"Martwe dusze"

Moderator: Administrator

"Martwe dusze"

Postprzez Hipka » 10 Mar 2011, 21:48

Na forum jest zarejestrowanych 90 osób. Dyskutuje zaś zwykle 4-6 osób, zawsze tych samych. Niektóre z zarejestrowanych osób nie napisały ani jednego postu. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, żeby trochę uaktywnić całą tą energię?
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Re: "Martwe dusze"

Postprzez apek » 10 Mar 2011, 22:22

Patrząc po statysctyce wejść na forum, to wielu ludzi po prostu przegląda tematy nic nie pisząc, i to jest normalne na forach internetowych.

Ważne jest coś unikatowego, czego nie na innych forach. Kłótnie i wydumane rozmowy są wszędzie. Natomiast najciekawsze u nas są (w moim odczuciu) relacje z życia, np. z hipkowego gospodarstwa :) albo rękodzieło iskierki. Szkoda, że tego tak mało. Albo jakby ktoś pisał artykuły czy robił wywiady czy fotorelacje, to jest super. Albo jakieś akcje, czy spotkania (jak się zrobi cieplej to do ciebie przyjedziemy z Agą :-) Słyszalem że niedawno Marek był w gościach, my też chcemy :D )

Na wiosnę zorganizujmy coś wspólnego, żeby się poznać w realności! Chociażby jednodniowe spotkanie, ognisko... :ugeek:
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez Hipka » 10 Mar 2011, 22:51

Pewnie, przyjeżdżajcie :D , najlepiej jak już będzie ciepło. Wszyscy będziecie chętnie widziani, mam nadzieję, że się nie rozczarujecie, bo my tacy tradycyjni jeszcze jesteśmy. A w ogóle to miałam rzucić taką propozycję :idea: - jeśli i kiedy Przemek znajdzie swoją ziemię, to może zgodziłby się żebyśmy zrobili im taką ceremonię na wzór wedruskich zaślubin, żeby ci, którzy chcą i mogą pojawili się z sadzonkami i podarunkami i pomogli np.sadzić żywopłot, jeśli już nie cały ogród. To samo dotyczy Anki, Michała i innych - jeśli oczywiście zechcą. :idea: Ognisko można zrobić u mnie, miejsce jest, jakieś namioty też leżą bezużytecznie. O ile nie przerażają Was komary jak konie i powalający (dosłownie) miłością pies :lol: Robiliście akcje sadzenia drzew tu i tam, to może teraz sadźmy na potęgę drzewa u swoich przyjaciół? Taki zastrzyk dobrej energii i dobrych życzeń na początek nowej drogi we własnym siedlisku?
Inny pomysł :idea: - niektórzy z nas robią naprawdę fajne rzeczy, np.pyszny i zdrowy olej od Marka, moglibyśmy jakoś to pozbierać do kupy i sprzedawać albo wymieniać się miedzy sobą? Bo narazie nasza wioska istnieje tylko w internecie, niech zacznie istnieć trochę w realu. A może maleńki kiermasz z okazji ogniska? Nie wiem, tak rzucam propozycje, zastanówcie się, co z tego jest realne.
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez Przemek » 10 Mar 2011, 23:15

oj Hipka ty to masz cudowne pomysły :)
mam nadzieje ze uda nam sie spotkać u ciebie w większym gronie i poznam wiecej osób z tego forum, bo na razie to jeszcze czuje sie tutaj troche jak gość.
myśle ze powinno sie zachecic ludzi do aktywności i dzielenia sie doświadczeniami, bo widze ze wiele osób tu ma swoją przestrzeń miłości a tylko Hipka (nasza kochana)opowiedziała nam swoją historię, dzieli sie swoja wiedzą, pomaga w szukaniu ziemi i jeszcze wszystkich zaprosiła :) do siebie ;) a teszta jak by sie bała ujawnienia? albo co?
ja mam nadzieję ze tych chektarów Hipka u ciebie pod tą puszczą jest wiecej bo coś czuje ze niedługo tam zamieszkamy i obowiązkowo dla Iskierki z rodzinka też musi byc ziemia obok nas zeby dzieciaki razem sie bawiły,
Jeśli sa chetni rodzice z dziećmi do naszej leśnej szkoły :mrgreen: to sie zgłaszajcie, to może Hipka nam podeśle jakis wiekszy kawałek ziemi :D
Przemek

Postprzez Jola » 11 Mar 2011, 01:05

jejku...ale mi sie dobrze na sercu zrobilo jak przeczytalam propozycje - Twoja Hipko - o zrobieniu tych ''zaslubin'' wedrusskich i zasadzeniu roslinek u Przemka. To taki genialny pomysl!!!!!!!! Eh:)))) Trzeba go zrealizowac!
Awatar użytkownika
Jola

Miejscowość: małopolska

Postprzez mijamito » 11 Mar 2011, 08:37

Ależ to fajny pomysł z tą wzajemną pomocą, w nasadzeniach. my nawet myśleliśmy żeby zebrać tych którzy chcą mieć siedliska rodowe i wzajemnie pomagać sobie przy budowie domu. oczywiście ci których dom już zostanie zbudowany - biorą czynny udział w budowie następnych.
Wiem też, że nasza "polska" wrodzona ostrozność może tu kazać się martwić: "a co jeśli ja pomoge, a potem wypną się na mnie i zostanę sam?"
ale wiem też że kiedy zmieniają się priorytety (obraz życia) wtedy ludzie chętniej podażają nowymi ścieżkami - a pomoc przy budowie domów będzie doskonałym sposobem na spotkanie się, wymianę doświadczeń i wspólną zabawę.
pozdawiam wszystkich, ja niemalże "martwa dusza" choć stale przez moją drugą połówkę doinformowywana co nowego na forum.
A najważniejszy jest? .... uśmiech ;D
Awatar użytkownika
mijamito

Miejscowość: Dopiewo

Postprzez Hipka » 11 Mar 2011, 19:14

Myślę, że trzeba pomagać bez oglądania się "co będę z tego miał", to taka potrzeba, która rodzi się, kiedy człowiek patrzy na świat z perspektywy miłości. Kiedy się wierzy, że każde dobro tak i tak wraca do człowieka, podobnie zresztą jak złość. Oczywiście, nie należy dać się wykorzystywać, bo wtedy bierze się udział w czymś niedobrym, ale pomagać z potrzeby serca, kiedy widzi się, że ktoś chce zrobić coś dobrego, porywa się na jakieś piękne dzieło, wtedy innemu się pomoże i samemu skorzysta, bo jeśli na świecie będzie więcej dobrego i pięknego, to wszyscy na tym korzystają. :P
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez apek » 13 Mar 2011, 13:19

To może ustalimy jakiś konkretny termin na spotkanie, żeby zainteresowani mogli już wcześniej przystosować plany?

Proponuję początek kwietnia, 1-2-3?...
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez Hipka » 13 Mar 2011, 13:31

Ja się tak trochę narzuciłam z tym zapraszaniem do siebie, a może wolelibyście jakoś bardziej centralnie, żeby wszystkim było bliżej? :)
Jeśli jednak mamy robić to ognisko u mnie, to proponowałabym późniejszy termin. U nas jeszcze śnieg leży, choć coraz mniej, ziemia zamarznięta. A przecież niektórzy będą musieli przenocować. Niemożliwe, żeby do kwietnia było ciepło. Myślałam raczej o początku maja, 1-2-3, większość ma wolne. Może jabłonie będą już kwitły? Zrobilibyśmy sobie takie święto kwitnącej jabłoni...
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez Anka » 14 Mar 2011, 16:38

Jeśli mogę się wtrącić, to ten termin przełom kwietnia i maja też mi się podoba - tylko powiedz Hipciu, czy będę mogła jeszcze wtedy wykopać sobie te sadzonki, na które się u Ciebie czaję :twisted: . Bo nie wiem, jak u Ciebie czasowo się przyroda rozwija? Do kiedy można przesadzać byliny itp.? Acha - i jeśli mógłby to być nie dokładnie 1 maja (tylko np. piątek 29 lub sobota 30 kwietnia?)
Anka

Postprzez Hipka » 14 Mar 2011, 17:10

Ja tu siedzę cały czas, więc mnie wszystko pasuje, chodzi o to, żeby jak najwięcej osób mogło przyjechać. :mrgreen: Z sadzonkami to ja się nie cackam za bardzo - całą wiosnę można przesadzac, przełom kwietnia i maja są bardzo dobre. Wykopuje się z kępką ziemi i czule otula korzonki, wtedy znoszą nawet długą podróż. A nawet lepiej tak ciut później, bo można wyczaić gdzie są np.młode szparagi, które się same rozsiały. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hipka

Postprzez zaxy » 21 Mar 2011, 16:13

ja w temacie "Martwe dusze" chciałbym się wyrejestrować z tego forum ale nie wiem jak to zrobić,
zaxy

Postprzez Przemek » 21 Mar 2011, 18:19

napisz do Apeka to cie usunie
Przemek

Postprzez basia071158 » 27 Lis 2011, 09:00

Witajcie kochani,

ja jestem kolejna martwa dusza, ktora od maja sledzi forum i nie miala odwagi nic napisac (raz probowalam). Ale za to wszystko juz przeczytalam i czuje ta atmosfere. Dacie sie lubic!
Ja nigdy jeszcze nie pisalam na zadnym forum, ale od jakiegos czasu te strachy mnie opuscily.

Ludzie sa i tak wszyscy polaczeni a im wiecej nas bedzie, tym lepiej. Coraz wiecej nas budzi sie z tego trwajacego juz kilka tysiecy lat snu. A ciemne sily i tak nie sa w stanie tego wszystkiego skontrolowac. Ich czas juz sie konczy i ich dzialania nabieraja juz takiej absurdalnosci, ze slepy by to przejrzal. To idzie zbyt szybko i nabiera coraz wiekszych rozmiarow. Przeplyw informacji jest ogromny. Jeszcze 10 lat temu jakbym powiedziala komus o szkodliwosci szczepien, to by dziwnie spojrzal. A ja juz 20 lat temu nie dalam zaszczepic mojej corki zadna szczepionka. Teraz jest to mowione juz wszedzie i oficjanie. I w innych tematach rowniez.
Rozwoj nastepuje bardzo szybko, widac to w swiecie zewnetrznym, ktory jest tylko odzwierciedleniem tego, co sie dzieje w nas.

Co by tu jeszcze madrego napisac?

Przejrze jeszcze raz wszystkie tematy i zobacze, czy moge dodac swoj glos. Na razie udzielam sie tylko z daleka, ale jak moj czas przyjdzie to i odpowiednie decyzje beda podjete, a moim marzeniem jest mieszkac na mojej posiadlosci rodzinnej. Projekt juz w glowie i na papierze powstal i sadzonki w doniczkach juz rosna.
Jako, ze bardzo duzo czasu spedzam przy komputerze to i duzo wiadomosci z calego swiata sie nazbieralo.

Tutaj jeszcze raz moj link na facebook
http://www.facebook.com/profile.php?id=100003170380977
pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
basia071158

Miejscowość: Külsheim, Niemcy

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 10 Sie 2013, 20:40

Zachecam WSZYSTKIE rzekomo ''Martwe dusze'' do ujawnienia sie, <zgoda> chociazby w dziale POZNAJMY SIE :D <slonce> <kwiat>

Oklaski na zachete
<brawo> <brawo> <brawo>
Laurosa-zablokowany-

Wróć do Pytania i sugestie odnośnie funkcjonowania forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość