tematy dyskusji

Moderator: Administrator

Re: tematy dyskusji

Postprzez ewa » 05 Mar 2012, 11:17

Dziekuje Szymon za twoj wpis,i ja poczulam ze moze nie powinnam pisac na tym forum skoro Administrator uwaza tematy ktore mnie interesuja za niepowazne, powialo brakiem tolerancji.
Tylko z jakiego powodu Administratorze Anastazja mowi tak wiele o religiach i duchowosci ? ja mam caly czas wrazenie ze ona pragnie zeby te tematy zaczely nas laczyc a nie dzielic.
Byc moze budujaca wymiana pogladow w celu porozumienia moze nam w tym pomoc.Poza tym ona wyraznie mowi o sile tkwiacej w polaczeniu mysli ludzi PRZECIWNIE MYSLACYCH .
W przeciwienstwie do "jedomyslennictwa" w kolektywie ktory to kolektyw pragnie osiagnac pewne cele i laczy sile mysli swych czlonkow.
ewa

Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez Administrator » 05 Mar 2012, 23:10

Witam,

Bardzo dziękuję za wasze spokojne wypowiedzi, zwłaszcza Tobie szymonie za długi tekst na priv. Nie było moim zamiarem urazić nikogo z piszących, jeśli tak się stało to przepraszam.

Niestety, nie tylko na naszym forum, ale i na większości for w internecie, dialogi kończą się na przepychankach, tak jak we wspomnianym temacie. Jedna osoba udowadnia, że Jezus (lub Budda, czy inny nauczyciel) jest jedyną drogą, reszta prostuje lub oponuje, i na trzeciej stronie tematu już nie wiadomo o co chodziło. Z takiego pułapu do niczego nie dojdziemy. Na naszym forum co jakiś czas pojawia się ktoś, kto zaczyna prowokować i mącić wodę, chwilę jest zamieszanie, każdy coś napisze od siebie a potem - cisza. Na polskich forach anastazjowych obserwuję to od czterech lat, i najpewniej dlatego reaguję tak, a nie inaczej. A z prywatnych rozmów z Anastazjowcami wynika, że potrzebna jest rozmowa na tematy "jak pogodzić Anastazję z nauką Kościoła czy Cerkwi" czy "jacy nauczyciele Kościoła/Cerkwi zgadzają się z tym co mówi Anastazja" itd.itp. Jednak tak jak piszecie - to musi być dialog z chęcią porozumienia, zrozumienia.

Kiedyś nie zaglądałem na forum 3 miesiące, po powrocie zastałem debaty nad tym, że Megre to oszust, nakłamał o tym i o tamtym, robi biznesy na masowym wycinaniu lasów cedrowych, służy Żydom itd... dlatego postarajcie się również mnie zrozumieć, dlaczego wolę niektóre dyskusje uciąć w zarodku, może momentami za ostro.

Teraz tematy będę blokował czy dzielił tylko w ostateczności, widzę, że wprowadza to jeszcze więcej zamieszania i może urazić forumowiczów, a zgody nie zaprowadza :roll:
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez ewa » 06 Mar 2012, 09:47

Rozumiem...,rola Admina nie jest latwa i wszystkim sie nie dogodzi a energie mysli i emocji na forum czasami sa prawdziwie sztormowe :shock:
Fajnie ze napisales jak to odczuwasz :)
DZIEKUJE!!!
ewa

Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Wróć do Pytania i sugestie odnośnie funkcjonowania forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość