominam wszystkich moderatorów o niepodejmowanie działań moderacyjnych w dyskusjach, w których sami się wypowiadacie - co Marian niestety zrobił, usuwając 16-go stycznia dwa posty indirygandi w temacie o wegetarianizmie.On tych postów usunął więcej niż dwa. I to nie tylko w wątku o wegetarianiźmie. Także posty całkowicie neutralne, niezaangażowane w żadne utarczki słowne. Czasami mam wrażenie, że Marian zazdrości innym wiedzy i dlatego wykasowuje ich posty pod durnymi pretekstami. On jeden jedyny nieomylny święty guru kościoła Anastazji, a reszta forumowiczów to głupia hołota, która się na niczym nie zna i nic nie potrafi.

Administrator napisał(a):Wygląda to nieprofesjonalnie


Powiem więcej – wygląda to na zwykłą pełzającą mściwość takiego typa.

Administrator napisał(a):
i podważa zaufanie do administratorów i moderatorów,


Administrator i moderator musi sobie najpierw na zaufanie zasłużyć. Wy obaj moje zawiedliście na całej linii,
Sami nadszarpnęliście swoim nieuczciwym postępowaniem swoje autorytety.

Administrator napisał(a):

nawet jeżeli jest to uzasadnioneakurat nie było zasadne, a na pewno była prowokacja ze strony Mariana, który już wcześniej na innych wątkach przypieprzał się do moich postów, a moje odpowiedzi na jego chamskie zaczepki kasował.

Ja się nie zgadzam, aby jakieś prostackie chamisko obrażało mnie publicznie i jednocześnie wykasowywało moje odpowiedzi na jego zaczepki, a nawet neutralne posty.

Administrator napisał(a):

- w takim wypadku zwracajcie się do mnie! (chyba że akurat sam biorę udział w dyskusji... ). We wspomnianym temacie usunięcie postów indirygandi było jak najbardziej zasadne, co indi sama przyznała mówiąc, że były to posty " treściwe i soczyste", adresowane do Mariana...Guzik prawda, że zasadne. Powtarzam – Marianisko usunęło kilka różnych moich postów na różnych wątkach.
Oraz jednocześnie atakował na tych wątkach i obrażał. W końcu udało mu się mnie wyprowadzić z równowagi i napisałam kilka soczystych słów pod jego adresem. Ale nie były to jakieś wulgarne słowa. A co ważniejsze – w tych postach były moje postulaty o zmianę moderatora. Dlatego tak szybciutko je wykasował, aby nikt nie zdążył ich przeczytać i się wypowiedzieć w tym temacie, ale cieszę się, że jednak do pozytywnych zmian doszło i osoba tak szlachetna i dobra oraz mądra jak Hipka moderuje kilka fajnych wątków.

Administrator napisał(a):

Według logów administracyjnych w danym miesiącu, Marian usunął oprócz tego tylko jeden post (10 stycznia) z tematu "Siedlisko DZIKIE ŁĄKI", więc zarzut wielokrotnego kasowania postów to marna prowokacja


Nie kochany – to nie marna prowokacja tylko prawda. Marną prowokację teraz Ty odstawiasz pomawiając mnie o zmyślanie. Chyba, że Marian przywrócił te moje wykasowane posty zanim Ty wróciłeś na forum. Jest taka opcja przywracania? Przejdę się po wątkach i zobaczę, czy moje wpisy wróciły, czy jednak to były perły rzucone przed wieprza i przez wieprza zawistnego wykasowane. Zresztą mam kilka kopii moich postów na komputerze. Wiem, że kilka z moich postów Marian wykasował w styczniu.

Administrator napisał(a):

- proszę więcej nie przysyłać mi bezmyślnych donosów bo wszystko można w parę minut sprawdzić, ale dla mnie jest to zmarnowane parę minut.Jakich bezmyślnych donosów? Wynikła sprawa, Ty jesteś Administratorem, więc do kogo się mają zgłaszać ludzie jak Marian jest moderatorem? Ja kilkakrotnie zgłaszałam jego obraźliwe w stosunku do mnie posty do moderacji = i za każdym razem zgłaszał się Marian i mi się na priwie szyderczo śmiał w twarz, że jego posty obraźliwe i tak zostaną, a moje odpowiedzi jednocześnie kasował. Tak sobie Marianisko pogrywa.

Administrator napisał(a):


Już wcześniej pisałem, że skoro Marian jest moderatorem forum to jest osobą zaufaną, więc nie ma sensu w podżeganiu.Administratorze, Marian nie jest osobą zaufaną. Ani ja ani wiele osób mu nie ufa. Wiele z tych osób z tego powodu z tego forum znikło – między innymi Ania Ela.


Marian się nie sprawdza jako moderator i Marian musi odejść – a nie Indiragandi, która w dobrej wierze tutaj przybyła zachęcona rekomendacją Hipki. Jeśli mnie znów zbanujesz – pokażesz jakim tępym uzurpatorem i tyranem jesteś.

Administrator napisał(a):

Jeżeli komuś nie odpowiada to co piszę ja, Marian, Marek, Hipka (imiona wybrane losowo :) ) czy ktokolwiek inny z forum, to niech nie wchodzi w dyskusje i nie piekli się, jeśli ma inne zdanie, a jeżeli komuś nie odpowiadają idee spod pióra Władimira Megre to niech w ogóle nie marnuje czasu na tym portalu.
Jeżeli natomiast ktoś przestaje pisać na forum bo dostał suche ostrzeżenie za nieprzestrzeganie regulaminu, to mogę doradzić powrót do przedszkola.


Może sobie doradź powrót do przedszkola? Ja bym Ci też poleciła szkołę nauki zasad dobrego wychowania.
Z ludźmi trzeba postępować delikatnie. Nie jesteśmy jakimiś niedojdami, abyś nam posyłał suche ostrzeżenia za wolne wypowiedzi wyrażające czyjeś poglądy i przekonania.

Administrator napisał(a):

Jak dostaniecie mandat za przechodzenie na czerwonym świetle, to winny jest policjant i przestajecie korzystać z ulic :?:


To forum to nie brudna, hałaśliwa ulica, ale spokojne forum ludzi uduchowionych, natchnionych i jak w nich rzucasz trepem pod byle pretekstem, to ludzie się zrażają. Poniał? Walnij się w pierś i przyznaj rację. Przyznaj się do błędu!

Administrator napisał(a):

Regulamin forum to raptem 9 (dziewięć zdań), dlaczego tak wielu nowych użytkowników nie zadaje sobie trudu aby je przeczytać, łamią wszystkie punkty regulaminu a potem narzekają że są szykanowani przez lokalne władze :o


Bo może ten regulamin to durny regulamin? Kto go układał? Konsultowałeś go z forumowiczami czy sam go wydumałeś? A może zleciłeś ułożenie podstępnych punkcików swojemu Marianowi?

Administrator napisał(a):

Przytoczę najważniejszy punkt :arrow:
Forum http://www.anastazja.org jest stworzone dla ludzi zafascynowanych ideami z książek z serii "Dzwoniące Cedry Rosji" i wcielaniem ich w życie.Nie wiem czy wiesz, ale w naszym kraju jest zakaz dyskryminowania ludzi. Tym regulaminem łamiesz podstawowe prawa konstytucyjne w Polsce. Żyjemy w Polsce i naczelnym, nadrzędnym prawem nad wszystkimi senackimi i sejmowymi ustawami, rządowymi rozporządzeniami, przepisami a zwłaszcza samozwańczymi regulaminami forum – jest Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Wg niej wszyscy ludzie w naszym kraju są równi i mają jednakowe prawa. Także prawo do bycia członkiem tego forum. Jeśli mi to zakażesz lub uniemożliwisz w jakikolwiek sposób – mogę Cię podać do Sądu i zażądać przywrócenia do prawa bycia uczestnikiem tego forum, a ponadto zażądać zadośćuczynienia za poniesione straty moralne. Ty mnie tutaj poniżyłeś – wywaliłeś mnie z forum na podstawie swojego dziwacznego widzimisię. Nikomu tutaj żadnej krzywdy nie zrobiłam, a wręcz przeciwnie – chętnie dzieliłam się moją wiedzą z innymi oraz chętnie brałam udział w dyskusjach aby ożywić to na wpół martwe forum.

Administrator napisał(a):
Jest mi bardzo przykro że to forum jest tak często areną do przepychanek, gierek słownych i wyładowywania swoich frustracji i agresji. Prawie wszyscy piszący na forum mają w tym swój udział, sam nie jestem wyjątkiem gdyż też lubię się czasem posprzeczać bez sensu. Niech każdy pod tym względem ze sobą się rozliczy, bo nie po to się tu wirtualnie zebraliśmy żeby udowadniać swoje racje i wyższości...


Tobie jest przykro? A mnie co jest??? Jakąż Tyś się „wrażliwością” na drugiego człowieka wykazał???
Wywalił Cię ktoś kiedyś chamsko z forum, bo masz odmienne zdanie niż zagnieżdżony na forum kacyk-moderator??? Weź Ty się człowieku nad sobą zastanów, a nie innym dogadujesz i przypisujesz jakieś rzeczy. Jakbyś Ty reagował bezstronnie i w czas na tym forum (tak jak na innych forach moderatorzy czy administratorzy potrafią reagować) to by takich awantur jak ostatnio z wyhodowanym przez Ciebie tutaj samozwańczym kacykiem Marianem nie było!
Indiragandi
 

Re: Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez Administrator » 02 Lut 2013, 23:53

Cześć,

Zapomniałem że banowanie nie działa :roll:

Do Ani_eli napisałem osobną wiadomość, szkoda że osobiście się do mnie nie zwróciła, więc nawet nie znam sprawy bo "posty zostały wykasowane"

Jeśli napisałem że zostały usunięte 2 posty przez moderatora, to tak było - gdyż jest to komunikat systemowy, z profilu administratora - zapisują się tam wszystkie akcje administratorów i moderatorów, każda edycja, przeniesienie, usunięcie, itd. Więc jeśli pokazuje mi się, że moderatorzy usunęli w tamtym czasie 3 posty (2 Marian, 1 Iskierka czy Hipka, już nie pamiętam) to tak właśnie było. Ale nie pokazuje mi za to, jakie posty kasowali sami użytkownicy - a każdy może swój post skasować lub zmienić.

Jest jeszcze ewentualność że forum jest zHACKOWANE, czyli ktoś się włamał i robi sobie cyrki :ugeek:

Co do obrażania innych, tu: iskierki i Mariana, pełny cytat z wątku o wegetarianizmie - to co pogrubione, dotyczy Iskierki, jakby ktoś nie wiedział:

Oj Hipka - przeczytaj jej wcześniejsze posty w tym wątku gdzie się napaliła na mnie by mi dokopać - do tego stopnia, że cudze teksty ją podjarały aby mi dogryzać. Pomyliło jej się co i kto pisze, ale nie przeszkodziło jej to zupełnie mnie atakować. Wzięła teksty Marka za moje i do nich się doczepiła, bo myślała, że są moje. Iskierka nie jest łagodną i dobra osobą. Jest jakąś tam sobie osobą, ale jest w niej sporo ślepej złośliwości i wredoty a nie łagodność i dobroć.
Ja piszę co myślę, ale nikogo nie obrażam, ani nie atakuję dla samego atakowania.

W tym wątku mnie obrażają dwie osoby: Marian i iskra. Na chamskie posty Mariana nawet nie będę odpowiadać, bo nie mam ochoty zniżać się do jego poziomu.
On reprezentuje elementarny brak kultury osobistej, brak wiedzy i kołtuńską agresję i nadużywanie swojej funkcji moderatora. śmiało mi ubliża na każdym możliwym wątku, natomiast moje odpowiedzi wykasowuje, więc nie ma sensu aby mu odpowiadać. Niech się napawa swoją funkcją aż mu ona kością w gardle stanie.


[...]
Masz kopie tych usuniętych neutralnych postów? Najlepszym dowodem byłyby zrzuty ekranu lub zdjęcia, bo inaczej można sobie dopisać lub wymazać niewygodne zdania lub słowa.....
Nie ma opcji przywracania usuniętych postów.

Regulamin pisałem sam, i jeśli jest w nim napisane że forum jest dla czytelników Anastazji, to tak jest. Innymi słowy: to forum to miejsce dla osób zainteresowanych i znających (lub chcących) poznać idee Anastazji. Innych nie zapraszam, tylko wypraszam. Tak jak do domu - zapraszam kogo chcę, wypraszam kogo chcę. W tym domu żyje wiele osób, a ja jestem "cieciem" i pilnuję, by nie wpuszczać chuliganów, akwizytorów i żebraków. Dla nich są inne, odpowiedniejsze miejsca czy instytucje. Jeśli ktoś ma w poważaniu idee Anastazji i książki Megre, to pokazuję mu drzwi.

Nie wiem czy wiesz, ale w naszym kraju jest zakaz dyskryminowania ludzi. Tym regulaminem łamiesz podstawowe prawa konstytucyjne w Polsce. Żyjemy w Polsce i naczelnym, nadrzędnym prawem nad wszystkimi senackimi i sejmowymi ustawami, rządowymi rozporządzeniami, przepisami a zwłaszcza samozwańczymi regulaminami forum – jest Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Wg niej wszyscy ludzie w naszym kraju są równi i mają jednakowe prawa. Także prawo do bycia członkiem tego forum. Jeśli mi to zakażesz lub uniemożliwisz w jakikolwiek sposób – mogę Cię podać do Sądu i zażądać przywrócenia do prawa bycia uczestnikiem tego forum, a ponadto zażądać zadośćuczynienia za poniesione straty moralne. Ty mnie tutaj poniżyłeś – wywaliłeś mnie z forum na podstawie swojego dziwacznego widzimisię.


Podaj mnie ;) Albo lepiej nie, bo Wysoki Sąd pęknie ze śmiechu - dyskryminacja czerwonoskórych :D
Moja była wychowawczyni ze szkoły jest na stronie internetowej redwatch, jako osoba do odstrzału - zachęca się tam, aby ją skrzywdzić lub zamordować, gdyż prowadziła koło judaistyczne i utrzymuje bliskie kontakty z Izraelem. To są poważne sprawy, których nasz sąd nie potrafi ukrócić. TO JEST POWAŻNA SPRAWA! Jeśli Polskie służby nie umieją załatwić takiej sprawy, to jak myślisz, co zrobią w Twoim przypadku?
Więc nie strasz mnie, proszę, sądem, bo to już się robi farsa. Zresztą, podaj mnie jak chcesz, na maila podrzucę Ci adres na który niech przysyłają mi pozew (pisząc go, nie zapomnij wspomnieć, że nasza strona jest na holenderskim serwerze, więc polskie prawo i tak jej nie dotyczy).

Kończę posiedzenie :) Bana oczywiście, podtrzymuję, reszty wypowiedzi nawet nie komentuję. W paru miejscach przyznałbym Ci rację, ale to raczej sprawa do przemyślenia dla mnie. Mimo wszystko życzę Ci wszystkiego dobrego, parę Twoich wypowiedzi czytałem z przyjemnością lub rozbawieniem, ale przeważyły negatywne. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
 
Posty: 224
Rejestracja: 11 Cze 2010, 11:48

Re: Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez Marian » 03 Lut 2013, 10:55

Tak hamskiej i beszczelnej osoby na tym forum jeszcze nie było.
Mój komentarz w tej kwesti jest zbędny gdyż wpisy tej osoby mówią same za siebie.

Jest mi bardzo przykro że Ania Ela zrezygnowała tylko z mojego powodu,jeżeli tak naprawdę jest to bardzo Cię przepraszam .
Myślę jednak że naprawdę nie było o co sie aż tak obrażać i po prostu odejść.
Myślę że nie ma spraw,któere są nie do załatwienia pozytywnie
Jeszcze raz bardzo Cie przepraszam Marian
Marian
 
Posty: 768
Rejestracja: 13 Cze 2010, 20:27

Re: Braki w funkcjonowaniu forum anastazja.org

Postprzez Ania_Ela » 06 Lut 2013, 03:06

Przeprosiny przyjęte . "I żeby mi to było ostatni raz! " ;)

A serio to nawet wzruszyłam się :o

P.S. Ubolewam, że Indiragandi wmanewrowała mnie w swoją osobistą wojenkę przeciw całemu światu.
Nie upoważniłam Jej do upubliczniania naszej prywatnej korespondencji, a tym bardziej, że nad-interpretowała ją w swoim osobliwym stylu.
Potrafię zabrać głos we własnym imieniu i nie potrzebuję do tego samozwańczych adwokatów. Gdybym uznała za stosowne -
zamiast zdystansowania sie, co wybrałam - wszczynanie awantur na tym forum, to mogłabym to zrobic z większym talentem niż
Indira :lol: Ale to nie moje klimaty..."Jeden musi miec zawsze racje, a drugi woli być szczęśliwy"
I to byłoby na tyle " w tym temacie" KROPKA. OK?
Namaste. (Boskość we mnie kłania się boskości w Tobie)
Awatar użytkownika
Ania_Ela
 
Posty: 23
Rejestracja: 19 Cze 2012, 18:32
Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie
Połówki: Szukam swojej połówki ♂
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko


Wróć do Pytania i sugestie odnośnie funkcjonowania forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość