Zdrowe "krzeslo" dla dziecka

Forum poświęcone dla dzieci i rodziców. Gry, zabawy, opowieści, edukacja... Wymiana pomysłów i doświadczeń.

Moderator: iskierka

Zdrowe "krzeslo" dla dziecka

Postprzez ewa » 20 Sty 2014, 07:06

Od kilku dni czuje ze chce sie z Wami podzielic swoim malym zwyciestwem <urodziny>
Problem powstal gdy nasz dwunastolatek wstawil do swojego nowego pokoju najwygodniejszy w domu, pluszowy fotel.
On byl ze swojej zdobyczy bardzo zadowolony, natomiast ja z niepokojem obserwowalam ze jego kregoslup jest wygiety w luk, w niezdrowej, pasywnej pozycji zawsze gdy oglada fimy albo gra w gry komp. (fotel umiescil przed ekranem).
Chociaz czas przed ekranem ma ograniczony, to w tygodniu wcale niemalo godzin tam spedza.
Postanowilam dac mu sie fotelem nacieszyc ale powiedzialam stanowczo ze musimy znalezc jakies inne rozwiazanie.
Znioslam ze strychu fotel biurowy, z wieloma opcjami dla kregoslupa, taki polecany przez specjalistow, jednak syn zdecydowanie nie czul sie w nim dobrze.
Rozmawialam ze znajomymi, myslalam co moze byc fajne i zdrowe dla dziecka.
Pozyczylam wielki fotel-worek, napelniony czyms lekkim, ktory mozna formowac za kazdym razem w nowy sposob.
Syn sie nim zachwycil, jednak zauwazylam ze nie jest to rozwiazanie, gdyz kregoslup w dalszym ciagu choc zawsze w odrobine innej pozycji ale jednak pasywnie wygiety w luk...
Syn zapewnial mnie ze on nie potrafi sie zrelaksowac jak tylko w takiej wlasnie pozycji i ze on z prostym kregoslupem nie bedzie siedzial.
Pozyczylam wielka pilke do gimnastyki o srednicy 70 cm i TO JEST TO !!
Najpierw byl sprzeciw, dlatego pilka trafila do pokoju dziennego ale zauwazylam ze jest w niej jakas magiczna sila przyciagajaca.Wielka kula na ktorej mozna rownowazyc i robic rozne sztuczki.Codzien po powrocie dziecka ze szkoly mamy w domu cyrk, syn uwielbia demonstrowac swoje sztuczki i jest w tym naprawde niezly a nawet zauwazyl ze go rozbolaly miesnie brzucha :D Super, brawo ja!! myslalam sobie
Po kilku dniach pilka trafila do jego pokoju, bo ktos :roll: wystawil fotel.
Syn teraz chetnie siedzi na pilce, jego kregoslup jest w roznych pozycjach ale najczesniej prosty, miesnie pracuja, rownowaza, a ja jestem spokojna.
Moge polecic innym.
ewa

Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Re: Zdrowe "krzeslo" dla dziecka

Postprzez apek » 21 Sty 2014, 08:41

<brawo> coś pamiętam sprzed lat, że u kogoś w gościach długo siedziałem na takiej piłce, i było to bardzo wygodne. Świetny pomysł. :)
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Re: Zdrowe "krzeslo" dla dziecka

Postprzez alana_ » 11 Lut 2016, 13:55

Sama korzystam bardzo często z takiej piłki. Dzieciaki też szybko podłapały. Fajnie, że oprócz ćwiczeń można ją też nieco inaczej zastosować.
Awatar użytkownika
alana_

Miejscowość: Rybnik
Połówki: Poszukuję Mężczyzny-Boga
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Wróć do O dzieciach, dla dzieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości