PRZEDSZKOLE

Forum poświęcone dla dzieci i rodziców. Gry, zabawy, opowieści, edukacja... Wymiana pomysłów i doświadczeń.

Moderator: iskierka

PRZEDSZKOLE

Postprzez Paulina » 02 Sty 2017, 21:34

Od dłuższego czasu myślę o założeniu przedszkola leśnego, ekologiczngo na terenie woj. lubelskiego :)
Szukam inspiracji i pomysłów, a najlepiej wymiany kilku zdań z Wami lub/i osobami, które już takie przedszkole założyły <serce>
Najbardziej ciekawi mnie kwestia wymogów sanepidu, które mocno ograniczają pole do popisu... a może się mylę i jest na to jakiś sposób?
Zapraszam do dyskusji :)
Paulina

Miejscowość: Lublin
Połówki: Szukam swojej połówki ♂

Re: PRZEDSZKOLE

Postprzez skurg » 03 Sty 2017, 08:58

A musi się to nazywać przedszkole? Chyba każdy może oddać komuś swoje dziecko pod opiekę komuś innemu, bez względu na to gdzie by było i co tam robiło?
skurg

Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez Baccalus » 03 Sty 2017, 11:54

Dokładnie to samo pomyślałem.

Życie to nie hipoteza i natychmiast sobie uświadomiłem, że autorce chodzi o pożyteczną aktywność zarobkową. Żeby stabilnie zarabiać na opiece nad dziećmi utrzymując cenę tej usługi na rynkowym poziomie, trzeba tych dzieci mieć w nieco hurtowej ilości. Wątpię, że ma się w okolicy tylu znajomych, którzy mają dzieci akurat w przedszkolnym wieku. Trzeba korzystać z nieznajomych. A jaki nieznajomy da osobie prywatnej swoje dziecko? I tu przychodzi instytucja marki, firmy, a konkretnie przedszkola. Gdy jest oddzielny budynek, co ładnie wygląda i ma taki duży szyld "PRZEDSZKOLE" i słoneczko uśmiechnięte w logo i stronę internetową, może nawet fejsa, pracują w nim eleganccy ludzie i co najważniejsze właściciel, czyli osoba odpowiedzialna jest zarejestrowanym podatnikiem i spełnia normy unijne, to konwencja społeczna przyzwala na zaufanie nawet jeżeli się go nie zna i być może jest praktykującym satanistą.
"Podstawy Psychologii Biorobotów" rozdz. 14. ;)

A żeby nie było offtopu za dużego, to oferuję multum pomysłów na program edukacyjny.
Od tematów prac techniczno-plastycznych, przez różnorodność technik ich wykonania, po formy ich analizy. Zajęcia audiowizualne. Ruchowe. Prace ogrodowe.
Oczywiście wszystko z uwzględnieniem poziomu intelektualnego grupy docelowej.
Tylko poproś.
Baccalus

Postprzez Treet » 09 Sty 2017, 10:43

Może nieco szerzej opisz swój pomysł. Napisz jak miałaby wyglądać ta działalność i jak chcesz się reklamować, żeby zachęcić "klientów"(brakuje mi odpowiedniego słowa :) )?
Wiecie jakie są dobre bez silikonów szampony? Sprawdźcie koniecznie
Awatar użytkownika
Treet

Miejscowość: Kraśnik
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Wróć do O dzieciach, dla dzieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość