Zielone domki

Forum poświęcone dla dzieci i rodziców. Gry, zabawy, opowieści, edukacja... Wymiana pomysłów i doświadczeń.

Moderator: iskierka

Zielone domki

Postprzez Hipka » 07 Mar 2013, 20:03

Moja mama opowiedziała mi, że jej najprzyjemniejszy wspomnieniem z dzieciństwa jest to, jak jej ojciec wysadził jej wysokim roślinami coś w rodzaju domku, w którym mogła się bawić. Był tam pokój i kuchnia, a ścianami były zielone rośliny. To mi przypomniało zielony plac zabaw, jaki kiedyś zwiedzaliśmy. Był tam domei-igloo z żywej wierzby - dość długie wierzbowe tyczki zasadzono i związano u góry, a kiedy puściły gałązki, przeplatano je tworząc ściany. W podobny sposób zrobiny był labirynt i nawet płotki dookoła. Oczywiście były tez liny i huśtawki na konarach wysokich drzew. Wiele z Was ma małe dzieci. Może taki zielony domek by im się podobał? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Re: Zielone domki

Postprzez Pawikin » 20 Mar 2013, 10:40

Hipko, wspaniały pomysł.
Podaję stronę z pomysłami na zieloną architekturę z wierzby. Takie budowle pozwolą dzieciakom obcować z tym co wieczne. Same zechcą może coś upleść z witek wierzbowych.
http://inspirationgreen.com/living-willow-hedges.html

Poza tym przyrost wierzby zwł. energetycznej w ciągu roku to do ok 3 m, koszt niewielki, a efekt może być ciekawy przy współpracy z roślinkami.
Pawikin

Miejscowość: okolice polskiego bieguna zimna

Re: Zielone domki

Postprzez Hipka » 20 Mar 2013, 16:13

Świetne są te płotki, aż mnie kusi, żeby taki zbudować. Nasze wierzby "baziowe" są w tej chwili pokryte białymi kotkami, jakby kwitły. Mają długie, giętkie witki, więc by się chyba nadawały :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Wróć do O dzieciach, dla dzieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość