Potwierdzenie metody Anastazji

Forum poświęcone dla dzieci i rodziców. Gry, zabawy, opowieści, edukacja... Wymiana pomysłów i doświadczeń.

Moderator: iskierka

Potwierdzenie metody Anastazji

Postprzez Hipka » 24 Lut 2011, 21:28

Kiedy czytałam o wychowaniu synka Anastazji odbierałam to trochę jak piękną bajkę z przesłaniem, a oto wpadła mi w ręce książka Ruperta Isaacsona "Opowieść Ojca" o jego autystycznym synku. I to dziecko jest, no w każdym razie zachowuje się bardzo po "anastazjańsku" - uspokaja się tylko w lesie, ma niesamowity kontakt ze zwierzętami, a one zachowują się względem niego, jak względem dzieci Anastazji, je dzikie kwiaty i rośliny, które okazują się być leczniczymi... Kiedy wszystkie "mądre" terapie okazują się nieskuteczne (rodzice nie chcą uleczyć dziecka, po prostu chcą mu ulżyć - mały ma ataki szału, lęki i momenty zupełnego zamknięcia się w sobie, nie umie korzystać z toalety, a mimo to ma nieprzeciętną inteligencję), ojciec chwyta się marzenia, żeby odbyć z nim podróż tam gdzie są konie (mały ma wyjątkowy kontakt z końmi) i szamani (jedyni ludzie, którzy umieli mu trochę pomóc) i wyjeżdżają do Mongolii. A szaman, który w końcu naprawdę im pomoże mieszka na skraju Syberii, w tajdze. Taki tam przypadek... 8-) Polecam książkę, naprawdę ciekawa i można się z niej wiele dowiedzieć. I jakie potwierdzenie sposobu wychowania, który okazuje się całkiem realny i instynktowny. Mądre rozważania na temat epidemii autyzmu w dzisiejszych czasach i związku tej choroby z zanieczyszczeniem środowiska i odejściem od naturalnego sposobu życia.
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Re: Potwierdzenie metody Anastazji

Postprzez szron » 22 Sie 2013, 20:21

Polecam tez Hipko ksiazke A.S. Neill'sa "Summerhill". Moze mniej tu jest o kontakcie z przyroda, ale duzo o tym jakie wolnosc i szacunek dla dzieci przynosza efekty.
szron

Wróć do O dzieciach, dla dzieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość