Poród w zaciszu domu Rodowego Siedliska

Forum poświęcone dla dzieci i rodziców. Gry, zabawy, opowieści, edukacja... Wymiana pomysłów i doświadczeń.

Moderator: iskierka

Poród w zaciszu domu Rodowego Siedliska

Postprzez Arjuna » 16 Sie 2013, 08:57

Im bliżej zamieszkania w moim Rodowym Siedlisku tym częściej myślę o dzieciach, moich własnych dzieciach <blush> O tym jak najlepiej przygotować się do poczęcia, potem okresu ciąży i narodzin. W serii Dzwoniące Cedry Rosji wiele zostało wyjaśnione w tych kwestiach. Tylko jak to wygląda w praktyce i jak można zastosować w naszych dzisiejszych czasach bez obaw o zdrowie dziecka :?: Chciałabym, żebyśmy się wspólnie zastanowili nad tym jak tego dokonać zgodnie z tym co mówiła Anastazja, zamiast rozmyślać czy to w ogóle możliwe. A najbardziej liczę na wypowiedzi kobiet, które mogą w tym zakresie wykazać się własnym doświadczeniem sprowadzenia na ten świat Nowego Życia <kwiat>
Awatar użytkownika
Arjuna

Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Re: Poród w zaciszu domu Rodowego Siedliska

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 16 Sie 2013, 18:02

Arjuno,

Juz po Twoim wpisie w temacie ''Biale malzenstwo wedlug Anastazji, jakie macie zdanie'', o tresci:

''A ja uważam, że nic na siłę :) I tak jak to opowiadała Anastazja, że kluczem do takiego małżeństwa jest poczęcie dziecka w opisany przez nią sposób. To będzie naturalna konsekwencja, bez przymusu, bez tłumienia i wyrzeczeń. To że się nie zna takich osób osobiście nie oznacza, że nie istnieją. Pierwszy przykład - Władimir i Anastazja. Mam tylko nadzieję, że kiedyś pojawią się na forum wpisy osób, które doświadczają tego typu związku. A może sama go w przyszłości doświadczę.''

wzbudzila sie we mnie chec poznania Ciebie :)

A po tym dzisiejszym- to juz jestem pewna, ze Wszechswiat nas ze soba zapozna ;)

W poruszanym przez Ciebie niniejszym watku wazne sa dla mnie nastepujace kwestie /w telegraficznym skrocie/:
(uwzgledniony zostal okres przed i po porodzie, gdyz uwazam, ze sa bardzo, bardzo istotne)

I. Okres przed poczeciem:
1. Jednomyslennik
2. Energia Milosci
3. Przestrzen Milosci
4. Przywolanie ze Wszechswiata Duszy o istotnych dla Nas cechach
5. Oczyszczenie organizmow
6. Boskie odzywianie sie
7. Opracowanie planu rozwoju duchowego dziecka w okresie ciazy
8. Stworzenie
II. Porod:
1. Lotosowy (bez odcinania pepowiny)
2. W wodzie
3. W miejscu poczecia
4. Obecnosc Ukochanego
5. Obecnosc Zyczliwych Osob
6. Fajna atmosfera
III. Okres po porodzie:
1. Karmienie piersia
2. Boskie odzywianie sie
3. Swiadomy kontakt z Dzieckiem
4. Wolnosc Mysli Dziecka
5. Przyspieszanie Predkosci Mysli Dziecka.

I teraz dlugo by o tym pisac...

Dlatego spotkanie jest lepsza opcja hehe <kwiat>
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 17 Sie 2013, 14:56

A apropos samej ciazy wazne kwestie to:
1. Boskie odzywianie sie
2. Przebywanie w Przestrzeni Milosci
3. Dobry nastroj obojga rodzicow i ich Mysl
4. Kontakt z Dzieckiem
5. Nauka Dziecka

<rose>

Mysle, ze na temat Anastazjowego Porodu to wiele pieknych filmow i ksiazek naukowych w przyszlosci powstanie.
Juz pare miesiecy temu czytalam artykul jakiegos francuskiego naukowca, ktory, podobno w wyniku badan naukowych, doszedl do wniosku, ze najkorzystniej jest, gdy Dziecko rodzi sie w miejscu poczecia.
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Arjuna » 19 Sie 2013, 07:11

Fajnie to wypunktowałaś Lauroso, od razu wiadomo o co chodzi i jest to dobry punkt wyjścia do omówienia poszczególnych kwestii :) <brawo> I tak jak napisałaś - Wszechświat pewnie nas ze sobą zapozna, ale na forum też lubię rozmawiać ;) Hehe, wszystko w odpowiednim czasie się wydarzy <slonce> A co do naszej współczesnej medycyny to chciałam się zapytać czy są jakieś badania, które dobrze byłoby wykonać przed poczęciem, w trakcie ciąży i po narodzinach dziecka ? :)
Awatar użytkownika
Arjuna

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 30 Sie 2013, 18:21

Witaj Arjuno,

Tak sobie mysle, juz od dawna, ze jesli Kobieta i Mezczyzna dzialaja swiadomie i w zaufaniu do Wszechswiata i wlasnych cial, to po co robic jakiekolwiek badania?

Ostatnio krazy po facebooku link, ze mammografia jest b.b. szkodliwa, a mi intuicja podpowiada, ze usg w ciazy tez nie pozostaje bez wplywu na matke i dziecko.

Co to jest usg?
''Badanie USG wykorzystuje zjawisko rozchodzenia się, rozpraszania i odbicia fali ultradźwiękowej na granicy ośrodków o różnej gęstości. Głowica aparatu USG wysyła i następnie zbiera odbite przez tkanki ciała fale mechaniczne, które zamieniane są na obraz widoczny na monitorze. Typowe badanie USG umożliwia uzyskanie przekroju poprzez poszczególne tkanki ciała. Tkanki całkowicie odbijające dochodzące do nich ultradźwięki (np. kości) oraz te, które je prawie rozpraszają (powietrze w płucach, gazy w jelitach) uniemożliwiają zobaczenie tkanek położonych za nimi. Z tego powodu, za pomocą badania USG nie można zobrazować rdzenia kręgowego czy mózgu u dorosłych, jak również bardzo utrudnione jest badanie narządów jamy brzusznej po obfitym posiłku. Olbrzymi rozwój techniki w ciągu ostatnich 15 lat uczynił z ultrasonografii jedną z podstawowych, powszechnie dostępnych technik obrazowych o szerokim zakresie wykonywanych badań. Najnowsze aparaty pozwalają na bardzo szczegółową diagnostykę tkanek z oceną ich struktury a także ruchu, co ma duże znaczenie w badaniu narządu ruchu. Najnowocześniejsze techniki dopplerowskie umożliwiają dokładne uwidocznienie naczyń. Istnieje też możliwość zastosowania specjalnych kontrastów do badań ultrasonograficznych pozwalających ocenić przepływ w jeszcze drobniejszych naczyniach.''

Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie to brzmi nieciekawie :(
Z niesmakiem przygladam sie wspolczesnej modzie kilkukrotnego bombardowania plodu falami ultradzwiekowymi w trakcie trwania ciazy, tylko po to, by Bobas mial pamiatke, jak wygladal w swoich kolejnych, plodowych miesiacach zycia.

A Ty, Arjuno, co uwazasz na ten temat?
A Wy, Kobiety, co uwazacie na ten temat?
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Arjuna » 30 Sie 2013, 20:06

Trudno mi powiedzieć, ja i tak unikam współczesną medycynę możliwie jak najdalej. Nie będę się tu rozpisywać dlaczego, ale nieraz się na niej zawiodłam. Ale może to i dobrze - zaczęłam szukać samodzielnie swojej drogi do zdrowia :) A w ciąży nigdy nie byłam i nie miałam też większych kontaktów z kobietami w tym błogosławionym stanie i tak naprawdę nie wiem jak to wygląda, więc pytam tu na forum. A co do badań przed ciążą przychodzi mi teraz do głowy na przykład badanie na toksoplazmozę, gdzie pasożyt ten może się ujawnić dopiero podczas ciąży i być niebezpieczny dla płodu. A nosicielami tego toksoplazmozy mogą być między innymi nasze ukochane koty (też rzadko kiedy daje wyraźne zewnętrzne objawy), więc i kotu badanie też by się przydało. Ogólnie uważam, że przed poczęciem kobieta powinna jak najbardziej zadbać o swoje zdrowie i pozbyć możliwie wszelakich dolegliwości, które jej dokuczają.
Awatar użytkownika
Arjuna

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 31 Sie 2013, 09:11

Tak, oczyscic sie z toksyn, skapac w Sloncu, wodzie, odzywiac sie dobrze (bosko). Zregenerowac i odzywic organizm. Czuc sie jak nowonarodzona Bogini. A wiec najlepszym okresem na poczecie wydaje sie byc chyba poczatek jesieni po spedzonym intensywnym lecie. Jak myslicie?

Moja kolezanka chwali sobie uprawianie sportu przed zajsciem w ciaze. Na kilka miesiecy przed poczeciem zaczela biegac i twierdzi, ze bardzo jej to pozniej pomoglo donosic ciaze i urodzic.
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 01 Wrz 2013, 21:46

A karmienie piersia...
jest dobre z kazdej strony

mama yoga.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=pSyCal8fqig

<gwiazda> <gwiazda> <gwiazda> <gwiazda> <gwiazda> <gwiazda> <gwiazda> <gwiazda> <gwiazda> <gwiazda> 10/10
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Raf » 03 Wrz 2013, 20:18

W filmie Gry Bogów jest wypowiedź doktora który badał działanie USG na embrion - masakra- ignorowany przez gremium.
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez kwiat bzu » 04 Wrz 2013, 09:35

Moje drogie przyszłe mamy <slonce> uprawianie sportów jest dobre w każdym momencie życia nie tylko przed poczęciem..tam myślę..ale faktycznie okres przed poczęciem trzeba potraktować szczególnie. Ja planowałam zrobić oczyszczanie organizmu którego wcześniej nie robiłam nigdy, ale nie zdążyłam ;) Planowałam oczyścić po kolei, jelita, wątrobę, nerki itd. Jest to bardzo ważne aby pozbyć się wszelkich dolegliwości i chorób które mniej lub bardziej dają nam się we znaki. MOja siostra urodziła ponad rok temu synka. Okazało się że ma silny AZS. Kiedy karmiła piersią musiała przestrzegać bardzo rygorystycznej diety. Ta dieta bardzo ja męczyła a mały miał niedowagę choć urodził się duży. W 5 miesiącu odstawiła go od piersi i zaczęła karmić Nutramigenem.
Teraz po leczeniu homeopatycznym i ścisłej diecie na której jest cały czas jego skóra wygląda już całkiem ładnie. Lekarka która go wyleczyła( lecząca głównie homepatią) powiedziała jej że przyczyną jego AZS była niewyleczona przed zajściem w ciążę jej grzybica. Czyli nic innego jak Candida.
Ja w ciąży zapisałam się na jogę dla kobiet w ciąży. A potem chodziłam na Pilates. Chyba do 7 lub 8 miesiąca bo potem ćwiczyć już było ciężko. Chciałam urodzić w domu i miał być to poród lotosowy. Rodziłam z przyjaciółką i położną. Niestety wielkie lęki mojej mamy i jej negatywna energia sprawiły że nie urodziłam w domu. Po ok 15 godz rodzenia w domu, pojechałam w końcu do szpitala i urodziłam w szpitalu. Pamiętam że na dzień przed porodem poszłyśmy z moją przyjaciółką do lasu ( mieszkałam wtedy w Warszawie obok lasu Kabackiego) i poczułam że las i przyroda są najwłaściwszym miejscem do urodzenia dziecka. Był kwiecień i pogoda była bardzo ładna. Myślę że gdybym miała już wtedy swoją Przestrzeń Miłości , swoją działkę to może wpadłabym na to wcześniej. ;) Tak czy siak pamiętam że powiedziałam jej że najchętniej urodziłabym w lesie :mrgreen:
Dla mnie najlepszą porą na urodzenie dziecka jest wiosna. Urodziłam JUlę w maju i był to wspaniały czas. A za rok latem już biegała boso po trawce. <brawo> Ubolewam nad tym trochę że nie urodziłam jej w Swojej Przestrzeni Miłości , i że nie mogła tam przebywać od urodzenia i dorastać, Teraz widzę tego efekty..kiedy czasem się skarży że trawa łaskocze ją w stopy ;)
Awatar użytkownika
kwiat bzu

Miejscowość: Białystok, Olsztyn

Postprzez jula » 28 Wrz 2013, 13:58

To trzeba wiedzieć kazdemu, to bardzo ważna informacja na temat porodu, powiedz znajomym!

Dlaczego poród jest postrzegana w naszych umysłach jako straszne doświadczenie w szpitalu? Jak to się wszystko zaczęło? Dlaczego zwierzęta rodzą łatwo? Jak to jest, że człowiek - korona stworzenia natury, stracił wiedzę o naturalny proces porodu na ziemi?

Mówi Isabella Woskresenskaja, położnik-ginekolog z piętnastu doświadczenia udanej z porodu w domu.

http://vk.com/positivevegan?z=video-505 ... 13acf6db54
jula

Połówki: Poszukuję Mężczyzny-Boga

Postprzez jula » 16 Paź 2013, 06:50

:D Mam ten sam filmik pani Isabelli Woskresenskiej z napisami na polskim języku :D
https://www.youtube.com/watch?v=S9hAgXj ... V8X22FhFAQ
jula

Połówki: Poszukuję Mężczyzny-Boga

Wróć do O dzieciach, dla dzieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość