Arjuna-Córka Ziemi

Forum poświęcone dla dzieci i rodziców. Gry, zabawy, opowieści, edukacja... Wymiana pomysłów i doświadczeń.

Moderator: iskierka

Arjuna-Córka Ziemi

Postprzez Arjuna » 26 Mar 2013, 11:02

To mój pierwszy wpis na tym forum. Chciałam więc wyjaśnić mój nick. A dlaczego w tym dziale wyjaśnię w dalszej części wpisu. Jedną z moich pasji jest czytanie mangi i oglądanie anime rodem z Japonii. Zaczęło się w dzieciństwie, a teraz mam już za sobą pokaźną kolekcje, choć do prawdziwego kolekcjonera w tej dziedzinie sporo mi brakuje. Otóż Arjuna – Córka Ziemi jest 13-odcinkowym anime o młodej dziewczynie, która pewnego dnia odkrywa realne oblicze współczesnej cywilizacji i stopniowo odkrywa czym tak naprawdę jest Ziemia i życie na niej. Pierwszy raz Arjune obejrzałam po przeczytaniu czterech pierwszych tomów Anastazji, dzięki memu Ukochanemu, którego zresztą poznałam głównie dzięki pasji do mangi i anime. Muszę przyznać , że można znaleźć wiele zgodności z obrazem życia przedstawionym przez Anastazje. I to był w pewien sposób nasz wspólny punkt wyjściowy dla naszych przyszłych działań związanych z Rodowym Siedliskiem.
Napisałam o tym akurat w tym dziale, aby zachęcić dzieci i rodziców do obejrzenia kilku wartościowych anime, czy jak kto woli to nazywać bajek. Bajek, które pobudzają do myślenia i potrafią rozbudzić wyobraźnię zarówno dzieci jak i dorosłych. Twórcą, który najbardziej przypadł mi do serca jest Hayao Miyazaki. Oto kilka jego dzieł nawiązujących do świata przyrody i wpływu człowieka na nią wartych obejrzenia:
-Księżniczka Mononoke
-Nausicaä z Doliny Wiatru
-Laputa - zamek w chmurach
-Mój sąsiad Totoro
-Podniebna poczta Kiki
-Spirited Away: W krainie bogów
-Ruchomy zamek Hauru

Taka bardzo krótka lista na początek, potrafią zachwycić zarówno techniką rysunku jak i ścieżką dźwiękową ;) Sama telewizora nie posiadam już od 3 lat i posiadać nie zamierzam, ale jeśli chodzi o różne filmy animowane czy nie, myślę że warto znać kilka bardziej wartościowych. Takich, które pobudzają do myślenia zarówno dzieci jak i dorosłych ;)
Awatar użytkownika
Arjuna

Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Re: Arjuna-Córka Ziemi

Postprzez Raf » 27 Mar 2013, 00:32

Niezwykłe są ścieżki docieranie do osobowej siedziby:)
Witaj na forum.
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Marian » 27 Mar 2013, 08:34

Witam serdecznie Córkę Ziemi - Arjuna,ciekawa ścieszka do Rodowego Siedliska :)
Marian

Postprzez Hipka » 27 Mar 2013, 11:10

Witaj! :D Na stronie głównej Apek zamieścił różne filmy godne oglądania, niektóre z nich są rysunkowe. Może to Cię zainteresuje?
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez Arjuna » 27 Mar 2013, 11:35

Już je obejrzałam jakiś czas temu, niektóre kilka razy. Jeśli chodzi o oglądanie tego co związane z przyrodą, to nadrabiam teraz eko- odcinki "Maja w ogrodzie" ;)
Mam nadzieję, że będzie więcej wpisów polecających różne pozytywne filmy zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Najlepiej z własnym opisem takiego filmu, w jaki sposób wpłynął na postrzeganie przez nas pewnych rzeczy i czy miał jakiś pozytywny wpływ na podjęte przez nas decyzje :)
Awatar użytkownika
Arjuna

Postprzez apek » 27 Mar 2013, 12:41

Hej,

Dwa ostatnie tytuły już obejrzałem jakiś czas temu, mogę polecić każdemu. Arjunę chętnie zobaczymy, tylko - gdzie ją można znaleźć w wysokiej rozdzielczości?

A na tej stronie bajki rosyjskie (niektóre z nich oglądaliśmy z dziećmi w Białoruskiej osadzie "Rosy" ;) ) -> https://prawda2.info/viewtopic.php?p=247774#247774
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez Arjuna » 27 Mar 2013, 13:09

Jeśli chodzi o oryginalne płyty, wydane również w Polsce ( napisy i lektor polski), to już chyba tylko na allegro. Można również spróbować z tej stronki http://isohunt.com/torrents/?ihq=arjuna+earth+girl albo z chomikuj :) A tutaj na zachętę jeden utwór z Arjuny http://www.youtube.com/watch?v=V6Asrbn9mYw ;)
Awatar użytkownika
Arjuna

Postprzez Arjuna » 11 Kwi 2013, 14:58

Znalazłam wersje Arjuny z polskimi napisami do obejrzenia online :) Jakość przyzwoita, tylko jakiś dziwny dubbing hiszpański lub portugalski :roll: Za bardzo polubiłam język japoński, więc tą wersję tylko fragmentami obejrzałam, mam nadzieję ,że nie zmieni to zbytnio pozytywnego odbioru jako całości ;) A od czwartego odcinka po końcowej piosence są krótkie filmiki z ciekawymi pytaniami do przemyślenia, w tym akurat odcinku nawiązujące do przemyśleń Fukuoki Masanobu.

http://www.animezone.pl/odcinki-online_arjuna
Awatar użytkownika
Arjuna

Postprzez Arjuna » 19 Sie 2013, 08:54

Dodaję jeszcze jeden tytuł warty obejrzenia - Mushishi. Jest to anime obejmujące 26 odcinków. Niesamowite pod względem rysunku i muzyki. Jest to anime o stworzeniach zwanych Mushi, posiadających nadnaturalne moce. Mushi to istoty ożywione (jak zwierzęta) lecz nie w dosłownym znaczeniu; są esencją samego życia bez materialnego ciała, lecz mają możliwość wpływu na świat materialny. Ze względu na swą duchową formę większość ludzi ich nie dostrzega a nawet nie wie o ich istnieniu, lecz są także osoby, które posiadają umiejętność dostrzeżenia i interakcji z Mushi. Zachwycająca, spokojna i w magicznym klimacie opowieść :)

Minitokyo.Mushishi.Scans_419076.jpg
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Awatar użytkownika
Arjuna

Wróć do O dzieciach, dla dzieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość