Osada "Aleje Cedrowe" - Siedlisko Iwony i Piotra

Domy, drogi, staw, ziemianka, studnia, altana itd. itp...

Moderator: Hipka

Osada "Aleje Cedrowe" - Siedlisko Iwony i Piotra

Postprzez iwona-123 » 11 Lis 2016, 17:06

<kwiat> <kwiat> <kwiat> <kwiat> <kwiat> <kwiat> <kwiat> <serce> <kwiat> Witajcie <kwiat> <serce> <kwiat> <kwiat> <kwiat> <kwiat> <kwiat> <kwiat> <kwiat>
<kwiat> <kwiat> <kwiat> Zdrowia ! Wszystkim Jasnym, Dobrym Myślom !!! <kwiat> <kwiat> <kwiat>

Jesteś-My pierwszymi mieszkańcami Osady Rodowych Posiadłości „Aleje Cedrowe”
My: czyli Iwona i Piotr Barkowscy oraz 15-letnia córka.

Minął już rok czasu odkąd przeprowadziliśmy się na wieś, na stare siedlisko.
Dziś możemy śmiało powiedzieć, że były różne chwile i nie zawsze było łatwo, przyjemnie i lekko...
lecz czasem wręcz przeciwnie...

A jednak Warto !!!

Ogrom pracy jaki potrzeba było włożyć w uprzątnięcie starego terenu
i przygotowanie przestrzeni na Nowe potrzebował bardzo wiele siły, energii i czasu...

Jednak dzięki Jasnym celom – Udało nam się ! <bird>

Po rocznej pracy możemy powiedzieć, że już teraz mamy swoją „małą Samowystarczalność”:)
Mamy swoje warzywa, owoce, przetwory i swoją spokojną bezpieczną przystań...

Własnymi rękami i pracą naprawdę MOŻNA ZBUDOWAĆ RAJ NA ZIEMI !!!

*
W tym wątku będziemy czasem dzielić się z Wami
naszymi prywatnymi doświadczeniami, przeżyciami, przemyśleniami...

Gdybyście chcieli poczytać więcej o osadzie „Aleje Cedrowe”, w której mieszkamy,
zapraszamy na stronę naszej osady:

https://vk.com/alejecedrowe
forum-owy wątek osady to:
viewtopic.php?f=14&t=1621

P1220889.jpg

P1240168.jpg

pozdrawiamy serdecznie <slonce>
Iwona i Piotr Barkowscy
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Ostatnio edytowany przez iwona-123 10 Lut 2017, 17:08, edytowano w sumie 5 razy
iwona-123

Miejscowość: Borne, gmina Ostrowice, woj. zachodniopomorskie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Re: Osada "Aleje Cedrowe" - Siedlisko Iwony i Piotra

Postprzez iwona-123 » 20 Lis 2016, 16:15

Cieszymy się bardzo <slonce>
z naszych własnych tegorocznych (1-wszo rocznych) zbiorów na zimę <slonce> <kwiat> <slonce>
część z nich to:
P1240097.jpg
P1240432.jpg
P1240452.jpg

a do tego mamy jeszcze m.in. swoje: ziemniaczki, buraczki, cukinie, cebulę, czosnek... ogóreczki różne w słoikach, dżemy, przetwory, sporo swojego octu jabłkowego oraz całe mnóstwo różnych ziółek z których przez cały rok pijemy herbatki pyszne <slonce>
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
iwona-123

Postprzez balsamer » 30 Lis 2016, 10:14

Przepiękna osada :) Dobrze, że znaleźliście swoje niebo na ziemi :D
Wiesz, że skóra tłusta zabiegi kosmetyczne są bardzo skuteczne? Sprawdź!
Awatar użytkownika
balsamer

Miejscowość: Wałbrzych
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez iwona-123 » 01 Gru 2016, 10:59

balsamer napisał(a):Przepiękna osada :) Dobrze, że znaleźliście swoje niebo na ziemi :D

Dziękujemy <zgoda>
Tak, po sąsiedzku z osobami podobnie-myślącymi jest lepiej <slonce> <kwiat> <slonce>

W grupie osób mających wspólny Cel,
Rozwój osiągany jest Szybciej !
iwona-123

Postprzez iwona-123 » 16 Gru 2016, 13:39

Tworzymy naszą Ojczyznę...

O J C Z Y Z N A :

"Ojczy - to jest Ojciec i Na-Matka.
Ojciec-z-Matką.
Ojczy-z-Na.
Rodzice, jeszcze zanim dziecina przyjdzie na świat, powinni stworzyć dla niej Przestrzeń, Świat Życzliwości i Miłości. Dać kawałeczek Ojczyzny, która jak łono matki i ciało uchroni, i duszę umiłuje. Obdarzy mądrością Wszechświata i Prawdę pomoże odnaleźć..."

"Anastazja", cz. 2. s.123.

P1220860.jpg
iwona-123

Postprzez iwona-123 » 21 Gru 2016, 01:04

Witajcie,
słów kilka o nas i o tym jak to wszystko się zaczęło...

<slonce> <kwiat> <slonce>

Mam na Imię Iwona.

Pochodzę z miasta. Urodziłam się, uczyłam, pracowałam i do niedawna jeszcze żyłam wyłącznie w dużym mieście, jak tzw. typowy „mieszczuch”. Szkoła, studia, praca, awanse... i odpowiedzialność za pracę, za innych wymagała ode mnie coraz to większego zaangażowania, poświęcenia całego mojego osobistego czasu i uwagi, coraz więcej i więcej siebie dla innych... i coraz mniej Siebie dla Siebie... Jednocześnie narastające uczucie zmęczenia i przygnębienia życiem w mieście, pracą na etacie, codzienną krzątaniną, obowiązkami domowymi, pogłębiało się.... Pęd miasta, wir, szum miejskich przestrzeni, stres coraz bardziej negatywnie wpływały na mnie i moje zdrowie...

Czułam, że Moje Życie przelatuje pomiędzy palcami, marnuje się...
Od dawna wiedziałam, że nie chcę już tak żyć !!!
Ale jak ?

… i wtedy coraz bardziej zaczęłam szukać tego co Naprawdę Ważne: celu, wartości i czegoś więcej... Prawdziwego „JA”, Siebie, Prawdziwego Życia, Radości, Szczęścia, Spokoju, Miłości... szukałam, czytałam, poznawałam różnych ludzi, jeździłam na różnorodne warsztaty, kursy, do różnych nauczycieli, szkół... (a wszystko dopóki nie uświadomiłam sobie, że nie potrzeba tak daleko szukać, bo cały Wszechświat jest właśnie TU w Sobie:) w Przyrodzie... we mnie, w Tobie...

Podczas jednej z dłuższych rehabilitacji natknęłam się na książki pt. „Anastazja” z cyklu Dzwoniące Cedry Rosji i poczułam, że obraz Człowieka i Życia przedstawiony w nich jest tym którego od tak dawna nieświadomie poszukiwałam. Przedstawiony w nich Człowiek jako doskonała istota – dziecko Boga i obraz budowania „Raju na Ziemi”, perspektywa posiadania na własność minimum jednego hektara ziemi i stworzenie na nim z ukochaną osobą Przestrzeni Miłości, zbudowanie własnymi rękami Raju na Ziemi, malutki dom, wszystko po to by nieustannie być w kontakcie ze Sobą, Rodziną, Wszechświatem, Przyrodą. Być jak najbardziej samowystarczalnym, Żyć w Pełni, Cieszyć się Życiem! Realizować swoje Przeznaczenie i Cel...
Wtedy właśnie poczułam, że To jest To czego tak długo szukałam !!!
Zrozumiałam, że tak właśnie chcę Żyć !

Teraz kiedy już określiłam Siebie, wiedziałam czego chcę, zaczęłam bardziej świadomie szukać Bratniej Duszy.
I... bardzo szybko znalazłam, mojego Męża Piotra.

<kwiat>

Jestem Piotr.

JAM JEST chłopak ze wsi. Urodziłem się, wychowałem i żyłem w rodzinie wielodzietnej, bo było nas dziewięcioro: pięciu braci i cztery siostry. Rodzice prowadzili 18 ha gospodarstwo rolne. Od najmłodszych lat wszyscy pomagali rodzicom, ja bardzo lubiłem pracować, a pracy w gospodarstwie nigdy nie brakowało. Moim ulubionym zajęciem była praca z końmi, ale robić trzeba było wszystko. Uczyłem się średnio i skończyłem szkołę jako rolnik, ogrodnik. Miałem pozostać na gospodarstwie, ale po wojsku moje drogi trochę oddaliły się od rolnictwa, a przybliżyły do budownictwa, bo zostałem murarzem.

Od dawna interesowałem się i zastanawiałem nad sensem życia. Wkrótce natknąłem się na książki m. in. takie jak „Rozmowy z Bogiem” i „Anastazja”. Pod wpływem nowych idei zacząłem szukać sobie towarzyszki życia świadomie i w podobnym Duchu.

<serce>

Z Piotrem poznaliśmy się przez "wspólną znajomą Anastazję”:) a stało się to za pośrednictwem tej właśnie strony internetowej i tego forum (viewtopic.php?f=16&t=1113 Odwagi ! i Powodzenia dla Tych Którzy wciąż szukają !)
Dziś już wiemy, że kiedy dwoje ludzi jasno określa się i ma podobne dążenia, Wszechświat bardzo szybko pomaga !!!

Z Piotrem łączy nas ten sam Cel:
budowanie własnej Przestrzeni Miłości, mamy podobne wartości duchowe i pragnienia.

Nasz Cel główny to budowanie Rodowej Siedziby, naszej Przestrzeni Miłości, stworzenie naszego prywatnego Raju na Ziemi. W maleńkim kawałku Wszechświata, na hektarze Ziemi zbudowanie żywego Domu. Przestrzeni Miłości, Radości, Spokoju... Przestrzeni kolorowej, pachnącej, kwitnącej i owocującej, która z każdym Nowym Dobrym Dniem będzie dla nas rozkwitać i rozwijać się, karmić nas, ubogacać i wspierać. Pragniemy żyć w rzeczywistości wolnej od zewnętrznych systemów, szumów i zgiełków, nakazów i zakazów. Chcemy tak wiele i tak niewiele, prostego życia, radości z przyrody, razem spędzanych Dni. Pragniemy cieszyć się Życiem!
Tu i Teraz.

<slonce>

Poszukując swojego kawałka ziemi, na początku pragnęliśmy aby to nastąpiło jak najszybciej i przez pewien czas braliśmy pod uwagę różnorodne alternatywy szybkiego kupna działki z domkiem do remontu. Przez pewien czas szukaliśmy takich okazji, jednak szybko poczuliśmy, że pojedyncze gospodarstwo, które chce istnieć w zgodzie z przyrodą obok sąsiadów, którzy nadal używają oprysków i żyją innymi „ideami”, „po staremu” będzie mniej efektywne niż wspólne życie obok siebie wielu rodzin wspólnej Myśli... i wtedy właśnie pojawiła się Myśl o wiosce Anastazjowej..., a zaraz za tym przyszła konkretna propozycja współtworzenia Osady Rodowych Posiadłości „Aleje Cedrowe”. Cieszymy się się bardzo, że nasza wioska powstała ! Wiemy, że w najbliższym dobrym czasie osiedlą się obok nas kolejni i kolejni osadnicy... którzy znajdą tu lub całkiem niedaleko... swoje miejsce na Ziemi ... i tak będziemy żyli po sąsiedzku wspierając wspólną Ideę i Myśl ! Nową Cywilizację Tworząc !

<kwiat>

Wiemy ! że już niedługo wizja Raju na Ziemi tak bardzo się rozprzestrzeni...
że obejmie swoimi ramionami Całą Naszą Ziemię !
I Niech tak się Stanie !
BŁOGO-Sławimy Temu !
Niech cała nasza Ziemia Rajem będzie !!!

<kwiat> <kwiat> <slonce> <kwiat> <kwiat> <kwiat> <kwiat> <slonce> <kwiat> <kwiat> <slonce> <kwiat>

Iwona i Piotr

https://vk.com/iwonaipiotr
iwona-123

Postprzez Radosta » 22 Gru 2016, 20:32

Piękna historia ... i doskonale mi znana, opowiadana z ust samych Piotra i Iwony <slonce>
Jak niewiele (i zarazem wiele :) )tak naprawdę potrzeba:
wiara, odwaga, marzenia.
Jesteśmy szczęśliwi, że mamy takich sąsiadów <kwiat> <kwiat> <kwiat>
Kocham, tworzę, jestem
Awatar użytkownika
Radosta

Miejscowość: Łódź

Postprzez Treet » 09 Sty 2017, 10:41

Piękna historia. Powodzenia w utrzymywaniu siedliska i w zbieraniu jego plonów :D Pozdrawiam
Wiecie jakie są dobre bez silikonów szampony? Sprawdźcie koniecznie
Awatar użytkownika
Treet

Miejscowość: Kraśnik
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez iwona-123 » 18 Maj 2017, 14:40

<slonce> <kwiat> <kwiat> <kwiat> <slonce> Jest Pięknie !!! <slonce> <kwiat> <kwiat> <kwiat>
<slonce> <kwiat> <kwiat> <kwiat> Wszystko wokół się Śmieje <slonce> <kwiat> <kwiat> <kwiat>

P1250375.jpg

P1250378.jpg
iwona-123

Postprzez iwona-123 » 09 Cze 2017, 18:36

<kwiat> <kwiat> <kwiat> <slonce> Ziemia RAJem JEST ! <slonce> <kwiat> <kwiat> <kwiat>

P1250395.jpg

P1250403.jpg

https://vk.com/iwonaipiotr
iwona-123

Wróć do Budowanie rodowej posiadłości

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość